با ما همراه باشید

ورزشی

انگلیس 2 – آلمان 0؛ عملیات برد در 4 دقیقه

منتشر شده

در

تیم ملی انگلیس پس با کسب پیروزی مقابل کرواسی و چک و مساوی با اسکاتلند با 7 امتیاز به عنوان تیم اول گروه D راهی مرحله یک هشتم نهایی یورو 2020 شد. این تیم امشب برای صعود به جمع هشت تیم نهایی مسابقات به مصاف آلمان رفت؛ تیمی که در گروه مرگ ابتدا با یک گل مغلوب آلمان شد، سپس با نتیجه 4 بر 2 پرتغال را شکست داد و با کسب تساوی 2-2 مقابل مجارستان به عنوان تیم دوم گروه F راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. تقابل دو تیم به قبل و بعد از حضور گریلیش تقسیم می شود؛ بازیکنی که بعد از ورودش به میدان در دقیقه 70، انگلیس دو بار دروازه آلمان را باز کرده و پیروز این دیدار حساس شد تا در میان تشویق بی امان هوادارانش، جشن صعود را با شکست رقیب دیرینه خود برپا کند.

 

 

مرحله یک هشتم نهایی یورو 2020؛
سه شنبه: 1400/04/08 ؛ ساعت 20:30
ورزشگاه: ومبلی لندن
داور: دنی مک کلی (هلند)

کارت زرد:

رایس (4)- فیلیپس (40)- مگوآیر  (77) از انگلیس
گینتر (25)- روبین گوسنز (70) از آلمان

 

 

 

 

 

ترکیب تیم ملی انگلیس:

 

 

 

 

ترکیب تیم ملی آلمان:

 

 

 

 

انگلیس 1 – آلمان 0 (رحیم استرلینگ 75): پاس کین روی خط محوطه جریمه به گریلیش در سمت چپ رسید که او هم با یک پاس کوتاه، شاو را صاحب توپ کرد؛ ارسال کوتاهِ در عرض شاو را رحیم استرلینگ با یک اشاره به موقع در دهانه دروازه به گل اول سه شیرها تبدیل کرد. (ویدیو)

 

 

 

 

 

انگلیس 2 – آلمان 0 (هری کین 86): گریلیش که بعد از ورودش به میدان همه چیز را به نفع انگلیس تغییر داده بود با یک ارسال از سمت چپ محوطه جریمه، توپ را به دهانه دروازه آلمان رساند که این ارسال را هری کین با ضربه سر شیرجه ای به گل دوم تیمش تبدیل کرد. (ویدیو)

 

 

 

 

لحظات حساس:

 

 

دقیقه 16: شلیک کات دار و زیبای رحیم استرلینگ از پشت محوطه جریمه را مانوئل نویر با یک شیرجه عالی راهی کرنر کرد.

 

 

 

 

دقیقه 17: ضربه سر مگوآیر روی ارسال کرنر را مانوئل نویر با جایگیری مناسب در اختیار گرفت.

دقیقه 27: یک ارسال از سمت راست و ضربه سر مگوآیر پیش تاخته یک بار دیگر دروازه آلمان را تهدید کرد؛ ضربه مدافع انگلیس اما با فاصله از کنار دروازه نویر راهی اوت شد.

دقیقه 32:  ورنر در سمت راست محوطه جریمه تیم ملی انگلیس صاحب توپ شد و در موقعیت تک به تک می رفت دروازه این تیم را باز کند که با واکنش خوب پیکفورد مواجه شد.

 

 

 

 

دقیقه 2+45: روی حرکت پا به توپ استرلینگ که با دخالت مدافعان آلمان با بلوکه شدن توپ همراه بود، هری کین در دهانه دروازه می رفت صاحب موقعیت شود که تکل به موقع هوملز مانع از این کار شد.

 

 

 

 

دقیقه 48: شوت روی پای دیدنی کای هاورتز از سمت راست محوطه جریمه را پیکفورد با عکس العملی بی نقص راهی کرنر کرد.

 

 

 

 

 

دقیقه 81: توماس مولر در موقعیت تک به تک با پیکفورد فاصله ای تا باز کردن دروازه انگلیس نداشت اما ضربه او با اختلافی بسیار اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

 

 

 

 

شرح بازی:

 

 

آلمان بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ششم و روی فرار لئون گورتزکا می توانست به گل برسد، اما داکلان ریس او را متوقف کرد و ضربه ایستگاهی حاصل از این خطا نیز برای ژرمن ها به راحتی از دست رفت.

 

اما در دقیقه 16 این دیدار بود که رحیم استرلینگ، وینگر تند و تیز انگلیس در پشت محوطه صاحب فرصت شده و اقدام به شوت زدن کرد، اما ضربه فنی او با واکنش تماشایی مانوئل نویر همراه شد.

 

در دقیقه 33 آلمان بهترین فرصت را برای زدن گل اول از دست داد. ارسال عمقی و زمینی لئون گورتزکا باعث شد تیمو ورنر در موقعیتی تقریبا تک به تک قرار بگیرد. اما جوردن پیکفورد با خروج به موقع خود زاویه را تنگ کرد و در نهایت موفق به مهار ضربه زمینی مهاجم آلمان شد.

 

 

در اوقات اضافی نیمه اول و با توپربایی رحیم استرلینگ در میانه میدان و دفع اشتباه مدافع آلمان، هری کین صاحب فرصت فوق العاده ای برای گلزنی شد. اما تلاش او برای جا گذاشتن مانوئل نویر اثربخش نبود و در نهایت مت هوملس با یک تکل تماشایی توپ را دور کرد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به اتمام برسد.

 

 

 

 

 

در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم آلمان صاحب بهترین فرصت برای زدن گل اول شده و می توانست کار را تمام کند، اما ضربه والی و فوق العاده کای هاورتز با عکس العمل فوق العاده پیکفورد همراه شد.

 

در ادامه جریان بازی آرام شد و در حالیکه به نظر می رسید دو تیم به رفتن بازی به وقت اضافی راضی هستند، انگلیس در دقیقه 75 به گل رسید. پاس جک گریلیش در سمت چپ به لوک شاو رسید و ارسال عرضی و دقیق او را رحیم استرلینگ به راحتی تبدیل به گل کرد.

 

در دقیقه 81 و روی اشتباه رحیم استرلینگ در میانه میدان، آلمان با ضدحمله سریع خود صاحب بهترین بخت گلزنی شد، اما ضربه توماس مولر در موقعیتی تک به تک و در بهترین شرایط ممکن با اختلاف کمی به بیرون رفت.

 

آلمان خیلی سریع تاوان این فرصت سوزی را داد. این بار روی ارسال گریلیش از سمت چپ، هری کین در مقابل دروازه و با یک ضربه سر دقیق موفق شد گل دوم را وارد دروازه نویر کند. در ادامه تلاش آلمان برای جبران نتیجه ای در پی نداشت و انگلیس با برتری 0-2 راهی دور بعدی شد.

 

 

 

 

 

 

اتفاق ویژه:

 

ساوت گیت در بازی امشب چهره های شاخص بسیاری را نیمکت نشین کرده بود اما در این میان غیبت گریلیش بیش از همه مورد توجه بود؛ بازیکنی که در دقیقه 70 وارد زمین شد. ورود او به زمین با واکنش مثبت هواداران حاضر در ورزشگاه نیز همراه بود. ستاره خط میانی انگلیسی ها در عرض 10 دقیقه روی دو حرکت زیبا، زمینه ساز به گل رسیدن تیمش شد تا ورودش به میدان را اتفاق ویژه بازی بنامیم.

 

 

 

در حاشیه:

 

* نشریه بیلد مدعی شد در صورت ماندن این بازیکنان در میدان، تونی کروس، توماس مولر، جاشوا کیمیچ، لئون گورتزکا و کای هاورتز به ترتیب پنالتی زن های مانشافت در این مسابقه خواهند بود.

* نکته جالب در ترکیب تیم ملی انگلیس نیمکت نشینی بازیکنانی نظیر فودن و منسون مونت است که در بازی های قبلی به عنوان بازیکن ثابت به میدان می رفتند

* دو تیم در 4 بازی اخیر خود هر کدام یک بار موفق به کسب برد شده اند و 2 بار نیز به تساوی رضایت داده اند.

* این بازی میهمانان ویژه بسیاری دارد؛ از دیوید بکهام تا اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا.

 

 

* 40 هزار نفر تماشاگر با حضور در ورزشگاه ومبلی، این دیدار را از نزدیک تماشا می کنند؛ این بیشترین تعداد تماشاگر طی 15 ماه اخیر در فوتبال انگلستان است.

 

* دو تن از تماشاگران جالب این دیدار، زن و شوهری هستند که آقا طرفدار تیم ملی انگلستان است و خانم طرفدار تیم ملی آلمان؛ دست نوشته آنها اما جالب تر است که در مورد این اختلاف نظر به طنز نوشته اند: “این می تواند به طلاق ختم شود!”

 

 

 

* سیو دیدنی پیکفورد در اوایل نیمه اول، تحسین کاربران را در فضای مجازی به همراه داشت. بسیاری از هواداران انگلیس در توئیتر با انتشار تصاویر مختلفی به تمجید از دروازه بان تیم شان پرداختند.

 

 

* بخش قابل توجهی از توئیت های یکساعت اخیر، به موقعیت طلایی مربوط می شود که هری کین آن را به راحتی در دقایق پایانی نیمه اول از دست داد.

 

 

 

* بازی کم افت و خیز دو تیم طی 20 دقیقه نخست نیمه دوم واکنش های بسیاری به همراه داشته است. یکی از این واکنش ها، عکس زیر است با شرح: “احساس تماشای این بازی بعد از دو هیجان مطلق دیروز!”

 

 

 

* گریلیش که یکی از غایبان پر سر و صدای ترکیب تیم ملی انگلیس در بازی امشب بود در دقیقه 70 در میان تشویق هواداران تیمش بالاخره وارد زمین شد. توئیتر استون ویلا هم خیلی زود به این اتفاق واکنش نشان داد.

 

منبع: ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

تعجب سرمربی هند از کیفیت تیم ملی زنان ایران

منتشر شده

در

توسط

سرمربی تیم هند اعتراف کرد در ابتدا از کیفیت فنی تیم ایران شگفت زده شده است.

 به نقل از استار، تیم ملی فوتبال زنان ایران در اولین دیدار خود از جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه، ۳۰ دی در ورزشگاه دی وای پاتیل بمبئی مقابل هند میزبان به میدان رفت و در پایان به تساوی بدون گل دست پیدا کرد. در پایان این دیدار زهره کودایی، دروازه‌بان ایران به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

توماس دنربی سرمربی هند پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل ایران در بازی افتتاحیه جام ملت های آسیا ابراز ناامیدی کرد و گفت: بله، از این طریق، من از نتیجه ناامید هستم. ما موقعیت های کافی برای گلزنی داشتیم اما همین که هست. همه چیز به مهارت های فنی بستگی دارد.

ایران فوتبال بی باک بازی کرد و سرمربی هند اعتراف کرد که در ابتدا کمی شگفت زده شده بود.

او گفت: من در ابتدا کمی شگفت زده شدم . البته نمی‌توانید بدانید هر بازی یک بازی جدید است، اما آنها بالاتر از حد انتظار شروع کردند. ما همچنین بعد از اینکه آنها را محک زدیم شروع به کنترل بازی کردیم. سعی می کنیم از بازی مقابل چین تایپه امتیاز بگیریم. این بازی تمام شده است، ما نمی توانیم این نتیجه را تغییر دهیم.

مهاجمان هندی در حالی که موقعیت های زیادی ایجاد کردند، نتوانستند آنها را به گل تبدیل کنند و مربی معتقد است که باید برنامه ها را به خوبی اجرا کنند.

دنربی در پاسخ به این سوال که چرا کاملا دیوی از تیم کنار گذاشته شد، گفت: او کمی دیر وارد تیم شد. ما در تلاشیم تا بفهمیم چه کسی برای هر بازی بهترین است.

 

 

ادامه مطلب

ورزشی

۵ بازیکن کرونایی استقلال مشخص شدند

منتشر شده

در

توسط

اسامی ۵ بازیکن استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شدند، مشخص شد.

 باشگاه استقلال دیروز (دوشنبه) اعلام کرد که نتیجه تست کرونای تعداد زیادی از بازیکنان و اعضای کادر تیم فوتبال استقلال مثبت شده است.

به همین علت، نشست خبری فرهاد مجیدی پیش از بازی با پیکان به دلیل شرایط ویژه رخ داده، برگزار نشد و در ادامه نیز با تایید سازمان لیگ، دیدار دو تیم استقلال و پیکان در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی لغو شد.

شب گذشته (دوشنبه) سعید فتاحی، نماینده باشگاه استقلال در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره تعداد افراد مبتلا به کرونا توضیحاتی ارائه داد و تاکید کرد که ۱۷ تن از بازیکنان تیم استقلال و یک نفر از اعضای کادر فنی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

با این حال طبق پیگیری خبرنگار ایسنا، اسامی ۵ بازیکن تیم فوتبال استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، مشخص شد. بر این اساس کوین یامگا، مهدی مهدی‌پور، امیرحسین حسین‌زاده، سیاوش یزدانی و روزبه چشمی از جمله افرادی هستند که میان بازیکنان استقلال به کرونا مبتلا شده‌اند.

نام افراد دیگری که در استقلال مبتلا به کرونا شده‌اند، مشخص نشده و مسئولان سازمان لیگ نیز بر این باور هستند که اسامی متبلایان محرمانه است و نباید منتشر شود! این در حالی است که در فوتبال دنیا و در میان بازیکنان مطرح و حرفه‌ای فوتبال، اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا در تیم‌ها به طور کامل مشخص شده و در این رابطه شفاف‌سازی می‌شود.

 

ادامه مطلب

ورزشی

شناخت کامل حریفان فولاد و سپاهان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

منتشر شده

در

توسط

قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تیم فوتبال سپاهان با صدرنشین فعلی لیگ ستارگان قطر و قهرمان فصل گذشته لیگ ازبکستان هم‌گروه شد.

 قرعه‌کشی فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا با حضور دو نماینده ایران یعنی سپاهان و فولاد برگزار شد تا این دو تیم حریفان خود را در مرحله گروهی بشناسند. سپاهان به عنوان نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران با تیم‌های الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه هم‌گروه شده است و فولاد باید به مصاف تیم‌های شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان و الغرافه قطر برود. هم‌چنین دو تیم استقلال و پرسپولیس به دلیل نگرفتن مجوز حرفه‌ای‌گری از این رقابت‌ها حذف شدند.

فولاد در حالی باید به مصاف شباب الاهلی برود که این تیم از دو بازیکن ایرانی یعنی احمد نوراللهی و مهدی قایدی بهره می‌برد و شناخت این دو بازیکن از سبک بازی تیم نکونام می‌تواند کار نماینده ایران را برای سقوط سخت کند. در گروه سپاهان نیز الدحیلی قرار داد که با وجود ۳ بازی بیش‌تر نسبت به السد در لیگ این ستارگان قطر، صدرنشین است و پاختاکور هم به عنوان قهرمان ازبکستان پا به این مسابقات می‌گذارد.

گروه C: فولاد ایران، شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان، الغرافه قطر

شباب الاهلی

سرمربی: مهدی علی
بازیکنان کلیدی: عزیزجان گانیوف، مهدی قایدی، احمد نوراللهی، توماس اولسن
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده سوم با ۵۰ امتیاز(کمترین باخت در طول فصل)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۷ قهرمانی لیگ امارات، ۱۰ قهرمانی جام پادشاهی امارات، ۵ قهرمانی جام حذفی، ۵ قهرمانی سوپرکاپ امارات

آحال ترکمنستان

سرمربی: بگنچ گارایف
بازیکنان کلیدی: رسول هوجایف، سردار گلدیوف (تمام بازیکنان این تیم ترکمنستانی هستند)
رتبه فعلی در لیگ: آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۲۹ امتیاز (لیگ ۸ تیمی)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: نخستین حضور
افتخارات: ۶ نایب قهرمانی لیگ ترکمنستان، ۳ قهرمانی جام حذفی، یک سپورکاپ ترکمنستان

الغرافه قطر

سرمربی: آندره‌آ استراماچونی
بازیکنان کلیدی: گابریل پیرس، شیخ دیاباته، سوفیان هانی
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده چهارم با ۳۳ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۱۸
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ ستارگان قطر، ۷ قهرمانی در جام امیر قطر، ۳ قهرمانی جام حذفی، ۲ قهرمانی سوپرکاپ قطر

گروه D: سپاهان ایران، الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه

الدحیل قطر

سرمربی: لوییز کاسترو
بازیکنان کلیدی: توبی آلدروایرلد، ادمیلسون، نام تائه هی، اولونگا(آقای گل فصل پیش لیگ قهرمانان آسیا)
رتبه فعلی در لیگ: صدرنشین با ۳۲ امتیاز(۳ بازی بیشتر از السد ۳۱ امتیازی)
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۴۷ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ قطر، ۳ قهرمانی در جام حذفی، ۲ قهرمانی در سوپرکاپ قطر

پاختاکور ازبکستان

سرمربی: پیتر هیوسترا
بازیکنان کلیدی: ارن دردیوک، دراگان چران، سردار رشیدوف، ایگور کریمتس
رتبه فعلی در لیگ: هنوز آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: قهرمان با ۶۰ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۱۴ قهرمانی لیگ ازبکستان، ۱۳ قهرمانی جام حذفی

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها