با ما همراه باشید

ورزشی

اسکوچیچ: ۲ سال منتظر شکست تیمم بودند/ فدراسیون موضعش را درباره برکناری من گفت

منتشر شده

در

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید فدراسیون فوتبال موضع خود را در ارتباط با شایعات مربوط به برکناری او بیان کرده است.

 دراگان اسکوچیچ در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی اظهار کرد: متاسفانه در بازی قبل مقابل کره جنوبی شکست خوردیم، فردا برای جبران این نتیجه وارد زمین می‌شویم تا حسن ختامی برای بازی‌های مقدماتی باشد. تعدادی از بازیکنان‌مان را برای بازی فردا در اختیار نداریم، اما امیدوارم بتوانیم به نتیجه خوبی دست یابیم.

وی در خصوص انتقادات از وی پس از شکست مقابل کره جنوبی و احتمال برکناری‌اش گفت: نه به این مسائل توجه نمی‌کنم و چنین صحبت‌هایی روی من و تیمم تاثیری ندارد. در این ۲ سال که نباخته بودیم برخی منتظر بودند تا این حرف‌ها را مطرح کنند. فدراسیون هم موضعش را در این خصوص بیان کرد و من دیگر صحبتی ندارم‌.

سرمربی تیم ملی ایران اظهار کرد: دنبال بهانه جویی در خصوص نتیجه مقابل کره نیستم، اما چند بازیکن را به خاطر کرونا و مصدومیت نداشتم. برای تیمی مثل ایران وقتی ۷ بازیکن را در اختیار ندارد، کار سخت می‌شود.

اسکوچیچ درباره شرایط تیمش برای این دیدار گفت: سفر سختی هم داشتیم و بدون اینکه فرصت کافی داشته‌ باشیم برای ریکاوری پا به زمین گذاشته‌ایم.

وی درباره شرایط میزبانی شهر مشهد از تیم ملی گفت: به نظرم ایده خوبی است که بازی‌های ایران در شهرهای مختلف برگزار شود و تمرکززدایی شود چون تیم ملی متعلق به تمام کشور است و این حق مردم است که بازی‌های تیم ملی را از نزدیک تماشا کنند. حس خیلی خوبی نسبت به حضور در مشهد دارم، بار اولی نیست که به این شهر می‌آیم.

اسکوچیچ در واکنش به اینکه شاید اگر مصلحت‌گرا بود، جایگاه مطمئن‌تری داشت و در ارتباط با شایعاتی مطرح شده مبنی بر اینکه این آخرین بازی اسکوچیچ با تیم ملی ایران است، گفت: همه بازی‌ها برای ما اهمیت یکسانی دارند، اگر به نظر شما بازی با لبنان اهمیت ندارد، باید یادآوری کنم که برد فردای ما و تساوی احتمالی کره جنوبی صدرنشین را تغییر می‌دهد. هر بازی فینال بود و تمام تلاش خود را کردیم. شاید یک روز عملکرد خوبی نداشته باشید و این طبیعت فوتبال است. ۷ بازیکن تیم ملی مقابل کره جنوبی در شرایط بازی نبودند، اگر قرار باشد دست به آزمایش بزنم، از این بازی‌ها باید استفاده کنم.

او با تعجب گفت: این موضوع را نمی‌دانم که چرا فقط در بازی مقابل کره جنوبی لقب بازی بزرگ می‌دهید، اگر یادتان باشد بازی مقابل عراق و بحرین در مرحله قبل هم بازی‌های مهم و بزرگی بودند. پس از صعود به جام جهانی توقع‌ها بالا رفته، خوشحالم که این اتفاق رخ داده و انتقادات هم طبیعی است‌. با آغوش باز انتقادها را گوش می دهم، اما در مجموع از روندی که طی کرده‌ایم راضی هستم.

سرمربی تیم ملی در خصوص غایبان لبنان در بازی فردا و دردسرساز شدن این تیم در بازی رفت برای ایران گفت: برای تیم لبنان احترام زیادی قائلیم، در عین حال می‌دانیم تیم باکیفیت‌تری نسبت به لبنان داریم. از بازیکنانم می‌خواهم که با جدیت تمام در این بازی وارد شوند. اگر حریف را دست کم بگیریم یا فکر کنیم برتر هستیم، ممکن است کار گره بخورد. بازیکنان را از نظر کیفی می‌توان تقسیم کرد، اما نبود بازیکنانی مثل طارمی و آزمون تاثیرگذار است.

اسکوچیچ درباره جوانگرایی در بازی فردا با توجه به غیبت چند بازیکن لبنان گفت: مطمئن هستید که بازیکنان تاثیرگذار لبنان غایب خواهند بود؟ خیلی سخت بود که بازیکنان از اروپا به سئول سفر کردند و سپس به زمین رفتند. در بازی‌ مقابل تیم‌هایی مثل لبنان است که می توانیم کارهای جدید بکنیم و البته امیدوارم با برد بازی را به پایان برسانیم.

سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر اینکه بازیکنان باکیفیتی داریم که از شرایط بازی به دور هستند و جایگاه ثابتی در باشگاه‌هایشان ندارند. بازیکنان باکیفیت‌تری نسبت به بازیکنان داخلی در خارج از ایران داریم، اما بعضا کمتر در باشگاه‌های خود به میدان می‌روند و این کار را مخصوصا برای جام جهانی سخت‌تر می‌کند.

وی ادامه داد: ۲ موضوع دیگر هم این است که سردار آزمون است که در اردوی قبلی کرونا و در این اردو هم مصدومیت داشت. لورکوزن پیشنهاد کرد که بهتر است سردار این سفر را انجام ندهد، اما خودش دوست داشت کنار تیم ملی باشد. طارمی هم تستش مثبت است و نتوانست در کنار تیم باشد با اینکه دلش با ما بود.

وی در رابطه با تصمیماتش در خصوص دفاع راست تیم ملی گفت: تصمیم‌من به این دلیل بود که می‌دانستیم قرار است سون در این منطقه بازی کند. از یکی از دفاع‌های کناری خواستیم که ایستاتر باشد. تا وقتی شجاع در زمین بود موقعیت خاصی به حریف ندادیم و موقعیت آنچنانی جز چند سانتر نداشتند. در خصوص حردانی و دانیال اسماعیلی‌فر، ترجیح دادم از بازیکنی که تجربه ملی بیشتری دارد استفاده کنم.

اسکوچیچ تاکید کرد: در برخی پست‌ها در فوتبال ایران ضعف می‌بینم. بازی‌های لیگ برتر ایران را دنبال می‌کنم و متاسفانه بازیکنان مطلوبی مثل شجاعی و دژاگه دیگر پیدا نمی‌شوند و این از ضعف‌های لیگ ایران است که بازیکن‌سازی در آن به اندازه کافی خوب انجام نمی‌شود.

اسکوچیچ در واکنش به اینکه انتقاداتی درباره دعوت نکردن از یک مدافع راست مانند رامین رضاییان، صالح حردانی و یا بازی ندادن به دانیال اسماعیلی‌فر وجود دارد گفت: تصمیم من بر این دلیل بود که می‌دانستیم سون در گوشه بازی می کند و تصمیم گرفتیم از مدافعی بازی کنیم که خصوصیات تدافع بیشتری دارد. اگر بخواهم توضیح تاکتیکی بیشتری بدهم، خواستیم مدافع کناری ما ایستاتر باشد و دفاع کناری سمت چپ ما نفوذ کند. تا وقتی شجاع در زمین بود موقیت خطرناکی ندادیم و کره فقط توانستند با چند سانتر به دروازه ما نزدیک شد و موقعیت جدی ندیدیم.

او ادامه داد: دنبال دفاعی هستم که در ایران هم چنین مدافعی با خصوصیات تدافعی کم است. آنالیزی که داشتم یک مشکل متداول را در بین بازیکنان دفاع راست در ایران نشان می‌دهد. بازیکن ایرانی از جای خود خارج می‌شوند و به بازیکن حریف نزدیک شوند و فضای پشت سرشان خالی می‌شود و نمی‌توانند بازیکن صاحب توپ را مهار کنند. گذاشتن شجاع در این پست به دلایل تاکتیکی بر می گردد.

سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: درباره صالح حردانی و دانیال اسماعیلی فر ترجیح دادم جلوی کره از بازیکنی استفاده کنم که تجربه ملی بیشتری داشت و پخته تر بود. در کشور ایران در برخی از پست ها ضعف‌هایی در دفاع‌های کناری و هافبک می‌بینم. بازی‌های لیگ را دنبال می‌کنم اما بازیکنانی مانند شجاعی و اشکان دژاگه که در تیم ملی بودند، پیدا نمی‌شود و این یکی از ایرادهایی است که به لیگ برتر ایران وارد است و دیگر این قبیل بازیکنان را در لیگ ایران نمی‌بینیم.

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

جانواریو: خط دفاعی مستحکم در قهرمانی تاثیرگذار بود

منتشر شده

در

توسط

بازیکن اسبق استقلال خبر داد که برای شرکت در جشن قهرمانی آبی پوشان از برزیل به ایران سفر خواهد کرد.

 فابیو جانواریو، همبازی سابق فرهاد مجیدی در استقلال می‌گوید سرمربی آبی پوشان از ابتدای فصل پتانسیل قهرمانی را نشان داده بود و او می‌توانست به این عنوان ارزشمند دست پیدا کند. مشروح صحبت‌های بازیکن سابق استقلال با ایلنا را درمورد قهرمانی آبی پوشان در ادامه می‌خوانید:

فابیو، استقلال قهرمان شد. احساسات خود را در این مورد بیان کنید.

ابتدا می‌خواهم بگویم من هم همراه استقلال احساس قهرمانی می‌کنم. از اینکه بعد از 10 سال استقلال را قهرمان می بینم بی نهایت خوشحالم و می توانم شادی و خوشحالی همه هواداران این تیم را در این لحظه تصور کنم. من هم خیلی خوشحالم که دوباره فرهاد مجیدی را با استقلال قهرمان می‌بینم.

 فکر می کردی استقلال با هدایت فرهاد مجیدی قهرمان شود؟

من واقعاً به کار فرهاد اعتقاد داشتم همانطور که طی 2 تا 3 سال پیش گفته‌ام؛ بدون شک. قبلاً در مصاحبه های دیگری گفته بودم که امیدوارم در آینده ای نزدیک فرهاد دوباره استقلال را بالا ببرد و با این تیم قهرمان شود. حتی از راه دور هم دوست دارم بازی ها را دنبال کنم ببینم با چه انرژی او خودش را به عنوان یک رهبر تیم قرار می دهد. حال و هوای فرهاد در کنار زمین نشان می دهد که او چقدر در عملکرد تیمش درگیر و متمرکز است. او با گذشت زمان در حال پیشرفت در کار فنی خود بود و امروز توانسته استقلال را دوباره به تیمی محترم و برنده تبدیل کند.

گفته می شود برای جشن قهرمانی به تهران دعوت شده اید.  آیا قصد دارید دوباره برای شرکت در این جشن به ایران سفر کنید؟

بله از سوی باشگاه چنین دعوتی صورت گرفته و تصمیم گرفتم شرکت در این اتفاق بزرگ را قبول کنم و با فرهاد و بچه‌ها قهرمانی را در ورزشگاه آزادی جشن بگیریم.

به نظرت عامل متفاوت استقلال در این فصل چه بود؟

این یک موقعیت پیچیده برای ارزیابی از سوی من است اما چیزی که در این تیم فعلی می بینم یک سازمان دفاعی بسیار مستحکم است. معمولا بهترین تیم ها، آنهایی که به قهرمانی می رسند، آنهایی نیستند که بهترین خط حملات را دارند، بلکه آنهایی هستند که به صورت سازمان یافته دفاع می کنند. با رسیدن به این سطح، تیم نشان می دهد که کار بسیار خوب در حال توسعه است. رسیدن به این بلوغ و سازماندهی کار و عملکرد آسان نیست. به فرهاد، مربیان و همه بازیکنان تبریک می‌گویم که توانستند تیمی قدرتمند و خوب بسازند.

اگر بخواهید بازیکنی را به عنوان ستاره این فصل تیم معرفی کنید، کدام بازیکن را انتخاب می‌کنید؟

برای من عادلانه نیست که تنها بازیکنی را انتخاب کنم که برجسته ترین بازیکن تیم باشد. برای من سخت است که از دور تصمیم بگیرم چون نمی توانم همه مسابقات را تماشا کنم. من می خواهم به همه بازیکنان استقلال بابت عملکرد فوق العاده شان در این فصل تبریک بگویم.  همه شما یک قهرمان بودید.

استقلال با ادامه شکست ناپذیری در این فصل می تواند جام طلایی را بالای سر ببرد. فکر می کردی تیم به چنین آماری برسد؟

من واقعاً معتقدم که آنها می‌توانند در این فصل تاریخ ساز شوند. در 2 بازی پیش رو حفظ تمرکز بالا و تمرکز شدید برای حفظ این عملکرد باورنکردنی لازم است.

به نظر شما استقلال برای تکرار این موفقیت به چه عواملی نیاز دارد؟

رسیدن به اوج کار سختی است، ماندن در اوج کار بسیار سخت‌تری است. بنابراین، برای قهرمان ماندن، باید انگیزه، کار، تعهد، تمرکز در همه سطوح را اضافه کرد، زیرا همیشه شخص دیگری وجود خواهد داشت که بخواهد جای آن‌ها را بگیرد.

 

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

ورزشی

عزیزی: یارگیری مناسب باعث قهرمانی استقلال شد

منتشر شده

در

توسط

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: یکسری از آدم ها کاریزماتیک هستند. یکسری از آدم‌ها کاریزمایشان طوری است دیگران و بقیه بازیکنان را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

 پیرامون بازگشتش به باشگاه شهرخودرو مشهد، اظهار داشت: با این باشگاه صحبت کردم؛ اما هنوز توافقی نکردیم.  آنها پیشنهادشان را مطرح کردند و من هم پیشنهاد خودم را گفتم؛ منتهی هنوز توافقی نشده است.

وی با اشاره به قهرمانی استقلال در فصل بیست و یکم لیگ برتر، تصریح کرد: فکر می کنم امسال همه اتفاقات لیگ طوری رقم خورد که این تیم قهرمان شد. البته استقلال واقعاً با شایستگی قهرمان شد. تیمی بود که خیلی کم گل خورد. به نظرم آنها در یارگیری خیلی موفق عمل کردند. به ویژه در جذب بازیکنان خارجی. مثلاً فکر می‌کنم جذب یامگا به نسبت به دیگر بازیکنان خارجی که در لیگ برتر دیدیم خیلی برای استقلال تاثیرگذار بود. حتی ژستد هم خوب هم بازی کرد. سلیوا هم مدافع خوبی بود و به خط دفاع این تیم کمک کرد.  به نظرم حق استقلال بود که امسال قهرمان شود.

پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد: امسال سپاهان، سپاهان همیشگی نبود. پرسپولیس هم پرسپولیس همیشگی نبود و یکسری امتیازات را از دست داد که باعث شد شانس قهرمانی این تیم از دست برود. در نهایت استقلال با شایستگی قهرمان شد. به همه استقلالی‌ها بابت قهرمانی تبریک می گویم.

خداداد عزیزی در پاسخ به این سوال که با توجه به سابقه حضور در جام جهانی و تقابل با آمریکا، شرایط تیم ملی فوتبال را در جام جهانی 2022 فوتبال چطور ارزیابی می‌کند، تصریح کرد: نسبت به تیم‌های آسیایی دیگر گروه خوبی داریم، اما در جا م جهانی اصلاً گروه ساده نداریم. فکر می‌کنم که اگر کادرفنی ما همه هم و غم خود را در تا آغاز جام جهانی روی بازی انگلیس بگذارند که مقابل این تیم شکست نخوریم، از گروه‌مان صعود می‌کنیم. حالا می خواهد دفاع اتوبوسی باشد یا هرراه حلی که آنها به آن فکر کنند. به نظرم اگر به انگلیس نبازیم، شانس صعود پیدا می کنیم ولی اگر به انگلیس در بازی اول ببازیم کارمان خیلی سخت خواهد شد.

وی ادامه داد: فکر می کنم خط حمله خوبی داریم. چرا که مهدی طارمی و سردار آزمون در شرایط خوبی قرار دارند. اگر بتوانیم مقابل انگلیس گل نخوریم، کار خوب پیش می رود.در  این مدت باقیمانده تا جام  جهانی وقت داریم در دیدارهای تدارکاتی و تمرینات روی خط دفاعی، عملکرد دفاعی و  پوشش فضاها کار کنیم.. اگر مقابل انگلیس نبازیم شانس صعود داریم. با اینکه آمریکا تیم خوبی دارد به نظرم می توانیم برای دومین بار آمریکا را در جام جهانی شکست بدهیم. امیدوارم اتفاقات خوبی در جام جهانی رخ بدهد.

پیشکسوت فوتبال ایران، با اشاره به شرایط مهاجمان تیم ملی تصریح کرد: یک چیزی که همیشه به فوتبالیست‌ها کمک می کند اعتماد به نفس است. مهدی طارمی و سردار آزمون  اعتماد به نفس را در تیم ملی تجربه کردند و  حتی در سطح اول فوتبال اروپا این اعتماد به نفس را دارند.  با اینکه می‌گویند سطح اول لیگ پرتغال پایین است. اما  لیگ پرتغال، سکوی پرش خوبی برای بسیاری از بازیکنان بزرگ جهان بوده است. خیلی‌ها از لیگ پرتغال (پورتو، بنفیکا و اسپورتنیگ لیسبون) به تیم های بزرگ دنیا رفتند. انصافاً مهدی طارمی در لیگ پرتغال خیلی خوب بازی کرده است.

خداداد عزیزی افزود: در لیگ قهرمانان اروپا هم مهدی طارمی عالی عمل کرد. فکر می کنم این موضوع به توانمندی مهدی طارمی و اعتماد به نفسی که دارد،‌ بازمی گردد. شما اعتماد به نفس داشته باشید اما توانمند نباشید، کار پیش نمی‌رود. اما مهدی طارمی اعتماد به نفس و توانمندی را با یکدیگر ترکیب  کرده است قدرت فنی در ضربه سرهایش، پاس هایی که می دهد و پنالتی‌هایی که می گیرد،  سرعتی که دارد؛ همه اینها از مهدی طارمی مهاجم کامل درست کرده است. سردار آزمون هم یک قدم عقب تر به عنوان مهاجم سایه بسیار خوب بازی می کنند. امیدوارم این 2 مهاجم بتوانند در جام جهانی به تیم ملی کمک کنند.

پیشکسوت فوتبال ایران در پاسخ به اینکه تیم ملی شرایط سختی در جام جهانی دارد و حواشی زیادی اطرف تیم ملی به وِیژه در مورد دستمزد کادرفنی از جمله مورد کریم باقری مطرح می شود، عنوان کرد: در این مورد خنده ام می گیرد.  یک عده ای چنین چیزهایی را می گویند. یکسری مثلاً‌ آمار می دهند رئیس فدراسیون ما در سال 600 میلیون تومان از فوتبال درآمد دارد. کسانی که اصلاً در فوتبال نبودند،  در آمد زیادی دارند. برای کریم باقری که یک میلیارد در آمد از فوتبال دارد، خیلی زیاد به نظر می آید؟ او کریم باقری است. یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال ما و یک اسطوره برای پرسپولیس و تیم ملی است.

وی  با ارزیابی حضور کریم باقری در کادرفنی تیم ملی گفت: حضئور کریم باقری در کادرفنی تیم ملی تاثیرگذار بوده است.  از بعد بازی‌های بحرین که او در تیم ملی حاضر شد، تیم نتیجه گرفت.  یکسری مربی در لیگ برتر داریم که در سال 3 تا 5 میلیارد دریافت می کنند، که آنها اصلاً‌در فوتبال نبوده اند. اگر کریم باقری چنین پولی را نباید دریافت کند، چه کسی باید دریافت کند؟ اول تکیلف این موضوع را مشخص کنند! مگر ما چندکریم باقری در فوتبال‌مان داریم؟ همه مربیان و آدم‌هایی که بوده اند کریم باقری را نگه داشته‌اند. مثلا یک نمونه در پرسپولیس، چند مدیرعامل و مربی عوض شد؛ ولی کریم باقری است. همه که نمی خواهند به کریم باقری باج بدهند! البته کریم باقری اهل باج گیری و  این حرفا نیست. حتماً کریم باقری یک توانایی دارد که همه می خواهند او در کنار تیم باشد.

عزیزی ادامه داد: برانکو، یحیی و اسکوچیچ خواستند که کریم باقری کنار تیم‌شان باشد. تیم ملی با بودن باقری  و بقیه کادرفنی نتیجه گرفته است. یک سوالی از کسانی که چنین صحبت هایی را مطرح می کنند. کریم باقری بازی 100 میلیون تومان دریافت می کند که در 9 بازی 900 میلیون تومان می شود. ویلموتس چقدر گرفت و چه کار برای فوتبال ما انجام داد؟ چقدر از فوتبال ما طلبکار است؟استراماچونی چقدر از ما طلبکار است؟ شفر چقدر گرفته؟ پسر شفر چقدر گرفته؟ این همه لیست عجیب و غریب با دریافتی‌های عجیب و غریب است. پول کریم باقری چطور به چشم می آید؟ واقعاً خجالت می کشم در این باره صحبت کنم! ارزش کریم بیشتر از این حرف‌ها است. متاسفم که عده ای برای اینکه بخواهند جنجال درست کنند می گونید بازی 100 تومن می گیرد.

وی با بیان ارزش مادی و معنوی صعود تیم ملی اظهار داشت: فکر می کنم صعود تیم ملی به جام جهانی ارزش بسیار بالاتری از این حرف ها دارد. ما فقط از رفتن به جام جهانی مبلغ 11 یا 12 میلیون دلار  از فیفا می گیریم.  اصلاً‌می گویم، کریم در کادرفنی ما 10 درصد تاثیرگذار بوده است. اگر بخواهیم 10 درصد از 12 میلیون دلار بخواهیم به او بدهیم چقدر می شود؟ به خدا این حرف ها خنده دار است.  کریم باقری به عنوان عضو کادرفنی در بیشتر بازی‌هایی که روی نیمکت  تیم بوده، برنده شد و فقط یک تساوی و شکست داشتیم.

پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص اینکه بعضی معقتدند کریم باقری نقش ناظم را در تیم‌هایش بازی می‌کند و از او می خواهند در مسائل فنی بیشتر تاثیرگذار باشد، اظهار داشت: کریم باقری ناظم نیست.  یکسری از آدم ها کاریزماتیک هستند. یکسری از آدم‌ها کاریزمایشان طوری است  دیگران و بقیه بازیکنان را تحت تاثیر قرار می‌دهند. وقتی کریم باقری در کادرفنی تیمی حضور دارد به خاطر کاریزمایش کسی جرات بی انضباطی نمی کند. این خیلی حرف است. یک سوال؟ چرا خیلی مربیان مدعی  در لیگ برتر  که به گفته کارشناسان فنی هستند، حاضر به همکاری با بازیکنان بزرگ نیستند؟ چون نمی توانند با بازیکن بزرگ کار کنند! آن کاریزمای لازم را ندارند. اما کاریزمای کریم باقری طوری است که اگر بازیکن بی انضباطی کند در صورت او می رود. آن اجازه را به او نمی دهد. اگر امثال  کریم باقری کنار تیم ملی و یکسری تیم ها نباشند  یکسری بازیکنان تیم ها را می خورند. وجود کریم باقری برای تیم ملی و پرسپولیس نعمت است. هر کس هر چه می خواهد بگوید برای من مهم نیست.

عزیزی در پایان درباره بازگشتش به اینستاگرام و علت خروجش از این فضا، عنوان کرد: واقعیت اینکه صفحه اینستاگرام شخصی‌ام  دست ادمین و دوستانم است؛ اما کارهایش با نظارت خودم انجام م‌یشود. دوستان پیشنهاد دادند در این فضا حاضر شوم، اما نظارت می کنم و کارهای را ادمین پیش می‌برد. در مورد دلیل خروجم، یکسری به شوخی‌هایم به ما گیر دادند که برای خودم جذاب نبود. فایده این فضا آن است که اگر چیزی لازم باشد،‌ آن را در صفحه اینستاگرام خودم  می گویم.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

ورزشی

مایلی کهن: گل محمدی برود چه کسی جای او بیاید؟

منتشر شده

در

توسط

پیشکسوت فوتبال در مورد شرایط لیگ برتر و تیم ملی صحبت کرد.

محمد مایلی کهن در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در خصوص عدم موفقیت پرسپولیس‌ در کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر و نارضایتی هواداران این تیم اظهار داشت: از کدام عدم موفقیت حرف می‌زنید؟ پرسپولیس در حال حاضر دوم جدول است و در بدترین حالت نهایتش سوم جدول می‌شود، این را کجا اسمش را عدم موفقیت می‌گذارند؟ به نظر من تیم نتایج قابل قبولی گرفته است و مشکلی وجود ندارد و دلیل نارضایتی آنهایی که انتقاد می‌کنند را نمی‌دانم.

وی در مورد اینکه قهرمانی در پنج دوره پیاپی باعث شده هواداران پرسپولیس به چیزی کمتر از این قانع نباشند، گفت: قرار نیست یک تیم همیشه و هر فصل قهرمان شود. فوتبال است و رقابت و جذابیتش به همین است و اگر قرار بود یک تیم همیشه جام قهرمانی بالای سر ببرد که دیگر جذابیتی نداشت. همین منچستر یونایتد از وقتی آقای فرگوسن رفته چند سرمربی عوض کرده و چقدر هزینه خرید بازیکن کرده است؟ آیا توانسته جام بیاورد که از پرسپولیس انتظار دارید هر سال قهرمان شود؟ بله اگر موفق می‌شد و قهرمانی کسب می‌کرد خوب بود ولی تا همینجا هم عملکرد بدی نداشته است.

پیشکسوت فوتبال در مورد انتقاداتی که به برخی از بازیکنان پرسپولیس از جمله گلر این تیم و خریدهای خارجی تیم صورت می‌گیرد گفت: همین حامد لک که به خاطر چند اشتباه این همه مورد هجمه قرار گرفته است مگر فصل قبل در قهرمانی تیم نقش کمرنگی داشت؟ البته من از حامد لک می‌خواهم به خودش بیاید و می‌داند که چه می‌گویم و امیدوارم حرف من را بگیرد. در مورد بازیکنان خارجی به هر حال هنانوف به نظرم کیفیتش از دو نفر دیگر بهتر بود، هرچند به خاطر یک اشتباه او را نیمکت نشین کردند و دیگر بازی ندادند.

مایلی کهن در رابطه با اینکه به نظرش گل محمدی باید در پرسپولیس بماند یا برود، گفت: چرا نباید بماند؟ دو بار تیم را قهرمان کرده و به فینال آسیا برده است. مگر اینکه من نوعی به صندلی او چشم داشته باشم و بخواهم جایش را بگیرم که بگویم او باید برود، در غیر این صورت دلیلی برای این نیست که بگوییم یحیی باید تغییر کند.

مایلی کهن در مورد قهرمانی استقلال با فرهاد مجیدی هم توضیح داد: تبریک می‌گویم و استقلال شایسته قهرمانی بود و نتایج خوبی گرفته و بدون شکست به جام رسیده است که رکورد خوبی است. برایم جالب است که شنیدم می‌گویند استقلال به خاطر گابریل پین قهرمان شد و کار فرهاد مجیدی نبود. این دیگر چه حرف خنده داری است؟ مگر می‌شود موفقیت استقلال را به فرهاد مجیدی نسبت نداد؟ سال گذشته هم چند ماه استراماچونی سرمربی بود و رفت و بعد مجیدی آمد و می‌گفتند نتایجی که استقلال می‌گیرد حاصل زحمات استراماچونی است و حالا هم آن را به گابریل پین می‌بندند. هیچ منطقی پشت این صحبت‌ها نیست.

وی در ادامه گفت: یک مجموعه وقتی موفق می‌شود افراد زیادی در آن نقش داشتند. از مدیریت گرفته تا کادرفنی و بازیکنان و مهم‌ترین مسأله داشتن یک تیم خوب و کامل از بازیکنان با کیفیت است که بتوانی آنها را هماهنگ کنی و اتحاد و یکدلی در تیم ایجاد کنی تا نتیجه بگیرد و استقلال تمام این موارد را در اختیار داشت.

پیشکسوت فوتبال در رابطه با وضعیت تیم ملی و انتقاداتی که بابت عدم تدارکات مناسب پیش از جام جهانی صورت می‌گیرد گفت: مگر بقیه تیم‌ها چه تدارکاتی دیده‌اند که از آنها عقب مانده‌ایم. بازی با کانادا را ترتیب دیده‌اند که فکر می‌کنم بازی خوبی است. ما هم اتفاقا سال ۹۵ به کانادا رفتیم و با آنها بازی کردیم. سبک بازی‌شان به آمریکا شبیه است و اتفاقا از آمریکا تیم بهتری هستند چرا که به عنوان تیم اول گروه صعود کردند و فکر می‌کنم بازی خوبی باشد.

مایلی کهن در پایان در مورد وضعیت حضور اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی و اینکه می‌گفتند باید سرمربی بزرگتری جای او به کار گرفته می‌شد، گفت: قبلا هم گفته ام، دیگر اسکوچیچ باید چکار می‌کرد که شایسته ماندن روی نیمکت تیم ملی باشد؟ فراموش کرده‌ایم تیم ملی را در چه شرایطی به او تحویل دادیم؟ با ویلموتس دو بازی را باخته بودیم و امیدی به صعود نداشتیم ولی حالا به عنوان تیم اول صعود کردیم. حتما باید با ویلموتس ادامه می‌دادیم و حذف می‌شدیم؟ یک جا مجیدی تیم را قهرمان کرده می‌گوییم کار پین است و اینجا هم اسکوچیچ موفق شده و آن را به مسایل دیگر نسبت می‌دهیم.

وی افزود: من در مورد عزیزی خادم هم گفتم از ۲۰ به عملکردش اگر ۲۰ ندهم ۱۹ می‌دهم و همه به من حمله کردند که چرا این حرف‌ها را زدی. من موافق آمدن او نبودم خصوصاً وقتی علی کریمی و مهدوی کیا ثبت نام کرده بودند ولی حالا عملکردش را می‌بینم. کاری با مسائل دیگرش که از آن خبر نداریم هم ندارم، عملکرد او مثبت بوده است.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها