با ما همراه باشید

اخبار 4

اختصاص 100 میلیارد تومان “مشوق سرمایه گذاری” در کرمانشاه

منتشر شده

در

اختصاص 100 میلیارد تومان "مشوق سرمایه گذاری" در کرمانشاه

ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه از اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار مشوق سرمایه گذاری در استان برای تداوم مسیر اشتغالزایی پایدار در استان خبر داد و گفت: سال گذشته نیز 50 میلیارد تومان اعتبار در قالب کمک های فنی و اعتباری برای جبران سود بانکی تسهیلات سرمایه گذاری و تأمین زیرساخت ها پرداخت شد.

هوشنگ بازوند در جلسه امروز (10 تیر) شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به اثربخشی کمک های فنی و اعتباری در رشد و توسعه واحدهای تولیدی اظهار کرد: استان ظرفیت بسیار مناسبی برای جذب این نوع اعتبارات را دارد و باید تلاش کنیم که از این منابع به منظور کمک به توسعه زیرساخت ها و همچنین کمک به سرمایه گذاری و اشتغالزایی استفاده کنیم.

وی یادآور شد: این منابع باید بیش از پیش به واحدهای تولیدی و ظرفیت های توسعه ای استان تخصیص پیدا کند.

بازوند خاطرنشان کرد: سال گذشته 50 میلیارد تومان در استان به بخش خصوصی در قالب این طرح های تشویقی کمک شد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید گزارش عملکرد چگونگی اثربخشی این نوع کمک ها و اثرات آن در توسعه زیرساخت های استان را ارائه نماید.

استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: تلاش برای وصول و تحقق درآمدها یک الزام قانونی است و هر دستگاهی که درآمد بالاتری داشته باشد از تخصیص بیشتر اعتبارات برخوردار خواهد شد، بنابراین مدیران دستگاه ها وظیفه دارند که با جدیت به دنبال تحقق درآمدها باشند و با توجه به شرایط موجود از جمله استمرار بیماری کرونا همه باید تلاش کنند که درآمدهای پیش بینی شده استان محقق شود.

مقام عالی استان همچین خواستار تلاش مدیران برای جذب کامل اعتبارات اسناد خزانه در استان شد و گفت: این اعتبارات متعلق به استان است، بنابراین باید مدیران به نحوی اقدام کنند که حتی ریالی از آن برگشت نخورد و اگر این اعتبار از سوی دستگاهی برگشت بخورد مدیر مربوطه باید پاسخگو باشد.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان در ادامه بر حمایت از صندوق توسعه کشاورزی استان تاکید کرد و افزود: در چند سال گذشته تلاش کردیم که به منظور حل مشکلات بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال کمک هایی از این صندوق صورت گیرد و در سالجاری هم باید تلاش کنیم که به این صندوق کمک شود، زیرا بخش کشاورزی استان ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه دارد.

استاندار کرمانشاه همچنین خواستار نظارت بیشتر بر روند واگذاری 40 هکتار گلخانه در یکی از شهرستان‌های استان به بخش خصوصی شد و افزود: جهاد کشاورزی استان در این رابطه باید نظارت بیشتری بر نوع عملکرد این واگذاری ها داشته باشد و اگر در نظارت ها مشخص شود که این بخش خصوصی فعالیت مناسبی نداشته، باید این گلخانه از آن فرد گرفته شود و به فرد کارآمدتر و توانمندتری واگذار گردد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها