با ما همراه باشید

سیاسی

از عربستان ممنون باشید!

منتشر شده

در

از عربستان ممنون باشید!

رابرت یاوگر، مدیر اجرایی انرژی فیوچرز در شرکت میزوهو سکیوریتیز اخیرا در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ مدعی شد اوپک و همچنین کل صنعت انرژی باید از عربستان سعودی برای نقشی که در مدیریت تولید نفت خود در دوران همه گیری ویروس کرونا داشت، تشکر کنند.

به گزارش ایسنا، یاوگر گفت مدیریت بازار به بهترین نحو در دستان عربستان سعودی است. با این حال این مفسر انرژی از نقش عربستان سعودی در جنگ قیمت نفت که در اوایل شیوع ویروس کرونا روی داد، ذکری به میان نیاورد. عربستان سعودی و روسیه در آن زمان عامدانه تولید و صادرات نفت را افزایش دادند و بازار نفت را از عرضه لبریز کرده و باعث ریزش قیمتها شدند. قیمتهای نفت حتی به پایین صفر سقوط کرد و فروپاشی تقاضا در نتیجه قرنطینه های وضع شده برای مقابله با کرونا، بهبود قیمتها را به دلیل اشباع عرضه تقریبا غیرممکن کرد.

یاوگر گفت: سقوط بازار زخم وحشتناکی بر صنعت انرژی بر جای گذاشت. بازار تحت مدیریت سعودیها بهبود یافت و سایر اعضای اوپک باید از آنها بسیار ممنون باشند.

در واقع عربستان سعودی در مدیریت بازار در ماههای پس از ریزش قیمتها نقش سازنده ای داشت و کمک کرد بعضی از صدماتی که خود این کشور به بازار زده بود، خنثی شوند.

در میان اعضای اوپک، شاید عربستان سعودی بیشترین محافظه کاری را در خصوص احیای تولید فریز شده داشته است زیرا این گروه در تلاش برای حفظ موازنه بین قیمتها و سهم بازار است. در این روند، عربستان سعودی از بخشی از سهم بازارش چشم پوشی کرده و حتی تولید بیشتری را در مقایسه با سایر اعضای اوپک کاهش داده است در حالی که کشورهای دیگر تقریبا هر ماه بالاتر از سهمیه توافق شده در توافق محدودیت عرضه اوپک پلاس، نفت تولید کرده اند. بزرگترین متخلف در این توافق عراق بوده که با مشکل برای کنترل تولید منطقه نیمه خودمختار کردستان روبرو بوده است.

اکنون پس از کشمکشهای داخلی اعضای اوپک با افزایش ماهانه تولید به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز از اوت تا دسامبر سال ۲۰۲۱ موافقت کرده اند.

در این بین، تحلیلگران و گروههای صنعتی احساس می کنند ذخایر نفت کاهش پیدا کرده و تولید بیشتری باید احیا شود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، یاوگر گفت: از نظر من بهتر است بگذاریم سعودیها به مدیریت بازار بپردازند زیرا کار فوق العاده ای را انجام داده اند البته تا زمانی که نخواهند بازار را از عرضه بیش از حد لبریز کنند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بین الملل

رایزنی رئیس ستاد مشترک اردن و وزیر دفاع سوریه درباره پرونده‌های امنیتی مشترک

منتشر شده

در

توسط

رایزنی رئیس ستاد مشترک اردن و وزیر دفاع سوریه درباره پرونده‌های امنیتی مشترک

رئیس ستاد مشترک ارتش اردن در دیدار با وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک ارتش سوریه درباره مسائل مورد اهتمام مشترک و هماهنگی‌ها برای تضمین امنیت مرزهای مشترک رایزنی کرد.

  به نقل از میدل ایست نیوز، سرلشکر یوسف احمد الحنیطی، رئیس ستاد مشترک ارتش اردن در دیدار با سرلشکر علی ایوب، وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک ارتش سوریه درباره مسائل مورد اهتمام مشترک و هماهنگی‌ها برای تضمین امنیت مرزهای مشترک رایزنی کرد.

وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک ارتش سوریه که به امّان سفر کرده است، مورد استقبال همتای اردنی خود قرار گرفت.

دو طرف در این دیدار درباره شماری از مسائل مورد اهتمام مشترک از جمله هماهنگی تلاش‌ها برای تضمین امنیت مرزهای مشترک، اوضاع جنوب سوریه، مبارزه با تروریسم، تلاش‌های مشترک برای مقابله با عملیات قاچاق به ویژه قاچاق مواد مخدر گفت‌وگو کردند.

این دیدار در چارچوب تمایل دو کشور برای افزایش هماهنگی‌ها درباره امنیت مرزهای مشترک برگزار شده است.

روسای ستاد مشترک اردن و سوریه در پایان بر تداوم هماهنگی‌ها و رایزنی‌ها درباره مسائل مورد اهتمام مشترک دو طرف تاکید کردند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

بین الملل

شهردار موقت کابل: زنان سر کار نروند

منتشر شده

در

توسط

شهردار موقت کابل: زنان سر کار نروند

حمدالله نعمانی، شهردار موقت کابل روز یکشنبه به کارمندان زن پایتخت دستور داد در خانه بمانند.

 به نقل از یورونیوز، نعمانی گفت تنها زنانی که مردان نمی‌توانند جای آن‌ها را بگیرند می‌توانند به سر کار بروند.

این دستور تنها یک روز پس از آن صادر می‌شود که دختران از رفتن به دبیرستان منع شدند و وزارت امور زنان افغانستان به وزارت امر به معروف و نهی از منکر تغییر نام داد.

نعمانی گفت هنوز تصمیمی قطعی درباره کارکنان زن شهرداری کابل گرفته نشده است. زنان خانه نشین شده، به گفته شهردار موقت کابل حقوق دوران بیکاری اجباری را دریافت خواهند کرد.

به گفته حمدالله نعمانی، تنها کمتر از یک سوم کارکنان شهرداری پایتخت یعنی حدود ۳ هزار نفر زن هستند.

حقوق زنان در افغانستان در حالی به‌سرعت محدود می‌شود که طالبان بارها وعده داده بودند که از ۲۰ سال پیش تاکنون تغییر کرده‌اند و حکومت جدید آن‌ها بر افغانستان، مانند امارت اسلامی سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۱ نخواهد بود.

فراتر از طالبان، زلمای خلیل‌زاد، نماینده دولت ایالات متحده آمریکا هم پس از توافق دوحه میان واشنگتن و طالبان، در مصاحبه با طلوع نیوز گفته بود آن‌ها دیگر طالبان ۲۰ سال پیش نیستند و به حقوق اساسی احترام می‌گذارند.

روز یکشنبه گروهی از زنان در برابر ساختمان وزارت امور زنان پیشین که به وزارت امر به معروف و نهی از منکر تغییر نام داده است، تجمع و به تضییع حقوق زنان اعتراض کردند.

از زمان تسلط دوباره طالبان بر افغانستان تظاهرات متعددی از سوی جنبش زنان افغانستان در شهرهای مختلف این کشور و به منظور پاسداشت حقوق کسب شده برای زنان در دو دهه گذشته برگزار شده است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

بین الملل

اولیانوف: باید از تداوم روند مذاکرات وین اطمینان حاصل شود

منتشر شده

در

توسط

اولیانوف: باید از تداوم روند مذاکرات وین اطمینان حاصل شود

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی تاکید کرد که مذاکرات وین باید از نقطه‌ای طرفین که تا ۲۰ ژوئن به آن رسیده بودند،از سر گرفته شود.

 میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین روز یکشنبه در توییتی نوشت: تغییرات خاص در تیم مذاکره کننده پس از تشکیل دولت جدید در ایران طبیعی است. مهمترین مسئله موفقیت گفت‌وگوها اطمینان حاصل کردن از تداوم روند آن است. مذاکرات باید نه از ابتدا، بلکه از نقطه‌ای که تا ۲۰ ژوئن به آن رسیده است، از سرگرفته شود.
منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها