با ما همراه باشید

استانها

افتتاح همزمان ۱۶۹ طرح گازرسانی یزد به مناسبت هفته دولت

منتشر شده

در

افتتاح همزمان ۱۶۹ طرح گازرسانی یزد به مناسبت هفته دولت

 استاندار یزد در مراسم افتتاح طرح‌های گازرسانی استان به مناسبت هفته دولت، به نقش تاثیرگذار ایجاد زیرساخت گاز در مهاجرت معکوس به روستاهای استان اشاره کرد.

«محمدعلی طالبی» در مراسم افتتاح همزمان ۱۶۹ طرح شرکت گاز استان به مناسبت هفته دولت که در محل سالن کوثر استانداری برگزار شد، گفت: گاز یکی از زیرساخت‌های توسعه استان محسوب می‌شود که در ابعاد مختلف مورد توجه است و یکی از این ابعاد تاثیرگذاری آن بر پایداری جمعیت است که به وضوح شاهد آن حتی با مهاجرت معکوس به به برخی روستاها و شهرهای استان هستیم.

وی افزود: وجه دیگر تاثیر ایجاد زیرساخت گاز به توسعه‌ی سرمایه‌گذاری و اشتغال بازمی‌گردد و خوشبختانه در طی هشت سال گذشته فعالیت‌های خوبی در این راستا در زمینه گازرسانی به همه شهرستان‌های استان  و شهرک‌های صنعتی انجام شده و خوشبختانه به رغم ایجاد زیرساخت‌هایی مانند برق و جاده و غیره، ایجاد زیرساخت گاز به طور موثری مانع مهاجرت مردم از برخی مناطق استان شده است.

طالبی با اشاره به شعار توسعه متوازن در استان، ایجاد زیرساخت‌هایی مانند گازرسانی را یکی از اقدامات موثر در تحقق این شعار در شهرستان‌های کم‌برخورداری مانند بهاباد، خاتم و ابرکوه ذکر کرد.

استاندار گاز را یکی از مهمترین بخش‌های مورد افتتاح یا آغاز عملیاتی اجرایی در سرهای شهرستانی خود طی این سالها برشمرد و گفت: این موضوع پویایی فعالیت‌های گاز در استان علی رغم کمبود و مشکلات مالی را بیان می‌کند.

وی همچنینی به دشواری برخی از طرح‌های گازرسانی استان به ویژه در مناطق کوهستانی نیز اشاره و بیان کرد: گازرسانی به این مناطق خدمت بزرگی از سوی دولت به روستاهایی بعضاً با چند خانوار بوده است.

طالبی اعلام کرد: خوشبختانه گازرسانی به بخش خرانق نیز به صورت ویژه‌ای در دستور کار قرار داد و حمایت بخش خصوصی و خیری را نیز در این رابطه به همراه داریم.

«علی اکبر میدانشاهی» مدیر عامل شرکت گاز استان یزد نیز در این مراسم با اشاره به افتتاح و آغاز عملیات همزمان ۱۶۹ طرح شرکت گاز استان  با سرمایه‌گذاری سه هزار میلیارد  ریال به مناسبت هفته دولت خبر داد و تصریح کرد: از مهمترین این طرح‌ها آغاز عملیا اجرایی خط انتقال محور کمربندی غربی یزد با اجرای ۱۳ کیلومتر خط انتقال، گازرسانی به هشت روزتا و انشعاب ۱۶ و ۲۰ نیروگاه های استان با مجموع مصرف ۵۷۵ هزار مترمکعب در ساعت است.
وی در ادامه چشم‌انداز این دستگاه اجرایی برای قرارگرفتن در میان سه شرکت برتر گازهای استانی تا سال ۱۴۰۴ را یاداور شد و گفت: در همین راستا نقشه‌ی راه و استراتژی‌هایی تعریف شد که از اهم آنها می‌توان افزایش سهم گاز استان از سبد انرژی کشور با گازرسانی به روستاهای واجد شرایط باقیمانده، گازرسانی هدفمند به صنایع استان و گسترش سریع خدمات الکترونیک و غیرحضوری را برشمرد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این حوزه طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ از جمله اجرای فازهای اول و دوم عملیات گازرسانی به روستاهای میانکوه مهریز و شیرکوه تفت به عنوان یکی از بزرگترین طرح‌های گازرسانی در استان و رشد ۱۴۰ درصدی گازرسانی به صنایع مصوب شورای اقتصاد سال ۹۷، گفت: از جمله دستاوردهای ویژه اقدامات صورت گرفته در این سالها می‌توان بهره‌برداری از طرح گازرسانی به قطب دوم فولاد استان مستقر در اشکذر و تقدیر وزیر نفت از پرسنل شرکت گاز استان را نام برد.

میدانشاهی ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته طی سال گذشته، اظهار کرد: تحقق پویش سبز استان با پوشش ۹۹.۱ درصدی خانوارهای شهری و روستایی، کسب سهم ۷۰ درصدی از سبد انرژی، استقرار دولت الکترونیک و ارائه خدمات هوشمند و نیز ارتقا خدمات مسئولیت اجتماعی به وی‍ژه در حوزه محیط زیست از مهمترین دستاوردهای کسب شده بوده است.

وی با اشاره به این که در حال حاضر ۳۰ شهرک صنعتی استان از نعمت گاز برخوردار هستند، گفت: هم‌اکنون ۴۸ درصد از مصرف گاز استان در بخش صنعت، ۳۲ درصد در بخش نیروگاهی، ۱۱ درصد در بخش خانگی، پنج درصد در بخش کشاورزی و چهار درصد در بخش حمل و نقل و سایر بخش‌ها است.

وی استان یزد را از لحاظ میزان کل مصرف گاز دارای رتبه نهم کشور خواند و افزود: یزد در مصرف گاز کشاورزی رتبه سوم و از نظر مصرف صنعتی رتبه پنجم و به لحاظ نیروگاهی رتبه دهم کشور را دارد.

مدیر عامل شرکت گاز استان از اقدامات صورت گرفته در رابطه با استقرار دولت الکترونیک را نیز حذف فیزیکی نقشه‌های ایزومتریک لوله‌کشی گاز طبیعی منازل مسکونی در استان برای اولین بار در کشور، ارائه ۲۲ خدمت بر بستر فضای مجازی و راه‌اندازی سامانه خدمات الکترونیکی و اشتراک پذیری اینترنتی، ذکر کرد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

۵ هزار واحد مسکونی در بندرامام بازسازی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

۵ هزار واحد مسکونی در بندرامام بازسازی می‌شود

  رئیس بنیاد مسکن کشور با اشاره به بازسازی ۵ هزار واحد غیرمقاوم در بندرامام، گفت: عملیات اجرایی درجاسازی این واحدها در بندر امام آغاز شده است و برخی از ساختمان ها در مرحله فونداسیون، اسکلت و برخی نیز در مرحله تکمیل سقف هستند.

اکبر نیکزاد در بازدید از روند بازسازی مناطق آبگرفته بندر امام که امروز، ۲۵ شهریورماه انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از پروژه های مهم و بسیار اساسی در حال اجرا در شهر بندر امام خمینی، پروژه ساماندهی بافت نابسامان و در معرض خطر این شهر است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: ۵ هزار واحد مسکونی در بندرامام خمینی وجود دارد که غیرمقاوم هستند و در ساخت آن ها اصول فنی رعایت نشده است.

رئیس بنیاد مسکن گفت: همه مسوولان کشور بر مساله ساماندهی این واحدها تاکید داشتند و از این رو با یک برنامه‌ریزی ضربتی، مطالعات ساخت این واحدها انجام شد.

نیکزاد بیان کرد: برای ساخت مسکن به محوریت مردم به تعداد ۵ هزار واحد مسکونی، نیاز به زمین بیشتری بود و از این رو برنامه‌ریزی شد تا در بخش‌هایی که ممکن است نسبت به درجاسازی برخی از واحدها اقدام شود.

وی افزود: برای ساخت سایر واحدها قرار شد تا اراضی مورد نیاز تامین شود. خوشبختانه اکنون نقشه‌های تفکیکی در اراضی تامین و همچنین نقشه‌های تفکیکی در طرح درجاسازی، مصوب شده است.

رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: عملیات اجرایی در بحث درجاسازی واحدها آغاز شده است و برخی از ساختمان ها در مرحله فونداسیون، اسکلت و برخی نیز در مرحله تکمیل سقف هستند.

نیکزاد عنوان کرد: برای ساخت واحدهایی که قرار است نسبت به جابه‌جایی آن ها اقدام شود و امروز نیز نسبت به کلنگ زنی یکی از این واحدها اقدام شد، ۱۳۰ میلیون تومان وام ارزان قیمت و ۵۵ میلیون تومان وام بلاعوض در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ۱۶۰ کیسه سیمان هدیه بنیاد مستضعفان به مردم برای ساخت واحدها تحویل داده می شود. همچنین برای زیرساخت های این مجموعه برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی انجام شده است.

رئیس بنیاد مسکن بیان کرد: به صورت ضربتی در بندرامام کار ساخت واحدها آغاز شده است و تلاش خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن و با محوریت مردم واحدهای مسکونی را بسازیم و خدمات مورد نیز ایجاد شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

همدان چهارمین استان پیر کشور است

منتشر شده

در

توسط

همدان چهارمین استان پیر کشور است

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به پیری جمعیت هشدار داد و گفت: همدان چهارمین استان پیر کشور بوده و وضعیت جمعیت آن قرمز است.

 دکتر بهرام عین‌اللهی شامگاه پنج‌شنبه ۲۵ شهریورماه در ستاد مدیریت کرونای همدان، اظهار کرد: همدان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران است و به تعبیر مقام معظم رهبری، خاک عرفان خیز دارد.

عین‌اللهی تصریح کرد: گزارش وضعیت همدان، امیدوار کننده بود اما نیاز است گزارش وضعیت فعالیت فرهنگی نیز ارائه شود چون معضل ما فرهنگی است و اگر توجه نکنیم نمی‌توانیم آینده انقلاب را تضمین کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان، بهترین دانشکده بهداشت کشور است، مطرح کرد: همدان چهارمین استان پیر کشور است و این یک زنگ خطر است و باید برای این مسئله فکر شود.

وزیر بهداشت، ادامه داد: برای خدمات باروری باید برنامه‌ریزی شود چون وضعیت جمعیت همدان، قرمز است.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین اولویت دولت، کروناست، همه فعالیت‌ها را تحت تاثیر قرار داده و ما الان در یک پیچ تاریخی هستیم و شاهد صحنه‌های بدی بودیم بنابراین باید تلاش کنیم پیچ تاریخی را رد کنیم.

وی ادامه داد: مرحله اول تهیه واکسن بود موفقیت‌آمیز بود، فکر می‌کردیم باران واکسن داشته باشیم الان سیل واکسن داریم، تا آخر تیرماه، پنج میلیون دز تزریق شده بود اما در مرداد و شهریور ۳۵ میلیون دز تزریق شده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه پنج مرکز داخلی مجوز تولید واکسن دارند، گفت: در آینده نیازی به ورود واکسن نداریم و در هفته گذشته رتبه دوم تزریق واکسیناسیون در دنیا بودیم که الان به رتبه اول رسیدیم.

عین‌اللهی با بیان اینکه در آموزش خیلی صدمه خوردیم، اظهار کرد: در علوم پزشکی فعالیت مجازی موثر نیست و در اواسط مهر باید به صورت ترکیبی کلاس‌ها را آغاز کنیم.

وی ادامه داد: از دو هفته آینده، واکسیناسیون ۷ تا ۱۸ ساله‌ها را با واکسن وارداتی آغاز می‌کنیم و مدارس زمانی آغاز می‌شود که بچه‌ها وخانواده‌ها واکسینه شوند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: طب سنتی اگر مبتی بر علم باشد مورد تایید است.

عین‌االهی توضیح داد: با وجود واکسینه شدن و تست PCR امکان جذب توریست سلامت وجود دارد چون از نظر فرهنگی و ارزآوری مهم است.

وی با بیان اینکه سلامت پایه مردم فقط با بهداشت است، گفت: ما موافق نیستیم نیروهای بهداشت از حوزه بهداشت خارج شوند و خط قرمز ما خروج نیروهای بهداشتی به حوزه درمان است.

وزیر بهداشت، گفت: در درمان هرچقدر هزینه کنیم مشکل سلامت مردم حل نمی شود و کرونا نشان داد پیشگیری در حوزه بهداشت بهتر از درمان است اما باید به میدان بیایید از دانشگاه خارج شوید و به مناطق روستایی بروید.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

بنیاد مستضعفان به بحران کم آبی در روستاها چاره اندیشی کند

منتشر شده

در

توسط

بنیاد مستضعفان به بحران کم آبی در روستاها چاره اندیشی کند

  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: اکثر روستاهای استان اردبیل با مشکل کم آبی و حتی بی آبی روبرو هستند که انتظار می رود بنیاد مستضعفان در حل این مشکل به صورت علمی و کارشناسی چاره اندیشی کند.

آیت الله سیدحسن عاملی روز پنجشنبه 25 شهریورماه در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان اظهار کرد: روستاهای استان اردبیل وضعیت نامناسبی را در تامین آب سپری می کنند و حتی تانکرهای آبرسانی کفاف نیاز روستائیان را نمی کند و شایسته است مسئولان امر و نهادهای انقلابی در این زمینه آستین بالا بزنند.

 

وی ضرورت توسعه اشتغال خرد و کوچک را یادآور شد و خاطرنشان کرد: وظیفه حاکمیت تامین عزت رعیت است و مهمترین موضوع در این امر ایجاد اشتغال می باشد که با الگوگیری از روش های بین المللی در ایجاد اشتغال خود باید به سمتی حرکت کنیم تا اشتغال زودبازده و خرد در مناطق مختلف شهری و روستایی مورد حمایت قرار گیرد.

 

امام جمعه اردبیل با تاکید بر ضرورت احیای کارخانه تسنیم نوش نیر با ظرفیت تولید 100 هزار بطری نوشیدنی بیان کرد: این مجموعه گرفتار بروکراسی دولتی شده و بهتر است بنید مستضعفان در راه اندازی این مجموعه به اشتغال پایدار جوانان این منطقه کمک کند.

 

عاملی آمار بالای تصادفات در جاده پارس آباد – مشگین شهر را اسباب شرمندگی و خجالت مسئولان دانست و گفت: باید در این مسیر جاده ای ایمن و چهارخطه راه اندازی کنیم تا تلفات کمتری را در این حوزه شاهد باشیم.

 

وی با قدردانی از ورود نهادهای انقلابی همچون بنیاد مستضعفان و کمیته امداد در تامین سرپناه و ایجاد اشتغال برای گروه های مختلف جامعه اضافه کرد: این نهادها باید به الگوهای جهانی تبدیل شود تا بیش از این مردم ایران و سایر کشورهای منطقه از خدمات این نهادهای انقلابی استفاده کنند.

 

امام جمعه اردبیل به اوضاع نامناسب شهرداری ها و گرفتاری مالی آنها اشاره کرد و افزود: در سال های گذشته جذب نیرو در شهرداری ها به حدی بوده که شهرداری ها عمده تلاششان بر پرداخت حقوق پرسنل بوده و کمترین کار عمرانی و خدماتی را انجام داده اند.

 

عاملی با قدردانی از بنیاد مستضعفان در ورود به محرومیت زدایی در شهرستان های گرمی و خلخال تصریح کرد: در کنار تکمیل پروژه عظیم پایاب سد خدافرین با 3 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بهتر است نواقصات این پروژه برطرف و این طرح عظیم به سرانجام برسد.

 

وی همچنین احداث راه آهن اردبیل – پارس آباد را سودمند برای بنیاد مستضعفان معرفی کرد و گفت: هر سرمایه گذاری در این پروژه ورود پیدا کند با توجه به ظرفیت صادراتی و ترانزیتی این خط ریلی از مزایای آن بهره مند خواهد شد.

 

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها