با ما همراه باشید

اخبار 4

انتقاد گنج خانلو پس از اعزام نشدن به مسابقات ترکیه: وعده پوچ‌می دهند

منتشر شده

در

انتقاد گنج خانلو پس از اعزام نشدن به مسابقات ترکیه: وعده پوچ‌می دهند

دوچرخه‌سوار ملی پوش ایران با ناراحتی از اعزام نشدن به مسابقات ترکیه گفت: وعده اعزام به مسابقات می دهند اما این وعده ها پوچ هستند.

به گزارش ایسنا، در حالی که سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری در گفتگو با ایسنا اعلام کرد که پنج رکابزن مرد به مسابقات ترکیه اعزام می شوند اما فدراسیون تنها، رکابزن المپیکی ایران را راهی این مسابقات کرد. از این رو  این مسئله باعث ناراحتی محمد گنج خانلو  دوچرخه سوار  شاخص ایران شده است.
گنج خانلو در گفتگو با ایسنا در مورد اعزام نشدن به مسابقات ترکیه بیان کرد: ابتدا وعده مسابقات ترکیه را دادند اما بعد تنها برای یک دوچرخه سوار و یک مربی بلیت گرفتند و به  ما هم وعده دادند که مسابقات بعدی اعزام می شویم در حالی که قطعا این وعده هم پوچ است. از این رو خودم تصمیم دارم که با هزینه شخصی در مسابقات ترکیه شرکت کنم.

گنج خانلو با اشاره به اینکه قبلا هم وعده اعزام به مسابقات اروپایی داده شده بود، تصریح کرد:  ماه ها پیش وعده اعزام به مسابقات اروپایی جهت آماده سازی و انتخابی برای المپیک داده شد اما یک بار هم  پاسپورت ما را نگرفتند یا درخواست ویزا ندادند.

او در ادامه از نحوه انتخاب دوچرخه سوار برای المپیک هم گلایه کرد و گفت: نحوه رکاب زدن  دوچرخه سواران در مسابقات داخلی و بین المللی نادیده گرفته شد. همچنین در نظر نگرفتند چند سال اخیر هر ورزشکار  چگونه رکاب زده و در مسابقات بزرگ چه نتایجی گرفته است. بازیهای آسیایی جاکارتا و قهرمانی آسیا ازبکستان هر دو مسیر سربالایی داشتند و در حالی که برخی ها در بین آسیایی ها هم نتیجه نگرفتند، من  در قهرمانی آسیا مدال طلا گرفتم.
گنج خانلو همچنین تاکید کرد: در این مدت هم نقطه ضعف  هر کسی را نشانه گرفتند و هر کدام را به یک نحوی ناامید کردند و کنار گذاشتند. در حالی که هیچ وقت تست CBC گرفته نمی شد،  فقط برای حذف یک نفر از این تست استفاده کردند و وقتی آن یک نفر کنار گذاشته شد دیگر خبری از انجام تست نشد این در حالی  بود که هر لحظه رقابت حساس تر و انتخابی ها مهم تر می شد.  حتی در شرایطی که ما تلاش می کردیم از بین ۱۲ ورزشکار مرحله اول اردو، حذف نشویم به یک نفر که در اردو نبود فرصت دوباره دادند. به ما گفتند که مشکل کرونا داشته و به همین دلیل به اردو نیامده است اما بعدا متوجه شدیم در تمرین گروهی شهر خود شرکت کرده است.

رکابزن ایران همچنین عنوان کرد که اطلاعات نادرست بین کمیته فنی و ورزشکاران رد وبدل  شده است و ادامه داد:  آمار نادرست از ورزشکاران به اعضای کمیته فنی و فدراسیون انتقال می دادند و برعکس  اطلاعات نادرستی از کمیته فنی و فدراسیون به ما ورزشکاران منتقل می کردند. در حالی که بیش از  ۱۰ مورد می توانست برای انتخاب دوچرخه سوار المپیکی مد نظر باشد اما فقط اینکه دوچرخه سوار  سربالارو باشد را مد نظر قرار دادند. نکته این است نمایندگان ما در المپیک ریو هم که این تخصص را داشتند،  دچار مشکل داشتند. مسابقه انتخابی هم فقط در مسیر های سربالا که مختص یک نفر خاص بود، انجام شد. البته تفاوت فاصله من با فردی که انتخاب شده است در مسیر های سربالایی،  در مجموع یک دقیقه بود. این نکته هم وجود دارد که بیشتر امتیاز ایران برای کسب سهمیه المپیک را خود من گرفتم‌.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها