با ما همراه باشید

اخبار 11

اتاق فکر صهیونیست به دنبال حذف حجاب است

منتشر شده

در

اتاق فکر صهیونیست به دنبال حذف حجاب است

ایسنا/قزوین یک طلبه حوزه علمیه قزوین گفت: اگر امروز شاهد از بین رفتن برخی زمینه‌های حجاب و عفاف در جامعه هستیم؛ سالیان متمادی اتاق فکر صهیونیست به دنبال این است که زن ایرانی، خودش از مسیر درست منحرف شود، زمینه‌سازی صورت گرفته و مبالغ هنگفتی نیز صرف این کار شده است و ما باید با فرهنگ‌سازی صحیح و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در مقابل آن‌ها ایستادگی کنیم.

صغری رامندی در نشست عفاف و حجاب که توسط کانون خواهران بسیج رسانه استان قزوین در سالن جلسات سازمان تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب در جامعه، تصریح کرد: امیدواریم جامعه به سمتی پیش برود که زمینه عفاف و حجاب در کشور تقویت شود و زنان کرامت خود را با عفاف و حجاب به رخ جامعه بکشند.

وی افزود: اسلام ارزش بالایی برای زنان در نظر گرفته است، برخی می‌گویند اسلام سختگیری‌های زیادی در حوزه حجاب دارد درحالی‌که اگر به این افراد بگوییم آیا حاضرید عریان در جامعه حاضر شوید، واکنش شدیدی نشان می‌دهند و نمی‌پذیرند چراکه فطرت انسان با برهنگی سازگاری ندارد، احکام حجاب در اسلام با توجه به نیازهای زنان، جاری‌ شده است.

این طلبه یادآور شد: نگاه خدا به کرامت انسانی اولین چیزی است که انسان را به سمت پوشش هدایت می‌کند، بنابراین نیاز به حجاب فطری است و نمی‌توان گفت مختص اسلام است بلکه در ادیان مختلف حجاب زنان مورد تأکید قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: در قرآن چهار آیه به معنای اصطلاحی حجاب اختصاص دارد و مابقی آیات مربوط به حجاب به معنای لغوی و معنای پوشانندگی است، در معنای اصطلاحی، تعابیر مختلفی از حجاب وجود دارد. آیات ۳۰ و ۳۱ سوره نور، سوره احزاب و آیاتی که در قرآن آمده برابر با فطرت انسانی است، خداوند آیات را بر اساس فطرت انسان آفریده همچنان که ادیان دیگر نیز بر اساس فطرت به موضوع حجاب اهمیت می‌دهند.

رامندی یادآور شد: حجاب به معنای پوشش است و درواقع انسان را نسبت به هر چیزی پوشش می‌دهد، حجاب فطری است اما باید به مرز آن توجه کرد، ویل دورانت در کتاب «تاریخ تمدن» از کتابی به نام «بت یعقوو» که یک کتاب عبری است، نام‌برده و به نقل از آن به موضوع حجاب زنان یهودی اشاره می‌کند، در بخش حجاب زنان به‌طور مفصل در باب کیفیت پوشش و حجاب بحث کرده که در آن از پوشیدن لباس‌های گشاد و بلند، نبستن کمربند برای پیدا نشدن حجم بدن، مچ دار بودن آستین‌ها، پوشاندن دور گردن، پوشاندن پاها باید پوشیده باشد؛ ممنوعیت استفاده از جوراب‌های عکس‌دار و با رنگ‌های تند نام برده است. همچنین عنوان شده است که زنان یهود باید تمام موی سر را بپوشانند و آرایشی که باعث جلب‌ توجه دیگران شود گناه بسیار بزرگی است.

وی بیان کرد: در «تلمود» کتاب یهودیت نیز حدود و پوشش برای زنان متأهل مطرح‌ شده است که اگر توسط زن رعایت نشود باعث بطلان ازدواج می‌شود مثلاً زنان نباید با راحتی و سبک‌سری با مردان صحبت کنند؛ هر دینی برای خودش مطابق با فرهنگش آدابی دارد که باید رعایت شود برای مثال مسیحیت قائل به رهبانیت است و حجاب را با توجه به رده‌بندی زنان مشخص می‌کنند، نگاه آنان برای رسیدن به کمال و جلوگیری از فساد در جامعه تجرد گرایی است اما کرامت زن در اسلام بسیار بالاتر است و اسلام قائل به ازدواج است؛ اگر تجرد و رهبانیت پیش‌فرض یک دین باشد، باید عواملی را که باعث تهییج و تحریک افراد می‌شود را از میان بردارد. پس منشأ حجاب در مسیحیت، همان گرایش به تجرد است و نگاه آن‌ها برای رسیدن به کمال و جلوگیری از فساد در جامعه تجرد گرایی است.

رامندی یادآور شد: دین یهود، قائل به ازدواج است و اندیشه اختصاصی برای زنان متأهل دارد، در نگاه اسلام، کرامت و جایگاه زن برخلاف نگاه فمینیست و اومانیست که نگاه ابزاری به زن دارند، جایگاه والایی دارد، براساس آیات الهی در قرآن زن و مرد از یک گوهر آفریده‌ شده‌اند (آیه اول سوره نسا) در نگاه اسلام، زن و مرد مکمل یکدیگرند و هیچ‌یک بر دیگری ارجحیت ندارد.

وی خاطرنشان کرد: اسلام زن را مظهر جلال و زیبایی خداوند بر روی زمین می‌داند، نگهداری از این مظهر زیبایی نیاز به شرایطی دارد و اسلام به دنبال ایجاد جایگاه ویژه برای زن است بنابراین مسئله حجاب مطرح می‌شود.

رامندی تأکید کرد: اسلام دارای پشتوانه فکری و فلسفی برای حفظ جایگاه زن و حجاب و عفاف است، اگر زن و جایگاه زن آسیب ببیند همه جامعه آسیب‌پذیر می‌شوند بنابراین باید با رعایت مسائلی زنان را از آسیب حفظ کنیم؛ در جامعه امروز، شرایط گناه فراهم‌شده و به دنبال ابزاری برای مقابله با فساد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر امروز شاهد از بین رفتن برخی زمینه‌های حجاب و عفاف در جامعه هستیم؛ سالیان متمادی اتاق فکر صهیونیست به دنبال این است که زن ایرانی، خودش از مسیر درست منحرف شود، زمینه‌سازی صورت گرفته و مبالغ هنگفتی نیز صرف این کار شده است و ما باید با فرهنگ‌سازی صحیح و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در مقابل آن‌ها ایستادگی کنیم.

دگردیسی علیه زنان به نام حقوق زنان، خیانت بزرگی است

الهام محمدی دیگر طلبه حوزه علمیه در ادامه با اشاره به آیات قرآن کریم، اظهار کرد: برخی از خانم‌ها اعتراض دارند که چرا قرآن به خانم‌ها در حوزه حجاب دستور داده است، این شبهه‌ای نادرست است چراکه اول قرآن به آقایان دستور داده که باید نگاهشان را کنترل کنند سپس از زنان حجاب را خواسته است.

وی خاطرنشان می‌کند: سختگیری حجاب در ادیان دیگر بیشتر از اسلام است، یهودیت بسیار سختگیر است و حتی آقایان التهاب خاصی برای پوشش‌دارند و هر چه مقام بالاتری داشته باشند لباس مشکی پوشیده‌تری می‌پوشند و کسی اجازه نفوذ به این فرهنگ را ندارد.

این طلبه یادآور شد: اگر به انیمیشن‌های مسیحیت نیز نگاه کنیم کاراکتر خانم‌ها دارای دامن‌های بلند، زیرشلواری گشاد و یقه بند هستند و حجاب را به‌صورت کامل حفظ کردند بنابراین حجاب مختص به یک دین نیست حتی اگر به فرهنگ ایرانیان باستان توجه کنیم زنان با پوشش کامل هستند اما در طی زمان دگردیسی در پوشش رخ‌داده است، این دگردیسی علیه زنان و به نام حقوق زنان انجام‌شده است که خیانت بزرگی است.

وی تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین دلایل این دگردیسی منفعت اقتصادی بود، افرادی با منفعت‌طلبی اقتصادی ریشه را هدف گرفتند و بسیاری از زمینه‌ها را برای دوری زنان از حجاب و عفاف ایجاد آوردند، در مقابل اسلام به دنبال حفظ کرامت خانواده است و ما برای حفظ این کرامت باید به‌صورت جدی وارد صحنه شویم و با فرهنگ‌سازی زمینه ترویج حجاب را فراهم کنیم.

محمدی تأکید کرد: مسئله حجاب و عفاف را باید به‌صورت روانشناسی موردبررسی قرار دهیم و افرادی که با پوشش بسیار بد در جامعه حضور پیدا می‌کنند باید از منظر روانشناسی موردمطالعه قرار بگیرند چراکه ذات فطری انسان برهنگی را نمی‌پذیرد.

مهره گم‌شده جامعه ما، قوانین خدایی است

فاطمه مخلص آبادی نیز در این جلسه بیان کرد: در سوره احزاب و نور در خصوص حجاب و پوشش صحبت شده است، ابتدا خطاب به آقایان است و سپس به خانم‌ها خطاب شده است، این مسئله درست است که قرآن بیشترین خطاب در حوزه حجاب را به خانم‌ها گفته است، طبق آیات قرآن خانم‌ها برای رسیدن به سعادت و کمال باید پوشش خود را رعایت کنند.

وی ادامه می‌دهد: در کتاب یهود و مسیحیت نیز حجاب راداریم و بر پوشش تأکید شده است، دین مسیحیت نسبت به حجاب سختگیرتر است، آن‌ها به‌قدری نسبت به حجاب سختگیری دارند که برخی از زنان برای حفظ آن قبول کردند که راهبه شوند، برخی نیز ازدواج می‌کنند و بعد از ازدواج تک‌همسری را رواج می‌دهند و حتی اگر زن فوت کند مرد حق ازدواج مجدد را ندارد، درواقع آن‌ها بین افراط‌وتفریط حرکت می‌کنند.

مخلص آبادی یادآور شد: اگر ادیان را بدون تحریف در نظر بگیریم همه بر مسئله حجاب تأکید دارند، درواقع در تمام دین‌ها حجاب بوده است برای مثال در دین یهودیت استفاده از چادر به همراه روبند و در مسیحیت نیز دستور بر رعایت عفت و حیا مورد تأکید است.

وی بیان کرد: در یهودیت برای دختران نابالغ نیز می‌گویند دامن آن تا ده سانت زیر زانو و آستین آن تا آرنج است و موی سر به‌شرط سادگی می‌تواند مشخص باشد (البته هنگام عبادت باید پوشیده شود) و درصورتی‌که به شانه برسد باید جمع شود اما زمانی که به سن بلوغ برسد زمان ازدواج است و بعدازآن احکام مربوط به زنان متأهل را باید رعایت کند؛ سیره بانوان بنی‌اسرائیل در عهد عتیق نیز بر رعایت عفت و حریم حجاب بوده است.

این طلبه یادآور شد: یکی از ریشه‌های عفت، حیا است در دین اسلام نیز به آن اشاره‌شده است اگر حیا را داشته باشیم نتیجه‌اش می‌شود عفت و حجاب؛ در حال حاضر مهره گم‌شده در جامعه ما قوانین خدایی است برخی با قوانین خدایی مقابله می‌کنند، متأسفانه برخی والدین فراموش کردند که حس پرستش و بندگی را در بچه‌ها ایجاد کنند به همین دلیل اغلب بچه‌ها نماز و درس دینی نمی‌خوانند، مباحث اعتقادی کمرنگ شده است. در این میان ما باید تلاش کنیم که مباحث بنیادین اعتقادی را تقویت کنیم سپس مسئله حجاب و عفاف نیز ناخودآگاه درست می‌شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 11

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

منتشر شده

در

توسط

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

ایسنا/اصفهان معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه مرغ دو نرخی در بازار نشان از حضور افراد سودجو در بازار است، گفت: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

حسین ایراندوست در گفت‌وگو با ایسنا درباره کمبود مرغ در اصفهان و قیمت آزاد آن در بازار، اظهار کرد: اصفهان از نظر تولید مرغ مشکل و کمبودی ندارد.

وی توضیح داد: به عنوان مثال برای روز جمعه ۵۸۷ تن مرغ زنده در سامانه رهتاب فروخته و کشتار شده است که معادل ۴۴۰ تن گوشت مرغ است، همچنین پنجشنبه ۵۲۰ تن مرغ معادل ۳۹۴ تن گوشت کشتار شد، در حالیکه کل نیاز مصرفی استان ۳۹۴ تن بوده است، بنابراین در این شرایط نباید کمبودی داشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: تمام مرغ زنده با قیمت مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان به کشتارگاه ها عرضه می شود که باید با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه جهاد کشاورزی تولید و تحویل مرغ با قیمت مصوب به کشتارگاه است، تصریح کرد: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

ایراندوست با تاکید بر اینکه گوشت مرغ به غیر از کشتارگاه راهی برای ورود به بازار ندارد، گفت: زمانیکه مرغ با دو قیمت در بازار عرضه می شود، نشان از حضور برخی افراد سودجو در بازار حضور است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین شبانه ۵۵۰ تن مرغ تحویل ۱۷ کشتارگاه استان می شود که تمام آن تبدیل به گوشت مرغ و در سامانه رهتاب به دست مرغ فروشی ها می رسد، توضیح داد: باید دید مرغی که با قیمت مصوب به دست مغازه دار می رسد، این محصول نیز با قیمت مصوب به دست مشتری داده می شود یا خیر و اگر امروز این چنین نیست ناشی از نبود نظارت در بازار است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر سهمیه ۶ کیلوگرمی مرغ به ازای هر فرد در نظر گرفته شده، و اگر خریداری ۴ کیلو خریداری کرد، باید دید مغازه دار در رهتاب قیمت ۶ کیلو ثبت می کند یا ۴ کیلو، بنابراین به نظر می رسد امروز نظارت بر مرغ فروشی ها بسیار ضعیف است.

وی گفت: اگر مغازه داری مرغ را با قیمت بالاتر از نرخ مصوب عرضه کند، باید موضوع را فورا به ۱۲۴ اطلاع دهیم تا دوستان نظارتی بازار به این مسئله ورود پیدا کنند.

ایراندوست درباره اینکه چرا مرغ با نرخ ۳۹ هزار تومان و بالاتر در اصفهان فروخته می شود، تاکید کرد: امروز مرغی با عنوان آزاد در بازار نداریم و تمام مرغ موجود باید با نرخ مصوب ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان در بازار عرضه شود.

وی با تاکید بر اینکه طی چند روز گذشته اگر ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن گوشت مرغ کشتار شده باشد، نباید کمبودی در اصفهان داشته باشیم، تصریح کرد: البته اصفهان حتی در برخی روزها و به خصوص طی سه روز گذشته تا سقف ۴۵۰ تن کشتار مرغ و بیش از نیاز بازار، تولید و کشتار مرغ داشته است، بنابراین نباید کمبود مرغ داشته باشیم و شرایط فعلی بازار به نبود نظارت برمی گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: روز به روز بازار مرغ رو به بهبود خواهد رفت چراکه آمار جوجه ریزی رو به افزایش است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

منتشر شده

در

توسط

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

دو داور سرشناس ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند سوت خواهند زد.

به گزارش ایسنا، مسابقات فوتسال هشت جانبه تایلند از ۳ تا ۸ مرداد برگزار می‌شود و تیم ملی فوتسال ایران نیز یکی از تیم‌های حاضر در این تورنمنت است.

تیم ایران در گروه دوم این پیکارها با تیم‌های مصر، لیتوانی و تاجیکستان هم‌گروه است.

در گروه اول این پیکارها هم تیم‌های تایلند، موزامبیک، کوزوو و ازبکستان قرار دارند.

مسوولان برگزاری این مسابقات از دو داور ایرانی نیز برای قضاوت در این پیکارها دعوت به عمل آورده‌اند. ابراهیم محرابی افشار و گلاره ناظمی که قرار است در رقابت‌های جام جهانی فوتسال نیز سوت بزنند در تورنمنت تایلند نیز حاضر بوده و قضاوت چند بازی را بر عهده خواهند داشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد

منتشر شده

در

توسط

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد
عکس از آرشیو

ایسنا/خراسان رضوی مدیر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر افغانستان جهت ارسال کالا به این کشور، از روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه جاری فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون پس از یک هفته بدون هیچ مشکلی از سرگرفته شد.

 حسین آخوندزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از ۲۳ تیرماه تاکنون بیش از ۲۲۷ دستگاه کامیون ایرانی از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات خارج شده و روند تبادل تجاری در امنیت کامل انجام می‌شود.

وی به خروج ۴۵۴ دستگاه کامیون ایرانی از مرز دوغارون به سمت هرات اشاره کرد و افزود: این تعداد کامیون ایرانی از ۲۳ تیرماه تاکنون از پایانه مرزی، بازارچه و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات برای تخلیه بار خارج شدند.

آخوندزاده بیان کرد: در تحولات جدید افغانستان تشریفات گمرکی توسط طالبان از گمرک اسلام قلعه حذف شده و کامیون‌های ایرانی برای بارگیری مستقیم به سمت هرات حرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از امکانات و ظرفیت‌های بالقوه از جمله ۲۲ هزار متر انبار مسقف، هشت مخزن یک میلیون لیتری سوخت، ۳۰ هزار متر مربع بارانداز آسفالته، سایت جرثقیل، دوش‌های ترانشیمنت سوخت برخودار است و آمادگی کامل نسبت به تخلیه کالاهای تجار افغانستانی را دارد.

مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار گرفته و این گذرگاه مرزی محل صادرات سالانه یک و نیم میلیارد دلار است که نقش حیاتی برای دو کشور ایران و افغانستان دارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها