کد خبر : 187192
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۶

ابعاد حمله سایبری به آکادمی دفاعی انگلیس فراتر از گزارش‌هاست

ابعاد حمله سایبری به آکادمی دفاعی انگلیس فراتر از گزارش‌هاست

یک ژنرال بازنشسته نیروی هوایی انگلیس که ماه اوت گذشته ارتش این کشور را ترک کرد، فاش ساخت آکادمی دفاعی انگلیس چند ماه قبل هدف یک حمله سایبری مخرب قرار گرفت که احتمالا از سوی روسیه یا چین سازماندهی شده بود. به گزارش ایسنا،‌ به نقل از پایگاه نشریه انگلیسی “مترو”، ژنرال بازنشسته ادوارد استرینگر

ابعاد حمله سایبری به آکادمی دفاعی انگلیس فراتر از گزارش‌هاست

یک ژنرال بازنشسته نیروی هوایی انگلیس که ماه اوت گذشته ارتش این کشور را ترک کرد، فاش ساخت آکادمی دفاعی انگلیس چند ماه قبل هدف یک حمله سایبری مخرب قرار گرفت که احتمالا از سوی روسیه یا چین سازماندهی شده بود.

به گزارش ایسنا،‌ به نقل از پایگاه نشریه انگلیسی “مترو”، ژنرال بازنشسته ادوارد استرینگر که ماه اوت گذشته نیروهای مسلح انگلیس را ترک کرد بیان داشت، این حمله که در مارس ۲۰۲۱ کشف شد، در نهایت آکادمی دفاعی انگلیس را به بازسازی شبکه اش مجبور ساخت.

او خاطر نشان کرد، اطلاعی از این که “کدام کشور “متخاصم نظیر چین،‌ روسیه یا کره شمالی” مسئول این حمله بوده ندارد اما همچنان با گذشت چند ماه از زمان وقوع این حمله باید جزئیات خساراتش مورد بررسی قرار بگیرد.

استرینگر به اسکای نیوز گفت: مسئول این حمله ممکن است هر یک از آن کشورها یا تنها کسی که به دنبال یافتن یک آسیب پذیری به جهت اجرای یک حمله باج افزاری بوده یا یک سازمان تبهکار واقعی بوده باشد.

وی افزود: این حمله هزینه هایی برای بازدهی عملیاتی داشت. همچنین این حمله به قیمت فرصتهای کارکنان ما تمام شد که مجبور به صرف وقت خود برای ترمیم خسارات شدند.

او ادامه داد: در حالی که ما میتوانستیم پولمان را صرف فرصتها کنیم مجبور به صرفش برای بازسازی شبکه شدیم. شاید این حمله اجسادی در خیابانها به جا نگذاشت اما همچنان خساراتی را موجب شد.

اسکای نیوز گزارش کرد، اطلاعات حساسی روی شبکه این آکادمی ذخیر نشده بود.

آکادمی دفاعی انگلیس واقع در شهر شریونهام منطقه آکسفورشایر، ۲۸ هزار پرسنل نظامی، دیپلمات و کارمند دولت را در هر سال تحت آموزش قرار می دهد و در زمان همه گیری بیماری فعالیتهای آنلاین بیشتری پیدا کرد.

استرینگر در مصاحبه با اسکای نیوز که اولین مصاحبه اش از زمان خروجش از ارتش است گفت، در ابتدا “فعالیتهایی غیرعادی” از سوی پیمانکاران مشغول به کار برای شرکت “سرکو” کشف شد و در ادامه “زنگهای هشدار” به صدا در آمدند.

او بیان کرد، “عوامل خارجی به جهتی شرارت آشکار در شبکه ما بودند.” اما او فاش کرد که این حمله موفقیت آمیز نبود و هکرها قصداستفاده از این آکادمی به عنوان “درب پشتی” برای دسترسی پیدا کردن به دیگر سیستمهای وزارت دفاع انگلیس را داشتند اما موارد نفوذ دیگری غیر از مورد مربوط به آکادمی رخ نداد.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها