با ما همراه باشید

اخبار 26

اعراب، فلسطین را فروخته‌اند

منتشر شده

در

اعراب، فلسطین را فروخته‌اند

کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و رها کردن ملت فلسطین پا فراتر نهاده و در پی حمایت از بخش های مختلف این رژیم از انرژی گرفته تا فضا، هوا، بهداشت و فناوری هستند در حالی که ملت فلسطین از کمبود مداوم حداقل حقوق خود رنج می برند.

به گزارش ایسنا، وب سایت شبکه المیادین در تحلیل اقدام تازه امارات مبنی بر سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری در اراضی اشغالی که به رغم کاهش کمک مالی به فلسطین با توجه به نیاز مبرم آن به حمایت مالی صورت گرفته نوشت: به تازگی امارات با هدف سرمایه گذاری در بخش های مختلف رژیم صهیونیستی مانند انرژی و فضا از ایجاد صندوقی ۱۰ میلیارد دلاری خبر داده است.

به نظر می رسد امارات فراتر از عادی سازی روابط گام برداشته است زیرا این اقدامات در راستای توافقنامه های سابق است که میان دو طرف در زمینه حذف گذرنامه، گردشگری، پول و غیر آن به امضا رسید و علاوه بر آن توافق هایی نیز در زمینه گذرنامه سبز میان رژیم صهیونیستی و امارات امضا شد.

پمپاژ عظیم پول از صندوق سرمایه‌گذاری امارات در حمایت از اقتصاد رژیم صهیونیستی که پس از گفتگوی تلفنی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم و محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی صورت می گیرد در واقع حذف حمایت مالی از ملت فلسطین و تزریق این حمایت به بخش های مختلف رژیم صهیونیستی از انرژی گرفته تا فضا، بهداشت، آب، فناوری و غیر آن است.

اما پارادوکس در اینجا است که این سخاوتمندی امارات در مقابل تل آویو به کاهش چشمگیر حمایت کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از فلسطینی ها منجر شده است و طبق آمار سازمان آنروا حمایت مالی این کشورها از فلسطین در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۰۰ میلیون دلار بود که در سال ۲۰۲۰ تنها به ۵۰ میلیون دلار رسید.

براساس آمار، کمک مالی قطر به آنروا در سال ۲۰۲۰ مبلغ هشت میلیون دلار بود در حالی که دوحه در سال ۲۰۱۹ مبلغ ۲۷ میلیون دلار و در سال ۲۰۱۸ مبلغ ۵۱ میلیون دلار به این سازمان کمک کرده بود.

کمک مالی عربستان به آنروا هم طی سالهای اخیر کاهش یافته است؛ این کشور در سال ۲۰۲۰، ۶۲ میلیون دلار کمک کرد در حالی که این حمایت مالی در سال ۲۰۱۸، ۱۵۹ میلیون دلار بود و در سال ۲۰۱۹ هم هیچ کمکی ارائه نکرد.

خارج از آنروا هم حمایت عربستان از بودجه فلسطین در سال ۲۰۲۰ حدود ۸۱.۴ درصد کاهش داشت و از ۱۷۴.۷ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ به ۳۲.۵ میلیون دلار رسید.

کاهش حمایت کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از فلسطین دلایل بسیاری دارد؛ از جمله این دلایل به گفته مسوولان رسمی فلسطین اعمال فشار بر تشکیلات خودگردان فلسطین برای پذیرفتن طرح معامله قرن است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا آن را اعلام کرد.

دلیل دیگر پیروی کشورهای عرب از درخواست ترامپ از کشورها برای عدم حمایت مالی از فلسطین است، مساله ای که به کاهش حمایت آمریکا از آنروا از ۳۶۰ میلیون دلار به ۶۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ رسید و در سال ۲۰۱۹ هم صفر شد.

کاهش حمایت کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از فلسطین با عادی سازی روابط برخی از این کشورها با رژیم صهیونیستی همزمان است، این در حالی است که امارات از سال ۲۰۱۰ فلسطین را تحریم کرده است و طبق گزارش روزنامه لوموند فرانسه، رژیم صهیونیستی و امارات با هم برای حذف آنروا بدون حل مساله آوارگان فلسطین تلاش می کنند.

طبق گزارش لوموند، دلیل این تلاش، پافشاری رژیم صهیونیستی بر این ادعا است که آنروا با حمایت از آوارگانی که در آرزوی بازگشت به اراضی هستند که پدرانشان در سال ۱۹۴۸ از آن طرد شده اند در مقابل برقراری صلح میان فلسطین و رژیم صهیونیستی مانع تراشی می کند.

کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و رها کردن ملت فلسطین پا فراتر نهاده اند؛ آنها از بخش های مختلف رژیم صهیونیستی از انرژی گرفته تا فضا، آب، بهداشت و فناوری حمایت می کنند در حالی که ملت فلسطین از کمبود مداوم حداقل حقوق خود در رنج هستند حقوقی که همین رژیم از آنها سلب کرده است. بنابراین پیام این اقدامات روشن است: کشورهای عرب حوزه خلیج فارس صلح با رژیم صهیونیستی و حتی حمایت از طرح های این رژیم را به ضرر مساله فلسطین و فلسطینی ها ترجیح داده اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 26

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

منتشر شده

در

توسط

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

سخنگوی باشگاه استقلال می‌گوید امین قاسمی‌نژاد برای پیوستن به این تیم باید شرایط مالی باشگاه را درک کند.

به گزارش ایسنا، حجت نظری درباره آخرین وضعیت محمد دانشگر و فرشید باقری اظهار کرد: درباره این دو بازیکن صحبتی در هیات‌مدیره نشد و تصمیم‌گیری نهایی نشده است.

او همچنین درباره امین قاسمی‌نژاد هم گفت: درباره مالیکت شهرخودرو صحبت وجود دارد و ما نمی‌دانیم باید با کدام مرجع صحبت کنیم. از طرفی با هیات‌فوتبال و از طرف دیگر با حمیداوی صحبت کردیم اما نمی‌دانیم باید کدام عزیر توافق کنیم. البته مذاکرات اولیه انجام شده اما بعد از اینکه موضوع مالکیت باشگاه  شهرخودرو به نتیجه رسید، باید با خود آقای قاسمی‌نژاد هم صحبت کنیم و به توافق برسیم چون اعداد و ارقامی که مطرح شده با شرایط مالی باشگاه امکان پذیر نیست. ما دوست داریم این بازیکن را جذب کنیم اما انتظار داریم آقای قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی ببشتر به این باشگاه توجه کنند.

او در پاسخ به این سوال که با این شرایط پرسپولیس چطور توانست با فرشاد فرجی که در تیم شهر خودرو بازی می‌کرد، قرارداد امضا کند، گفت: من اطلاعی ندارم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

ایسنا/خوزستان فرمانده انتظامی خرمشهر از دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشاد کاظمی در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‎های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تیراندازی افرادی در مراسم فاتحه خوانی در یک محله خرمشهر، بلافاصله دستگیری عاملان تیراندازی در دستور کار پلیس امنیت عمومی و ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران پلیس با انجام کارهای اطلاعاتی محل اختفای ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خرمشهر با تاکید بر این ‌که تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح‌های گرم جرم محسوب می‌شود، تصریح کرد: پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه‌ای بر فرهنگ‌سازی، آموزش و همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های مسئول داشته و بر این باور است که می‌توان سایر رسوم پسندیده را جایگزین رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا و عروسی کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

منتشر شده

در

توسط

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس چهارمحال و بختیاری، سردار منوچهر امان اللهی اظهار کرد: در پی صدور ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای یک متهم متواری، دستگیری متهم در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان، با انجام اقدامات اطلاعاتی چند ماهه، مخفیگاه متهم را در استان مرکزی شناسایی و پس از اخذ نیابت قضایی متهم را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به جرایم خود اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای طی کردن مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها