با ما همراه باشید

آموزشی

انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت آغاز شد/انتشار دفترچه انتخاب رشته

منتشر شده

در

انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت آغاز شد/انتشار دفترچه انتخاب رشته

انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی سال ۱۴۰۰ از امروز آغاز شد.

 آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی سال ۱۴۰۰ در پنج نوبت صبح و عصر روز شنبه ۵ تیر، صبح و عصر روز یکشنبه ۶ تیر و صبح دوشنبه ۷ تیر ماه ۱۴۰۰ در ۳۲ دانشگاه علوم پزشکی  برگزار شد.
نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی سال ۱۴۰۰  روز چهارشنبه ۱۳ مردادماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد.
دفترچه انتخاب رشته این آزمون نیز بر روی سایت مرکز سنجش اموزش کشور قرار گرفته است. انتخاب رشته، ارسال مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشی از امروز دوشنبه ۱۸ مرداد آغاز می شود و تا بیستم این ماه ادامه دارد.
بر اساس نتایج مرحله اول آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ نمره داوطلبان در هر رشته و با توجه به سهمیه داوطلبان اعلام شده و به تعداد دو برابر ظرفیت، جهت آزمون مرحله دوم دعوت شده اند.
در مرحله اول آزمون (کتبی) کسب حدنصاب ۵۰ درصد میانگین کل نمرات شرکت کنندگان در آزمون کتبی هر رشته و کسب حداقل ۳۰ درصد از نمره تراز شده کتبی آزمون الزامی است.
همچنین در مرحله دوم آزمون (مصاحبه) کسب حداقل ۵۰ درصد میانگین نمره تراز شده مرحله دوم ۵ درصد اول هر رشته با رعایت سایر شرایط و مقررات الزامی است.
در صورتی که رشته انتخابی داوطلب با مدرک تحصیلی مقطع قبلی وی مطابقت نداشته باشد، عواقب بعدی آن بر عهده شخص داوطلب است و انتخاب رشته باید بر اساس مدارک مورد پذیرش (طبق دفترچه راهنمای آزمون) انجام پذیرد.
زمان بندی و نحوه برگزاری مصاحبه توسط دبیرخانه های مربوط (علوم پایه، داروسازی و دندانپزشکی) تعیین می شود که از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اطلاع رسانی خواهد شد.
منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزشی

تاکید رئیس‌جمهور بر پی‌گیری برگزاری حضوری کلاس‌های درس و امتحانات مدارس و دانشگاه‌ها

منتشر شده

در

توسط

رئیس جمهور با اشاره به اینکه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و آموزش غیرحضوری اقتضای وضعیت زمان شدت یافتن شیوع کرونا بود، اما باعث افت تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان شد، اظهار داشت: در وضعیت فعلی با توجه به کاهش چشمگیر موارد ابتلا و فوتی، ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گرفت که کلاس‌های درس و امتحانات مدارس و دانشگاه‌ها به شکل حضوری برگزار شود که باید دستگاه‌های مسئول اجرای آن را پیگیری نمایند.

 آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با قدردانی از تلاش‌های همه دست‌اندرکاران بخش بهداشت و سلامت کشور گفت: با وجود کاهش موارد بیماری و فوتی همه باید شیوه‌نامه‌ها و اصول بهداشتی را به دقت رعایت کنند تا زنجیره سویه جدید بیماری کرونا نیز قطع شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه کارکنان ادارات و دستگاه‌های دولتی باید بیش از دیگران در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کوشا باشند، افزود: طبق گزارش‌های ارائه شده در کشور هیچ کمبودی در زمینه واکسن، چه واکسن‌های ساخت داخل و چه واکسن‌های وارداتی وجود ندارد و از همه دعوت می‌کنم نسبت به تزریق دز سوم واکسن اقدام کنند تا به شکل موثرتری از سلامت جامعه صیانت کنیم.
رئیسی از اقدامات انجام شده برای کنترل تردد از مرزهای کشور تشکر کرد و اظهار داشت: از همه مسئولان مربوطه و از جمله استانداران می‌خواهم که همچنان با حساسیت از تردد در مرزهای کشور مراقبت کنند و به ویژه ورود افراد را به طور دقیق کنترل کنند تا با ورود افراد مبتلا به کرونا دچار مشکل نشویم.
رئیس جمهور ادامه داد: تصمیم گیری درباره محدودیت‌های وضع شده برای ورود اتباع برخی کشورهایی که سویه اُمیکرون در آنها فراگیر شده به ایران به وزارت کشور و قرارگاه مربوطه واگذار می‌شود تا حسب وضعیت نسبت به ادامه یا رفع این محدودیت‌ها تصمیم‌گیری‌های مقتضی انجام شود.
رئیسی همچنین از بررسی‌های علمی انجام شده درباره واکسیناسیون کودکان در برابر ویروس کرونا قدردانی و تصریح کرد: گزارش خوبی ارائه شد اما با توجه به سوالات و مخالفت‌هایی که همچنان نسبت به این موضوع مطرح است، لازم است کار کارشناسی در این زمینه ادامه یابد.
رئیس جمهور با اشاره تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها با توجه به وضعیت فعلی شیوع بیماری کرونا خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش آمار ابتلا و فوتی با واکسیناسیون گسترده، ستاد ملی مقابله با کرونا به عنوان مرجع تصمیم‌گیری، بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها را بلامانع دانسته است.
رئیسی افزود: هر زمان که وضعیت شیوع بیماری تغییری کند ستاد ملی مقابله با کرونا با حساسیت و دقت نسبت به وضعیت جدید تصمیم‌گیری و اقدام خواهد کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش درباره اجرای قانون نسخه‌نویسی الکترونیکی اظهار داشت: خوشبختانه امروز در قریب به ۹۵ درصد موارد و در برخی استان‌ها تا ۱۰۰ درصد، این قانون با موفقیت اجرا می‌شود، اما برای برخی از مناطق کشور که با مشکلاتی در زمینه پایداری اینترنت مواجه هستند، این اجازه داده شده است که تا زمان تکمیل زیرساخت‌ها و رفع مشکل در دوره زمانی تعیین شده، برای جلوگیری از ایجاد مشکل برای مردم و جلوگیری از ابتلای به کرونا نسخه‌های دستی موقتاً تا اول اردیبهشت‌ ارائه شود.

 

ادامه مطلب

آموزشی

درباره کنکور

منتشر شده

در

توسط

موسسه انتشاراتی گیلنا با ارائه خدمات تصویری آموزشی شمارا در رسیدن به هدف عالی علم دانش کمک و راهنمایی میکند با گیلنا همه چیز ممکن است.

چگونه کنکور اسان است با گیلنا

سازمان سنجش از طریق برگزاری کنکور سراسری تجربی و ریاضی فیزیک هر ساله تعداد زیادی از این دانش آموزان و داوطلبان را به (رشته های پزشکی ، دندان ، دارو و پیراپزشکی ، پرستاری و….)(رشته های مهندسی برق ، مکانیک ، کامپیوتر ، عمران ، معماری ،صنایع ،شیمی )در دانشگاه های سراسری ، آزاد ، پیام نور ، غیر انتفاعی ، پردیس ، مازاد و…. را فراهم سازی میکند .

گروه آزمایشی رشته ی علوم تجربی از بقیه ی رشته ها تعداد داوطلبان بیشتری دارد و هر سال این تعداد رو به فزونی می باشد در سال 1400 بالغ بر 900 هزار ثبت نامی داشته و حدود 400 الی 500 هزار نفر شرکت کرده اند و این جمعیت عظیم باعث سنگین و سخت شدن این رقابت می گردد البته که این رقابت بیشتر بای رسیدن به رشته هایی چون پزشکی ، دندان پزشکی ، دارو سازی ، پرستاری ، فیزیوتراپی ، مامایی و… می باشد .

طبق بررسیهای انتشاراتی کنکور آسان است گیلنا گروه آزمایشی ریاضی فیزیک اما جمعیتکمتری نسبت به گروه آزمایشی تجربی دارند این رشته 500 هزار ثبت نامی داشته و طی سال های اخیر 150 هزار نفر کاهش جمعیت داشته است .

نکته ی جالب و قابل تاءمل اینجاست که تقریبا بیشتر از نیمی از جمعیت کنکور دهندگان در سال 1400 داوطلبین رشته ی تجربی بودند اما حدود 52 درصد از کسانی که کنکور مجاز به انتخاب رشته شدند اصلا انتخاب رشته نکردند چون در رشته هایی که هدف و مد نظرشان بود شانس کمتری برای قبولی داشتند اگر این داوطلبین در دوران کنکور از مشاور و برنامه ریزی به درستی استفاده میکردند در کنکور خود موفق می شدند و نتیجه ی مثبتی کسب می کردند و درمیافتند که کنکور آسان است.

ثبت نام در کنکور سراسری تجربی و ریاضی

سال گذشته ثبت نام در کنکور سراسری از تاریخ 12 بهمن ماه لغایت 20 بهمن ماه به صورت اینترنتی و از طریق ثبت نام در سایت سازمان سنجش انجام می شد اما تاریخ ثبت نام کنکور سال 1401 هنوز اعلام نشده ولی پیش بینی میشود در نیمه ی دوم بهمن ماه به مدت 10 روز برقرار شود این دوره ی ثبت نامی که برای ثبت نام باید مدارک شناسی داشتن مدرک دیپلم یک قطعه عکس معدل کتپی دیپلم و یک کارت ثبت نام به همراه داشته باشید توجه کنید که در همان روز های ابتدایی کار های ثبت نام خود را انجام دهید و به تاخیر نیندازید چرا که در روز های اخر سامانه ی ثبت نام شلوغ است و ممکن است این فرایند با مشکل و سختی انجام صورت میگیرد .sanjesh.org پذیرد این ثبت نام ها در سایت اصلی سنجش

D:\Tasvir-aks\gilin\Education2.jpg

منابع کنکور سراسری تجربی و ریاضی 1401

بررسی سوالات کنکور در سال های گذشته این را به ما اثبات می کند که اولین منبع مورد نیاز برای دانش آموزان و داوطلبین این رشته ها کتاب های درسی می باشد اما با وجود رقابت سنگین و سطح سوالات سخت و تایم کم و راه حل های بعضا طولانی کتاب های درسی دانش آموزان برای رسیدن به هدف خود باید از منابع کمک آموزشی استفاده کنند که استاد احمدی شرایطی را فراهم سازی کرده اند تا بچه ها با هزینه ی کم بتوانند از امکانات عالی و خوب بهره مند باشند و زیر نظر برترین و بزرگترین اساتید کشور تحت آموزش قرار گیرند به طور مثال در رشته ی تجربی و ریاضی فیزیک ؛ درس شیمی از دروس مهم و تاثیر گذار این رشته ها می باشد و ضریب بالایی را به خود اختصاص داده که دانش موسسه ی کنکور آسان است از طریق منابع مهندس عارف ربیعیان که توسط انتشارات گیلنا عرضه می شود را تهیه کردند و درصد های بالایی را هم در آزمون های آزمایشی هم کنکور کسب کردند . ۰۹۱۲۱۹۶۳۸۴۴ – ۰۲۱۸۸۳۶۶۸۳۵ آدرس : تهران سعادت آباد

رتبه های تک رقمی دو رقمی و سه رقمی زیادی بودند که با استفاده از منابع شیمی استاد ربیعیان درصد های بالای 90 را بدست آوردند .

اما در درس ریاضی که به دلیل انحراف معیاری زیادی که با درس زیست در رشته تجربی دارد درسی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد اگر دانش آموزان و داوطلبان کنکوری با تکنیک های کنکوری آشنایی داشته باشند می توانند درصد قابل توجهی در این درس کسب کنند و پیشرفت چشم گیری را شاهد باشند استاد امیر مسعودی از جمله اساتیدی می باشند که میتوانند به راحتی این درس را با آموز تکنیک های ابداع شده توسط خودشان به درس شیرین و راحتی تبدیل کنند . در رشته ی ریاضی فیزیک نیز درس حسابان جایگاه ویژه ای دارد چونکه جزء دروس تخصصی این رشته هست و ضریب بالا و تاثیر گذاری در کنکور دارند

دروس مهم و تاثیر گذار کنکور رشته های تجربی و ریاضی فیزیک 1401

در رشته ی تجربی دروسی از جمله زیست ، شیمی ، فیزیک و به خصوص ریاضی که به دلیل انحراف معیاری زیادی که با درس زیست دارد میتواند مانند راه میان برد برای بچه ها عمل کند حائز اهمیت است و تاثیر ویژه ای دارد . در رشته ی ریاضی فیزیک هم دروسی از جمله حسابان ، هندسه ، آمار ، گسسته ، فیزیک ، شیمی را در دسته ی تخصصی خود دارند که دسته ی ریاضی و فیزیک این رشته بالا ترین ضریب را به خود اختصاص داده و با کسب بالاترین درصد ها میتواند برای شما کمک دهنده و پلی به سوی آینده ای بهتر باشد .

آزمون های آزمایشی برای کنکور تجربی و ریاضی فیزیک 1401

در موسسات مختلفی آزمون های آزمایشی برگزار می شود اما به دلیل تقلب بالا یا استاندارد نبودن سوالات و همچنین گران بودن هزینه ی ثبت نام این آزمون ها موسسه ی کنکور آسان است بعد از ثبت نام دانش آموزان در طرح های رتبه پروری خود به صوت رایگان و مداوم از دانش آموزان آزمون میگیرند تا هم سطح پیشرفت و پسرفت دانش آموزان را کنترل کنند و هم برنامه ریزی بسته به سطح دانش آموزان آماده سازی کنند .

استاد احمدی با گردآوری مشاوران حرفه ای و متخصص در این زمینه بستری را فراهم کرده تا دانش آموزان با استفاده از برنامه ریزی های شخصی سازی شده و آزمون های آزمایشی مدون و استفاده از منابع فوق حرفه ای انتشارات گیلنا زیر نظر اساتید بزرگی چون عارف ربیعیان و امیر مسعودی کمک شایانی به داوطلبان کنکوری کرده است این ازمون ها به صورت تخصصی برای هر رشته آماده شده است .

برنامه ریزی کنکور تجربی و ریاضی فیزیک 1401

با توجه به پیچ و خم های مسیر کنکور و همچنین عدم اگاهی دانش آموزان از نحوه های صحیح مطالعه و پایبندی به برنامه و… داشتن یک مشاور حرفه ای و یک برنامه ریزی اصولی و شخصی سازی شده برای هر دانش آموزی لازم و ضروری می باشد گیلنا با تشکیل گروه های مشاوره ی حرفه ای زیر نظر اساتیدی چون استاد احمدی ، امیر مسعودی ، عارف ربیعیان و… باعث پیشرفت و کسب نتیجه ی مطلوب دانش آموزان می شوند و به دانش آموز این موضوع را اثبات میکنند که کنکور آسان است به شرط آشنایی با مسیر های درست درس خواندن و فراگیری تکنیک های حرفه ای تست خوانی …. این مشاوران با انجام تمامی راه های استاندارد و ارتباط مداوم با دانش آموز و اولیای دانش آموز و ارتباط با رتبه برتر های سال قبل همان رشته ها و ایجاد انگیزه و ارائه ی راهکار های اصولی و رفع اشکال های درسی و اصلاح راهکار های غلط مطالعه و…. باعث میشود بچه ها مسیر کنکور را هموار و رسیدن به هدف را آسان ببینند و به این نتیجه که کنکور آسان است برسند.

D:\Tasvir-aks\gilin\Education3.jpg

انتخاب رشته ی کنکور تجربی و ریاضی فیزیک 1401

در موسسه ی کنکور آسان است و انتشارات گیلنا هر ساله بعد از اعلام نتایج یک تیم حرفه ای انتخاب رشته زیر نظر مستقیم استاد احمدی شروع به فعالیت و انجام این امر مهم و خطیر میکنند معمولا مبحث انتخاب رشته به اندازه ی برنامه ریزی و منابع و شرکت در آزمون های قبل از کنکور مهم و حیاتی است چرا که اگر فردی غیر حرفه ای و نا آگاه در اصول انتخاب رشته (مثل آگاهی از رشته های متمرکز و نیمه متمرکز و….) دست به انتخاب رشته بزند در واقع با آینده ی دانش آموز بازی کرده و نتایج غیر قابل جبرانی دارد و باعث به هدر رفتن زمان و عمر داوطلب و همچنین ازبین رفتن زحمات و تلاش های فرد و بروز مشکلات فکر ی و روحی و روانی برای داوطلب کنکور دارد که متاسفانه هر ساله تعداد زیادی از دانش آموزان در این امر گرفتار افراد نا آگاه و غیر حرفه ای می شوند و زحماتشان به هدر میرود پس در این مورد مهم به متخصصانی چون تیم انتخاب رشته ی انتشارات گیلنا مراجعه کنید تا با اسودگی خاطر و خیال جمع برای اینده تان تصمیم گیری کنید و همچنین گیلنا خاطرنشان میکند این نکته را به یاد داشته باشید در دوران انتخاب رشته با عجله و دستپاچگی عمل نکنید و با فکر و تحقیق و دقت به راهنمایی های مشاور عمل کنید تا بعدا دچار خسران و ضرر نشوید .

مهندس حسین احمدی در سال 1373 با گرفتن مجوز به عنوان اولین موسسه در زمینه ی آموزش با لوح های فشرده اقدام به فعالیت کردند موسسه ی کنکور آسان است با نام اختصاری گیلنا در بین موسسات رغیب جزء با سابقه ترین و موفق ترین موسسه بوده این موسسه در زمینه های آموزش و مشاوره برنامه ریزی برای دانش اموزان دهم و یازدهم و دوازدهم و کنکوری ها فعالیت دارند.

اساتیدی در این موسسه در حال فعالیت هستند که جزء بزرگترین اساتید کشور می باشند و نام هایشان برای تمامی بچه ها آشنا می باشد مثل استاد امیر مسعودی ، استاد عارف ربیعیان ، استاد امیر دانش زاده و….

دانش آموزانی که هدف دارند و دنبال مسیر هموار برای رسیدن به اهدافشان هستند با ثبتنام در این موسسه می توانند کنکور را برای خودشان آسان کنند.

کنکور آسان است در صورتی که برنامه ریزی شخصی سازی شده ، مشاور با اطلاعات و منابع استاندارد داشته باشید . اساتید موسسه ی کنکور آسان است با ارائه ی تکنیک های جدید و حرفه ای که ابداع شده ی خودشان است توانسته اند به دانش آموزان کمک کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات کنکور به راحتی پاسخ دهند.

استفاده از این منابع فوق حرفه ای در کنار برنامه ریزی میتواند کمک شایانی به دانش آموزان و داوطلبان کنکور باشد موسسه ی کنکور آسان است با هدف از رساندن خدمات به تمام دانش آموزان ایران زمین با هر وضعیت و سطح مالی با دریافت کمترین هزینه بهترین ها را در اختیار بچه ها قرار میدهند .

اساتید و مشاوران موسسه ی کنکور آسان است در طی این 20 سال فعالیت در صدا و سیما به اندازه ی تایم هایی که داشته اند توانستند اطلاعات زیاد و مفیدی را به دانش آموزان انتقال می دهند

دانش آموزانی که برنامه هایی چون : اوج یادگیری ، یادگیری آسان ، زنگ پنجم و یادگیری برتر را دیده باشند با اساتید ما ، کارشناسان موسسه ی ما و خود موسسه ی ما آشنایی دارند.

ادامه مطلب

آموزشی

رییس جمهور به دانشگاه صنعتی شریف می‌رود

منتشر شده

در

توسط

رییس جمهور به دانشگاه صنعتی شریف می‌رود

رییس جمهور به مناسبت روز دانشجو به دانشگاه صنعتی شریف می‌رود.

 آیین بزرگداشت روز دانشجو با عنوان «صریح، شفاف، دانشجویی» ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه ۱۶ آذر با حضور آیت‌الله رئیسی در دانشگاه شریف برگزار می‌شود.

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها