با ما همراه باشید

اخبار 56

انتقاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از جریان فتنه، تحریف و انحراف

منتشر شده

در

انتقاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از جریان فتنه، تحریف و انحراف

به مناسبت فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مراسمی با حضور عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سازمان قضایی نیروهای مسلح با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که به صورت ویدئوکنفرانس برای سازمان های قضایی نیروهای مسلح در در سراسر کشور پخش شد، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبیین شخصیت حضرت امام خمینی (ره) گفت: با مرور سیر زندگی ایشان درمی یابیم که خداوند به این مرد خدا نگاه حکیمانه بخشیده و از همان عنفوان جوانی شخصیتی متمایز داشته است و نقش بی بدیل امام در انقلاب اسلامی ایران و بسیاری از برکاتی که حاصل شد محصول این نگاه حکیمانه ای بوده که به سرچشمه کوثر لایزال الهی وصل می شد.

وزیر پیشین ارشاد اسلامی با بیان اینکه امام وقتی در سال 42 کلید انقلاب را زدند یک عاقبت اندیشی و سرمایه گذاری مد نظرشان بود، افزود: برخی این درک را نداشتند و ریشه های این انقلاب را نمی شناختند و دچار انحراف شدند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از این افراد با انقلاب آمدند و جزء مقربین شدند، مسئولیت های عالی گرفتند و نفر دوم انقلاب و قائم مقام شدند و بازهم از درک حقیقت انقلاب محروم ماندند و با ساده اندیشی در برابر گله مندی های چند آدم منافق و ناباب عاجز از توضیح شدند و در همراهی انقلاب ناکام ماندند.

صفارهرندی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) شخصیتی با صلابت و نترس داشتند، گفت: وقتی حکومت نظامی شد امام دستور دادند که مردم بیرون بریزند؛ برخی بزرگان نگران بودند و آمدند پیش امام که این دستور را لغو کنند اما فرمودند «بدانید من مأمور هستم که بیان کنم» و این سخن یک اطمینان و آرامشی برای این بزرگان فراهم کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در روزی که به ظاهر در جنگ به بن بست رسیده بودیم و انگار همه چیز از دست رفته بود امام رجز خواندند و گفتند «من با اطمینان می گویم اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد.»

وی افزود: بعد از فروپاشی شوروی یا اتفاق فضاحت باری که یک ماه پیش در کنگره آمریکا اتفاق افتاد باید می فهمیدیم امام خمینی (ره) آن زمان چه گفت و مذلتی که برای ابرقدرت شرق و غرب پیش بینی کرده بود، چه بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: در اواخر دوره ریاست جمهوری ترامپ زمانی که سیاسیون در کشور می گفتند قرائن و شواهد حاکی است آمریکا قصد حمله دارد و برای جلوگیری از جنگ باید با آنها مذاکره کنیم، حضرت آقا چه در جلسه خصوصی با سیاسیون و چه در گفت و گو با مردم گفتند «نه با آمریکا مذاکره می کنیم و نه جنگی اتفاق خواهد افتاد.»

صفارهرندی با بیان اینکه دشمن اکنون به دنبال تخریب شخصیت رهبری است، تصریح کرد: دشمن فهمیده که این نظام بسیار محکم است و به این راحتی فرو نمی ریزد لذا رسانه های بیگانه و برخی افرادی که تا سطح وزیر، معاون وزیر و نماینده مجلس در کشور قبلا مسئولیت داشتند، در خارج از کشور در پی آن هستند که به ستون خیمه نظام آسیب بزنند.

وی با بیان اینکه در داخل نیز یکسری به اسم عدالت‌خواهی در راستای گفتمان دشمن قرار می‌گیرند، تصریح کرد: می گویند ما هم نقد داریم؛ اشکالی ندارد که آحاد امت اسلامی سؤال کنند؛ کسی در وسط جنگ از امیرالمؤمنین (ع) پرسشی داشت و امام با سعه‌صدر جواب داد اما مشکل اینجا است که این فرد منتقد متوجه نیست این سؤال تبادر ذهنی خودش نیست بلکه القائی است که دشمنان در ذهنش قرار داده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: افرادی دست به فتنه گری می زنند و مرتکب تحریف می‌شوند در حالی که تمامی حیثیت شان را مدیون انقلاب و رهبری هستند.

وی افزود: اینها انقلاب را به نظام تبدیل کردند و در این نظام به خیلی از چیزها دست یافتند و یادشان رفته که آغاز انقلاب چگونه بوده و بعد هم خود را حاکم دیدند.

صفارهرندی در ادامه با اشاره به عده ای که سر از مسیر انحراف درآوردند، گفت: کسانی که مردم به آنها دل بسته بودند و در ابتدای راه هم با شعار عدالت محوری در ابراز ولایت پذیری فعال بودند در میانه راه مسیر دیگری را پیش گرفتند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 56

اعلام وضعیت هشدار در شمال هند در پی شکستن یخچال طبیعیِ هیمالیا

منتشر شده

در

توسط

اعلام وضعیت هشدار در شمال هند در پی شکستن یخچال طبیعیِ هیمالیا

در پی شکسته شدن بخشی از یخچال طبیعی هیمالیا، مقامات هندی در برخی مناطق شمالی این کشور وضعیت هشدار اعلام کردند.

به گزارش ایسنا، مقامات هندی اعلام کردند: در پی شکسته شدن بخشی از یخچال طبیعی هیمالیا و جاری شدن سیلاب شدید از ساکنان روستاهای حاشیه رودخانه ها درخواست کردند تا خانه های خود را تخلیه کنند.

گفته شده یخچال طبیعی بزرگ در ایالت اوتارخند در شمال هند شکسته شده و باعث بروز بهمن در نزدیکی یک پروژه برق آبی شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک نیوز، صدها نیروی پلیس مرزی برای انجام عملیات نجات به منطقه اعزام شده اند. احتمال تلفات انسانی در این حادثه وجود دارد

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 56

برگزاری بزرگداشت آیت‌الله سیدرضا فاضلیان در همدان

منتشر شده

در

توسط

برگزاری بزرگداشت آیت‌الله سیدرضا فاضلیان در همدان

ایسنا/همدان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: مراسم بزرگداشت فاضل عارف حضرت آیت الله سید رضا فاضلیان در همدان برگزار می‌شود.

احمدرضا احسانی اظهار کرد: وی از یاران راستین امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی بوده و در دوران دفاع مقدس نقش بسزایی در بسیج مردم و ترویج روحیه ایثار و شهادت در جامعه داشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، وی با بیان اینکه آیت الله فاضلیان سال ۱۳۶۱ با حکم امام خمینی(ره) به‌عنوان امام‌جمعه ملایر منصوب‌ شد، افزود: وی پس از ۳۴ سال عهده داری این مسئولیت، شهریورماه سال ۱۳۹۵ از این سمت کناره گیری کرده و آبان ماه امسال بعد از گذراندن یک دوره بیماری، دار فانی را وداع گفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه مراسم بزرگداشت این عالم ربانی روز چهارشنبه  ۳۰ بهمن ماه برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: این مراسم با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد، امام جمعه محترم موقت تهران و با حضور علما و روحانیون و شخصیت های برجسته کشوری در سالن مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینا برگزار می شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 56

تاثیرات نامطلوبی که مصرف بی‌رویه کودهای شیمیایی بر آب و خاک می‌گذارند

منتشر شده

در

توسط

تاثیرات نامطلوبی که مصرف بی‌رویه کودهای شیمیایی بر آب و خاک می‌گذارند

ایسنا/چهارمحال و بختیاری عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد گفت: اگر مصرف کودهای شیمیایی زیاد شود سبب شوری خاک شده که این مسئله خود به تدریج سبب اثرات منفی مانند کاهش عملکرد گیاه، جذب‌نشدن برخی از عناصر مانند پتاسیم و مشکل در جذب آب می‌شود و گیاه با صرف انرژی بیشتر، آب مورد نیاز خود را جذب می‌کند، به‌علاوه کودها می‌توانند به آب‌های زیرزمینی نفوذ پیدا کرده و بر سلامتی انسان، اثر بدی بگذارد.

رحیم برزگر در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه کودها به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند، اظهار کرد: از نظر نوع عناصری که در کودها وجود دارد ممکن است کودها، نیتروژن‌دار، فسفردار، آهن‌دار، پتاسیمی، منیزیمی، گوگردی و کلسیمی باشند.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه کودها ممکن است اسیدزا، قلیازا یا خنثی باشند، افزود: برخی از کودها ممکن است خالص باشند و برخی دیگر دارای ناخالصی زیادی هستند.

این مدرس دانشگاه در خصوص استفاده از چه نوع کود برای زمین کشاورزی یا گلخانه توضیح داد: این مسئله بستگی به نوع خاک، نوع محصول و نوع کشت داشته، برخی از کودها را می‌توان برای زمین استفاده کرد اما حق استفاده از آن‌ها در گلخانه وجود ندارد، چرا که در گلخانه میزان برداشت محصول زیاد است و اگر محصول برداشتی، خوراکی باشد در این نوع کشت‌ها باید از کود با خلوص بالا و عناصر سنگین کم و قابل حل در آب استفاده کرد.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد ادامه داد: برای زمین کشاورزی که کشت آن خاکی است، می‌توان از کودهایی با ناخالصی بیشتر استفاده کرد، چرا که در زمین‌های کشاورزی کودها با خاک‌پاش در زمین پخش می‌شوند، این کودها در داخل آب آبیاری حل شده و سپس استفاده می‌شوند و اگر در آب حل نشوند ممکن است باعث گرفتگی قطره‌چکان‌ها شود.

برزگر تاکید کرد: بستگی به اینکه کشت در گلخانه از نوع خاکی یا هیدروپونیکی باشد، نوع کود مصرفی مشخص می‌شود، به‌طوری که در کشت‌های هیدروپونیکی از انواعی از کودهای شیمیایی استفاده می‌شود که دارای خلوص بالا بوده و حلالیت بالایی داشته باشند چون به‌مرور در خاک آزاد شده و جذب گیاه می‌شوند.

این مدرس دانشگاه بیان کرد: اگر کشت در زمین کشاورزی باشد، می‌توان از کودهایی استفاده کرد که حلالیت پایینی دارند، چرا که به مرور زمان، عناصر  در داخل خاک  آزاد شده و جذب گیاه می‌شوند، بسته به نوع خاک منطقه و در مناطقی مانند شهرکرد یا مناطق مرکزی ایران که خاک دارای PH قلیایی بوده و یا آهک زیادی دارد از کودهای اسیدزا مانند نیترات آمونیوم، اوره، سولفات آمونیوم و سوپر فسفات تریپل استفاده می‌شود.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه نمی‌توان در زمین‌های آهک‌دار از کود فسفات معمولی استفاده کرد، یادآور شد: چرا که در داخل این نوع کودها مقداری گچ وجود دارد و می‌تواند سبب افزایشPH  خاک شود، برعکس در زمین‌های شمال کشور که خاک‌ها اسیدی هستند، باید از کودهای قلیایی مانند نیترات کلسیم استفاده کرد.

برزگر درخصوص ضرر کودهای شیمیایی تصریح کرد: هرچقدر ناخالصی کود بالاتر باشد، مضرات آن بیشتر است، عناصری مانند سرب، کادمیوم، نیکل در کود شیمیایی وجود داشته و می‌توانند جذب گیاه شوند و مضر هستند.

این مدرس دانشگاه اضافه کرد: اگر مصرف کودهای شیمیایی زیاد شود سبب شوری خاک شده که این مسئله خود به تدریج سبب اثرات منفی مانند کاهش عملکرد گیاه، جذب‌نشدن برخی از عناصر مانند پتاسیم و مشکل در جذب آب می‌شود و گیاه با صرف انرژی بیشتر، آب مورد نیاز خود را جذب می‌کند، به‌علاوه کودها می‌توانند به آب‌های زیرزمینی نفوذ پیدا کرده و بر سلامتی انسان، اثر بدی بگذارد.

وی با بیان اینکه کودهای شیمیایی می‌توانند باعث از بین بردن ساختمان خاک شوند، افزود: به‌علاوه خاکدانه‌ها را از بین برده، تهویه خاک را کاهش داده و ظرفیت نگهداری عناصر غذایی را در خاک کم می‌کنند.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه میزان مصرف کود شیمیایی در گلخانه و زمین قواعد خود را دارد، افزود: اینکه چه گیاهی قرار است کشت شود، چه عناصری در طول دوره رشد از داخل خاک گرفته شود تا گیاه بتواند رشد خود را کامل کند، در میزان مصرف کود موثر هستند.

وی اضافه کرد: در مرحله بعد باید دید در داخل خاک چه میزان عناصر غذایی وجود داشته و گیاه چه میزان عناصر غذایی نیاز دارد، آن‌گاه باید تفاوت این دو مقدار را مشخص کرد و اگر به اندازه نیاز کود مصرف شود مشکلی پیش نمی‌آید.

برزگر در پایان درخصوص کودهای گیاهی خاطرنشان کرد: این نوع کودها به‌دلیل بهبود میزان ماده آلی خاک، افزایش ظرفیت نگهداری عناصر غذایی خاک و نیز اسیدی کردن خاک می‌تواند کمک زیادی در رشد گیاه داشته باشند و کودهای گیاهی در مقایسه با کودهای شیمیایی، معایبی مانند عناصر سنگین و شوری خاک را به دنبال ندارند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها