کد خبر : 7834
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲:۴۲

آیت الله تسخیری از معماران عرصه بین الملل انقلاب اسلامی بود

آیت الله تسخیری از معماران عرصه بین الملل انقلاب اسلامی بود

 مدیر حوزه های علمیه گفت: هر اقدامی در جهت معرفی آیت الله تسخیری قابل تقدیر بوده و سخنرانی های وی در مجامع بین المللی بسیار ذی قیمت است و مناسب است که این سخنرانی ها مکتوب شود. آیت الله علیرضا اعرافی، یکشنبه شب در آئین رونمایی از پایگاه رسمی آیت الله تسخیری که در پژوهشگاه

آیت الله تسخیری از معماران عرصه بین الملل انقلاب اسلامی بود

 مدیر حوزه های علمیه گفت: هر اقدامی در جهت معرفی آیت الله تسخیری قابل تقدیر بوده و سخنرانی های وی در مجامع بین المللی بسیار ذی قیمت است و مناسب است که این سخنرانی ها مکتوب شود.

آیت الله علیرضا اعرافی، یکشنبه شب در آئین رونمایی از پایگاه رسمی آیت الله تسخیری که در پژوهشگاه مطالعات تقریبی که در قم برگزار شد، عنوان کرد: من در زمان نوجوانی که در درس آیت الله العظمی وحید خراسانی شرکت می کردم، آیت الله تسخیری به عنوان یک روحانی فاضل به درس می آمد و اشکالات و بحث های مهمی را مطرح می کرد.

مدیر حوزه های علمیه  گفت: من در اولین سفرهای خارج از کشور یک ماه در واتیکان و حدود یک ماه هم در هامبورگ بودم. در روزی که عازم سفر می شدیم آیت الله تسخیری به عنوان معاون بین الملل سازمان تبلیغات سخنرانی کرد که برای من سخنان ایشان هنوز هم ارزشمند و کاربردی است.

آیت الله اعرافی یادآور شد: مرحوم آیت الله تسخیری از معماران بزرگ عرصه بین الملل انقلاب اسلامی بود و نسبت به بسیاری از شخصیت های دیگر پیشگام بود.

عضو فقهای شورای نگهبان، ادبیات مرحوم آیت الله تسخیری را عمیق و در عین حال جذاب دانست و تاکید کرد: ویژگی دوم ایشان ذات شخصیت ارتباطی ایشان بود.

وی بیان کرد: با اینکه ایشان دانشمند و فاضل بود، در برقراری ارتباط بسیار توانمند بود؛ در کنفرانس های بین المللی که شخصیت های مختلف از همه کشورها حضور داشتند، زمانی که آیت الله تسخیری وارد می شد، در آن جلسه موردتوجه همه حضار قرار می گرفت.

مدیر حوزه های علمیه، گشاده رویی و راحت بودن در ارتباطات و دلنشین بودن شخصیت را دیگر ویژگی آیت الله تسخیری دانست و مطرح کرد: خصوصیت بارز دیگر ایشان اهل نظر بودن در مباحث فقهی و اصولی و علمی بود.

آیت الله اعرافی ابراز کرد: وی جامع بین نجف و قم بود؛ هم از شاگردان شهید صدر  و هم در عین حال فضای قم را درک کرده بود.

وی با اشاره به تنوع مباحث آیت الله تسخیری خاطرنشان کرد: در مجامع بین المللی ایشان به عنوان اقتصاد دان اسلامی مطرح بود و در باب مسائل اقتصادی نظرات ارزشمندی از ایشان به یادگار مانده است.

مدیر حوزه های علمیه، فروتنی را دیگر ویژگی آیت الله تسخیری دانست و افزود: از ویژگی های دیگر اآیت الله تسخیری کادرپروری بود.

آیت الله اعرافی گفت: عقل استراتژیک ایشان بسیار بالا بود و در امور بین الملل نظرات دقیق و راهبردی داشت؛ لذا هر اقدامی در جهت معرفی آیت الله تسخیری قابل تحسین بوده و سخنرانی های وی در مجامع بین المللی بسیار ذی قیمت است و مناسب است که این سخنرانی ها مکتوب شود.

وی با بیان اینکه ترجمه آثار آیت الله تسخیری به زبان های دیگر هم مهم است، یادآور شد: روح سازمانی آیت الله تسخیری بسیار بارز بود و در تمام مباحث مربوط به کادرسازی و سازمانی، همواره حاضرالذهن بود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها