با ما همراه باشید

اخبار 4

اختلاف سلایق در شرایطی که جان مردم در خطر است کنار گذاشته شود

منتشر شده

در

اختلاف سلایق در شرایطی که جان مردم در خطر است کنار گذاشته شود

ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان ضمن تاکید بر مدیریت صحیح و استفاده از همه امکانات موجود و بهره‌گیری از کمک همه دستگاه‌ها از جمله سپاه پاسداران، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: در شرایطی که جان مردم در خطر است، اختلاف سلایق و تسویه حساب‌های سیاسی باید کنار گذاشته شده و علت بروز شرایط حاد کرونایی در استان بررسی شود.

به گزارش ایسنا آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی و سیدمحمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دفتر نماینده ولی فقیه، ضمن تقدیر و تشکر از مجاهدت‌های بزرگ و دشوار کادر درمان در کشور و استان، در مورد اهمیت اقدامات پیشگیرانه درباره شیوع ویروس کرونا و نقش علمای شیعه و اهل سنت برای تبیین این موضوع، اظهار داشت: اگر چه علمای شیعه و اهل سنت، تا کنون توصیه‌هایی را داشته‌اند اما باید این اقدامات افزایش پیدا کند.

امام جمعه زاهدان با اشاره به پیگیری‌هایی که شخصا از استانداری و سپاه پاسداران نموده و هم چنین هماهنگی‌هایی که از سوی دفتر نماینده ولی فقیه با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، بنیاد مستضعفان و گروه‌های جهادی صورت گرفته، ادامه داد: هر چند مرگ و زندگی در دست خداوند است ولی خداوند نظام اسباب و مسببات را قرار داده و هر رفتاری، نتیجه طبیعی خود را در پی خواهد داشت مثلا نمی‌توان سم کشنده را خورد و عنوان کرد که مرگ در دست خداست! و این امری طبیعی است و باید در پیشگیری‌ها مورد اشاره قرار بگیرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی با تاکید بر نقش صداوسیما و شبکه‌های اجتماعی در امر پیشگیری، خاطرنشان کرد: علاوه بر شبکه‌های اجتماعی، از نزدیک هم شاهد تراکم صفوف برای تزریق واکسن بوده‌ام که این مسأله می‌تواند باعث دلسردی برخی برای تزریق واکسن کرونا شود که باید برای آن چاره‌ای اندیشیده شود.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان در پاسخ به اظهارات یکی از اعضای جلسه که اعتراضات را صرفا متوجه شبکه‌های اجتماعی می‌دانست، عنوان کرد: به جز شبکه‌های اجتماعی، عده‌ زیادی در مراجعات حضوری به ما، مشکلات را بیان کرده‌اند که عمدتا مربوط به کمبود امکانات و مدیریت نامناسب است.

وی ضمن تاکید بر مدیریت صحیح و استفاده از همه امکانات موجود و بهره‌گیری از کمک همه دستگاه‌ها از جمله سپاه پاسداران، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: در شرایطی که جان مردم در خطر است، اختلاف سلایق و تسویه حساب‌های سیاسی باید کنار گذاشته شده و علت بروز این شرایط بررسی شود.

آیت‌الله محامی در ادامه با اشاره به حضور پررنگ گروه‌های طلاب و دانشجویان جهادی برای تغسیل و تدفین بیماران کرونایی، به گلایه‌های این نیروهای داوطلب اشاره کرد و عنوان داشت: نیروهای جهادی هم در دور آغازین فعالیت خود و هم الان، از وضعیت و عدم همراهی و همکاری مسئولان گلایه داشته‌اند و ساختمان جدید تخصیص داده شده را فاقد استانداردهای لازم می‌دانند.

در ابتدای این دیدار ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، با اشاره به خصوصیت‌های اقلیمی و اجتماعی منطقه و آمار پایین مبتلایان در نسبت به سایر استان‌ها در هفده ماه گذشته، وضعیت کنونی سیستان‌وبلوچستان را نگران کننده توصیف کرد و اظهار داشت: در دو سه هفته اخیر با ورود ویروس از مرزهای شرقی و جنوبی، هم‌اکنون از ۶۲ شهر قرمز، ۵۰ شهر مختص جنوب و جنوب شرق هستند.

وی ادامه داد: ویروس دلتا، قدرت سرایت بیشتری دارد و جوانان را بیشتر درگیر می‌کند و چون روند ابتلا در سیستان‌وبلوچستان کم بوده، در نسبت به سایر استان‌ها ایمنی اکتسابی در آن وجود ندارد.

این مقام مسئول وزارت بهداشت با اشاره به این که میزان بیستری در استان سیستان‌وبلوچستان به متوسط کشوری رسیده، بیان داشت: امکانات فعلی استان کفاف نیازهای دو تا سه هفته‌ای را می دهد اما اگر این وضع ادامه پیدا کند ممکن است دچار مشکل بشویم.

حریرچی گفت: وزیر بهداشت دستور داده که همه درخواست‌های استان سیستان‌وبلوچستان اجابت شود و هم‌چنین امکان فعال سازی یک سوم از بیمارستان ۳۲۰ تخت خوابه در معرض افتتاح را برای بیماران کرونایی داریم.

معاون کل وزیر بهداشت، میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سیستان‌وبلوچستان را حتی در شرایط اوج گیری کنونی، حداقل ۴۰ درصد کمتر نسبت به متوسط کشوری عنوان کرد و افزود: میزان متوسط استفاده از ماسک در اماکن عمومی در کشور ۷۸ درصد و در استان ۴۸ درصد است و  میزان رعایت فاصله گذاری در کشور به ۷۵ درصد رسیده که در این استان ۴۹ درصد است.

وی خواستار نقش‌آفرینی حداکثری علما و نهادهای فرهنگی برای پیشگیری و ترغیب مردم به استفاده از واکسن شد.

در ادامه سیدمحمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، میزان استقبال جمعیت‌های هدف نسبت به واکسیناسیون را پایین توصیف کرد و از رایزنی با سپاه و بسیج برای تخصیص مکان‌های مناسب جهت واکسیناسیون عمومی خبر داد.

هم چنین، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت با اعلام این که در در نامه ای از رئیس جمهور خواهان بسته شدن مرزها شده‌ایم، عنوان کرد: ولی متاسفانه اقدام جدی صورت نگرفته است و حتی وزارت امور خارجه نیز نپذیرفته که به متقاضیان هندوستانی و پاکستانی ویزا ندهد.

وی با بیان این که عده‌ای در فضای مجازی باعث تنش در جامعه می‌شوند، اعلام کرد: قرار شده تست‌ها را افزایش بدهند، آزمایشگاه‌ها دو و سه شیفته بشوند و مراکز غربال گری گسترش پیدا کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها