با ما همراه باشید

ورزشی

آنها صعود ایران به جام جهانی را دوست ندارند!

منتشر شده

در

حمیدرضا صدر نویسنده و محقق فوتبال در سلسله یادداشتهای خود برای ما داستانی از گذشته فوتبال ایران را نقل کرده بود که بارنشر آن در حال و هوای این روزها خالی از لطف نیست.

 

 

پیروزی برابر استرالیا

جمعه چهارم آذر 1356: ایران – استرالیا. پیروزی برابر استرالیا که چهار سال پیش ایران را حذف کرده بود، تیم ملی را راهی جام جهانی 1978 در آرژانتین می کرد. ایران با ده امتیاز سرگروه بود، کویت هشت امتیازی، کره جنوبی هشت امتیازی و استرالیا هفت امتیازی. پیروزی تیم ملی مترادف بود به صعود به جام جهانی و ناکامی اش، سرنوشت را به نبرد روز آخر برابر کویت می کشید. جایی که کویتی ها به رهبری ماریو زاگالو امیدوار بودند در آخرین دیدار که در زمین شان برگزار می شد جواز سفر را به چنگ آورند. ولی در آن بعد از ظهر همه ایرانیان برای نخستین حضور تیم ملی در جام جهانی بی تابی می کردند. همه به پایان انتظار در تهران دل سپرده بودند.

حسن روشن که در دیدار رفت استرالیایی ها را به بند کشیده بود مصدوم بود و تیم ملی ترکیب آشنایی داشت: ناصر حجازی درون دروازه، نصراله عبدالهی و حسین کازرانی در قلب دفاع، حسن نظری و آندرانیک اسکندریان دو مدافع کناری، کاپیتان علی پروین، حسن نایب آقا و محمد صادقی و ابراهیم قاسمپور در خط میانی و غفور جهانی و رضا عادلخانی در خط حمله. سکوهای استادیوم صد هزار نفری پر شدند و سه فرزند شاه، رضا پهلوی، فرحناز پهلوی و علیرضا پهلوی در جایگاه ویژه به تماشای نبرد تاریخ ساز نشستند.

 

بازی با برتری نسبی ایران آغاز شد و با همان برتری هم ادامه یافت. نیمه نخست در آستانه پایان بود که پروین از جناح راست موازی با خط طولی از بند مدافع استرالیایی گریخت و توپ را زمینی سانتر کرد. غفور جهانی که وظیفه اش درگیر شدن با مدافعان میانی استرالیا بود آن جا بود و در آستانه دروازه ظاهر شد و توپ با عبور از آلن موهر دروازه بان سردرگم شده استرالیا درون دروازه جای گرفت. یک نیمه در راه بود، ولی چهار مرد میانی ایران اجازه ندادند جرقه های استرالیایی به آتش بدل شوند و مدافعان بی اشتباه راه را بر زردپوش ها بستند. استرالیایی ها که در ملبورن با یک گل برابر ایران شکست خورده بودند در تهران هم با همان نتیجه مغلوب شدند تا دیدار آخر تیم ملی در زمین کویت به بازی تشریفاتی بدل شود. تیم ب ایران در کویت با دو گل بهتاش فریبا و حبیب خبیری 2-1 کویتی ها را به زانو درآورد و تیم ملی به عنوان تنها نماینده آسیا، بی شکست راهی آرژانتین شد.

نیش از نوع بی بی سی

راهیابی ایران به جام جهانی همزمان بود با ناکامی تیم ملی انگلیس در رقابت های مقدماتی برابر ایتالیا. انگلیس که در جام جهانی 1974 غایب بود جام 1978 را هم از دست داد که مصیبتی برای فوتبال انگلیس بشمار می رفت. در چنین قابی کارشناس رادیو بی بی سی پس از صعود ایران، از راه یافتن ایران به جام جهانی اظهار تاسف کرد و حاکمیت تیم ملی طی یک دهه در آسیا را نادیده گرفت. در حالی که احتمالا به دلیل حضور فرانک اوفارل، مربی سابق منچستر یونایتد روی نیمکت تیم ملی و فتح بازی های آسیایی 1974، با تیم ملی ایران آشنا بود و می دانست حشمت مهاجرانی دستیار اوفارل بوده. می دانست سه بریتانیایی دیگر یعنی جرج اسکینر، دنی مک لنان و آلن راجرز مدت طولانی را در فوتبال ایران سپری کرده اند. می دانست ایران طی سه دوره پیاپی قهرمان جام ملت های آسیا شده و در المپیک 1976 هم بازی های جانانه ای ارائه داده.

 

با این وصف شکست استرالیا از ایران به دلیل نزدیکی فراوان انگلیسی ها و استرالیایی ها بازتاب گسترده ای در بریتانیا پیدا کرد و کارشناس رادیو بی بی سی هم واکنش بیش از حد منفی به صعود ایران نشان داد. او با واژه های نیشداری گفت “… اگر کسی انتظار دارد تیم ملی فوتبال ایران با جام جهانی به کشور بازگردد چیزی از فوتبال نمی داند… بازیکنان ایران در عرصه جهانی تجربه کافی ندارند و برابر تیم هایی که از پیشقراولان فوتبال جهان به حساب می آیند نمی توانند عرض اندام کنند… خیلی ها می گویند عادلانه نیست تیم هایی چون انگلیس، بلژیک و شوروی و یوگسلاوی راهی آرژانتین نشوند و تیمی مثل ایران راهی آرژانتین شود”.

حشمت مهاجرانی بلافاصله در صفحه اول روزنامه اطلاعات پنجشنبه دهم آذر 1356 به پاسخگویی روی آورد و گفت “… رادیو لندن که در دست زدن به مانورهای رادیویی سابقه ای بس طولانی دارد و در ساختن کوهی از کاه همواره مهارت هایش را نشان داده این بار هم اشاره ای به تیم فوتبال ایران کرده… من به زمینه های دیگر دخالت نمی کنم، چون این اجازه را به خود نمی دهم. اما برای آن که علامت های تعجب را از چهره مفسر رادیو لندن و اربابان دیگرش بردارم یادآوری می کنم فوتبال ایران با همه توفیق هایش هنوز نتوانسته با پیشرفت های دیگر همگام شود… من برای پاسخگویی به مفسر رادیو لندن از مطبوعات بیطرف انگلیسی و چاپ لندن مدد می گیرم. روزنامه دیلی میل که تیتر بزرگش بوده: فوتبال ایران در دنیا شگفتی آفرید”.

مهاجرانی افزود “… روزنامه ای دیگر انگلیسی نیز هر کدام از شایستگی فوتبال ایران یاد کرده و هیچ کدام شان هم از راهیابی ایران به جام جهانی متعجب نشده اند، حالا چرا این گودال عمیق بین رادیو و مطبوعات لندن به وجود آمده مربوط به افکار مسموم و خلاف واقع رادیو لندن است… به عنوان مربی تیم ملی فوتبال ایران ضمن این که هرگز مغرور نشده ایم و حد خود را گم نکرده این برای آن که مفسر رادیو لندن با قدرت تیم ملی ایران آشنا شود من از تیم ملی انگلیس دعوت می کنم به تهران بیاید و پس از انجام یک دیدار دوستانه، مفسر رادیو لندن تصویری واقعی از شایستگی ما ترسیم کند. من ادعا نمی کنم تیم ملی انگلیس را شکست می دهیم و حتی می گویم شکست می خوریم، اما آن طور ظاهر خواهیم شد که علامت های تعجب را پاک کنیم. همین و بس و نه چیز دیگر”.

 

قرعه نیشدار

کمی پس از رویارویی مهاجرانی با بی بی سی، قرعه کشی جام جهانی آن رویارویی را طعنه آمیز تر کرد. قرعه ها درآمدند و ایران همراه هلند و پرو در گروهی قرار گرفت که چهارمین تیمش تنها نماینده بریتانیا بود: اسکاتلند همسایه انگلیس. اسکاتلندی که مسرور از حذف انگلیس به ستاره هایش از کنی دالگلیش تا جو جوردن و آرچی جمیل می بالید و خوش بینانه از صعودش به مراحل بالای جام و حتی فتح جام حرف می زد.

ایران پس از شکست از هلند به مصاف اسکاتلند می رفت که ملاقات غیرمنتظره ای رقم خورد. ران گرینوود سر مربی تیم انگلیس و دستیارش بیل تیلور دور از چشمان خبرنگاران و عکاسان در هتل تیم ملی ایران ظاهر شدند و تقاضای ملاقات با مهاجرانی را کردند. آنها طی جلسه ای با مربیان و سرپرستان تیم ملی، خواهان متوقف کردن اسکاتلندی ها توسط تیم ملی شدند. گرینوود پای تخته رفت و نشان داد جانمایه به بند کشیدن اسکاتلند، حذف آرچی جمیل بازیساز تیم از جریان بازی است ( در این باره به تفصیل در مقاله ای تحت عنوان “رازگشایی جلسه محرمانه با مربی تیم ملی لنگلیس” در “سایت فرهنگستان فوتبال” نوشته ام). تیم ملی با یک تغییر اساسی، قرار گرفتن ایرج دانایی فرد در ترکیب، به مصاف اسکاتلند نامدار رفت. دانایی فرد از یک سو جمیل را به بند کشید و از سوی دیگر دروازه اسکاتلند را گشود. تساوی 1-1 زمینه ساز حذف زودهنگام تنها تیم بریتانیایی جام شد و تیم ملی بهترین بازی اش را انجام داد و نخستین امتیازش در تاریخ جام جهانی را به چنگ آورد… بی بی سی خبری از آن جلسه نداد و جزئیات آن جلسه محرمانه با انگلیسی ها سال ها بعد توسط برخی از مربیان و مقامات فوتبال ایران فاش شدند.

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

شانس مدال برنز برای ملی‌پوش سنگین وزن کشتی فرنگی ایران/ درخشش کوبا با دو فینالیست

منتشر شده

در

توسط

شانس مدال برنز برای ملی‌پوش سنگین وزن کشتی فرنگی ایران/ درخشش کوبا با دو فینالیست

امین میرزازاده برای کسب مدال برنز بازیهای المپیک توکیو در سنگین وزن کشتی فرنگی رقابت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، در جریان رقابت‌های روز نخست کشتی فرنگی المپیک ۲۰۲۰ توکیو، رقابت‌های نیمه نهایی اوزان ۶۰ و ۱۳۰ کیلوگرم برگزار شد تا فینالیست ها مشخص شوند.

در سنگین وزن رضا کایالپ از ترکیه و لوپز کوبایی یک فینال زودهنگام را در نیمه نهایی ۱۳۰ کیلوگرم برگزار کردند که لوپز به برتری 2 بر صفر رسید تا در یک قدمی چهارمین مدال طلای المپیک خود باشد. با راهیابی لوپز به فینال، میرزازاده در گروه شانس مجدد برای مدال برنز مبارزه خواهد کرد. میرزازاده فردا صبح ساعت 6:30 به مصاف الکسوج از رومانی می‌رود و در صورت پیروزی، برای کسب مدال برنز با رضا کایالپ از ترکیه مسابقه خواهد داد.

علیرضا نجاتی در ۶۰ و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، ۲ نماینده ایران در روز نخست این رقابت ها بودند که نجاتی با شکست ۵ بر ۵ مقابل حریف ارمنستانی در دور نخست، حذف شد و میرزازاده نیز پس از برتری مقابل حریف کره‌ای، برابر میخاین لوپز کشتی‌گیر ۳۸ ساله کوبایی و دارنده ۸ طلای جهان و المپیک با نتیجه ۸ بر صفر شکست خورد.

اما کوبایی ها با دو فینالیست در دو وزن نخست درخشش خوبی داشتند ضمن  اینکه کنیچیرو فومیتا قهرمان جهان از ژاپن با صعود به فینال، میزبان را به کسب اولین طلای المپیک در کشتی امیدوار کرد. دیگر فینالیست فردا، کاجایا سنگین وزن گرجستانی است.

 

نتایج دیدارهای نیمه نهایی به شرح زیر است:

 

وزن ۶۰ کیلوگرم:

کنیچیرو فومیتا(ژاپن)  ۵ –  ۱ لنور تمیروف(اوکراین)

لوییز آلبرتو سانچز(کوبا) ۱۱ – ۰ ویکتور سیوبانو(مولداوی)

 

وزن ۱۳۰ کیلوگرم:

میخان لوپز(کوبا) 2 –  0 رضا کایالپ(ترکیه)

یاکوبی کاجایا(گرجستان) 1 برنده – 1 یاسمانی فرناندز(شیلی)

ادامه مطلب

استانها

از عدم خرید امتیاز هوادار تهران پشیمانم/تا لحظه تودیع‌ام برای خدمت به هرمزگان کم نمی گذارم

منتشر شده

در

توسط

از عدم خرید امتیاز هوادار تهران پشیمانم/تا لحظه تودیع‌ام برای خدمت به هرمزگان کم نمی گذارم

  آئین تجلیل از تیم های فوتبال و فوتسال آقایان و بانوان در لیگ های کشوری و ابوالحسن خاکی زاده قهرمان هرمزگانی والیبال ساحلی آسیا توسط شرکت صنایع پشتیبان هرمزگان ظهر امروز در سالن استانداری صورت گرفت.

آئین تجلیل از ابوالحسن خاکی‌زاده والیبالیست هرمزگانی و قهرمان مسابقات والیبال ساحلی زیر ۱۹ و ۲۱ سال آسیا و تیم های شرکت کننده در رقابت های فوتبال و فوتسال کشور  با حضور استاندار هرمزگان ، آشوری و مرادی نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی،  امیاری مدیرکل ورزش و جوانان،  کشفی مدیرعامل شرکت فرهنگی ورزشی صنایع پشتیبان هرمزگان، ابوالحسن خاکی‌زاده ملی پوش والیبال هرمزگان ، قاسم رنجبریان رئیس هیات فوتبال هرمزگان،  عبدالرئوف بستگانی رئیس هیات والیبال هرمزگان، حامد رضوانی رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس،  اسماعیل سالفی موسس باشگاه خلیج فارس میناب،  هادی بزوال سرمربی باشگاه آیندگان ، محمد زاهدی رئیس هیات فوتبال رودان و محمد کارگران مسوول ورزش شرکت فولاد هرمزگان در محل سالن کنفرانس استانداری هرمزگان برگزار شد.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس در این آئین، افزود: ظرفیت هرمزگان بالا و کم نظیر است و ورزشکاران نشان داده اند که این موضوع به واقع صحت دارد.

احمد مرادی با بیان اینکه تجلیل از مقام آوران بین المللی و کشوری امری ستودنی است، تصریح کرد: مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس همواره پشتیبان ورزشکاران بوده و خواهد بود.

مرادی با بیان اینکه اراده مسئولان استان هرمزگان برداشتن گام های بلند برای توسعه در رشته های مختلف ورزشی است.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با اشاره به اینکه اقدام استاندار هرمزگان در تجلیل از جامعه ورزش امری ستودنی است، اظهار کرد: یکی از کارهای مهم و اساسی که خلا جدی داشت همین تقدیر از برترین های ورزش بود.

محمد آشوری با بیان اینکه تجلیل از هر مقام آوری امری ضروری و ارزشمند است، اضافه کرد: استمرار این حرکت به شناخت و تجلیل استعدادهای برتر در عرصه ورزش خواهد پرداخت.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه ورزشکاران هرمزگانی با حداقل امکانات همواره موفق و درخشان ظاهر شدند، عنوان کرد: ابوالحسن خاکی زاده نشان داد جوان هرمزگانی می تواند با اندکی توجه در عرصه هاس بین المللی پرچم هرمزگان را به اهتزاز درآورد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه ورزش استان نیاز به ساماندهی و حمایت داشت، افزود: ابوالحسن خاکی زاده امروز نماینده به حق ورزشکاران استان هرمزگان در میادین بین المللی بود و تجلیل از این ورزشکار پیامی است برای سایر ورزشکاران که با موفقیت شان به طور حتم حمایت مسئولان استان را پشت سر خود دارند.

فریدون همتی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر به سرعت در بحث توسعه زیرساخت ها گام برداشتیم، خاطرنشان کرد: سرعت خوبی بحث توسعه زیرساخت ها به ویژه در مناطق توسعه نیافته صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در گذشته حمایت هایی از تیم آذرخش شد اما شیوه کمک باید اصلاح می شد، عنوان کرد: به جایی رسیده بودیم که هیچ بنگاه اقتصادی حاضر به حضور در ورزش حرفه ای نبود و همه نگاه ها و درخواست ها در هر زمینه ای به سمت بنگاه های اقتصادی در هرمزگان است.

همتی با اشاره به اینکه کشفی فردی توانمند، ورزشی و با برنامه است، خاطرنشان کرد: نمی شود با تمام جامعه ورزش صحبت و مشورت کرد زیرا شدنی نیست.

وی با بیان اینکه در بحث خرید امتیاز تیم هوادار همین مشورت ها و تعلل ها سبب از دست رفتن امتیاز لیگ برتری هوادار از هرمزگان شد، افزود: این عدم خرید برای استان هرمزگان بد بود و دیگر امروز نباید آن اشتباه را انجام دهیم و باید با قدرت پیش برویم تا با خرید امتیاز تیم لیگ یکی هم جوانان هرمزگانی و هم زیر ساخت ها توسعه یابد.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه در خرید امتیاز تیم لیگ یکی منافع آن بیشتر از معایبش است، تصریح کرد: به دنبال تثبیت پشتیبانی صنایع سهامدار با محوریت یکی از بنگاه های اقتصادی هرمزگان از این باشگاه هستیم تا در سال های آینده به مشکل نخوریم.

وی با بیان اینکه انتظارمان از مردم و فعالین ورزش همراهی و حمایت است، عنوان کرد: انتظارمان از نخبگان و هیات های ورزشی ارائه پیشنهادات و نظرات سازنده و شدنی است و به طور حتم از این نظرات استفاده می کنیم.

همتی با اشاره به اینکه در یک ارزیابی و در توانمان به تیم های گروهی در سطح کشور و ورزشکاران موفق در میادین بین المللی از استان هرمزگان حمایت خواهیم کرد، اظهار کرد: نباید باشگاه های شخصی انتظار داشته باشند که تمامی هزینه های آن را شرکت صنایع پشتیبان بدهد بلکه به نوعی دیگر حمایت خواهیم کرد که این باشگاه ها دلگرم شوند.

وی با بیان اینکه شرکت صنایع پشتیبان با معیار و اصول مشخص در ورزش ورود می کند، تصریح کرد: به طور حتم هر حمایت و تجلیلی براساس شاخص هاست که به همگان ارائه خواهد شد و براساس یک اصول پایه ریزی خواهیم کرد.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه به تیم های فوتبال حاضر در لیگ های کشوری نیز براساس پیروزی هایشان در فصل گذشته پاداشی در نظر گرفته ایم که امروز پرداخت می شود، عنوان کرد: هدف ما رسیدن این پاداش به کادرفنی و بازیکنان تیم ها جهت افزایش انگیزه است.

همتی با بیان اینکه باید شهرداری ها از تیم های حاضر در لیگ کشوری شان حمایت کنند و این موضوع را به طور حتم مصوب و پیگیری می کنم، افزود: انتظار داریم جریان رسانه ای امیدوار کننده ای از امروز شکل بگیرد و این نهال شکل گرفته را آبیاری کرده و در سال های آینده به درختی تنومند تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید نام هرمزگان در صدر اخبار ورزشی هفته باشد، تصریح کرد: باید هرمزگان در ورزش در سطح کشور بت جایگاه اصلی اش برسد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه تاسیسات ورزشی استان هرمزگان فرسوده شده است، اظهار کرد: با وزیر ورزش و جوانان صحبت کردم و قرار بر آن شد هر یک از مجموعه های ورزشی را به یکی از صنایع واگذار تا مرمت و بهسازی مجموعه ها با سرعت شکل بگیرد و وضعیت مجموعه ورزشی خلیج فارس، تختی، حجاب و هفت تیر و شهرستان ها بهبود یابد.

همتی با اشاره به اینکه ندامتگاه و زمین تربیت بندرعباس خریداری شده و به مجموعه ورزشگاه خلیج فارس اضافه شود، عنوان کرد: این اقدام سبب توسعه مجموعه خلیج فارس چه از لحاظ چمن چه اسکان در سطح میزبانی اردوی تیم های ملی در جام جهانی قطر ایجاد شود.

وی با بیان اینکه برخی می گویند چرا در روزهای پایانی یاد ورزش افتادیم، افزود: بنده تا ساعت پایانی تودیعم از استانداری هرمزگان با انگیزه و توان بالا خدمت می کنم و تمامی برنامه ها را پیش می برم و وظیفه دارم مطالبات مردم را پیگیری کنم.

به گزارش ایسنا، در این آئین از ابوالحسن خاکی زاده قهرمان مسابقات والیبال ساحلی زیر ۱۹ و ۲۱ سال آسیا با پاداش ۳۵ میلیون تومان تجلیل و پاداش تیم های شهرداری بندرعباس، خلیج فارس میناب، آیندگان بندرعباس به ترتیب ۱۱۰ میلیون تومان، ۷۰ میلیون تومان و ۸۵ میلیون تومان نیز اهدا شد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

برادران گرایی تحت تاثیر نام المپیک قرار نمی گیرند

منتشر شده

در

توسط

برادران گرایی تحت تاثیر نام المپیک قرار نمی گیرند

  رحیم گیوی، مربی شیرازی که سال ها در کنار برادران گرایی حضور داشته و بیشترین شناخت را از آنان دارد، امیدواری زیادی به موفقیت های این دو فرنگی کار برجسته در میدان بزرگ المپیک دارد و تاکید میکند که نام المپیک تاثیری بر عملکرد برادران گرایی ندارد.

گیوی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه به طور مداوم با برادران گرایی در تماس و خیالش از موفقیت آنان راحت است، افزود: هر دوی آنها لایق مدال طلا هستند. این اولین بار است که هیچ استرسی برای آنها ندارم. می توانم با خیال راحت بنشینم و بازی هایشان را تماشا کنم. قبلا مسابقات جهانی و المپیک را هم نمی توانستم با خیال راحت ببینم ولی حالا انقدر خیالم راحت است که فقط در فکر تدارک جشن قهرمانی هستم.

این مربی با تجربه کشتی فرنگی افزود: فکر می کنم برادران گرایی به آن سقفی که باید، رسیده اند. با تمام کشتی گیران خوب دنیا بازی کرده اند و شکستشان داده اند. آنها را بردن را به خوبی بلد هستند.

او درباره مهمترین رقبای برادران گرایی اظهار داشت : در اوزان المپیکی همه رقبا بزرگ و سرسخت هستند. در وزن علی، کشتی گیرانی از مجارستان، سوئد، ازبکستان، قزاقستان و روسیه حضور دارند و شاید خطرناک ترین آنها رفیق حسین اُف از آذربایجان باشد. رضا هم رقبایی از کوبا، روسیه، المان، مجارستان و کره جنوبی دارد. نکته مثبت این است که این بچه ها در مقابل رقبای قوی تر، خیلی بهتر کشتی می گیرند تا با کشتی گیران ناشناس.

رحیم گیوی، دوری از حاشیه را به عنوان آخرین توصیه خود به این فرنگی کاران پرامید شیراز مطرح کرده و می گوید : علی ورضا نباید بگذارند اتفاقات حاشیه ای و داوری روی عملکردشان تاثیر منفی بگذارد. مسابقات المپیک است و گاهی شاهد بوده ایم که برخی داوران خواسته اند جلوی مدال آوری بچه های ایران را بگیرند. نباید به آنها بهانه بدهیم. شکر خدا بچه ها آنقدر از لحاظ روحی قوی هستند و آنقدر میدان دیده اند که تحت تاثیر اسم المپیک قرار نگیرند.

به گزارش ایسنا، تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با ۵ کشتی گیر به توکیو اعزام شده. محمدعلی گرایی رقابت های خود را روز دوشنبه ۱۲ مرداد آغاز خواهد کرد و محمدرضا گرایی نیز از روز ۱۳ مردادماه به روی تشک خواهد رفت.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها