با ما همراه باشید

ورزشی

اسکوچیچ چه چیزی را لو داد و نداد؟!

منتشر شده

در

تیم ملی ایران در جدال با هنگ‌کنگ مطابق با انتظار به یک پیروزی نسبتا آسان رسید اما دریافت گل از تیمی که در دور رفت هم با بحرین مساوی کرده و هم با کامبوج! باعث شد تا از شیرینی برد کاسته شود. جدا از آن نمایش تیم ملی در مقابل تیمی که با یک دفاع بسته به مصاف ایران آمده بود چندان هوادارانش را سر شوق نیاورد. اما باید دید که آیا اسکوچیچ نیز تیمش را مطابق با انتظاراتی که مردم و هواداران از بازی با هنگ‌کنگ داشته‌اند  مصاف هنگ‌کنگ فرستاده یا اینکه به دنبال رسیدن به اهداف خود بوده است.

 

اسکوچیچ در بازی با هنگ‌کنگ ترکیبی را به میدان فرستاد و با سیستمی بازی کرد که تقریبا کسی تکلیفش برای بازی بحرین به طور صد در صد مشخص نشد. گفته می‌شود که سرمربی تیم ملی دستش را برای بحرین رو نکرد اما ترکیبی که او به میدان فرستاد هم چندان پیچیده و غیرمنتظره نبود که بخواهد مربیان بحرین را دچار سرگیجه کند. آن‌چه از سه بازی قبلی مقابل ازبکستان، بوسنی و سوریه به عنوان بازی تدارکاتی و بازی با هنگ‌کنگ به عنوان بازی رسمی می‌توان از اندیشه‌های اسکوچیچ دریافت کرد این است که ۹ بازیکن تیم ملی هر گاه در اردوی حاضر بوده‌اند بازی را در ترکیب اصلی آغاز کرده‌اند: بیرانوند، کنعانی‌زادگان، محرمی، خلیل‌زاده، نوراللهی، قلی‌زاده، امیری، آزمون و طارمی ۹ بازیکنی هستند که با قطعیت زیادی می‌توان از حضور آنها در بازی با بحرین نیز گفت.» تنها یک احتمال می‌رود و آن اینکه گل خورده در بازی با هنگ‌کنگ به ضرر خلیل‌زاده تمام شود و او جایش را به پورعلی‌گنجی دهد.

 

 

نکته مهم ترکیب اسکوچیچ در بازی با هنگ‌کنگ غیبت حاج‌صفی بود. حاج‌صفی به عنوان کاپیتان اول تیم ملی که در سه بازی قبلی همواره از ابتدا بازی را آغاز کرده بود حتی به عنوان بازیکن جانشین نیز به زمین نیامد. اما به احتمال زیاد این بازیکن به دلیل ریسک دریافت کارت زرد و از دست دادن بازی بعد اصلا از سوی اسکوچیچ مورد استفاده قرار نگرفت. در این صورت می‌توان فرض کرد که حاج‌صفی به عنوان کاپیتان بازی با بحرین را آغاز می‌کند و باید جایی برای او در آن بازی در نظر گرفت.

 

تنها بازیگوشی اسکوچیچ در ترکیب اصلی بازی با هنگ‌کنگ استفاده از وحید امیری در دفاع چپ بود. همان پستی که او در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و سه بازی مهم پرسپولیس در لیگ در آن مورد استفاده قرار گرفت و جواب داد. با رفتن امیری به دفاع چپ، اسکو این فرصت را یافت تا از جهانبخش به عنوان کاپیتان و یکی از بازیکنان میانی  تیمش استفاده کند تا بلاخره این بازیکن برای اولین بار در ترکیب اصلی تیم اسکو به بازی گرفته شود. نقشی که جهانبخش در بازی با هنگ‌کنگ بازی کرد فراتر از نقش یک وینگر بود و اسکوچیچ علاوه بر بازوبند کاپیتانی نبض حرکات تیمش در میانه میدان و محور بازیسازی تیمش را هم به جهانبخش سپرده بود تا نشان دهد حساب ویژه‌ای روی این بازیکن کرده است. اما تعویض جهانبخش در نیمه دوم و آمدن میلاد محمدی به دفاع چپ و رفتن امیری به پست وینگر باعث شد تا نتوان به یک نتیجه قطعی در مورد میزان اعتماد اسکوچیچ به جهانبخش و احتمال حضورش در بازی با بحرین گرفت. اینکه اسکو این بازیکن را به این دلیل که از عملکرد او راضی نبوده تعویض کرده یا اینکه با توجه به شرایط هوایی بحرین قصد حفظ توان این بازیکن برای بازی بعد را داشته است. با این حال می‌توان با توجه به اینکه اسکو دو مهاجم اصلی تیمش را هم مشابه جهانبخش از زمین بیرون کشید گزینه دوم محتمل‌تر است و در این صورت باید به جهانبخش به عنوان یکی از گزینه‌های حضور در ترکیب اصلی بازی بحرین نگاه کرد. حالا با آن ۹ بازیکنی که در ابتدا به آنها اشاره شد و حاج‌صفی و جهانبخش یازده گزینه محتمل برای حضور در ترکیب بازی با بحرین داریم اما این همه گزینه‌ها نیست.

 

 

استفاده همزمان از عزت‌اللهی و نوراللهی در ترکیب اصلی بازی با هنگ‌کنگ، احتمال استفاده از دو هافبک دفاعی در بازی با بحرین را هم بالاتر می‌برد. وقتی در بازی با هنگ‌کنگ که نیاز به نفرات هجومی‌تر است از دو هافبک دفاعی استفاده می‌شود می‌توان با قطعیت زیادی هم گفت که در بازی با بحرین هم همین اتفاق خواهد افتاد. فقط سوال این است که حاج‌صفی جایگزین کدام از این دو هافبک دفاعی بازی با هنگ‌کنگ می‌شود؟ تعویض عزت‌اللهی در نیمه دوم نشان می‌دهد که شانس فیکس بازی کردن او در بازی با بحرین کمتر از نوراللهی است. اما اگر اسکو بخواهد حاج‌صفی را به دفاع چپ ببرد چه اتفاقی می‌افتد؟ آن وقت با حضور امیری در خط میانی و اعتماد زیاد اسکو به او و همینطور قلی‌زاده شانس بازی کردن جهانبخش یا سامان قدوس در خط میانی و یا پست وینگر کم می‌شود.

 

 

پس می‌توان حدس زد که در صورت بازی کردن حاج‌صفی در دفاع چپ، جهانبخش از روی نیمکت بازی را آغاز کند و از آنجا که شانس جهانبخش برای بازی کردن در ترکیب اصلی به دلیل نقشی که سرمربی به او در بازی با هنگ‌کنگ سپرده بود زیادتر از بازی نکردنش است باید شانس کمی را به بازی دادن حاج‌صفی در سمت چپ دفاعی داد»

 

«با این تفاسیر و قبول اینکه حاج‌صفی به ترکیب بازی با بحرین اضافه می‌شود، می‌توان تا حدود زیادی حدس زد که منتظر سوراپرایز ویژه‌ای از اسکوچیچ برای ترکیب بازی با بحرین نباید بود. او احتمالا با همان سیستم بازی با هنگ‌کنگ و با یک یا دو تغییر در ترکیب اصلی که شامل اضافه شدن حاج‌صفی به جای یکی از دو هافبک دفاعی و یا علیرضا جهانبخش و اضافه شدن محتمل پورعلی‌گنجی به جای یکی از مدافعین میانی است، به مصاف بحرین می‌رود. شاید هم او بخواهد با همین نفرات از آرایش لوزی در خط میانی خود استفاده کند. اما آنچه به نظر بیش از همه می‌تواند این ترکیب را به ترکیب دیگری تبدیل کند، گل غافلگیرانه‌ای است که هنگ‌کنگی‌ها وارد دروازه بیرانوند کردند. گلی که می‌تواند یا منجر به نیمکت‌نشینی یکی از مدافعان میانی و اضافه شدن پورعلی‌گنجی به دفاع شود یا اینکه منجر به تغییر سیستم دفاعی ایران از دفاع دو نفره مرکزی به آرایش سه دفاعه شود.»

 

در این صورت یکی از بازیکنان فاز هجومی اسکوچیچ از ترکیب خارج می‌شوند. استفاده از دفاع سه نفره که همراه با استفاده از دو مدافع-هافبک کناری باشد منجر به این می‌شود که اسکو به جز طارمی و آزمون، سه انتخاب دیگر از بین بازیکنان خود داشته باشد و این به معنای این است که با پذیرفتن بازی امیری در پست مدافع-هافبک چپ، از بین نوراللهی، عزت‌اللهی، حاج‌صفی،جهانبخش و قلی‌زاده سه بازیکن به زمین می‌روند. مگر اینکه اسکو بخواهد همانند بازی با بوسنی از یک مهاجم استفاده کند که این به معنای نیمکت‌نشین طارمی یا آزمون خواهد بود. با نگاهی به چالش‌های انتخاب ترکیب اصلی که خط دفاع سه نفره برای اسکو به همراه می‌آورد به او حق می‌دهیم که زیاد تمایلی به این سیستم نداشته باشد.

 

 

«تمام پیش‌بینی‌های انجام شده تا کنون بر مبنای قطعی بودن حضور چهار بازیکن در ترکیب اصلی انجام شده است. صادق محرمی، وحید امیری، احمد نوراللهی و علی قلی‌زاده. به جز صادق محرمی، سه بازیکن دیگر در هر چهار باری که اسکو روی نیمکت تیم ملی نشسته، از ابتدا در ترکیب حضور داشته‌اند. به جز این دو شجاع و کنعانی‌زادگان نیز در هر چهار بازی حاضر بوده‌اند. محرمی نیز تنها یک بازی را از دست داده که آن هم در اردو حضور نداشته. حال نیمکت‌نشینی یکی از این چهار بازیکن و در حالت کلی‌تر این چهار بازیکن به اضافه احسان‌حاج‌صفی و دو مدافع میانی، می‌تواند منجر به تغییر اساسی ترکیب تیم و چه بسا سیستم بازی تیم شود. با این همه احتمال آن کم است.»

 

 

طبق گفته سرپرست تیم ملی، اسکوچیچ خود درخواست بازی تدارکاتی نداشته و الان با این روند بازی تیمش مقابل هنگ‌کنگ و همینطور استفاده او از این بازی به عنوان بازی تدارکاتی می‌توان از او خرده گرفت که چرا این درخواست را نداشته است. به خصوص آنکه با نوع ترکیب تیمش در بازی با هنگ‌کنگ نشان داد که چندان هم در پی این نیست که دستش را برای بحرین رو نکند و بیشتر به فکر هماهنگی بازیکنانش با هم و پیدا کردن یک ترکیب ایده‌آل است».  با این حال آنچه از انتخاب ترکیب تیم ملی مهم‌تر است بهبود روند تاکتیکی تیم است که این مهم با بازی بیشتر در کنار هم حاصل می‌شود و اسکوچیچ این فرصت در بازی با هنگ‌کنگ را فدای این نکرد که اطلاعات مهمی در مورد ترکیب تیمش به مربیان بحرین ندهد. مشکل تیم در بازی با هنگ‌کنگ به وضوح عدم هماهنگی بازیکنان و پیدا نکردن ریتم حرکتی تیمی بود. بازیکنان خوب روی دست هم نمی‌روند و خوب فضاسازی نمی‌کنند. یک نکته مهم دیگر آمادگی جسمانی و بدنی آنهاست. انگار که بازکینان و به خصوص لژیونرها به بازی در بحرین هنوز عادت ندارند. ستاره‌هایی که در هوای ناب اروپا می‌درخشند در گرمای بحرین بدجور اذیت شده‌اند و در بازی با هنگ‌کنگ آنی نبودند که انتظارش را داشتیم. با این همه امیدواریم در این فاصله بین بازی با هنگ‌کنگ و بحرین هم شرایط بدنی بازیکنان مساعدتر شود و هم با عادت کردن بیشتر به هوای بحرین روزی طلایی را در مقابل میزبان رقم زنند.

منبع :ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

بدترین گل به خودی تاریخ؛ همه‌کار کرد تا گل بخورد(عکس)

منتشر شده

در

توسط

صبح امروز دو تیم کانادا و هائیتی در مرحله دوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر در منطقه کونکاکاف، به مصاف یکدیگر رفتند که نهایتاً این کانادا بود که موفق شد با اقتدار و نتیجه 3-0 حریف خود را شکست دهد.

 

اما شاید وقتی که همه حواس هواداران فوتبال به رقابت های یورو و کوپا آمه ریکا است کمتر کسی علاقه ای به پیگیری مقدماتی جام جهانی در کونکاکاف نشان می دهد اما در جریان همین مسابقه یعنی کانادا و هائیتی یک اتفاق شگفت انگیز رخ داد.

 

در واقع بسیاری از هواداران فوتبال ویدئویی از دیدار کانادا و هائیتی را بعد از بیدار شدن ازخواب تماشا کردند که شاید باور آن برای‌شان بسیار دشوار باشد زیرا واقعاً بی نظیر است.

در حالیکه مسابقه در اوایل نیمه اول با تساوی بدون گل دنبال می‌شد، مدافع تیم ملی هائیتی یک پاس آرام را به سمت دروازه بان این تیم ارسال کرد. در ابتدا تصور می‌شد که ژوزه دوورگر مشکلی برای کنترل این توپ نداشته باشد. با این حال توپ را به شکل عجیبی از زیر پای او وارد دروازه کرد.

 

تا اینجای کار هم شاید خیلی اتفاق حیرت‌انگیزی رخ نداده باشد چرا که پیش از این نیز شاهد بوده ایم که برخی دروازه‌بان‌ها بعد از کنترل بد توپ دروازه خود را باز شده دیده اند. اما در این صحنه دروازه‌بان‌ هائیتی این فرصت را داشت که اشتباه خود را جبران کند و توپ را دور کند اما او هنگامی که قصد داشت این کار را انجام دهد، به شکلی عجیب توپ را وارد دروازه خودی کرد.

 

 

ارسال پاس به عقب آرام از سوی مدافع هائیتی برای دروازه بان این تیم

 

 

اشتباه دروازه‌بان در کنترل توپ

 

 

اشتباه عجیب و غریب دوورگر و باز کردن دروازه خودی

 

 

 

حسرت و اندوه گلر هائیتی بعد از گل به خودی باورنکردنی

 

این اشتباه باورنکردنی دروازه‌بان هائیتی به سوژه هواداران فوتبال در توئیتر تبدیل شده و آنها به شوخی به این اتفاق پرداخته اند که در اینجا برخی از آنها را می‌خوانید.

 

وقتی می گوییم هر توصیفی نمی تواند عمق این فاجعه را بیان کند به ما اعتماد کنید. این گل به خودی یک بی آبرویی محض برای دروازه بان بود.

 

بدون شک حالا هواداران این واقعیت را پذیرفته اند که دوورگر در کانادا متولد شده است.

 

حالا شک نداریم که دوورگر دیگر می تواند با خیال راحت دستکش های خود را آویزان کند و فوتبال را کنار بگذارد.

 

این گل به خودی باورنکردنی بود. بدترین گل به خودی تاریخ زده شد.

 

خیلی دوست دارم بدانم که آن لحظه در مغز دروازه‌بان هائیتی چه گذشته است.

منبع :ورزش سه

ادامه مطلب

ورزشی

درگذشت یک مدافع خشن با قلب مهربان(عکس)

منتشر شده

در

توسط

احمد آقا این اواخر هر وقت که در جمع جوان‌ترها قرار می‌گرفت، به آنها می‌گفت مواظب سلامتی‌تان باشید. او سال‌ها بعد از جنگ با بیماری سرطان، سرانجام روز گذشته تسلیم این درد بی‌درمان شد؛ ناخوشی سختی که سال‌ها بدترین دردها را به تن رنجور شده او تحمیل کرد.

 

احمد جانعلی برای بسیاری از هواداران فوتبال ایران نام شناخته شده‌ای نیست، اما گهگاه انتشار تصویر او با سبیل پُرپشت و موهای فرفری با پیراهن سایپا که لوگوی بزرگ کارخانه خودروسازی را روی سینه خود دارد، فوتبالی‌ترها را پیگیر خواندن درباره تیمی می‌کرد که در دو فصل ۷۴ و ۷۵ ، دو سال متوالی قهرمان ایران شد، بدون اینکه ستاره خاصی داشته باشد.

 

سایپا، تیم نوظهوری که با گودرز حبیبی قهرمان مسابقات سوپرجام تهران شد و سپس با حضور در لیگ برتر، با بیژن ذوالفقارنسب در دو فصل متوالی با عبور از همه مدعیان به مقام قهرمانی لیگ رسید؛ آن تیم ستونی بزرگ در قلب دفاعی خود داشت؛ احمد جانعلی، مدافع بسیار خشن و مستحکمی که با حسن اسپیلی یک دژ نفوذناپذیر را در قلب دفاعی نارنجی پوشان تشکیل می‌دادند؛ به این دو حسین عسگری هم اضافه می‌شد تا سایپا با شیوه ۲-۵-۳ اغلب مهاجمان گلزن لیگ را متوقف کند. این خط دفاعی بود که البته کمتر مهاجمی دوست داشت با آنها تنه به تنه بشود؛ کمااینکه ادموند بزیک، مهاجم سابق آرارات و پرسپولیس در این باره می‌گوید: «بازی مقابل سایپا همیشه برای ما سخت بود چون احمد آقا و حسن اسپیلی هیچ رحمی نسبت به مهاجمان نداشتند.»

 

با این حال، صرف نظر از کاراکتر ترسناک فوتبالی در قلب دفاع سایپا، احمد جانعلی برای فوتبال دوستان و نزدیکانش یک مرد مهربان بود که او را به مجید حلوایی، مدافع ملی‌پوش دهه ۴۰ تشبیه می‌کردند و البته بیرون از زمین شخصیتی کاملا متفاوت را به نمایش می‌گذاشت، او بچه‌ی محله کن تهران بود و در طبیعت و بالا بلندی‌های آنجا رشد کرده و به سمت فوتبال کشیده شده بود.

 

 

از احمد آقا نقل می‌کنند که او مدت زمانی در حالی که یک بازیکن حرفه‌ای بود، مینی‌بوسی هم داشت که با آن مسافر جابجا می‌کرد؛ مسافرانی که می‌خواستند به امامزاده داوود(ع) بروند و احمد آقا در سربالایی‌های مسیر، تا آنجا که می‌شد پایش را روی گاز می‌گذاشت تا این سینه‌کش تند را رد کند. جانعلی پس از مدتی، مینی بوس را اجاره داد و به‌صورت جدی‌تر فوتبال را پیگیری کرد؛ اگرچه با وجود درخشش در مسابقات باشگاهی هرگز از طرف مربیان تیم ملی روی خوشی ندید.

 

جانعلی البته تجربه دعوت به یکی، دو اردوی تیم ملی را دارد، اما مربیانی که در آن دوره هدایت تیم ملی را برعهده داشتند، بازیکنان دیگر را به او ترجیح می دادند. جانعلی پس از دوران فوتبال در تیم‌های پایه سایپا مشغول به کار بود و یکبار هم با تیم ۷ نفره معلولان ایران به مقام قهرمانی آسیا رسید؛ افتخاری که بزرگترین نقطه کارنامه مربیگری این کاپیتان سابق و خوش اخلاق سایپا محسوب می‌شود و کمتر کسی از آن خبر دارد؛ بازیکنی که اگرچه روی سر همه مهاجمان سر می‌زد و ساق و کفش‌های آنها را با تکل‌های خشن هدف قرار می‌گرفت، در نهایت حریف این حریف بزرگ و بی‌رحم(سرطان) نشد. او حالا به حسین عسگری پیوسته است؛ دوست صمیمی او و دیگر مدافع و کاپیتان دو دهه قبل سایپا که در جوانی درگذشت و جامعه فوتبال را عزادار کرد؛ روحش شاد و یادش گرامی.

منبع :ورزش سه

ادامه مطلب

ورزشی

ایران، کی‌روش را سرمربی عراق می‌کند؟

منتشر شده

در

توسط

شکست مقابل ایران برای مدیران عراقی و هواداران تیم ملی این کشور سخت تمام شده و حالا رسانه های این کشور به نقل از منابع آگاه از فدراسیون فوتبال عراق خبر می دهند سرکو کاتانچ سرمربی اسوونیایی این تیم به پایان کار خود نزدیک شده و او از هدایت شیرهای بین النحرین اخراج شده است.

سرکو کاتانچ که پیش از این سابقه هدایت تیم های ملی اسلوونی، امارات و مقدونیه را در کارنامه داشت، در سپتامبر 2018 هدایت تیم ملی عراق را برعهده گرفت. او به طور کلی 25 بازی سرمربی عراق بود و میانگین 1.96 امتیاز را در هر بازی به دست آورد.

 

کاتانچ پس از قبول هدایت عراق، تنها تیم مطرحی که با آن روبرو شد، آرژانتین بود. او در اولین تجربه مربیگری عراق مقابل این تیم با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد و طی این مدت تنها با تیم های آسیایی و بعضا عربی و آفریقایی از جمله تونس روبرو شد. با این وجود، او آمار خوبی از خود بجا گذاشت ولی از هدایت عراقی ها کنار گذاشته شد.

او در نخستین دیداری که هدایت عراق را برعهده داشت، در یک دیدار دوستانه مقابل آرژانتین شکست خورد و در ادامه تنها در دو بازی برابر قطر و تونس متحمل شکست شده بود تا اینکه سه شنبه گذشته نیز پس از 19 بازی شکست ناپذیری، با تک گل سردار آزمون مغلوب شاگردان دراگان اسکوچیچ شد.

او در 14 بازی از 25 مسابقه ای که مربی عراق بود، به برتری دست یافت و در 7 دیدار نیز به تساوی رسید. با وجود این نتایج خوب و قابل قبول، اما کمیته عادی سازی فدراسیون فوتبال عراق که وظیفه تصمیم گیری در قبال مسائل فوتبالی این کشور را برعهده دارد، تصمیم گرفت تا با پایان قرارداد کاتانچ، اقدام به تمدید آن نکند و این مربی از تیم ملی عراق جدا شود.

 

در رقابت های جام ملت های آسیا 2019، کی روش و کاتانچ در جریان دیدار ایران و عراق بارها با یکدیگر به مجادله لفظی پرداختند. در دیداری که با تساوی بدون گل به پایان رسید و حالا از کی روش به عنوان نخستین گزینه کمیته عادی سازی فدراسیون فوتبال عراق برای جایگزینی کاتانچ نام برده می شود.

 

شکست برابر ایران و از دست دادن صدر جدول و صعود به دلیل نتایج بهتر نسبت به سایر تیم های دوم گروه ها، همگی دست به دست هم داد تا رسانه های عراقی و پیشکسوتان فوتبال حاضر در این کشور از عملکرد کاتانچ انتقاد کنند. بخصوص اینکه آنها برابر ایران حرف خاصی برای گفتن نداشتند و شاید اگر مهاجمین تیم ملی دقت بیشتری به خرج می دادند، عراق با یک شکست سنگین و تحقیر آمیز زمین بازی را ترک می کرد.

بخش اعظم بازیکنان سابق تیم ملی عراق شیوه بازی تیم کاتانچ را غیر قابل قبول نامیده و اعلام کردند که این مربی باید جایش را به یک فرد جدید بدهد. شکست برابر ایران پس از 10 سال، برای عراقی ها تلخ و غیرقابل باور بود و آنها انتظار داشتند با در اختیار داشتن نسل طلایی فوتبال خود، به رکوردهای شکست ناپذیری خود ادامه داده و به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعد شوند.

 

پس از شکست برابر ایران و راهیابی عراق به دور اصلی و نهایی مقدماتی جام جهانی، آنها نتیجه گرفتند که در مرحله بعدی و در تقابل با تیم های قدرتمند آسیا، با سبک بازی کاتانچ راه به جایی نمی برند و به همین دلیل با پایان قرارداد این مربی، تمایلی به تمدید آن نداشته تا نیمکت عراق طی روزهای آینده به فرد جدیدی واگذار شود.

طی روزهای گذشته بسیاری از رسانه های عراقی از آغاز مذاکرات با کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی ایران خبر داده بودند. روز گذشته وب سایت المعلومة به نقل از یک منبع موثق در فدراسیون فوتبال عراق خبر داد که کمیته عادی سازی فدراسیون فوتبال عراق، کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی و سابق ایران را به عنوان اولین گزینه برای جانشینی کاتانچ معرفی کرده و تماس ها برای مذاکره با او آغاز شده است.

امروز نیز روزنامه بغداد الیوم همین ادعا را مجددا تکرار کرد. این روزنامه نوشت منابعی از کمیته عادی سازی فدراسیون فوتبال عراق به بغداد الیوم گفته اند که عدنان درجال وزیر ورزش و جوانان عراق، به آنها چراغ سبز نشان داد تا مربی جدیدی برای هدایت تیم ملی عراق انتخاب شود.

این منابع در مصاحبه اختصاصی با بغداد الیوم افزودند که اکنون توجهات این کمیته به مربی معروف پرتغالی، کارلوس کی روش معطوف شده است که کار خود را به عنوان دستیار مربی منچستر یونایتد یعنی الکس فرگوسن آغاز کرده است. کی روش که سالها هدایت ایران را برعهده داشت، آنها را به راحتی به جام جهانی 2018 روسیه رساند.

به هر حال با اخباری که از عراق منتشر می شود، باخت به ایران به منزله پایان کار سرکو کاتانچ بود. مربی اسلوونیایی که طی سالهای گذشته بارها برای تیم ملی ایران کری خوانده بود، در نهایت بازی بزرگ آسیا را به دراگان اسکوچیچ باخت و حالا با وجود کسب نتایج قابل قبول، باید برای مدت نامعلومی خانه نشین شود.

منبع :ورزش سه

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها