با ما همراه باشید

سایر

اجحاف در حق مجری های باسابقه تلویزیون

منتشر شده

در

اجحاف در حق مجری های باسابقه تلویزیون
منبع اینترنت بدون ذکر نام عکاس

مسعود روشن پژوه ـ مجری قدیمی تلویزیون ـ که اخیرا در برنامه «مثبت صباهنگ» رادیو صبا مشغول اجراست، درباره به کار گرفتن بازیگران و فوتبالیست‌ها در تلویزیون به عنوان مجری و به تبع آن منزوی شدن مجریان باسابقه، تصریح کرد: «من تلویزیون را به دلیل وام گرفتن از موفقیت برخی هنرمندان و فوتبالیست‌ها و وارد کردن آن‌ها در فضای تلویزیون به دلیل شهرتشان نمی‌بخشم.»

مسعود روشن پژوه که یکی از مجریان باسابقه رادیو و تلویزیون است و به مدت ۱۲ سال اجرای برنامه ای با نام «مسابقه محله» را بر عهده داشت، اخیرا با اجرای برنامه در رادیو از تلویزیون فاصله گرفته است. این مجری در رابطه با تجربه اجرا در فضای رادیو، به ایسنا گفت: «رادیو فضای مناسبی برای خیلی از فعالیت‌هایی است که شاید نشود در قالب کارهای تلویزیونی انجام داد.»

او با اشاره به این نکته که رادیو فاقد منابع تصویری است، خاطرنشان کرد: «در اجرای رادیویی شما باید منابع تصویری را به گونه‌ای در کلام و اجرای خود لحاظ کنید.»

به گفته این مجری، اجرا در رادیو انرژی مضاعفی را طلب می‌کند که در نهایت فضای جالبی را می‌سازد.

روشن پژوه در پاسخ به این پرسش که علت کمرنگ شدن حضور او در تلویزیون چیست؟ اظهار کرد: «نمی‌توانم در این زمینه نظر بدهم که تلویزیون چه سیاستی را دنبال می‌کند.» این مجری در ادامه با اشاره به این نکته که فضای مجازی تبدیل به رقیبی برای تلویزیون شده است و بخشی از کارهای تلویزیون به فضای مجازی واگذار شده است، گفت: «تلویزیون نمی‌تواند در مقابل فضای مجازی برنامه بسازد.»

به اعتقاد او بخشی از علت این امر که چرا تلویزیون نمی‌تواند در مقابل فضای مجازی برنامه بسازد، به محیط آزادتر فضای مجازی بازمی‌گردد. به گفته مسعود روشن پژوه «برخی از حرف‌ها هستند که گفتن آن‌ها در فضای مجازی منعی ندارد؛ در حالی که اگر همان سخنان در تلویزیون و در مقابل دوربین زده شوند، ممنوعیت شامل آن‌ها می‌شود»؛ بنابراین به گفته این مجری «دلیلی ندارد زمانی که مخاطب می‌تواند این حرف‌ها را بدون سانسور در فضای مجازی دنبال کند، با وجود ممنوعیت‌های موجود در تلویزیون به دنبال آن باشد. از آن جهت که مخاطب آنچه را که در فضای مجازی بدون ممنوعیت گفته می‌شود را دنبال می‌کند، فضای مجازی رقیبی جدی در مقابل تلویزیون محسوب می‌شود.»

این مجری رادیو و تلویزیون در ادامه با اشاره به شیوع کرونا به عنوان دلیل اصلی وقفه در ساخت «مسابقه محله»، گفت: «به دنبال بحث کرونا و عدم حضور بچه‌ها به دلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، ساخت برنامه دچار وقفه شده است.»

او که برنامه «مثبت صباهنگ» را با موضوع پخش موسیقی های درخواستی در رادیو اجرا می کند، همچنین در پاسخ به این پرسش که با توجه به جایگاه ویژه پخش موسیقی در رادیو، می‌توان از این طریق انرژی مثبت به مردم تزریق کرد، بر این باور است: «گوش دادن به موسیقی همیشه برای انسان‌ها در همه زمینه‌های موسیقیایی حس خوبی داشته است.»

او در عین حال تاکید کرد: «اینکه صرفا با پخش کردن یک موسیقی در رادیو، شما بخواهید جامعه‌ای را شاد کنید دور از انتظار است؛ چراکه چنین شادی‌ای لحظه‌ای است.»

روشن پژوه همچنین با اشاره به لزوم ساخت برنامه‌های طنز در شرایط نامساعد اقتصادی و شیوع ویروس کرونا، برنامه سازی در این زمینه را ضعیف دانست و گفت: «در شرایط موجود که رقبای تلویزیونی و رادیویی زیاد شده‌اند، برنامه‌ریزی و برنامه‌نویسی خیلی سخت شده است.»

این مجری با تأکید بر اینکه باید سیاستی اتخاذ شود تا از رقبا در زمینه ساخت برنامه عقب نیفتیم، با اشاره به سریال‌های طنزی که با هزینه‌های هنگفت ساخته می‌شوند، این سریال‌ها را دارای تبعات نامطلوبی دانست و اظهار کرد:  «برخی از این سریال‌ها به قدری فضای آرمانی‌ای را ترسیم می‌کنند که مخاطبانی که به تماشای آن می‌پردازند با این سوال مواجه می‌شوند که آیا می‌توان این چنین زندگی کرد؟»

مجری برنامه مسابقه مجله در نهایت با اشاره به اینکه هر رسانه‌ای به دنبال جذب مخاطب است، گفت: «من تلویزیون را به دلیل وام گرفتن از موفقیت برخی هنرمندان و فوتبالیست‌ها که آن‌ها را وارد فضای تلویزیون کرده است، نمی‌بخشم.» این مجری ضمن اشاره به غیرتخصصی بودن این اتفاق، آن را اجحاف در حق افرادی دانست که سال ها در تلویزیون فعالیت می‌کردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر

درگذشت دبیر خبر خبرگزاری دانشجو به علت کرونا

منتشر شده

در

توسط

درگذشت دبیر خبر خبرگزاری دانشجو به علت کرونا

سیدمهدی حاجی آبادی، دبیر خبر خبرگزاری دانشجو، بر اثر ابتلاء به کرونا دار فانی را وداع گفت.

 کانال خبرگزاری دانشجو درگذشت این فعال رسانه را به دلیل ابتلاء به کرونا تایید کرده است.

سیدمهدی حاجی آبادی از فعالان سابق دانشجویی (عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل) بوده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ضمن تسلیت این ضایعه، از خداوند برای خانواده وی صبر و برای آن مرحوم علو درجات را مسالت دارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

سایر

آلمان درباره خط لوله گازی روسیه ضمانت داد

منتشر شده

در

توسط

آلمان درباره خط لوله گازی روسیه ضمانت داد

صدراعظم آلمان ضمانت داد که اوکراین از ساخت خط لوله گازی نورد استریم ۲ روسیه آسیب نخواهد دید اما اوکراین می گوید مذاکرات درباره آینده اش به عنوان یک کشور ترانزیت مبهم بوده است.

 آنگلا مرکل در آخرین سفر خود به کی‌یف پیش از این که ماه آینده از مقامش به عنوان صدراعظم آلمان کنار برود، گفت: گاز نباید از سوی روسیه به عنوان یک سلاح ژئوپلیتیکی بکار رود و آلمان در صورت لزوم می تواند تحریمهای جدیدی علیه مسکو وضع کند.

وی در گفت و گو با ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین گفت: مهم است که اوکراین یک کشور ترانزیت گاز بماند. مرکل خواستار تمدید قرارداد ترانزیت فعلی اوکراین با روسیه پیش از انقضای آن در سال ۲۰۲۴ شد و خاطرنشان کرد که آلمان از گذار تدریجی اوکراین به سوی انرژی تجدیدپذیر حمایت می کند.

آلمان از زمان الحاق کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ و بروز جنگ در منطقه شرقی دونباس میان نیروهای اوکراین و نیروهای تحت حمایت روسیه در همان سال، کمک مالی و حمایت دیپلماتیک برای اوکراین فراهم کرده است. اما کی‌یف به شدت مخالف توافق میان برلین و واشنگتن در خصوص نورد استریم ۲ بوده که با دور زدن اوکراین، گاز روسیه را به اروپا می رساند. دولت جو بایدن، رییس جمهور آمریکا با وجود لابی اوکراین، تلاش نکرده است با تحریمها مانع این پروژه شود.

دولت زلنسکی این خط لوله را تهدیدی برای امنیت اروپا می داند. وی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با مرکل گفت: تصور می کنم که نورد استریم ۲ یک سلاح است. بر این باورم که عدم توجه به این که این خط لوله یک سلاح خطرناک است نه تنها برای اوکراین بلکه برای کل اروپا اشتباه است.

دیدار مرکل از اوکراین دو روز پس از آخرین دیدار رسمی وی از روسیه و گفت و گو با ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه انجام گرفت. وی در این دیدار پوتین را در خصوص موقعیت اوکراین به عنوان یک کشور ترانزیت تحت فشار قرار داد.

پوتین به خبرنگاران گفت که مسکو آماده است توافق ترانزیت را پس از سال ۲۰۲۴ تمدید کند اما به جزییات بیشتری نیاز است.

مرکل همچنین خواهان پیشرفت بیشتر مذاکرات صلح در خصوص شرق اوکراین است و روز یکشنبه خواستار مذاکراتی در قالب نورماندی میان سران آلمان، فرانسه، روسیه و اوکراین شد.

بر اساس گزارش رویترز، توافق آلمان و آمریکا در خصوص نورد استریم ۲ شامل تعهد برای کمک به اوکراین به منظور ادامه دریافت درآمد ترانزیت پس از عملیاتی شدن نورد استریم ۲ است. اما یوری ویترنکو، مدیر شرکت انرژی دولتی نفتوگاز اوکراین ماه گذشته به رویترز گفت: تصور نمی کند روسیه پس از سال ۲۰۲۴ به ترانزیت گاز از طریق خاک اوکراین ادامه دهد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

سایر

ترافیک سنگین در مسیر بازگشت سفرهای مردم

منتشر شده

در

توسط

ترافیک سنگین در مسیر بازگشت سفرهای مردم
عکس تزئینی است

طبق گزارش‌های مرکز مدیریت راه‌های کشور طی روزهای گذشته ترافیک نیمه‌سنگین و سنگین در محورهای مواصلاتی مختلف به ویژه محورهای منتهی به تهران و البرز آغاز شده که در واقع به دلیل بازگشت مردم از سفر در ایام تعطیل گذشته است.

با وجود اینکه آمارها نشان دهنده کاهش تردد وسایل نقلیه مختلف در روزهای تعطیل گذشته به دلیل اعمال ممنوعیت‌های اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا بود، اما در روزهای ابتدایی هفته گذشته و دقیقا قبل از شروع ممنوعیت‌ها، افزایش سفرهای جاده‌ای از سوی مردم را شاهد بودیم تا جایی که در روزهای مذکور به صورت میانگین یک میلیون و ۶۵۰ هزار وسیله نقلیه در جاده‌های کشور تردد کرد.

اما در روزهای ممنوعیت این آمار به شدت کاهش یافت و طی دو روز گذشته دقیقا پس از پایان تعطیلات اعلام شده، دوباره محورهای مواصلاتی کشور شاهد ترافیک نیمه‌سنگین و سنگین بودند که به نظر می‌رسد موج ایجاد شده در مسیر بازگشت مردم از سفرهای این ایام تعطیل بوده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده مرکز مدیریت راه‌های کشور در روز گذشته، ترافیک سنگین در آزادراه قزوین – کرج – تهران در محدوده آبیک و ترافیک نیمه سنگین در محدوده های کردان، گلشهر، مهرشهر و حدفاصل پل فردیس تا پل کلاک، آزادراه کرج – قزوین در محدوده نظرآباد و آزادراه تهران – ساوه و بالعکس در محدوده پرند به ثبت رسید و تصاویر ثبت شده در دوربین‌های نظارت تصویری ترافیک نیمه سنگین در محور تهران – شهریار محدوده زرنان را نشان داد.

البته طی ساعات بعد از ظهر روز گذشته همچنان تردد روان در محورهای چالوس، هراز، فیروزکوه، آزادراه تهران – شمال و آزادراه قزوین – رشت در مسیرهای رفت و برگشت وجود داشت که به نظر می‌رسد به دلیل ممانعت مسئولان این استان از ورود پلاک‌های غیر بومی در روزهای گذشته بود که اخبار و گزارش‌های آن نیز منتشر شد و آمار ورود و خروج خودرو از دو استان شمالی مازندران و گیلان نیز کاهش محسوس و قابل توجه بیش از ۶۰ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

وسایل نقلیه ورودی و خروجی استان‌ها از ۲۴ تا ۲۹  مرداد ماه

آخرین گزارش‌های منتشر شده هم نشان می‌دهد که ترددهای بین استانی که در روز ۲۸ مرداد ماه که به حدود ۶۲۵ هزار خودرو رسیده بود فردای همین روز یعنی در ۲۹ مرداد ماه به یک میلیون و ۳۰ هزار خودرو رسید و روند صعودی در نمودار تردد این روزها نمود پیدا کرد.

وضعیت تردد از ۲۴ مرداد ماه و مقایسه با مدت مشابه سال گذشته

 

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها