با ما همراه باشید

اخبار 10

اجرای ۱۰ هزار طرح ستاد اجرایی فرمان امام در گیلان/ ایجاد اشتغال در ۶۳ روستا

منتشر شده

در

اجرای ۱۰ هزار طرح ستاد اجرایی فرمان امام در گیلان/ ایجاد اشتغال در ۶۳ روستا

ایسنا/گیلان مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در گیلان، با بیان اینکه این ستاد ۱۰ هزار طرح را در استان عملیاتی خواهد کرد، گفت: در حال حاضر ۱۲ هزار طرح اشتغالزایی در ۶۳ روستای گیلان اجرایی می شود که ۱۲ هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

محمد کرمی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به امضای تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) با استانداری گیلان در آبان ۹۹، اظهار کرد: براساس این تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان امام ۱۰ هزار طرح را در استان عملیاتی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ساخت ۴۱ باب مدرسه، ۵۱ باب مسکن برای اقشار کم درآمد دارای دو معلول و تکمیل ساختمان درمان کودکان ناشنوا و توانبخشی بعد از کاشت حلزون در گوش هستیم، افزود: همچنین آبرسانی به ۱۲ روستا، تکمیل ۱۶ باب مسجد و خانه عالم، راه اندازی خانه های ورزشی، درمان زوج های نابارور روستایی و پرداخت وام های اشتغالزایی در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در گیلان، از اعزام کاروان های سلامت به مناطق روستایی و اعزام گروه های جهادی به روستاهایی محروم خبر داد و اضافه کرد: توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی و اهدای جهیزیه به نوعروسان و احداث مخزن آب و… نیز انجام شده است.

کرمی، با بیان اینکه در راستای تفاهم نامه مذکور ۱۵ طرح با سرمایه ۱۵۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۵۰۰ نفر دنبال می شود، گفت: سرمایه گذاری برای مشاغل خرد و متوسط با محوریت در مشاغل خانگی در روستاها و سرمایه گذاری در طرح های دانش بنیان نیز در دستور کار ستاد قرار دارد؛ البته غالب فعالیت های ستاد اجرایی فرمان امام در استان گیلان به صورت مشارکت است، اما دو شرکت بزرگ سبحان دارو و سبحان آنکولوژی با تصدی خود ستاد انجام وظیفه می کند.

وی ادامه داد: شرکت سبحان دارو در زمینه تولیدات دارویی نه تنها در داخل کشور، بلکه در منطقه اثرگذار است و سال گذشته سه میلیارد عدد تولید دارو داشته که در نوع خودش برای کشور و منطقه عدد قابل توجهی است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در گیلان، سبحان دارو را محور تولید داروهای اعصاب و روان دانست و یادآور شد: این شرکت در تولید داروهای قلبی و عروقی نیز جایگاه ویژه ای دارد لذا به دنبال ثبت دارو در کشور اکراین هستیم که می تواند گشایشی در صدور داروهای سبحان دارو به اروپای شرقی باشد.

وی با بیان اینکه شرکت سبحان آنکولوژی نیز در زمینه داروهای ضد سرطان فعالیت دارد، خاطرنشان کرد: یکی از تولیدان بارز این شرکت داروی رمدسیویر است که هر دوز آن در اوایل شیوع بیماری کرونا ۷۰ میلیون تومان خرید و فروش می شد، اما با تولید آن توسط شرکت سبحان آنکولوژی به ۶۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

کرمی، شرکت سبحان نکولوژی را جزو قرارگاه های بسیار مهم مقابله با تحریم دارویی آمریکا دانست و اظهار کرد: این شرکت با ورود به عرصه تولید داروهای خاص توانسته کمک بسیار خوبی در دوران تحریم دارویی کشور باشد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در گیلان، با بیان اینکه در سال گذسته حدود ۱۸۰۰ وام اشتغالزایی روستایی پرداخت کردیم، گفت: در حال حاضر ۱۲ هزار طرح اشتغالزایی در ۶۳ روستای گیلان اجرایی می شود که ۱۲ هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

وی از ایجاد اشتغال برای ۴۲ هزار و ۱۰۰ نفر در قالب ساخت ۵۰۰۸ واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد توسط ستاد خبر داد و خاطرنشان کرد: همزمان با شیوع بیماری کرونا در استان گیلان اقدام به راه اندازی کاروان های سلامت با محوریت ویزیت از راه دور و آنلاین توسط کادر پزشکی مستقر در کاروان های سیار کردیم که کار مراکز درمان را انجام می دادند.

کرمی، از تولید ملزومات بهداشتی به ویژه ژل و محلول ضد عفونی کننده و ماسک، شیلد و گان توسط دو شرکت سبحان دارو و سبحان آنکولوژی جهت رفع کمبود خبر داد و عنوان کرد: ۳۰ هزار بسته بهداشتی را بین مردم توزیع کردیم. همچنین با کمک بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام، ۳۲۰ هزار بسته معیشتی و ۱۱ هزار بسته آموزشی را طی پنج مرحله بین اقشار آسیب دیده از کرونا توزیع کردیم.

وی از بالا بودن هزینه درمان بیماران خاص گفت و تصریح کرد: ستاد طی سال گذشته ۳۱۱ بیمار خاص را تحت درمان قرار داده و اقدام به تامین داروی رایگان برای آنان کرده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در گیلان، از اهدای ۲۶۹ فقره جهیزیه به نوعروسان طی سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: درمان زوج های نابارور یکی از پرهزینه ترین پروسه های درمانی است لذا سرمایه گذاری قابل توجهی در این زمینه کردیم تا مشاوره و کمک هزینه های درمان پرداخت شود. همچنین آمادگی پرداخت وام قرض الحسنه ۱۰ میلیون تومانی و یک میلیون تومانی بلاعوض برای کمک به زوج ها را داریم.

وی از تخصیص اعتبار ۱۱ میلیارد تومانی جهت جمایت از کسب و کارهای دانش بنیان و اشتغالزایی برای ۱۲۰ نفر در استان خبر داد و یادآور شد: از سوی بنیاد احسان قرارگاه جهادی نوآوری را با حضور نخبگان راه اندازی خواهیم کرد.

کرمی، با اشاره به اجرای پویش «به روستا بر می گردیم»، تاکید کرد: مهاجرت جمعیت روستایی به شهرها پدیده حاشیه نشینی را ایجاد کرده که مشکلات اجتماعی و اقتصادی خاص خودش را دارد لذا ستاد در حال پایش اطلاعات اولیه در ۳۵۰ شهرستان کشور است تا افراد در صورت تمایل و دریافت تسهیلات جهت اشتغالزایی به زادگاه خودشان باز گردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 10

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد جانشین فرمانده انتظامی استان از وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه خبر داد و گفت: ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در آن شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سهام صالحی” در بیان جزئیات این خبر اظهارکرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهر دهدشت بلافاصله ماموران انتظامی آن فرماندهی به محل وقوع درگیری اعزام شدند.

وی افزود: پس از بررسی صحنه مشخص شد که ۷ نفر از طرفین نزاع مجروح و به بیمارستان منتقل که یک نفر از آنها به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

صالحی با اشاره به اینکه مقتول به وسیله اسلحه ساچمه زنی به قتل رسیده است، بیان کرد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی گسترده ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی را که یک نفر از آنها مظنون به قتل می باشد شناسایی و دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه متهمان انگیزه خود از نزاع را اختلافات قبلی بیان داشتند، تصریح کرد: تلاش برای دستگیری سایر عاملان نزاع در دستور کار پلیس قرار دارد و در حال حاضر امنیت در شهرستان برقرار است.

جانشین فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با همکاری دستگاه قضائی با کسانی که بخواهند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند، بصورت قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

منتشر شده

در

توسط

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

احسان قائمی مقامی از رقابت های جام جهانی شطرنج کنار رفت.

به گزارش ایسنا، در ادامه مسابقات جام جهانی شطرنج سوچی روسیه محمد امین طباطبایی و احسان قائم مقامی نمایندگان ایران جهت راهیابی به مرحله بعد در بازی‌های تکمیلی مقابل حریفانشان به میدان رفتند که در نهایت محمد امین طباطبایی توانست با یک پیروزی و یک تساوی به مرحله بعد صعود کند اما احسان قائم مقامی با یک تساوی و یک شکست از صعود به دور بعد بازماند.

سارا سادات خادم الشریعه و پرهام مقصودلو به دلیل داشتن سید بالا در دور دوم با حریفان به رقابت خواهند پرداخت.

بدین ترتیب با صعود دو استاد بزرگ ایران به مرحله بعد، تیم ملی ایران با ۴ نماینده به مصاف حریفانشان خواهند رفت. پویا ایدنی، محمد امین طباطبایی و پرهام مقصودلو در بخش آزاد و سارا خادم الشریعه در بخش بانوان چهار نماینده ایران در دور دوم مسابقات جام جهانی خواهند بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

منتشر شده

در

توسط

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

بیتکوین جایگاه خود را در کانال ۳۲ هزار دلاری مستحکم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بانک های مرکزی در جهان به دنبال تسریع در صدور ارزهای دیجیتالی خود هستند. در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا از ورود یورو دیجیتالی به فاز آزمایشی اولیه خبر داده است. بانک مرکزی امارات هم اعلام کرد که تا پنج سال آینده از نخستین ارز دیجیتالی رسمی این کشور رونمایی خواهد شد. پیش از این نیز این کشور یک پروژه مشترک پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتالی را با عربستان تعریف کرده بود.

مدیر بخش ارزهای دیجیتالی در موسسه آوانتی تراست معتقد است بانک مرکزی آمریکا بررسی اعمال محدودیت روی تراکنش های ارزهای دیجیتالی را آغاز کرده است. به گفته کتلین لانگ، فدرال رزرو مستقیما بیتکوین و اتریوم را هدف نخواهد گرفت بلکه ورود و خروج دلار به صرافی ها یا بسترهای انتقال رمزارزها را محدود خواهد کرد. پیش از این نیز بانک مرکزی و دولت چین کلیه فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کردند.

جریان کم رمق ورودی سرمایه به بازار که نسبت به ماه های قبلی کاهش کاملا قابل توجهی را داشته، از جمله موانع اصلی ازسرگیری رشد رمزارزها بوده است. در این بین و به دلیل کاهش تقاضا، کارمزد شبکه اتریوم که یکی از گران ترین بسترها در حوزه رمزارزها محسوب می شود به کمترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۲۰ تاکنون رسیده است. قرار است ورژن جدید شبکه اتریوم با هدف بهبود کارایی و کاهش هزینه های انتقال به زودی رونمایی شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۶۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۲ هزار و ۷۷۲.۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۱۱ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۸۷.۸۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۷۶ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۰۸.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۲۴ درصد کاهش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۲۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۴۶ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۶۱۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۳ درصد کاهش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۹۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۸۸ درصد کاهش

۸ – یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۳.۷۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۰.۲۰ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۱۷.۸۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۷.۱۲ درصد کاهش

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها