با ما همراه باشید

اخبار 13

انجام حسابرسی شهرداری ها توسط شوراها/تکذیب قطع بن های دریافتی کارکنان شرکت واحد

منتشر شده

در

انجام حسابرسی شهرداری ها توسط شوراها/تکذیب قطع بن های دریافتی کارکنان شرکت واحد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از حسابرسی شهرداری ها توسط شوراها با تایید مجلس خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در ابتدای جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ۲۶ آبان سالروز آزاد سازی سوسنگرد گفت: ۲۶ آبان ۱۳۵۹ سوسنگرد که یکی از شهرهای مهم استان خوزستان است و در ۶۰ کیلومتری اهواز واقع شده در زمان جنگ برای دشمن اهمیت بسزایی داشت لذا تمام تلاش خود را برای گرفتن سوسنگرد و از آنجا برای گرفتن اهواز به کار گرفته بود.

وی افزود: روز ۲۳ آبان دشمن سوسنگرد را محاصره کرد و در نهایت تانک های عراقی وارد این شهر شدند که یکی از آنها را منهدم کردیم و تا سال ها بقایای این تانک در آنجا بود بعدا این تانک از آنجا برداشته شد که کار خوبی نبود چرا که قرار بود به عنوان خاطره این جنگ این تانک در آنجا باقی بماند.

وی ادامه داد: روز ۲۳ آبان ماه تلاش بسیاری توسط شهید چمران با حمایت مقام معظم رهبری انجام شد و حمله ای موفقیت آمیز برای آزاد سازی سوسنگرد انجام شد که این آزاد سازی به بهای زخمی شدن شهید چمران انجامید؛ لذا این روز را گرامی می داریم و به مردم سوسنگرد تبریک می گوییم.

رئیس شورای اسلام شهر تهران در بخش دیگری از صحبت ها ی خود به موضوع حسابرسی شهرداری ها توسط شوراها اشاره کرد و افزود: در دوره های گذشته دیوان محاسبات عمومی اعلام می کرد حسابرسی شهرداریها باید توسط دیوان محاسبات انجام شود بحث های زیادی در این زمینه انجام شد و نهایتا از معاونت حقوقی مجلس استفساریه ای گرفته شد که موضوع حسابرسی شهرداری ها توسط شوراها انجام شود بر این اساس رئیس مجلس 15 آبان ماه سال جاری در نامه ای رسمی به رئیس دیوان محاسبات کشور اعلام کرد که بر اساس قانون اساسی تفسیر شورای نگهبان و قانون شوراها نظارت مالی بر شهرداری ها برعهده شوراهاست و فقط بودجه هایی که دولت به شهرداری ها می دهد می تواند توسط دیوان محاسبات مورد حسابرسی قرار بگیرد.

چمران ادامه داد: از روز گذشته در فضای مجازی موضوعی به نقل از بنده دست به دست می شود که اعلام کردم بن های دریافتی کارکنان شرکت واحد را می خواهیم قطع کنیم چرا که حقوق شان خیلی بالاست طرح چنین موضوعی تخریبی و کذب محض است من اصلا در این مورد صحبتی نداشتم و این تنها یک دروغ است که موجب نگرانی شرکت واحد شده است لذا به همکارانمان می گوییم که فریب این حرف ها را نخورند و ریشه این صحبت ها از خارج کشور بوده و چنین موضوعی صحت ندارد.

وی تاکید کرد: بی تردید می خواهند آرامش شرکت واحد را برهم بزنند قطعا ناراحت هستند از آرامش مردم و فضای خوبی که در حال ایجاد است هم شهرداری و هم شورا نه تنها برای کارکنان شرکت واحد بلکه برای همه کارکنان در جهت تامین رفاهشان تلاش و فعالیت می کنند.

چمران در بخش دیگری از صحبت های خود به زلزله بندرعباس اشاره کرد و افزود: خوشبختانه این زلزله تلفات جانی نداشته اما هشداری برای همه شهرها به ویژه کلان شهرها قلمداد می شود. با مردم آسیب دیده منطقه ابراز همدردی می کنیم و امیدواریم هر چه زودتر مشکلات آنها حل و فصل شود.
منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 13

فعال برجسته فضای مجازی کشور همراه با خانواده اش در حادثه ای دلخراش در قم جان سپرد

منتشر شده

در

توسط

فعال برجسته فضای مجازی کشور همراه با خانواده اش در حادثه ای دلخراش در قم جان سپرد

ایسنا/قم محمدحسین فرج نژاد دیشب با موتور در بلوار غدیر در تصادف با یک خودرو به همراه خانواده اش به دیارباقی شتافت.

مهدی فراهانی سخنگوی اورژانس امروز در جمع خبرنگاران گفت:این حادثه که در بلوار الغدیر روبروی ورودی پردیسان رخ داده است متاسفانه 5 کشته برجای گذاشته است.

وی افزود: در این حادثه طبق گزارشات میدانی، موتورسیکلت دارای 5 سرنشین بوده است که پس از برخورد با خودروی سواری 206، 4 سرنشین موتورسیکلت در دم جان باختند و مصدوم دیگر که کودکی 4 ساله بدحال بوده است پس از دریافت اقدامات درمانی مناسب توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی به مرکز درمانی منتقل شده است.

وی گفت: راننده خودروی سواری نیز در این تصادف جان خود را از دست داده است و سرنشین خودرو پس از دریافت اقدامات درمانی به مرکز درمانی منتقل شده است.

وی اظهارکرد: خودرو پس از واژگونی دچار حریق شده است.

گفتنی است، فرد راکب موتور سیکلت دکتر محمدحسین فرج نژاد از مولفان و محققان و اساتید برجسته سواد رسانه ای کشور و از اعضای هیئت مدیره فضای مجازی حوزه بود که سالهای سال خدمات ارزشمندی در جبهه بندی علمی و سازمان دهی فضای مجازی جبهه انقلاب اسلامی ارایه کرده بود.

بیشتر فعالان فضای مجازی و علوم انسانی وی را به عنوان یکی از متخصص ترین کارشناسان کشور در زمینه صهیونیست شناسی می دانستند. تمرکز بخش مهمی از تحقیقات اخیر وی در زمینه رویکردهای ضد صهیونیستی بود.

وی به رغم مسئولیت ها و فعالیت های فراوان در منطقه پردیسان قم اجاره نشین بود و با موتور سیلکت تردد می کرد که متاسفانه شب گذشته، به همراه تمام اعضای خانواده اش دارفانی را وداع گفت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 13

۹ شهرستان استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی

منتشر شده

در

توسط

۹ شهرستان استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی

ایسنا/بوشهر طبق آخرین آمار رنگ‌بندی کشور، از ۱۰ شهرستان استان بوشهر به جز شهرستان دیّر همگی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

طبق اعلام سامانه ماسک ۹ شهرستان گناوه، دیلم، تنگستان، عسلویه، کنگان، جم، دشتستان و دشتی، در شرایط قرمز کرونایی هستند و تنها شهرستان دیّر در وضعیت نارنجی قرار دارد.

پیش از این ۸ شهرستان بوشهر، گناوه، تنگستان، عسلویه، کنگان، جم، دشتی و دشتستان در شرایط قرمز کرونایی خواهند بود و ۲ شهرستان دیّر و دیلم در وضعیت نارنجی قرار داشتند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمار رنگ‌بندی کشور، ۲۳۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۷ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۹۹ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 13

پیش بینی برداشت مکانیزه برنج در ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

منتشر شده

در

توسط

پیش بینی برداشت مکانیزه برنج در ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

ایسنا/گیلان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: پیش بینی می شود بیش از ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان به صورت مکانیزه برداشت شود.

علی موسوی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با رعایت تقوویم زراعی از سوی برنج کاران نتایج خوبی از شالیزارها حاصل شد، اظهار کرد: از مجموع ۲۳۸ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان، بیش از ۷۰ درصد در مرحله خوشه دهی است که متناسب با عملیات زراعی و مطابق با تقویم زراعی است.

وی افزود: پیش بینی می شود بیش از ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان به صورت مکانیزه برداشت شود.

موسوی ادامه داد: انجام به موقع عملیات کاشت، کاهش هزینه ‌تولید، صرفه جویی در وقت، افزایش بهره‌وری نیروی کار و افزایش تولید محصول ‌از جمله مزایای تولید مکانیزه برنج است.

وی تصریح کرد: عواملی نظیر سختی کار، ‌هزینه بالا ،عدم توجیه اقتصادی در کشت سنتی برنج  وحمایت سازمان جهاد کشاورزی در اعطای تسهیلات کشاورزی در راستای رونق تولید و کاهش میزان ضایعات برنج  موجب شده تا شالیکاران از ‌ورود ماشین آلات و تجهیزات مکانیزه کشت برنج استقبال کنند.

وی همچنین به کمباین داران توصیه کرد قبل از دروی مکانیزه برنج حتما نسبت به معاینه فنی دستگاهشان اقدام کنند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها