با ما همراه باشید

اخبار 52

احمدی: توسعه ورزش همگانی نیازمند تقویت بودجه است

منتشر شده

در

احمدی: توسعه ورزش همگانی نیازمند تقویت بودجه است

معاون فرهنگی و ورزش همگانی وزیر ورزش می‌گوید برای توسعه ورزش همگانی باید بودجه این حوزه تقویت شود.

به گزارش ایسنا، عبدالحمید احمدی در حاشیه دیدار فینال تنیس جام فجر در کیش اظهار کرد: یک ماهی است که فدراسیون تنیس میزبان چند مسابقه در جزیره کیش است و استقبال خوبی از این مسابقات شده است. با وجود شرایط کرونا با رعایت دستورالعمل‌ها شاهد برگزاری مسابقات خوبی هم برای مردان و دختران هستیم. یکی از همین مسابقات هم دیدار حذفی است که به مناسبت گرامیداشت دهه فجر برگزار می‌شود. بالای ۶٠٠ تنیسور از ٢٢ استان در این مسابقات شرکت کردند که عدد قابل توجهی است. امروز هم بازی فینال برگزار می‌شود. این مسابقات نویدبخش خوبی برای تنیس است که نیازمند جهش است.

وی افزود: ما در تنیس و در بخش قهرمانی آسیا افت کرده‌ایم و طبعا باید رتبه به جای قبلی خود برگردد و حتی ارتقاء پیدا کند. امیدوارم با حضور آقای عزیزی و تیم جدید، با یک برنامه‌ریزی خوب تنیس به روزهای اوج خود برگردد و انتظارات برآورده بشود.

معاون فرهنگی و ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه گفت: انتظار به‌جایی است که فدراسیون‌ها بتوانند رنک خودشان را در جایگاه مورد انتظار داشته باشند و این درباره هر رشته‌ای از جمله تنیس است. ما یک افتی در تنیس شاهد بودیم که از ٢ به ٣ و برگشت به ٢ و حالا هم در رتبه ۴ هستیم. این نشان می‌دهد کهبا وجود ظرفیت‌ها و فعالیت استان‌ها اما آن جایگاه مورد انتظار در تنیس نیست. طبعا از فدراسیون انتظار می‌رود با یک برنامه‌ریزی دقیق در چهار سال آن جایگاه را برای خود پیش‌بینی کند و با برگزاری مسابقات و فیوچرزها، شرایط فنی ورزشکاران ما را ارتقا بدهد. همین که تعداد زیادی تنیسور خارجی در این مسابقات حضور داشتند می‌تواند به ارتقای کیفیت تنیس کمک کند. ما هر چقدر بتوانیم مسابقات بین‌المللی را در رشته‌های مختلف از جمله تنیس برقرار کنیم، کیفت فنی بازیکنان ما را ارتقا می‌دهد.

او در ادامه درباره توسعه ورزش همگانی هم گفت: درباره توسعه ورزش همگانی در این دولت گام‌های بلندی برداشته شد. این که ما بتوانیم یک اولویت در ورزش کشور و جایگاه مناسبی برای آن در نظر بگیریم، یکی از اولویت‌های جدی وزارت ورزش بوده و در همین راستا اعتبارات خوبی به این موضوع اختصاص داده شد و حمایت‌های خوبی از سوی دولت و وزارت ورزش شاهد بودیم. همه وزارت ورزشی مکلف شدند برنامه‌ای برای ورزش همگانی داشته باشند. در این زمینه برای هماهنگی دستگاه‌های مختلف گام‌های موثری برداشته شد. ما شورای ورزش همگانی را در سطح کشور و سطح استان‌ها فعال کردیم و هماهنگی و هم افزایی با دستگاه‌های مختلف مثل آموزش و پرورش و بخش کارگری، نیروهای مسلح، بخش کارمندی و شهرداری‌ها و رسانه‌ها ایجاد شد تا موضوع ورزش همگانی به عنوان یک اولویت مورد توجه قرار بگیرد تا برایش برنامه ریزی جدی‌تری صورت بگیرد.

معاون وزیر ورزش گفت: ما یک برنامه برای هماهنگی ورزش همگانی را بین همه دستگاه‌ها عملیاتی کردیم که همه دستگاه‌ها در راسته آن برنامه پیش بروند. در این زمینه همکاری بسیار جدی از سوی شهرداری‌ها برای توسعه ورزش همگانی انجام شد. با توجه به این که حدود ٧۵ درصد جمعیت کشور در شهرها زندگی می‌کنند و حدود ١۴٠٠ شهر و شهرداری در کشور داریم، با هماهنگی که به عمل آمد، وزارت کشور ابلاغیه‌ای به همه شهرداری صادر کرد که ان‌شاءالله در بودجه ١۴٠٠، موضوع ورزش همگانی با اولویت در نظر گرفته شود و برایش اعتبار تامین شود تا ورزش همگانی به عنوان یک خدمت اجتماعی در دستور کار شهرداری‌ها قرار بگیرد. در حوزه روستایی هم اقدامات خوبی را شاهد بودیم و در بحث استعدادیابی روستایی و هم بحث توسعه ورزش روستایی و توسعه زمین‌های چمن روستایی و زیرساخت‌ها به خوبی ایجاد شده است و در اختیار روستاییان عزیز قرار گرفته است. ان‌شاءالله تا پایان دولت، زمین‌های چمن روستایی را به بالای ١۵٠٠ زمین چمن قابل بهره‌برداری برسانیم و هم‌چنین خانه‌های ورزش روستایی را به بالای ١۵٠٠ خانه برسانیم تا این ظرفیتی برای توسعه ورزش در روستاها باشد و بتوانیم رقابت‌های ورزش روستایی را در قالب جشنواره‌ها و بازی‌های سنتی و بومی و محلی دنبال کنیم و از آن طریق هم مشارکت بیش‌تر روستاییان را در ورزش قهرمانی و همگانی رقم بزنیم.

احمدی درباره این که چه توصیه‌ای به دولت بعدی دارد تا کارهای انجام شده، ادامه پیدا کند؟ گفت: یکی از این تلاش‌هایی که در این دوره صورت گرقت، ریل گذاری‌ها بود که ان‌شاءالله امیدوارم ادامه پیدا کند. یکی از مهم‌ترین ریل‌گذاری‌ها تصویب قانون وزارت ورزش و جوانان بود. سرخط‌های کلی ورزش کاملا روشن است و وظایف وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی راهبری ورزش کشور کاملا شفاف بیان شده است. توسعه ورزش همگانی یک هدف اولویت‌دار در مأموریت‌های وزارت ورزش است. در وزارت ورزش چندین بار به توسعه ورزش همگانی و اقداماتی که باید انجام شود، تاکید شده است.

او افزود: خوشبختانه در بحث بودجه هم گام‌های خوبی برداشته شده و باید تقویت بشود. با وجود این که ما توانستیم با همراهی دولت و مجلس در این دوره اعتبارات خوبی را برای ورزش همگانی رقم بزنیم اما به نظرم هنوز با شرایط مطلوب فاصله قابل توجه‌ای داریم و به نسبت کشور و نیاز حرکتی و ورزشی کشور ما هنوز نیاز به تقویت اعتبارات در این حوزه هستیم. نکته مهم این که در این دوره ریل گذاری ورزش همگانی با مشارکت همه دستگاه‌ها و با یک برنامه ریزی منسجم انجام شد و ان‌شاءالله باید این مسیر ادامه پیدا کند. اگر ما به دنبال توسعه ورزش همگانی به معنای واقعی کلمه هستیم، یعنی توسعه‌ای که هم بتواند به سلامت مردم و شادابی مردم کمک کند و به پایداری ورزش قهرمانی کمک کند، ناگزیر هستیم که موضوع ورزش همگانی به عنوان یک اولویت همچنان مطرح باشد و هر چقدر که از جمعیت کشور مشارکت کنند، هم از نظر کاهش هزینه‌های درمان و ارتقای سلامت و پایداری ورزش قهرمانی می‌توانیم به جایگاه‌ها بهتری دست پیدا کنیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 52

بررسی طرح “تاسیس خانه تهران” روی میز شورا

منتشر شده

در

توسط

بررسی طرح "تاسیس خانه تهران" روی میز شورا

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح تأسیس خانه تهران در جلسه فردا سه شنبه شورا خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا نادعلی با اشاره به برگزاری سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در روز سه شنبه ( فردا) گفت:  این جلسه با بررسی طرح تأسیس خانه تهران و گزارش مشترک کمیسیون های برنامه و بودجه ، فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.

 

نادعلی در ادامه افزود: همچنین انتخاب شش نفر نماینده شورا از شخصیت های صاحب نظر در حوزه های ماموریتی موضوع بند (چ) ذیل تبصره دوم مصوبه «اصلاحیه مصوبه اعطای نشان های شهروندی» نیز در این جلسه صورت خواهد گرفت.

 

در پایان نادعلی تاکید کرد: همچنین در این جلسه ۸ مورد پرونده پلاک ثبتی باغات تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 52

معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد

منتشر شده

در

توسط

 معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس معاون امور مجلس ریاست جمهوری با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف، تاکید کرد که ایران امروز در حوزه‌های گوناگون علمی، پژوهشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به هیچ عنوان قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت و تقویت همدلی می‌گذرد.

حسینعلی امیری چهارشنبه در مراسم بزرگداشت ۲۲ بهمن در شیراز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع زیادی از زنان و مردان انقلاب و حامی نظام اسلامی در میدان شهدا برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۲ سال گذشته هر کدام، گامهای بزرگی به سمت توسعه و پیشرفت کشور است.

او با اشاره به اینکه امروز و دیروز ایران را می‌توان در لابلای سطور نوشته‌های شخصیت‌های مختلف ایرانی و غیرایرانی جست و جو کرد، گفت: امروز شرکتهای دانش بنیان در ایران اقداماتی را پایه گذاری کرده و انجام میدهند که با کشورهای پیشرفته جهان برابری میکند.

امیری یکی از دستاوردهای انقلاب را امنیت در ابعاد مختلف برشمرد و این داشته را مدیون تلاشهای نیروهای مسلح، دستگاه های امنیتی و انتظامی دانست و تاکید کرد که توان ایران در این بخش بسیار فراتر از دوران قبل از انقلاب است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در سالهای ابتدایی دولت تدبیر و امید، گامهای بلند و تاثیرگذاری در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد برداشته و رشد قابل توجهی حاصل شد، اقدامات نابخرادانه رئیس جمهور پیشین آمریکا و اعمال تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و دشمنی‌ها را عامل بروز مشکلات مختلف دانست.

امیری در عین حال گفت: علیرغم آن همه تحریمهای سخت و جنگ اقتصادی که دشمنان ایران اسلامی راه انداختند، این همه کار توسعه ای و عمرانی در کشور اجرایی شده است و هر هفته شاهده افتتاح طرحهای بزرگ و تاثیرگذار در ابعاد مختلف توسط رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت هستیم.

او با بیان اینکه بررسی وضعیت ایران پیش و بعد از انقلاب برای جوانان منجر به روشنگری خواهد شد، لزوم بیان و تاکید بر دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی تاکید و اضافه کرد: این مقایسه برای طیف های مختلف انقلاب حائز اهمیت است و میتواند کمک شایانی به بیان  دستاوردهای انقلاب داشته باشد البته امام خمینی (ره) نیز با پشتیبانی مردم ایران توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

امیری در عین حال یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب را برچیدن نظام سلطنتی دانست و گفت: در نظام سلطنتی مردم هیچ جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشتند و اگر انتخاباتی در دوران قبل از انقلاب برگزار می شود صرفا انتصابات بود و رای مردم جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشت.

امیری با بیان اینکه هیچ نظام سیاسی در جهان نیست که در سال اول استقرار انتخابات برگزار کند، انجام رفراندوم در روزهای پیروزی انقلاب را یکی از مهمترین دستاوردهای ماندگار دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد بودیم که نسبت به برگزاری انتخابات اقدام شد تا دیدگاه مردم به عنوان اصلی‌ترین ملاک در تصمیم گیری های سیاسی لحاظ شود.

او بازگشت اقتدار به منطقه و بهبود وضعیت کشورهای اسلامی را بعد از پیروزی انقلاب یادآور و متذکر شد: پس از انقلاب، ایران دستاوردهای مختلفی نظیر استقلال سیاسی، آزادی و دمکراسی دینی را به ارمغان آورد؛ انقلاب اسلامی در ادبیات سیاسی جهان نیز نقش مهمی داشته و توانست جهان سیاسی را از دو قطبی بودن خارج و خود را به عنوان یکی از قطب های سیاسی در جهان معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصتهای برابر آموزشی برای همه افراد جامعه از دستاوردهای انقلاب بوده است، گفت: برخی تصور کردند خارج شدن آمریکا از برجام موجب لطمه خوردن اقتصاد ایران خواهد شد اما فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تعیین سیاستهای کلی اقتصادی، موجب جلوگیری از آسیب در این حوزه شد.

امیری اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را موجب شکوفایی کشور دانست و تاکید کرد که علیرغم تمام تحریمها و فشارها، تنها در استان فارس 1146 پروژه با اعتباری بالغ بر 23 هزار میلیارد تومان، در این ایام به بهره برداری رسیده است.

معاون رئیس جمهور گفت: تا قبل از انقلاب در همین استان فارس تنها یک سد ساخته شده بود، حال آنکه روز گذشته در قالب طرحهای افتتاح شده به مناسبت دهه مبارک فجر، 2 سد در این استان به بهره برداری رسید.

او گفت: اگر انقلاب اسلامی تا الآن با صلابت و اقتدار به سمت آرمانهایش حرکت کرده به خاطر یکپارچگی و وحدت است؛ طی 42 سال گذشته در هر صحنه‌ای مردم با هم همدل و همراه بودند و با هم حرکت کردند و از عهده مشکلات برآمدند و حتی مشکلاتی که از بیرون تحمیل میشده را تحمل کرده اند.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه برای توسعه بیشتر و فائق آمدن بر مشکلات، نیازمند تداوم و استحکام وحدت هستیم، گفت: میدانیم که مردم با مشکلات متعددی مواجه‌اند، منکر گرانیها و شرایطی که عمدتا ناشی از تحریمها بوده، نیستیم، اما برای فائق آمدن بر این مسائل، نیازمند همراهی و همدلی هستیم.

او با اشاره به اینکه فارس یکی از استانهای دارای ظرفیتهای متعددی‌ست که یک دهم این ظرفیتها را در کمتر استانی میتوان یافت، گفت: در این استان همه بسترها برای توسعه همه جانبه فراهم است.

امیری با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت‌الله دژکام را محور وحدت در فارس معرفی و از استاندار این استان به عنوان شخصیتی کارشناس و پرتلاش یاد و دستگاه قضایی را به عنوان مجموعه‌ای همراه و همدل ارزیابی کرد و یادآور شد که نمایندگان مردم فارس در مجلس و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان امنیتی این استان هم همراهی و همدلی مطلوبی دارند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد که با وجود ظرفیت‌های فارس و همدلی و همراهی و توانمندی مسئولان ارشد و دستگاه‌های مختلف، همه ابزارها برای توسعه و پیشرفت فراهم است و هیچ عذری از ما پذیرفته نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 52

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

منتشر شده

در

توسط

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه حمایت از محور مقاومت حق ایران است تاکید کرد که روابط ایران و حزب الله بر اساس منافع نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری العهد، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان سمیناری مجازی به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرد.

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان که در این سمینار مشارکت کرد در سخنانی گفت: غنی سازی اورانیوم و حمایت از محور مقاومت در منطقه حق ایران است.

وی تاکید کرد: حزب الله به روابط خود با تهران افتخار می کند زیرا این روابط حزب الله را در دفاع از استقلال و آزادی سرزمین تقویت می کند.

معاون سید حسن نصرالله همچنین خاطرنشان کرد که ایران در مقابل روابط خود با حزب الله هیچ درخواستی از این حزب ندارد و این روابط بر اساس مصلحت و منافع نیست.

شیخ نعیم قاسم در بخشی از صحبت های خود گفت: ما سرزمین خود را آزاد کردیم و کرامت خود را بازگرداندیم و این نمونه از خدمات و حمایت های ایران است .

از سوی دیگر، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در بیروت در این سمینار گفت: یکی از اهداف عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی، رهایی از تبعیت ابر قدرت ها است به ویژه اینکه در مرحله قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران تابع آمریکا و قدرت های غربی بود.

وی تاکید کرد: تحلیلگران غرب بر این باورند که یکی از دلایل شکل گیری انقلاب اسلامی ایران استبداد حکومت وقت و تبعیت مطلق از بیگانگان است.

عباس خامه یار خاطرنشان کرد: استقلال ما در زمینه سیاست خارجی بسیار مهم است؛ منظور از استقلال در اینجا استقلال در تمامی زمینه ها از جمله سیاسی، نظامی و اقتصادی است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها