با ما همراه باشید

اخبار 23

ارسال تجهیزات اطفای حریق به ادارات منابع طبیعی استان‌ها در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰

منتشر شده

در

ارسال تجهیزات اطفای حریق به ادارات منابع طبیعی استان‌ها در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: تامین اعتبار برای تهیه و خرید تجهیزات حفاظتی مانند بی سیم، سیستم جی پی اس و تجهیزات اطفای حریق انجام شده است و در هفته اول اردیبهشت این تجهیزات به استان‌ها ارسال می‌شود.

به گزارش ایسنا مسعود منصور در نشست ویدئوکنفرانسی با مدیران کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان‌ها خاطرنشان کرد: اقداماتی که انجام شده قطعاً با عیب و ایرادهایی همراه بوده است که باید این نقطه ضعف‌ها شناسایی و نسبت به رفع آن‌ها در سال آینده اقدام شود.

وی افزود: سند اولیه طرح جامع جنگل‌های زاگرس تهیه و به ۱۱ استان‌های زاگرس‌نشین ارسال شده است. مدیران منابع‌طبیعی استان‌های مربوطه باید با استانداران نشست برگزار و نتیجه نهایی را جهت ارسال به معاون اول رییس جمهوری و رییس شورای سیاستگذاری جنگل‌های زاگرس اعلام کنند.

 تعامل حداکثری و افزایش چند برابری در کاداستر

منصور در زمینه کاداستر اراضی ملی گفت: در سالی که گذشت تعامل بسیار خوبی با سازمان ثبت اسناد و املاک برقرار شد و نتیجه آن اقدامات چندین برابری در اخذ سند کاداستر اراضی بود.

به گفته وی کاداستر تمامی اراضی ملی کشور تا پایان دولت به انجام می رسد.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهارکرد: کلیه اقدامات و فعالیت‌های منابع‌ طبیعی بر اساس مطالعات، مستندات و تهیه نقشه انجام می‌شود و تمامی گزارش کار منابع‌ طبیعی در زمینه جنگل، مرتع و بیابان دارای مطالعه و پیوست نقشه است و دفاتر ستادی و فنی در ادامه کار باید این نقشه‌ها را مداوم تهیه و به دفتر مهندسی و مطالعات اعلام کنند.

منصور افزود: با رایزنی و پیگیری‌های فراوان از سازمان امور استخدامی کشور در فروردین ماه و خرداد دو آزمون استخدامی برگزار می‌شود و بر اساس آن ۹۱۴ نفر نیروی انسانی وارد مجموعه منابع‌طبیعی کشور می‌شوند.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با تاکید بر نظارت بیشتر بر عملکردها خاطرنشان کرد: مدیران منابع‌ طبیعی کشور موظف هستند تا دورترین نقطه حوزه استحفاظی در شهرستان‌ها نظارت کامل داشته باشند.

وی تصریح کرد: توصیه و سفارش به منزله ایراد گرفتن نیست بلکه از نکات مهمی است که در دین اسلام نیز بر آن تاکید سفارش شده است و ما وظیفه داریم نظارت بر اقدامات در منابع‌ طبیعی را جدی بگیریم.

منصور همچنین یادآور شد: با نشستی که با معاون صدا و سیمای استان‌ها پیش از هفته منابع‌ طبیعی برگزار شد، ظرفیت‌های خوبی ایجاد شد که مدیران باید از این ظرفیت رسانه‌ای در جهت توسعه پایدار منابع‌ طبیعی استفاده کنند.

منصور همچنین یادآور شد: با سفر رییس قوه قضاییه به استان‌ها اتفاقات خوبی برای منابع‌ طبیعی رقم خورد.

 هیچ درختی پس از رفع تصرف قطع نمی شود

وی در ادامه گفت: پس از خلع ید اراضی از متصرفان هیچ درختی در آن اراضی قطع نمی‌شود و عدم قطع درخت به معنی موجه بودن آن تخلف نیست.

رییس سازمان جنگل‌ها به آفات و بیماری‌های درختان جنگلی اشاره و اظهارکرد: مبارزه با آفات با محلول‌پاشی و اقدامات بیولوژیک باید ادامه داشته باشد.

وی اضافه کرد: تامین اعتبار برای تهیه و خرید تجهیزات حفاظتی مانند بی سیم، سیستم جی پی اس و تجهیزات اطفای حریق تهیه شده است و در هفته اول اردیبهشت این تجهیزات به استان‌ها ارسال می‌شود.

  مشکلات ارباب رجوع  در استان‌ها حل شود

منصور تاکید کرد: مردمداری باید هنر منابع‌ طبیعی باشد و در هر شرایطی باید مردم را بپذیریم و حتی اگر محق نباشند باید آنان را محترمانه توجیه کنیم که مثلاً در این پرونده حق با آنان نیست. مشکلات ارباب رجوع با منابع‌طبیعی باید تا حد امکان در خود استان‌ها حل و فصل شود و نباید یک نفر بخاطر وجود مشکلات بارها از دورترین نقطه استان‌ها به ستاد سازمان مراجعه کند.

 تشکیل پرونده تخلف آخرین گام است

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور خاطرنشان کرد: تشکیل پرونده برای منابع‌ طبیعی افتخار نیست بلکه آخرین گام در منابع‌ طبیعی است. ممکن است یک دامدار بدون پروانه چرا وارد عرصه منابع‌ طبیعی شود نباید به‌سرعت برایش تشکیل پرونده شود. شاید با توضیحات پذیرفت که اشتباه کرده است.

وی در ادامه از تشکیل دو جلسه اطفای حریق در اسفندماه سال جاری خبر داد و اظهارکرد: از هم اکنون باید برای سال آینده جهت پیشگیری از حریق در جنگل‌ها و مراتع برنامه‌ریزی کنیم و تمامی احتمالات را بسنجیم.

منصور همچنین از مدیران منابع‌ طبیعی خواست از ظرفیت و مشارکت بسیج سازندگی در امر دیده‌بانی استفاده کنند تا در زمینه حریق با مشکلات مواجه نشویم.

وی اضافه کرد در زمینه حریق دستورالعمل‌های اجرایی تهیه و ارسال شده است و موظف هستیم این دستورالعمل‌ها را به دقت مطالعه و آن را اجرایی کنیم تا شاهد حریق کمتری در منابع طبیعی باشیم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، در این نشست، حجت‌الاسلام سید مصطفی طباطبایی‌نژاد – مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه، دکتر پرویز گرشاسبی – معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان، دکتر رضا افلاطونی – معاون حفاظت و امور اراضی، دکتر عباسعلی نوبخت – معاون امور جنگل، سرهنگ علی عباس‌نژاد – فرمانده یگان حفاظت، دکتر ستار بابایی – رییس شورای عالی، دکتر حسین میرزایی – مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت مردمی، علی جمشیدیها – مدیر کل حراست و اصغر احمدی – مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها – گزارشاتی را در حوزه کاری ارائه کرده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 23

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

منتشر شده

در

توسط

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

دبیر جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) اعلام کرد که از بیست‌ویکمین دوره جشن حافظ، «طراحی و اجرای بدلکاری» آثار سینمایی ایران در بخش بهترین دستاورد فنی و هنری مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، امید معلم  در این مورد کفت: «بدلکاری یکی از ارکان اصلی در اجرای چشمگیر سینمایی بین‌المللی است که در ایران نیز رشد قابل توجهی داشته و امیدواریم که این تصمیم از سوی جشن حافظ نیز به اهمیت بیشتر حرفه بدلکاری در میان مخاطبان و اهالی سینما کمک کند.»

 

بیست و یکمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

 

متعاقبا زمان و چگونگی برگزاری مراسم این دوره براساس شرایط جامعه و همه‌گیری ویروس کرونا اعلام خواهد شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

منتشر شده

در

توسط

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس با فسخ قراردادش رسما از جمع سرخپوشان جدا شد.

به گزارش ایسنا، محمد انصاری که در چند روز گذشته خواستار جدایی از پرسپولیس شده بود، در نهایت پس از چند دور مذاکره قراردادش به صورت توافقی با پرسپولیس فسخ کرد.

مدیران باشگاه پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی مخالف جدایی انصاری بودند اما این مدافع که در تفکرات تاکتیکی گل‌محمدی کمتر فرصت بازی پیدا می‌کند، اصرار به جدایی داشت و در نهایت این مهم محقق شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

منتشر شده

در

توسط

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در یازدهمین روز آلوده امسال شش شهر استان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

مهرداد فتحی بیرانوند امروز ۲۷ اسفندماه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با وجود موجی از گردو غبار که از روز گذشته به لرستان وارد شده است هم‌اکنون وضعیت هوای شهرهای خرم‌آباد، سلسله، دلفان، کوهدشت، پلدختر و رومشکان در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

وی اضافه کرد: وضعیت آلودگی در این شش شهر پنج برابر حد استاندارد است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت:  همچنین وضعیت  شهرهای الیگودرز، ازنا، بروجرد و دورود نیز در شرایط ناسالم و بین سه تا سه‌ونیم برابر حدمجاز است.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: امروز  یازدهمین روز آلوده لرستان در سال ۹۹ است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها