با ما همراه باشید

اخبار 12

آرین‌منش: علی‌رغم اقدامات مثبت دولت، هنوز حرکت موثری در اقتصاد دیده نشده است

منتشر شده

در

آرین‌منش: علی‌رغم اقدامات مثبت دولت، هنوز حرکت موثری در اقتصاد دیده نشده است

ایسنا/خراسان رضوی یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه با وجود تمام اقدامات دولت، هنوز حرکت مثبتی در عرصه اقتصادی دیده نشده، گفت: البته شاید هنوز زمان زیادی برای نتیجه‌بخشی اقدامات دولت نگذشته باشد اما افزایش قیمت‌ها و رشد تورم همان روند صعودی گذشته را داشته و این یکی از چالش‌های مهمی است ‌که پیش روی دولت کنونی وجود دارد.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص ارزیابی خود از عملکرد ۱۰۰ روز نخست دولت سیزدهم اظهار کرد: دولت سیزدهم دولتی پرکار، مردمی و باانگیزه و هماهنگ با مجلس است و در کابینه آن نیز از نیروهای جوان استفاده شده و هم از نیروهای نسبتا باسابقه. دولت سیزدهم شروع نسبتا خوبی داشته و کار خود را با سفرهای استانی و بررسی مشکلات مردم آغاز کرد.

وی بیان کرد: نظرسنجی‌هایی که در ابتدای کار دولت سیزدهم انجام شد، نشان‌دهنده نظر مثبت مردم به این دولت و امیدواری آنان نسبت به حل مشکلات بود. مردم در انتظار ایجاد یک تحول به ویژه در عرصه اقتصادی هستند.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به عضویت دائم ایران در سازمان شانگهای، آن را از اقدامات مثبت دولت سیزدهم دانست و افزود: این اتفاق را باید به فال نیک گرفت. در عرصه سیاست خارجی به نظر می‌رسد این دولت یک سیاست انقباضی نسبت به غرب و سیاستی انبساطی نسبت به شرق داشته و تمایل به توسعه روابط با چین، روسیه و همسایگان دارد.

آرین‌منش با بیان اینکه همچنین دولت در ۱۰۰ روز اخیر موفقیتی نسبی در انجام واکسیناسیون داشته، ادامه داد: همچنین به وجود آمدن هماهنگی بین قوای سه‌گانه و مجموعه حاکمیت نیز از دیگر اتفاقات مثبتی است که در دولت سیزدهم افتاده است و چالش‌هایی که در گذشته در ارتباط با تعارض قوا وجود داشت، اکنون مشاهده نمی‌شود.

وی گفت: در کنار این اقدامات مثبت متاسفانه افزایش قیمت‌ها و رشد تورم همچنان همان روند صعودی گذشته را دارد که این یکی از چالش‌های مهمی است پیش روی دولت وجود دارد.

نماینده مردم مشهد در ادوار پیشین مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: البته دولت سیزدهم با برخی از مشکلاتی که از دهه‌های گذشته بر جای مانده، روبه‌رو است. رشد اقتصادی کشور در ۱۰ سال گذشته صفر و تورم فزاینده بوده و کشور با فقر، فساد، بیکاری و تورم بی‌سابقه‌ای مواجه بوده است. دولت با آسیب‌های اجتماعی و بحران‌هایی مانند بحران انرژی روبه‌رو است و کسری بودجه بسیار بالا نیز از چالش‌های اساسی است که پیش روی این دولت قرار دارد. دولت سیزدهم باید بتواند تا زمان تامین منابع جدید، کشور را با زحمت اداره کند.

آرین‌منش با اشاره به بن‌بست‌های موجود در عرصه سیاست خارجی اضافه کرد: مساله تحریم‌ها نیز همچنان یکی از مسائل اصلی کشور به حساب می‌آید. در همین شرایط با کاهش بی‌سابقه رشد جمعیت و نرخ باروری و همچنین افزایش روزافزون آمار طلاق مواجه هستیم. آسیب‌ها و چالش‌های محیط زیستی نیز از دیگر مشکلات حال حاضر کشور است.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به سفرهای استانی رئیس جمهور بیان کرد: این سفرها از این جهت که فرصتی را برای ملاقات مستقیم مردم با مسئولان عالی‌رتبه کشور و بیان مشکلاتشان فراهم می‌کند، مثبت است اما قاعدتا چون بسیاری از مطالبات مردم جنبه‌های اقتصادی دارد، اگر دولت نتواند به این مطالبات پاسخ دهد و وعده‌های خود را تحقق نبخشد، ممکن است آثار منفی این سفرها بر آثار مثبت آن‌ها غلبه کند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 12

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

منتشر شده

در

توسط

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل تاکنون بیش از ۷۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در بین گروه‌های سنی اعلام شده و بیماران خاص تزریق شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۸ تیر در مراسم افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: از همکاری سپاه، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در راه‌اندازی این مرکز تجمیعی قدردانی می‌کنیم چرا که در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل عهده‌دار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر این مراکز تجمیعی در ۱۱ مرکز جامع بهداشتی شهری و ۱۳ مرکز جامع بهداشت روستایی عملیات واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است.

فرماندار اردبیل متوسط تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل ۷۹ درصد و بالاتر از میانگین استانی اعلام کرد و گفت: تلاش بر این است تا تزریق واکسن در مراکز جامع بهداشتی و تجمیعی ادامه پیدا کند تا گروه‌های بیشتری به مرحله ایمن‌سازی برسند.

امامی یگانه افزود: نوبت‌دهی در مراکز تزریق برای جلوگیری از تجمع بیش از حد به صورت سامانه انجام می‌شود که گروه‌های سنی اعلام شده ۶۰ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به سامانه سلامت ثبت‌نام کرده تا روزانه با ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ نفر عملیات واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌در شهرستان اردبیل با تزریق واکسن ایرانی و همچنین برای گروه‌های سنی ۶۰ تا ۷۰ سال کار اجرایی و عملیاتی در این حوزه شروع شده و تلاشمان بر این است تا با گسترش این اقدامات جلوی آسیب‌ها در پیک پنجم کرونا نیز گرفته شود.

در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که تعداد بیماران بستری که اغلب در شهرستان اردبیل، مشگین‌ و پارس‌آباد است به بیش از ۲۸۸ بیمار بستری کرونایی رسیده که حال عمومی ۶۰ بیمار کرونایی بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

منتشر شده

در

توسط

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

طبق برنامه زمان‌بندی، سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده پس از برگزاری جلسه با کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها و معرفی فرآیند اجرایی ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا نهم مرداد ماه فرصت دارند تا مستندات مورد درخواست در راهنمای ارزشیابی را به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارسال کنند. پس از آن تا ۱۵ مرداد ماه مستندات بررسی خواهد شد.

سامانه ارزشیابی تحقیقات و فناوری (RTES) ۱۶ مرداد ماه برای مشاهده نتایج ارزشیابی در دسترس خواهد بود. پس از بررسی اعتراضات احتمالی، در نهایت سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه (RTES) در ابتدای تیر ماه، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد و در یک نشست مشترک که با حضور مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، جزئیات و تغییرات اعمال شده نیز تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با رویکرد بازآرایی و بازسازماندهی، متناسب با فرآیندهای بهینه و کارا و در عین ایجاد دسترسی و شفافیت در بستر سامانه برخط توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بازبینی و تدوین شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

منتشر شده

در

توسط

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماندهای نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، وضعیت در این کشور جنگ‌زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی.پی.اس فرید زکریا در شبکه خبری سی.ان.ان گفت: وضعیت میدانی هر هفته وخیم‌تر میشود.

اوایل امسال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر کرده است. تلاش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سالها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال ۲۰۱۱ از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا شود، افزود: علاوه بر این، فکر میکنم ما همچنین به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیروهای افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیروهای امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. وضعیت هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آنها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی.ان.ان همچنین به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره کرد. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید کرد: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته‌اند، دلشان نمی‌خواهد این جنگ‌های بی‌پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال خاتمه دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها