با ما همراه باشید

اخبار 8

افزایش ۵۴ درصدی کشفیات قاچاق سوخت در سال گذشته

منتشر شده

در

افزایش ۵۴ درصدی کشفیات قاچاق سوخت در  سال گذشته

ایسنا/کردستان مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان، گفت: سال گذشته بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزارلیتر فرآورده های نفتی قاچاق کشف و به انبارهای منطقه تحویل داده شده است که نسبت به سال ۹۸ با افزایش ۵۴ درصدی همراه بوده است .

عبدالله گیتی‌منش امروز یکشنبه (۲۰تیرماه) در جمع اصحاب رسانه استان اظهار کرد: ۸۲ باب جایگاه عرضه فرآورده‌ های نفتی و ۵۲ باب جایگاه سی.ان.جی سوخت مورد نیاز شهروندان کردستانی را تامین و توزیع می‌کنند.

گیتی‌منش عنوان کرد: با توجه به اینکه ماموریت سازمان ما توزیع فرآورده‌های نفتی است و این فراورده‌ها با صرف یارانه قابل توجهی وارد می‌شود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی گفت: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان در کنار تامین و توزیع فرآورده های نفتی، اقدامات نظارتی و کنترلی متنوعی دارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان اضافه کرد: در سال گذشته به صورت متوسط روزانه یک‌میلیون ۲۰۰ هزار لیتر بنزین در سطح استان توزیع شده است که در قیاس با سال ۹۸ حدود ۱۳ درصد کاهش داشته است که دلیل اصلی آن شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های اعمال شده بوده است.

وی افزود: در زمینه نفت‌گاز به عنوان دومین فراورده‌ که در سطح شرکت توزیع می‌شود به طور متوسط روزانه یک‌ میلیون و ۳۰ هزار لیتر نفتگاز در سطح استان توزیع شده که نسبت به سال قبل از آن ۱۰درصد رشد داشته است.

گیتی‌منش اضافه کرد: مصرف نفت سفید استان نیز در سال۹۹ ،۵۴ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بوده است که نسبت به سال۹۸ با کاهش ۱۷ درصدی همراه بوده است که از دلایل این میزان کاهش مصرف می توان به افزایش ضریب گازرسانی و راستی آزمایی خانوارهای نفت سفید سوز استان اشاره کرد.

وی گفت: در سال ۹۸ در مجموع ۲۹ هزار خانوار نفت‌ سفید سوز در استان مصرف کننده نفت سفید بودند که الان به ۲۰ هزار و ۵۰۰ خانوار کاهش پیدا کرده است.

گیتی‌منش به مکشوفیات قاچاق سوخت در سال گذشته هم گریزی زد و گفت: سال گذشته بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزارلیتر فرآورده های نفتی قاچاق کشف و به انبار های منطقه تحویل شده است که نسبت به سال ۹۸ با افزایش ۵۴ درصدی همراه بوده است.

وی به موضوع تعیین سهمیه سوخت بخش کشاورزی استان در سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: ۱۲۰ میلیون لیتر سوخت برای بخش کشاورزی در سال ۱۴۰۰ تخصیص داده شده است.

گیتی‌منش عنوان کرد: شرکت ملی پخش آمادگی لازم را برای در اختیار گذاشتن سامانه بارنامه‌ها به نیروی انتظامی دارد که در برخی از استان‌ها این امر انجام گرفته ، این مهم به جهت شناسایی و احراز اصالت بارنامه انجام می‌شود.

وی افزود: اجرای طرح پلاک‌گذاری ادوات کشاورزی از اقدامات خوبی بوده که در سطح کشور و استان در حال انجام است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان اضافه کرد: از ابتدای سال‌جاری تا پایان خرداد ماه ۳ هزار و ۹۴۰ مورد بازدید توسط کارشناسان مهندسی فرآورده‌های نفتی و خدمات مهندسی از ۸۲ باب جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان در نواحی ۹ گانه این شرکت صورت گرفته است.

گیتی‌منش خاطرنشان کرد: این مهم در راستای نظارت و کنترل بر توزیع سوخت، تحقق حقوق شهروندی و تامین و توزیع مطلوب سوخت به شهروندان انجام گرفته است.

وی گفت: در مرز سیرانبند و باشماق عرضه فراورده با نرخ تعادلی و هم پایش باک خودروهای ترددی انجام می‌شود که در سال گذشته معافیت ۳۰۰ لیتر در مرز باشماق اعمال شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان اضافه کرد: مجموع میزان درآمد ایجاد شده در سال ۹۹ از محل فروش و پایش باک کامیونها که به حساب دولت واریز شده در پایانه مرزی باشماق مریوان ۶۵ میلیارد تومان و در بازارچه سیرانبند بانه ۱۵ میلیارد تومان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال۹۹ و سه ماهه اول سال جاری ۳۷ پرونده‌ تخلف در زمینه نفت‌کش‌ها، ۴۱ مورد در خصوص جایگاه‌های عرضه ، ۴۸ مورد در زمینه فروشندگی‌های روستایی ، مصرف‌کننده‌های عمده ۶ مورد و پیمانکاران طرف قرارداد ۸ مورد در کمیته تخلفات تشکیل شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 8

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

منتشر شده

در

توسط

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که به دلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

محمد میری دراین خصوص اظهار کرد: عمده شهرستان‌های تولیدکننده این محصولات در استان شامل چناران، مشهد، طرقبه شاندیز، نیشابور، تربت‌جام  و فریمان هستند که بخش عمده سطح زیرکشت و تولید این محصولات را به خود اختصاص داده‌اند. رقم عمده گیلاس در استان تک دانه و سیاه مشهد و در آلبالو ارقام مجاری و محلی است و در کنار آن سایر ارقام نیز به صورت محدود تولید می‌شود.

پیش‌بینی برداشت ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان امسال از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که بدلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: سیاست سازمان جهاد کشاورزی استان استفاده از ارقام پایه رویشی به جای باغ‌های سنتی و غیر اقتصادی بوده تا بتوان افزایش کیفی و کمی محصول را رقم زد.

میری عنوان کرد: آلبالو و گیلاس تولیدی در استان خراسان رضوی از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و عمده آن در این استان مصرف تازه‌خوری داشته و مازاد آن به استان‌های همجوار فرستاده می‌شود، ضمن اینکه بخشی از محصول تولیدی نیز به کشورهای روسیه، عراق، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: از مشکلات عمده گیلاس کاران باروری کم درختان گیلاس به خصوص رقم تکدانه مشهدی است که پیشنهاد می‌شود باغداران با اجرای طرح سرشاخه‌کاری درختان گیلاس نسبت به جایگزینی ارقام معرفی شده توسط مرکز تحقیقات کشاورزی اقدام کنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح نمود:  باغداران برای کاهش خسارت نسبت به بیمه کردن باغ‌ها نزد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تقویت درختان، استفاده از سامانه‌های ضد تگرگ، مه پاش، سیستم‌های گرمایشی و استفاده از ارقام دیرگل ومتحمل به سرما اقدام کنند.

میری گفت: در طول دوره برداشت به طور متوسط در هر هکتار ۳۰ نفرروز مشغول به کار می‌شوند که در مجموع حدود ۳۴۰ هزار نفر روز در محدوده زمانی برداشت این محصولات در سطح استان مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، وی عنوان کرد:  از جمله اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر در راستای بهبود کمی وکیفی عملکرد محصول می‌توان به (اجرای برنامه‌های اصلاحی از قبیل توصیه‌های فنی در زمینه کاشت ارقام سازگار و پرمحصول و کاشت ترکیبی ارقام در خصوص افزایش گردافشانی، استفاده از کندوی زنبور عسل همزمان باگرده افشانی در باغات گیلاس، اجرای طرح سرشاخه‌کاری در باغات قدیمی و کم‌بازده و استفاده از ارقام جدید وارداتی پرمحصول و با بازارپسندی مناسب، احداث باغات مدرن متراکم  و اصلاح و نوسازی و هرس باغات قدیمی)  اشاره کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

منتشر شده

در

توسط

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان نامه را برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان‌نامه با محوریت رشته‌های علوم انسانی ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد. دکتر غزاله حجتی و دکتر علیرضا صالحی، مدرسان این دوره آموزشی برخط خواهند بود.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند تا ۲۵ تیرماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت نام در این دوره از طریق پست الکترونیکی به نشانی Research@isba.ir یا پیام‌رسان به شماره 09108445943 میسر است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

منتشر شده

در

توسط

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

تهیه‌کننده فیلم «تکخال» با اعلام فروش یک میلیاردی این فیلم در سینماها از استقبال مخاطب در اکران آنلاین می‌گوید که تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

فیلم «تکخال» که یکی از فیلم‌های اکران نوروزی سینماها بود، چند روزی است در پلتفرم‌های اینرنتی در حال اکران است و محمدحسین فرحبخش در این باره به ایسنا گفت: در روزهای گذشته اکران آنلاین «تکخال» همزمان با اکران پرده‌ای در سینماها آغاز شده و تا یک ماه ادامه دارد.

او با اشاره به استقبال مخاطبان اکران آنلاین افزود: نمایش فیلم در سینماها تاکنون یک میلیارد و 100 میلیون تومان فروش داشته و تا وقتی سینمادارها بخواهند همچنان روی پرده خواهد بود.

به گفته فرحبخش پیش از شروع ماه محرم که تقریبا یک ماه دیگر خواهد بود، نسخه نمایش خانگی «تکخال» در ‌VOD‌ها می‌شود.

«تکخال» به کارگردانی مجید مافی یک کمدی موزیکال است که پوریا پورسرخ، سحرقریشی، شبنم قلی‌خانی، امیر کربلایی‌زاده و یوسف تیموری در آن بازی کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها