با ما همراه باشید

اخبار 12

انتقاد وزارت بهداشت فلسطین از اهمال پزشکی عمدی در حق اسرا/حماس:اسرائیل راهی جز تسلیم شدن ندارد

منتشر شده

در

انتقاد وزارت بهداشت فلسطین از اهمال پزشکی عمدی در حق اسرا/حماس:اسرائیل راهی جز تسلیم شدن ندارد

جنبش حماس دخالت فوری در پرونده اعتصاب غذای اسرای فلسطینی را برای اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی جهت عمل به خواسته‌های این پنج اسیر خواستار شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، عبداللطیف القانوع، سخنگوی جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: استمرار اعتصاب غذای پنج اسیر فلسطینی به ویژه کاید الفسفوس که وارد صد و بیست و سومین روز اعتصاب خود شده و در مرحله خطرناکی قرار دارد، نیازمند دخالت فوری برای نجات جان آنها، اعمال فشار بر اشغالگران برای عمل به خواسته‌های آنها و پایان یافتن مشکلات آنها است.

القانوع تاکید کرد: اسرای فلسطینی توان مقاومت افسانه‌ای در برابر طرح ظالمانه تمدید بازداشت اداری‌شان و پیروزی بر زندانبانان صهیونیستی را دارند.

سخنگوی حماس با اشاره به همبستگی و حمایت مستمر این جنبش از اسرا تا زمانی که خواسته‌هایشان محقق شوند، گفت: آنچه مدیریت زندان‌های اسرائیل خوانده می‌شود، راهی بجز تسلیم شدن در برابر خواسته‌های اسرا ندارد.

انجمن اسرای فلسطین نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد، این پنج اسیر در مخالفت با طرح تمدید بازداشت اداری‌شان یعنی حبس با حکم نظامی و بدون اتهام اعلام شده و یا محاکمه و تمدید این بازداشت هر شش ماه یک بار، به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهند.

می الکیله، وزیر بهداشت فلسطین نیز در بیانیه‌ای نسبت به پیامدهای شرایط بهداشتی این پنج اسیر هشدار داد و از جامعه جهانی و نهادهای حقوقی و قضایی خواست فورا برای نجات جان آنها اقدامی در پیش بگیرند.

الکیله اظهار کرد: رژیم اشغالگر به سلامت اسرا اهمیتی نمی‌دهد و وضعیت جسمانی آنها را نادیده می‌گیرد.

وزیر بهداشت فلسطین با اشاره به شرایط بهداشتی دشوار و اهمال پزشکی در زندان‌های رژیم صهیونیستی تاکید کرد: وزارت بهداشت به صورت مستمر وضعیت جسمانی این اسرا را پیگیری می‌کند.

او در ادامه گفت: کاید الفسفوس که از ۱۲۳ روز قبل اعتصاب غذا کرده و اکنون در بیمارستان برزلای بستری است، به گفته پزشکان هر لحظه با مرگ مواجه است. علاء الاعرج دیگر اسیر فلسطینی که از ۹۹ روز قبل اعتصاب غذا کرده، بارها به دلیل وخامت شرایط جسمانی‌اش به بیمارستان منتقل شده است. هشام اسماعیل ابوهواش نیز که ۹۰ روز از اعتصابش می‌گذرد، وضعیت مشابهی دارد. عیاد الهریمی که از ۵۳ روز قبل اعتصاب کرده، به تازگی از زندان عوفر منتقل شده و لؤی الاشقر هم که ۳۵ روز از اعتاصبش می‌گذرد، شرایط بسیار سختی داشته و وضعیت جسمانی‌اش رو به وخامت است.

الکیله در ادامه تاکید کرد: سکوت در مورد پرونده اعتصاب غذای اسرا به معنای مرگ حتمی آنها است زیرا ۵۵۰ تن از آنها با بیماری‌های مختلفی درگیر بوده و رسیدگی پزشکی نیاز دارند و از این تعداد دستکم ۱۰ اسیر نیز سرطان و تومور دارند.

تعداد اسرای فلسطینی محبوس در زندان‌های رژیم صهیونیستی حدود ۴۶۵۰ تن است که از این تعداد ۵۰۰ اسیر در بازداشت اداری بوده و ۱۶۰ تن از آنها کودک و ۳۴ تن نیز زن هستند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 12

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

منتشر شده

در

توسط

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل تاکنون بیش از ۷۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در بین گروه‌های سنی اعلام شده و بیماران خاص تزریق شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۸ تیر در مراسم افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: از همکاری سپاه، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در راه‌اندازی این مرکز تجمیعی قدردانی می‌کنیم چرا که در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل عهده‌دار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر این مراکز تجمیعی در ۱۱ مرکز جامع بهداشتی شهری و ۱۳ مرکز جامع بهداشت روستایی عملیات واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است.

فرماندار اردبیل متوسط تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل ۷۹ درصد و بالاتر از میانگین استانی اعلام کرد و گفت: تلاش بر این است تا تزریق واکسن در مراکز جامع بهداشتی و تجمیعی ادامه پیدا کند تا گروه‌های بیشتری به مرحله ایمن‌سازی برسند.

امامی یگانه افزود: نوبت‌دهی در مراکز تزریق برای جلوگیری از تجمع بیش از حد به صورت سامانه انجام می‌شود که گروه‌های سنی اعلام شده ۶۰ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به سامانه سلامت ثبت‌نام کرده تا روزانه با ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ نفر عملیات واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌در شهرستان اردبیل با تزریق واکسن ایرانی و همچنین برای گروه‌های سنی ۶۰ تا ۷۰ سال کار اجرایی و عملیاتی در این حوزه شروع شده و تلاشمان بر این است تا با گسترش این اقدامات جلوی آسیب‌ها در پیک پنجم کرونا نیز گرفته شود.

در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که تعداد بیماران بستری که اغلب در شهرستان اردبیل، مشگین‌ و پارس‌آباد است به بیش از ۲۸۸ بیمار بستری کرونایی رسیده که حال عمومی ۶۰ بیمار کرونایی بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

منتشر شده

در

توسط

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

طبق برنامه زمان‌بندی، سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده پس از برگزاری جلسه با کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها و معرفی فرآیند اجرایی ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا نهم مرداد ماه فرصت دارند تا مستندات مورد درخواست در راهنمای ارزشیابی را به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارسال کنند. پس از آن تا ۱۵ مرداد ماه مستندات بررسی خواهد شد.

سامانه ارزشیابی تحقیقات و فناوری (RTES) ۱۶ مرداد ماه برای مشاهده نتایج ارزشیابی در دسترس خواهد بود. پس از بررسی اعتراضات احتمالی، در نهایت سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه (RTES) در ابتدای تیر ماه، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد و در یک نشست مشترک که با حضور مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، جزئیات و تغییرات اعمال شده نیز تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با رویکرد بازآرایی و بازسازماندهی، متناسب با فرآیندهای بهینه و کارا و در عین ایجاد دسترسی و شفافیت در بستر سامانه برخط توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بازبینی و تدوین شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

منتشر شده

در

توسط

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماندهای نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، وضعیت در این کشور جنگ‌زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی.پی.اس فرید زکریا در شبکه خبری سی.ان.ان گفت: وضعیت میدانی هر هفته وخیم‌تر میشود.

اوایل امسال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر کرده است. تلاش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سالها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال ۲۰۱۱ از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا شود، افزود: علاوه بر این، فکر میکنم ما همچنین به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیروهای افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیروهای امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. وضعیت هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آنها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی.ان.ان همچنین به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره کرد. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید کرد: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته‌اند، دلشان نمی‌خواهد این جنگ‌های بی‌پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال خاتمه دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها