با ما همراه باشید

تکنولوژی

اولین توکن نوآوری برای تامین مالی اکوسیستم نوآوری کشور فعال شد

منتشر شده

در

اولین توکن نوآوری برای تامین مالی اکوسیستم نوآوری کشور فعال شد

یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تامین مالی اکوسیستم نوآوری در همکاری با پارک فناوری پردیس اولین توکن نوآوری را فعال کرد و به گفته آنها، اینوتوکن ارائه شده در این پروژه علاوه بر تامین راحت‌تر سرمایه برای شرکت‌های نوپا، موجب کاهش ریسک خواهد شد.

 اینوتوکن ابزاری مبتنی بر فناوری بلاکچین و برای تسهیل فرآیندهای اکوسیستم نوآوری خلق شده است. استارت‌آپ‌ها در شبکه “اینوتوکن” قادر خواهند بود خدمات مورد نیاز رشد و توسعه خود را جامع‌تر، بهتر و ارزان‌تر تهیه کنند و از سوی دیگر سرمایه گذاران خرد و کلان اکوسیستم نوآوری نیز می‌توانند ریسک سرمایه گذاری خود را کاهش داده و ضمن آنکه خدمات دهندگان می‌توانند بازار خود را گسترش دهند.

این ابزار جدید مالی از سوی یکی از شرکت‌های فعال در حوزه ارائه خدمات حوزه توسعه کسب وکار، با ایجاد بستری بر مبنای بلاکچین و ایجاد یک “توکن” واحد برای حوزه نوآوری کشور در جهت تعاملات هر چه بهتر بازیگران این حوزه، گام برداشته است.

هدف این فناوران در این پروژه، ایجاد بازاری به منظور ایجاد امکان برای بهره مندی اعضای اکوسیستم نوآوری کشور از ارزش ایجاد شده در آن و استفاده از توکن دارایی اینوتوکن به عنوان یک ابزار تسهیلگر مراودات برای حلقه بسته مصارف و مراودات بین بازیگران اکوسیستم نوآوری کشور است.

فرایند اجرایی شدن پروژه به این صورت است که این شرکت ارائه دهنده خدمات دانش بنیان به عنوان ناشر توکن، از طریق کمیسیون راهبری که متشکل از مجموعه‌ای از فعالان اکوسیستم نوآوری هستند، اقدام به ارزیابی استارت‌آپ‌هایی که از جانب یکی از اعضای کمیسیون جهت دریافت اینوتوکن معرفی شده‌اند، می‌کند و در صورت تأیید این کمیسیون، ناشر در ازای اخذ درصدی از سهام شرکت، تعدادی اینوتوکن در اختیار این استارت‌آپ قرار می‌دهد.

اینوتوکن‌ نماینده مالکیت دارندگان آن در سبدی از سهام استارت‌آپ‌ها است و استارت‌آپ می‌تواند در ازای آن، خدمات مورد نیاز خود را دریافت کند. از این طریق در زیست بوم نوآوری از توکن‌های ارائه شده به پذیرندگان، برای رفع نیازمندی‌های استارت‌آپ‌ها استفاده می‌شود.

از آنجایی که اینوتوکن ابزار تامین مالی برای استارت‌آپ‌ها است، دریافت کنندگان اینوتوکن با خرید آن به جای پذیرش ریسک یک استارت‌آپ، در سبدی از استارت‌آپ‌ها مشارکت خواهند داشت و به این ترتیب ضمن کمک به آن استارت‌آپ ریسک کمتری را متحمل خواهند شد.

در ابتدای انتشار، ۲ میلیارد عدد توکن اینوتوکن بی پشتوانه منتشر می‌شود. این توکن‌ها به حساب پیش عرضه منتقل شده و قابلیت فروش و نقل و انتقال ندارند. هر زمان که استارت‌آپی توسط یکی از معرفان به کمیسیون راهبری معرفی شود و بتواند تأیید بیش از درصد ۵۰ درصد از اعضای کمیسیون راهبری را به دست آورد، توکن از حساب پیش عرضه به حساب استارت‌آپ منتقل خواهد شد که این توکن‌ها قابل خریدوفروش و تبادل هستند.

پارسا عباسی از بنیانگذاران این شرکت فناور در گفت‌وگو با ایسنا، “اینوتوکن” را اولین توکن کشور در حوزه نوآوری کشور دانست که با امضای تفاهم همکاری با مرکز شتابدهنده و نوآوری پارک فناوری پردیس فعالیت خود را آغاز و ابراز امیدواری کرد که به واسط این توکن، گردش مالی در اکوسیستم نوآوری بیشتر و شفاف‌تر و سرمایه‌گذاری بر روی استات‌آپ‌ها نیز تسهیل شود.

وی با تاکید بر اینکه استارت‌آپ‌ها از این طریق می‌توانند راحت‌تر جذب سرمایه داشته باشند، اظهار کرد: این “توکن” یک توکن دارایی است که بر بستر بلاکچین فعالیت می‌کند و یک رمز ارز داخلی اکوسیستم نوآوری به شمار می‌رود؛ چرا که این توکن در اکوسیستم نوآوری به کار گرفته شده است.

عباسی در خصوص نحوه ارائه خدمات اینوتوکن، توضیح داد: استارت‌آپ‌ها با ارائه بخشی از سهام خود به اینوتوکن می‌توانند به جای “ریال”، “توکن” دریافت کنند و ما به ازای آن، خدماتی را که در اکوسیستم نوآوری نیاز دارند، به صورت یکپارچه و ارزان‌تر دریافت خواهند کرد. از سوی دیگر سرمایه‌گذاران به واسطه این ابزار مالی از سرمایه‌گذاری خیلی فرسایش خود که سال‌ها طول می‌کشد که از آن خارج شوند، دور می‌شوند و از این طریق راحت‌تر سرمایه‌گذاری می‌کنند، ضمن آنکه “نقد شوندگی” سرمایه‌گذاری آنها نیز بالاتر می‌رود.

این فعال حوزه توسعه سرمایه اکوسیستم نوآوری، با بیان اینکه میزان سهام واگذار شده از سوی استات‌آپ‌ها از طریق شبکه این شرکت مشخص خواهد شد، گفت:  این شبکه شامل کمیسیون راهبری متشکل از خبرگان اکوسیستم مانند صندوق‌ها و شتابدهنده‌ها و سرمایه گذاران خطرپذیر است و آنها در زمینه ارزش‌گذاری استارت‌آپ‌ها تصمیم می‌گیرند. میزان سهام هر شرکت بر اساس ارزش‌گذاری‌ای که این کمیسیون بر روی استارت‌آپ‌ها انجام می‌دهد، تعیین می‌شود و به میزانی که سهام این شرکت‌ها واگذار شود، به آنها توکن تعلق خواهد گرفت.

به گفته وی در ازای میزان توکنی که شرکت‌های نوپا دریافت می‌کنند، می‌توانند کلیه خدماتی را که در حوزه نوآوری نیاز است مانند منتورینگ، ارائه آموزش، فضای کار اشتراکی و تبلیغات و سرمایه، جذب کنند.

عباسی تاکید کرد: سقف و کفی برای اعطای توکن برای شرکت‌ها در نظر گرفته نشده است و میزان توکن اختصاص داده شده به شرکت‌ها با تشخیص کمیسیون راهبری صورت می‌گیرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکنولوژی

زاکربرگ رکورددار هزینه امنیت شخصی شد

منتشر شده

در

توسط

زاکربرگ رکورددار هزینه امنیت شخصی شد

هزینه حفاظت از مدیران برجسته فناوری با وجود قرنطینه کرونا که سفرها را متوقف کرده، همچنان سر به فلک می کشد و مدیرعامل فیس بوک رکوددار هزینه‌هایی است که سال میلادی گذشته برای امنیت شخصی مدیران فناوری انجام گرفت.

 بررسی هزینه‌های امنیتی غولهای فناوری سیلیکون ولی نشان می‌دهد که این شرکت‌ها سال میلادی گذشته جمعا ۴۶ میلیون دلار برای حفاظت شخصی مدیران ارشدشان هزینه کردند. از میان این مدیران، هزینه امنیت شخصی مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک به تنهایی ۲۳.۴ میلیون دلار شد که در مقایسه با ۲۰.۴ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ افزایش داشت. این شرکت افزایش هزینه را به پروتکل‌های جدید مربوط به همه گیری کووید ۱۹ و حفاظت بیشتر در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نسبت داد.

از این نظر زاکربرگ با فاصله زیادی از سایر چهره‌های شاخص همردیف خود قرار گرفت. در مقایسه، جف بزوس، موسس آمازون و پولدارترین مرد جهان تنها ۱.۶ میلیون دلار برای امنیت شخصی هزینه کرد. شریل سندبرگ، مدیر عملیاتی فیس بوک با هزینه ۷.۶ میلیون دلاری در سال ۲۰۲۰ در رتبه دوم قرار گرفت و نشان داد فیس بوک تا چه حد در این زمینه محتاط است.

نتایج این بررسی ارج و منزلت فزاینده نخبگان فناوری را نشان می‌دهد که همسو با رشد ارزش سرمایه بازار شرکتهایشان که خدمات محبوبی را در سراسر جهان عرضه می‌کنند، شناخته تر شده‌اند. شهرت به طور اجتناب ناپذیری توجه ناخواسته‌ای را همراه می آورد.

فیس بوک که در هر زمینه‌ای از پولاریزه کردن گفتمان عمومی تا کمک به انتشار اطلاعات نادرست درباره واکسن کووید، متهم شده است، حق دارد که در موضع دفاعی باشد. این شرکت پیشتر در اظهارنامه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرده بود که نام زاکربرگ با احساسات منفی که پیرامونش قرار دارد، مترادف شده است. فیس بوک در آوریل اعلام کرده بود که در ارزیابی سالانه اش تهدیدهایی را علیه آقای زاکربرگ شناسایی کرده است. سایر مدیران فناوری هم برای شهرت غیرمعمول خود تاوان داده اند. در سال ۲۰۲۰ فاش شد که تلفن جف بزوس دو سال پیش از طریق واتس اپ و احتمالا توسط محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی هک شده است.

بر اساس گزارش انگجت، فهرست هزینه‌های امنیت شخصی شامل یازده نفر است. ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل با ۵.۴ میلیون دلار هزینه در رتبه سوم قرار دارد. پس از آن جان زیمر، هم موسس و رئیس شرکت لیفت با ۲.۶ میلیون دلار، لری الیسون، مدیرعامل شرکت اوراکل با ۱.۷۱ میلیون دلار، ایوان اشپیگل، مدیرعامل اسنپ با ۱.۶۷ میلیون دلار، جف بزوس و مارک بنیوف، مدیرعامل سلزفورس با ۱.۳۱ میلیون دلار، دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر با ۸۴۹ هزار دلار، لوگان گرین، مدیرعامل لیفت با ۵۹۹ هزار دلار و تیم کوک، مدیرعامل اپل با ۴۷۰ هزار دلار قرار می گیرند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

تکنولوژی

تست قابلیت “لیمیتس” برای مقابله با آزار و اذیت در اینستاگرام

منتشر شده

در

توسط

تست قابلیت "لیمیتس" برای مقابله با آزار و اذیت در اینستاگرام

اینستاگرام قابلیت جدیدی به نام “لیمیتس” (Limits) را آزمایش می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد هر زمان حس کنند که هدف آزار و اذیت قرار دارند، حسابشان را قفل کرده و هرگونه تعامل احتمالی را محدود کنند.

 آدام موسری، مدیر اینستاگرام در معرفی این ابزار به فینال یورو ۲۰۲۰ اشاره کرد که در جریان آن بازیگران سیاه پوست تیم ملی انگلیس پس از شکست تیمشان در برابر ایتالیا در مرحله پنالتی، با موج آزار و اذیت روبرو شدند.

موسری در ویدیویی که روز پنج شنبه به اشتراک گذاشت، اعلام کرد نژادپرستی و نفرت پراکنی جایی در اینستاگرام ندارند. نه تنها مشاهده این که با افراد چطور به این شکل رفتار می شود، انزجاورآور است بلکه نحوه عملکرد اینستاگرام هم زیر سوال می رود.

موسری گفت: اینستاگرام در تلاش برای مقابله با آزار و اذیت در این پلتفرم، قصد دارد تا جای ممکن نفرت پراکنی را به صفر برساند. با این حال می‌دانیم که ریشه کن کردن کامل تمامی اشکال نژادپرستی در این اپلیکیشن احتمالا غیرممکن است. این اپلیکیشن قصد دارد به کاربران ابزارهای بیشتری را فراهم کند که در برابر آزار و اذیت قدرت بیشتری به آنها می‌دهد و “لیمیتس” هم در این زمینه عمل می‌کند. ما می‌دانیم که افراد گاهی موقتا در شرایط ریسک واقعی قرار می‌گیرند و باید به آنها ابزاری برای حمایت از خودشان بدهیم.

بر اساس گزارش انگجت، اینستاگرام در حال حاضر “لیمیتس” را در شماری از کشورهای جهان آزمایش می‌کند. در این بین، موسری قول داد اینستاگرام درباره نحوه مقابله با نژادپرستی در این پلتفرم، در ماههای آینده اطلاعات بیشتری فراهم خواهد کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

تکنولوژی

پیشگیری از کووید-۱۹ با ماسک مجهز به میکروفون و اسپیکر شرکت “LG”!

منتشر شده

در

توسط

پیشگیری از کووید-۱۹ با ماسک مجهز به میکروفون و اسپیکر شرکت "LG"!

شرکت “LG” از نسخه جدید ماسکی که به میکروفون و اسپیکر مجهز است، رونمایی کرد.

 به نقل از نیواطلس، شرکت “LG”، ماسک خود موسوم به “PuriCare Wearable Air Purifier” را با مجهز کردن به میکروفون و اسپیکر به روزرسانی کرده است. این ابزار جدید ابتدا در تایلند و سپس در سایر نقاط جهان عرضه خواهد شد.

شرکت LG در سال گذشته، یکی از نخستین شرکت‌های تجهیزات الکترونیکی بود که به تولید ماسک روی آورد. این ماسک، فناوری تصفیه هوای خود را به یک ابزار قابل حمل منتقل می‌کند. نسخه جدید این ماسک، کوچکتر و سبکتر است و ویژگی‌های حیاتی جدیدی را شامل می‌شود تا یک مشکل بزرگ موجود در نسخه ابتدایی را برطرف کند.

مشکل بزرگ نمونه ابتدایی، دشواری مکالمه هنگام زدن ماسک بود. گزارش‌ها نشان می‌داد که صداها به صورت قابل توجهی از بین می‌روند و کاربران مجبور می‌شوند تا ماسک خود را هنگام صحبت کردن بردارند.

شرکت LG برای غلبه کردن بر این مشکل، یک میکروفون و یک اسپیکر را در ماسک گنجانده است که صدای کاربر را هنگام مکالمه تقویت می‌کند. یک سیستم رایانه‌ای موسوم به “VoiceON” نیز توسط این شرکت به کار گرفته شده است که می‌تواند صحبت کردن کاربر را تشخیص دهد و صدا را تقویت کند.

سایر عناصر به کار رفته در نسخه ابتدایی ماسک نیز در این نسخه جدید، بهینه‌سازی شده‌اند. وزن ماسک در نسخه جدید، از ۱۲۶ گرم به ۹۴ گرم رسیده است.

هیچ ادعایی مبنی بر این که ماسک می‌تواند از کاربران در برابر کروناویروس محافظت کند، وجود ندارد اما بررسی‌ها نشان می‌دهند که فیلترهای به کار رفته در این ماسک، ۹۹/۷ درصد ذرات ویروس را از بین می‌برند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها