با ما همراه باشید

ورزشی

انگلیس 2 – آلمان 0؛ عملیات برد در 4 دقیقه

منتشر شده

در

تیم ملی انگلیس پس با کسب پیروزی مقابل کرواسی و چک و مساوی با اسکاتلند با 7 امتیاز به عنوان تیم اول گروه D راهی مرحله یک هشتم نهایی یورو 2020 شد. این تیم امشب برای صعود به جمع هشت تیم نهایی مسابقات به مصاف آلمان رفت؛ تیمی که در گروه مرگ ابتدا با یک گل مغلوب آلمان شد، سپس با نتیجه 4 بر 2 پرتغال را شکست داد و با کسب تساوی 2-2 مقابل مجارستان به عنوان تیم دوم گروه F راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. تقابل دو تیم به قبل و بعد از حضور گریلیش تقسیم می شود؛ بازیکنی که بعد از ورودش به میدان در دقیقه 70، انگلیس دو بار دروازه آلمان را باز کرده و پیروز این دیدار حساس شد تا در میان تشویق بی امان هوادارانش، جشن صعود را با شکست رقیب دیرینه خود برپا کند.

 

 

مرحله یک هشتم نهایی یورو 2020؛
سه شنبه: 1400/04/08 ؛ ساعت 20:30
ورزشگاه: ومبلی لندن
داور: دنی مک کلی (هلند)

کارت زرد:

رایس (4)- فیلیپس (40)- مگوآیر  (77) از انگلیس
گینتر (25)- روبین گوسنز (70) از آلمان

 

 

 

 

 

ترکیب تیم ملی انگلیس:

 

 

 

 

ترکیب تیم ملی آلمان:

 

 

 

 

انگلیس 1 – آلمان 0 (رحیم استرلینگ 75): پاس کین روی خط محوطه جریمه به گریلیش در سمت چپ رسید که او هم با یک پاس کوتاه، شاو را صاحب توپ کرد؛ ارسال کوتاهِ در عرض شاو را رحیم استرلینگ با یک اشاره به موقع در دهانه دروازه به گل اول سه شیرها تبدیل کرد. (ویدیو)

 

 

 

 

 

انگلیس 2 – آلمان 0 (هری کین 86): گریلیش که بعد از ورودش به میدان همه چیز را به نفع انگلیس تغییر داده بود با یک ارسال از سمت چپ محوطه جریمه، توپ را به دهانه دروازه آلمان رساند که این ارسال را هری کین با ضربه سر شیرجه ای به گل دوم تیمش تبدیل کرد. (ویدیو)

 

 

 

 

لحظات حساس:

 

 

دقیقه 16: شلیک کات دار و زیبای رحیم استرلینگ از پشت محوطه جریمه را مانوئل نویر با یک شیرجه عالی راهی کرنر کرد.

 

 

 

 

دقیقه 17: ضربه سر مگوآیر روی ارسال کرنر را مانوئل نویر با جایگیری مناسب در اختیار گرفت.

دقیقه 27: یک ارسال از سمت راست و ضربه سر مگوآیر پیش تاخته یک بار دیگر دروازه آلمان را تهدید کرد؛ ضربه مدافع انگلیس اما با فاصله از کنار دروازه نویر راهی اوت شد.

دقیقه 32:  ورنر در سمت راست محوطه جریمه تیم ملی انگلیس صاحب توپ شد و در موقعیت تک به تک می رفت دروازه این تیم را باز کند که با واکنش خوب پیکفورد مواجه شد.

 

 

 

 

دقیقه 2+45: روی حرکت پا به توپ استرلینگ که با دخالت مدافعان آلمان با بلوکه شدن توپ همراه بود، هری کین در دهانه دروازه می رفت صاحب موقعیت شود که تکل به موقع هوملز مانع از این کار شد.

 

 

 

 

دقیقه 48: شوت روی پای دیدنی کای هاورتز از سمت راست محوطه جریمه را پیکفورد با عکس العملی بی نقص راهی کرنر کرد.

 

 

 

 

 

دقیقه 81: توماس مولر در موقعیت تک به تک با پیکفورد فاصله ای تا باز کردن دروازه انگلیس نداشت اما ضربه او با اختلافی بسیار اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

 

 

 

 

شرح بازی:

 

 

آلمان بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ششم و روی فرار لئون گورتزکا می توانست به گل برسد، اما داکلان ریس او را متوقف کرد و ضربه ایستگاهی حاصل از این خطا نیز برای ژرمن ها به راحتی از دست رفت.

 

اما در دقیقه 16 این دیدار بود که رحیم استرلینگ، وینگر تند و تیز انگلیس در پشت محوطه صاحب فرصت شده و اقدام به شوت زدن کرد، اما ضربه فنی او با واکنش تماشایی مانوئل نویر همراه شد.

 

در دقیقه 33 آلمان بهترین فرصت را برای زدن گل اول از دست داد. ارسال عمقی و زمینی لئون گورتزکا باعث شد تیمو ورنر در موقعیتی تقریبا تک به تک قرار بگیرد. اما جوردن پیکفورد با خروج به موقع خود زاویه را تنگ کرد و در نهایت موفق به مهار ضربه زمینی مهاجم آلمان شد.

 

 

در اوقات اضافی نیمه اول و با توپربایی رحیم استرلینگ در میانه میدان و دفع اشتباه مدافع آلمان، هری کین صاحب فرصت فوق العاده ای برای گلزنی شد. اما تلاش او برای جا گذاشتن مانوئل نویر اثربخش نبود و در نهایت مت هوملس با یک تکل تماشایی توپ را دور کرد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به اتمام برسد.

 

 

 

 

 

در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم آلمان صاحب بهترین فرصت برای زدن گل اول شده و می توانست کار را تمام کند، اما ضربه والی و فوق العاده کای هاورتز با عکس العمل فوق العاده پیکفورد همراه شد.

 

در ادامه جریان بازی آرام شد و در حالیکه به نظر می رسید دو تیم به رفتن بازی به وقت اضافی راضی هستند، انگلیس در دقیقه 75 به گل رسید. پاس جک گریلیش در سمت چپ به لوک شاو رسید و ارسال عرضی و دقیق او را رحیم استرلینگ به راحتی تبدیل به گل کرد.

 

در دقیقه 81 و روی اشتباه رحیم استرلینگ در میانه میدان، آلمان با ضدحمله سریع خود صاحب بهترین بخت گلزنی شد، اما ضربه توماس مولر در موقعیتی تک به تک و در بهترین شرایط ممکن با اختلاف کمی به بیرون رفت.

 

آلمان خیلی سریع تاوان این فرصت سوزی را داد. این بار روی ارسال گریلیش از سمت چپ، هری کین در مقابل دروازه و با یک ضربه سر دقیق موفق شد گل دوم را وارد دروازه نویر کند. در ادامه تلاش آلمان برای جبران نتیجه ای در پی نداشت و انگلیس با برتری 0-2 راهی دور بعدی شد.

 

 

 

 

 

 

اتفاق ویژه:

 

ساوت گیت در بازی امشب چهره های شاخص بسیاری را نیمکت نشین کرده بود اما در این میان غیبت گریلیش بیش از همه مورد توجه بود؛ بازیکنی که در دقیقه 70 وارد زمین شد. ورود او به زمین با واکنش مثبت هواداران حاضر در ورزشگاه نیز همراه بود. ستاره خط میانی انگلیسی ها در عرض 10 دقیقه روی دو حرکت زیبا، زمینه ساز به گل رسیدن تیمش شد تا ورودش به میدان را اتفاق ویژه بازی بنامیم.

 

 

 

در حاشیه:

 

* نشریه بیلد مدعی شد در صورت ماندن این بازیکنان در میدان، تونی کروس، توماس مولر، جاشوا کیمیچ، لئون گورتزکا و کای هاورتز به ترتیب پنالتی زن های مانشافت در این مسابقه خواهند بود.

* نکته جالب در ترکیب تیم ملی انگلیس نیمکت نشینی بازیکنانی نظیر فودن و منسون مونت است که در بازی های قبلی به عنوان بازیکن ثابت به میدان می رفتند

* دو تیم در 4 بازی اخیر خود هر کدام یک بار موفق به کسب برد شده اند و 2 بار نیز به تساوی رضایت داده اند.

* این بازی میهمانان ویژه بسیاری دارد؛ از دیوید بکهام تا اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا.

 

 

* 40 هزار نفر تماشاگر با حضور در ورزشگاه ومبلی، این دیدار را از نزدیک تماشا می کنند؛ این بیشترین تعداد تماشاگر طی 15 ماه اخیر در فوتبال انگلستان است.

 

* دو تن از تماشاگران جالب این دیدار، زن و شوهری هستند که آقا طرفدار تیم ملی انگلستان است و خانم طرفدار تیم ملی آلمان؛ دست نوشته آنها اما جالب تر است که در مورد این اختلاف نظر به طنز نوشته اند: “این می تواند به طلاق ختم شود!”

 

 

 

* سیو دیدنی پیکفورد در اوایل نیمه اول، تحسین کاربران را در فضای مجازی به همراه داشت. بسیاری از هواداران انگلیس در توئیتر با انتشار تصاویر مختلفی به تمجید از دروازه بان تیم شان پرداختند.

 

 

* بخش قابل توجهی از توئیت های یکساعت اخیر، به موقعیت طلایی مربوط می شود که هری کین آن را به راحتی در دقایق پایانی نیمه اول از دست داد.

 

 

 

* بازی کم افت و خیز دو تیم طی 20 دقیقه نخست نیمه دوم واکنش های بسیاری به همراه داشته است. یکی از این واکنش ها، عکس زیر است با شرح: “احساس تماشای این بازی بعد از دو هیجان مطلق دیروز!”

 

 

 

* گریلیش که یکی از غایبان پر سر و صدای ترکیب تیم ملی انگلیس در بازی امشب بود در دقیقه 70 در میان تشویق هواداران تیمش بالاخره وارد زمین شد. توئیتر استون ویلا هم خیلی زود به این اتفاق واکنش نشان داد.

 

منبع: ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

پایان کار ورزشکاران ایران در روز افتتاحیه المپیک + نتایج

منتشر شده

در

توسط

پایان کار ورزشکاران ایران در روز افتتاحیه المپیک + نتایج

در نخستین روز از رقابت ورزشکاران ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، نازنین ملایی به مرحله یک چهارم نهایی روئینگ تک نفره راه یافت و میلاد وزیری در مرحله مقدماتی ریکرو شصت و سوم شد.

 بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو بعد از یک وقفه یک‌ساله به دلیل شیوع ویروس کرونا، ساعت ۱۵:۳۰ به وقت تهران امروز با برگزاری مراسم افتتاحیه، رسما آغاز می‌شود.

اما در نخستین روز از رقابت ورزشکاران ایرانی، مسابقات نازنین ملایی قبل از شروع رسمی مسابقات در مرحله گروهی رویینگ تک نفره مسابقه داد که موفق به صعود به مرحله یک چهارم نهایی شد.

*قایقرانی:
نازنین ملایی به عنوان اولین نماینده ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ در مرحله گروهی روئینگ یک نفره زنان پارو زد و در گروه خود سوم شد تا به مرحله یک چهارم نهایی راه یابد.

*تیروکمان:

میلاد وزیری نیز به عنوان تنها نماینده ایران در تیروکمان در مرحله مقدماتی ریکرو انفرادی مسابقه داد که از میان ۶۴ تیرانداز حاضر در این ماده در رده شصت و سوم قرار گرفت. او روز سه‌شنبه در مرحله حذفی مسابقه خواهد داد.

ایران در المپیک توکیو ۶۶ نماینده دارد که به تدریج به رقابت با حریفان خود می‌پردازند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

ورزشی

محرومیت داور لیگ برتری از کلیه فعالیتهای فوتبالی به مدت ۲۰روز

منتشر شده

در

توسط

محرومیت داور لیگ برتری از کلیه فعالیتهای فوتبالی به مدت ۲۰روز

کمیته اخلاق از محرومیت داور دیدار ملوان بندرانزلی و بادران تهران به علت اشتباهات این داور در این دیدار خبر داد.

بعد از اشتباه محرز رضا کرمانشاهی در دیدار سرنوشت ساز ملوان و بادران، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال او را از هر گونه فعالیت محروم کرد.

در بیانیه این کمیته آمده است: «مستنداً به مواد ٦٥ آئین نامه اخلاق و بند الف ماده ٧٣ مقررات انضباطی با توجه به گزارش واصله مبنی بر رفتارهای غیرحرفه ای داوری، رضا کرمانشاهی (داور دیدار ملوان بندرانزلی و بادران)، نظر به اینکه تمام اشخاص تابع اساسنامه فدراسیون فوتبال و مقررات آئین نامه اخلاق متعهد و مکلف هستند که از ارتکاب هرگونه رفتاری که به سلامت مسابقات لطمه وارد می‌کند خودداری نمایند، لذا رضا کرمانشاهی از کلیه فعالیتهای فوتبالی به مدت بیست روز محروم است. جلسه رسیدگی به تخلف وی متعاقبا اعلام می‌شود.»

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

ورزشی

دستمال کثیف، شیشه تمیز!

منتشر شده

در

توسط

دستمال کثیف، شیشه تمیز!

احضار و محرومیت چند بازیکن فقط مُسکن است، درمان نیست، برای این که متخلفان واقعاً احساس ناامنی کنند لازم است یک عزم ملی شکل بگیرد. نهادهای امنیتی و نظارتی و قضایی لازم است نه فقط مشارکت سلبی کنند بلکه به سمت فرهنگ‌سازی و پیشگیری بروند وگرنه گذاشتن تمام تخم مرغ‌های گندیده در سبد فدراسیون فوتبال نه منصفانه است و نه چاره کار.

در یادداشتی در عصر ایران به قلم احسان محمدی آمده است: «دو سال پیش مجری یک سلسله‌نشست در مورد مسائل اجتماعی بودم. در جلسه‌ای با حضور مقامی از قوه قضاییه و چهره‌ای دانشگاهی در خصوص لزوم حمایت از سوت‌زنان فساد حرف زدیم. سوت‌زن فساد کسی است که با محض آگاهی از شکل‌گیری یا رخ‌دادن فساد در هر حوزه‌ای مقامات قضایی را در جریان می‌گذارد. فارغ از مسئولیت اجتماعی بعضی اوقات نهادهای نظارتی مشوق‌های مالی هم برای این افراد در نظر می‌گیرند. مهمان برنامه بارها این جمله را تکرار کرد: با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه را تمیز کرد.

مقصودش این بود که وقتی در یک ساختار افراد خودشان آلوده هستند انتظار این که بتوانند با فساد مبارزه کنند خیالپردازانه است. حرفش منطقی بود اما در پاسخ این سوال که نمی‌توانیم برای مبارزه با فساد فرشته استخدام کنیم و چطور افراد منزه را پیدا کرد وقتی ساختاری وجود دارد که در آن فساد تکثیر می‌شود جواب قانع‌کننده‌ای داشت. پاسخی که بتوان از آن به عنوان راهکاری «عملی» در شرایط حال حاضر کشور بهره گرفت.

این روزها بحث فساد در فوتبال و تبانی به‌ویژه در لیگ یک‌ و دو داغ است. تصاویری وجود دارد که اکثر بینندگان را متقاعد می‌کند که جز شرط‌بندی و تبانی هیچ عامل دیگری نمی‌تواند رقم‌زننده آن باشد. فشار زیادی بر فدراسیون فوتبال وارد است که هم جلوی رخ‌دادن این اتفاقات را بگیرد، هم آن را اثبات‌ و افشا کند و هم با متخلفان قاطعانه برخورد شود. رئیس فدراسیون فوتبال قول برخورد بدون تعارف داده است اما آیا می‌توان این کار را به‌تنهایی انجام داد؟ فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ قادر هستند ریشه این تخلفات را بخشکانند؟

برخی بازیکنان، مربیان و حتی داوران که زیست و ارتزاق‌شان از فوتبال است متهم‌ شده‌اند که در این فساد دخیل هستند. همان کسانی که انتظار می‌رود دستمال سفید پاک‌کننده شیشه کثیف باشند خودشان قسمتی از معضل هستند.

این اتفاق خاص ایران نیست. رسوایی کالچوپولی در ایتالیا یا حتی تبانی داوران در فوتبال آلمان به عنوان دو کشور ممتاز در فوتبال جهان که لیگ‌های باکیفیتی دارند نشان داد که هر جا پای‌ پول وسط بیاید آدم‌ها زانوهایشان سست می‌شود. نه از شعار برخورد قاطع می‌ترسند و نه آن قدر اهل زهد و تقوا هستند که از عذاب الهی خوف کنند. بازیکنی که قراردادش در یک لیگ ۶۰ میلیون تومان است وقتی پیشنهاد وسوسه‌انگیزی از سوی سایت‌های شرط‌بندی دریافت می‌کند که مثلا ۲۰ میلیون تومان بگیرد و در رقم‌خوردن یک‌ نتیجه سهیم باشد احتمالاً به ۲۰ میلیون تومان بیشتر از شعار بازی جوانمردانه فکر می‌کند. البته که همه از این قماش نیستند و بازیکنان و مربیان شریفی هستند که تحت هیچ شرایطی تن به این رفتارها نمی‌دهند.

این اتفاقات از قبل وجود داشته و حالا به مدد نظارت رسانه‌ها امکان علنی‌شدن آن فراهم آمده و هیچ فدراسیونی به‌تنهایی قادر به برگرداندن دیو فساد به شیشه نیست. مگر روسای قوه قضاییه و نهادهای نظارتی و حسابرسی توانستند ریشه اختلاس بانکی را بخشکانند؟ آنجا ورودی و خروجی به ریال مشخص است و این همه سوراخ دارد، در فوتبال که گاهی امکان اثبات این که دروازه‌بان لیز خورده یا عمداً به‌ توپ راه داده است که اثبات آن محال است، چطور می‌شود به‌راحتی این کار را کرد؟

وقتی اقتصاد یک کشور به هم ریخته شده، پول جای اخلاقیات را گرفته، نمودار مثل موشک در حال حرکت عمودی و آینده ناروشن است نمی‌توان با شعار جلوی فساد را گرفت. بنگاه‌های زیرزمینی شرط‌بندی همه جا ریشه دارند، بازیکنان‌ وحتی گاهی مربیان و داوران را آلوده‌ کرده‌اند و فدراسیون فوتبال اجازه‌ و اختیار برخورد با آنها را ندارد چطور می‌شود از مبارزه بنیادین با فساد در فوتبال حرف زد. احضار و محرومیت چند بازیکن فقط مُسکن است، درمان نیست، برای این که متخلفان واقعاً احساس ناامنی کنند لازم است یک عزم ملی شکل بگیرد. نهادهای امنیتی و نظارتی و قضایی لازم است نه فقط مشارکت سلبی کنند بلکه به سمت فرهنگ‌سازی و پیشگیری بروند وگرنه گذاشتن تمام تخم مرغ‌های گندیده در سبد فدراسیون فوتبال نه منصفانه است و نه چاره کار.»

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها