با ما همراه باشید

استانها

آیت الله تسخیری از معماران عرصه بین الملل انقلاب اسلامی بود

منتشر شده

در

آیت الله تسخیری از معماران عرصه بین الملل انقلاب اسلامی بود

 مدیر حوزه های علمیه گفت: هر اقدامی در جهت معرفی آیت الله تسخیری قابل تقدیر بوده و سخنرانی های وی در مجامع بین المللی بسیار ذی قیمت است و مناسب است که این سخنرانی ها مکتوب شود.

آیت الله علیرضا اعرافی، یکشنبه شب در آئین رونمایی از پایگاه رسمی آیت الله تسخیری که در پژوهشگاه مطالعات تقریبی که در قم برگزار شد، عنوان کرد: من در زمان نوجوانی که در درس آیت الله العظمی وحید خراسانی شرکت می کردم، آیت الله تسخیری به عنوان یک روحانی فاضل به درس می آمد و اشکالات و بحث های مهمی را مطرح می کرد.

مدیر حوزه های علمیه  گفت: من در اولین سفرهای خارج از کشور یک ماه در واتیکان و حدود یک ماه هم در هامبورگ بودم. در روزی که عازم سفر می شدیم آیت الله تسخیری به عنوان معاون بین الملل سازمان تبلیغات سخنرانی کرد که برای من سخنان ایشان هنوز هم ارزشمند و کاربردی است.

آیت الله اعرافی یادآور شد: مرحوم آیت الله تسخیری از معماران بزرگ عرصه بین الملل انقلاب اسلامی بود و نسبت به بسیاری از شخصیت های دیگر پیشگام بود.

عضو فقهای شورای نگهبان، ادبیات مرحوم آیت الله تسخیری را عمیق و در عین حال جذاب دانست و تاکید کرد: ویژگی دوم ایشان ذات شخصیت ارتباطی ایشان بود.

وی بیان کرد: با اینکه ایشان دانشمند و فاضل بود، در برقراری ارتباط بسیار توانمند بود؛ در کنفرانس های بین المللی که شخصیت های مختلف از همه کشورها حضور داشتند، زمانی که آیت الله تسخیری وارد می شد، در آن جلسه موردتوجه همه حضار قرار می گرفت.

مدیر حوزه های علمیه، گشاده رویی و راحت بودن در ارتباطات و دلنشین بودن شخصیت را دیگر ویژگی آیت الله تسخیری دانست و مطرح کرد: خصوصیت بارز دیگر ایشان اهل نظر بودن در مباحث فقهی و اصولی و علمی بود.

آیت الله اعرافی ابراز کرد: وی جامع بین نجف و قم بود؛ هم از شاگردان شهید صدر  و هم در عین حال فضای قم را درک کرده بود.

وی با اشاره به تنوع مباحث آیت الله تسخیری خاطرنشان کرد: در مجامع بین المللی ایشان به عنوان اقتصاد دان اسلامی مطرح بود و در باب مسائل اقتصادی نظرات ارزشمندی از ایشان به یادگار مانده است.

مدیر حوزه های علمیه، فروتنی را دیگر ویژگی آیت الله تسخیری دانست و افزود: از ویژگی های دیگر اآیت الله تسخیری کادرپروری بود.

آیت الله اعرافی گفت: عقل استراتژیک ایشان بسیار بالا بود و در امور بین الملل نظرات دقیق و راهبردی داشت؛ لذا هر اقدامی در جهت معرفی آیت الله تسخیری قابل تحسین بوده و سخنرانی های وی در مجامع بین المللی بسیار ذی قیمت است و مناسب است که این سخنرانی ها مکتوب شود.

وی با بیان اینکه ترجمه آثار آیت الله تسخیری به زبان های دیگر هم مهم است، یادآور شد: روح سازمانی آیت الله تسخیری بسیار بارز بود و در تمام مباحث مربوط به کادرسازی و سازمانی، همواره حاضرالذهن بود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

منتشر شده

در

توسط

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در پاسداشت سه هزار شهید گرانقدر این استان تعداد سه هزار دستگاه تبلت در بین دانش آموزان نیازمند این استان توزیع می‌شود.

 «قنبر موسی‌نژاد» در آیین توزیع هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان مددجوی ایلامی اظهار کرد: امروز هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت که با همکاری شرکت زرین معدن چاف تهیه شده‌اند بین نیازمندان توزیع می شود و تأمین مابقی آن نیز در روزهای آینده مدنظر ما خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با عنوان اینکه در آستانه سال تحصیلی و در شرایط کرونایی تبلت و لوازم کمک آموزشی هوشمند مهم ترین نیاز دانش آموزان و دانشجویان این استان خواهد بود گفت: انتظار ما از افراد خیر و نیکوکار و همچنین دستگاه‌های دیگر این است که در این امر مهم کمیته امداد را همراهی و در این زمینه مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان نیازمند به لوازم هوشمند کمک آموزشی از قبل شناسایی و نیاز آنها اثبات  شده است تصریح کرد: تلاش ما این است که با تهیه تبلت برای این دانش آموزان و دانشجویان خدمات ماندگاری به این قشر ارائه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با اشاره به اینکه شیوع کرونا موجب شد که  دانش آموزان برای ادامه تحصیل و بهره مندی از کلاس های مجازی نیاز به وسایل کمک آموزشی از جمله تبلت داشته باشند، افزود: در آستانه برگزاری کنگره ۳ هزار شهید استان ایلام به مناسبت  چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۳ خدمت به محروم و نیازمندان  ارایه می شو که ۱۰ نوع از این خدمات توسط کمیته امداد انجام می گیرد.

موسی نژاد با اشاره به اینکه یکی از این ۴۳ خدمت تهیه تبلت برای توزیع در بین دانش آموزان نیازمند سطح استان است تصریح کرد: خوشبختانه با مدد شهدا و تلاشی که صورت گرفت، به زودی رقم تبلت هایی که بین دانش اموزان استان توزیع می شود به رقم سه هزار دستگاه خواهد رسید.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

منتشر شده

در

توسط

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

 رئیس حوزه هنری استان ایلام در نخستین روز از کارگاه سه روز خلق پوستر از اهتمام حوزه هنری برای تشکیل خانه گرافیک ایلام خبر داد.

 محمدعلی قاسمی اظهار کرد: در مناطقی مانند استان ایلام فارغ‌التحصیلان زیادی در حوزه تجسمی و گرافیک داریم ولی در خلق اثر و حضور هنرمندان در بستر جامعه و مکان های فرهنگی و هنری تعدادشان اندک است که این موضوع نیاز به آسیب شناسی دارد.

وی گفت: امید است این سلسله جلسات و کارگاه های آموزشی با حضور هنرمندان رشته های مختلف در استان ادامه داشته باشد و در آینده بتوانیم خانه گرافیک حوزه هنری را با حضور هنرمندان استان افتتاح کنیم تا از هنر این عزیزان در عرصه میدانی  و اجتماعی بیش از پیش بهره مند شویم.

رئیس حوزه هنری استان ایلام یادآور شد:  امروز در بستر فضای مجازی هنر گرافیک است که مفاهیم و موضوعات را در کمترین زمان ممکن و ارزانترین قیمت به مخاطب منتقل می‌کند.

کارگاه سه روزه گرافیک (خلق پوستر) با حضور استاد مجتبی مجلسی، با موضوع ایلام مهد پایداری و پایتخت خادمین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) از ۲۸ تا ۳۰شهریور در محل حوزه هنری استان ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام برگزار می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

منتشر شده

در

توسط

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

 سرپرست منابع آب دورود از کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره شهرستان خبر داد.

شاددل در جلسه شورای حفاظت از منابع آب دورود که امروز ۲۷ شهریورماه برگزار شد، با ارائه گزارش کاملی از وضعیت نگران‌کننده منابع آبی، اظهار کرد: حجم رواناب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود نسبت به مردادماه سال آبی گذشته ۶۳ درصد و نسبت به متوسط طول دوره آماری ۸۱ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به ‌پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ادامه وضعیت خشکسالی در سال آبی آتی و کاهش نزولات جوی در سال آبی ۱۴۰۰-۹۹ و افت شدید آب‌های زیرزمینی، سطحی و همچنین موجب کاهش حجم رواناب و به تبع آن کاهش حجم مخزن ذخیره در پشت سد مروک شد و به کمترین مقدار خود که در حال حاضر ۲۰ میلیون مترمکعب رسید درحالی‌که سال گذشته همین موقع ۳۴ میلیون مترمکعب و ۴۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سرپرست منابع آب دورود خاطرنشان کرد: با توجه به این بحران رهاسازی آب از سد مروک در سال آبی پیش رو برای پایین‌دست غیرممکن و اگر کشاورزان محصولات بهاره به میزان زیاد و عدم رعایت الگوی کشت، به‌منظور حفاظت از منابع آب شهرستان دورود از هرگونه اضافه برداشت و حفر چاه غیرمجاز توسط متخلفین برابر قانون جلوگیری می‌شود.

شاددل اضافه کرد: از خردادماه ۱۴۰۰ در شهرستان دورود دو دستگاه حفاری غیرمجاز در حال حفر توقیف، ۴ حلقه چاه غیرمجاز پر و هفت حلقه به مراجع قضایی جهت اخذ حکم معرفی شده و تاکنون حکم مسدود کردن ۶۰ حلقه چاه اخذ که با این تعداد چاه غیرمجاز شرکت منابع آب شهرستان به حمایت و همدلی جمعی بیشتری نیاز داد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها