کد خبر : 70599
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰:۲۸

اولین دیدار مدیرکل جدید زندان‌های استان تهران از کانون اصلاح و تربیت

اولین دیدار مدیرکل جدید زندان‌های استان تهران از کانون اصلاح و تربیت

مدیرکل جدید زندان‌های استان تهران گفت: کار اصلاحی و تربیتی با همه سختی‌ها و پیچیدگی‌ها، در این مرکز آسان‌تر از مراکز بزرگسالان است؛ زیرا تربیت ثانویه نوجوانان به دلیل شکل نگرفتن شخصیت، راحت‌تر از تربیت ثانویه بزرگسالان است و ان‌شاءالله تلاش بیشتری در حوزه بزهکاران نوجوان صورت خواهد گرفت.  علی رستمی در بازدید از کانون

اولین دیدار مدیرکل جدید زندان‌های استان تهران از کانون اصلاح و تربیت

مدیرکل جدید زندان‌های استان تهران گفت: کار اصلاحی و تربیتی با همه سختی‌ها و پیچیدگی‌ها، در این مرکز آسان‌تر از مراکز بزرگسالان است؛ زیرا تربیت ثانویه نوجوانان به دلیل شکل نگرفتن شخصیت، راحت‌تر از تربیت ثانویه بزرگسالان است و ان‌شاءالله تلاش بیشتری در حوزه بزهکاران نوجوان صورت خواهد گرفت.

 علی رستمی در بازدید از کانون اصلاح و تربیت در میان استقبال مددجویان گفت: همه افراد جامعه ممکن است راه اشتباه را طی کنند، دلایل این امر را در خانواده باید جست‌وجو کرد. هیچ‌کس دوست ندارد نوجوانش مرتکب رفتارهای معارض قانون و اجتماع شود ولی وقتی این اتفاق افتاد، باید راهی برای بازگشت به  مسیر درست پیدا کرد.
مدیرکل جدید زندان‌های استان تهران با بیان اینکه در سالیان گذشته، مدت ۱۲ سال در کانون اصلاح و تربیت خدمت کرده است، تصریح کرد: با تجارب گذشته، به طور کامل در خصوص موضوع نوجوانان و نیازهای شخصیتی آنان اشرافیت دارم و معتقد هستم کار اصلاحی و تربیتی با همه سختی‌ها و پیچیدگی‌ها، در این مرکز آسان‌تر از مراکز بزرگسالان است.
وی افزود: تربیت اولیه در خانواده شکل می‌گیرد ولی ممکن است به دلیل برخی مسائل مانند جدایی والدین یا بدسرپرستی که خود نوجوان هیچ نقشی در این آسیب‌ها ندارد، به دلیل نبود الگوی مناسب و در سن کسب تجربه‌های تلخ و شیرین، دچار کج‌روی‌های اجتماعی شود ولی خوشبختانه برای اغلب قریب به اتفاق این گروه از نوجوان هنوز دیر نیست.
رستمی خاطرنشان کرد: تربیت ثانویه نوجوانان به دلیل شکل نگرفتن شخصیت، راحت تر از تربیت ثانویه بزرگسالان است و انشاء اله تلاش بیشتری در حوزه بزهکاران نوجوان صورت خواهد گرفت. این موضوع از اهم برنامه های اداره کل زندان های استان تهران می باشد و با جدیت دنبال خواهد شد.
مدیر کل جدید زندان‌های استان تهران همچنین خطاب به مسئولان و کارکنان کانون اصلاح و تربیت گفت: اصل محوری نگهداری کودکان زیر ۱۸ سال معارض قانون، تنها با هدف اصلاح و تربیت و همچنین تأمین مصلحت آنان سامان‌دهی شده و بنیان این نظام بر پایه پیشگیری رشدمدار استوار است.
وی با تأکید بر ارتقای رفتار محبت آمیز با نوجوانان این مرکز اظهار داشت: بنا بر اقتضای سن نوجوانی، این گروه از مددجویان که در مکانی جداگانه و به دور از عناوین و مقررات خاص زندان نگهداری می شوند، نیاز به رفتارهای محبت آمیز و شبه خانواده از سوی کارکنان و مدیر مجموعه را دارند.
براساس این گزارش، طی بازدید صورت گرفته، مدیر کل جدید زندان های استان تهران با تک‌تک مددجویان کانون اصلاح و تربیت گفتگو نموده و دردل ها، مشکلات و حرفهایشان را شنید و در خصوص ارتقای خدمات رفاهی آنان دستورات لازم را صادر کرد.
همچنین با بررسی پرونده‌ها و درخواست‌های قضایی مددجویان و هماهنگی با معاون دادستان در امور زندان‌ها، مقرر است مقدمات آزادی ۱۰ نفر از مددجویان فراهم شود که طی روزهای آینده آزاد گردند که خبر تکمیلی آن اعلام خواهد شد.
منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها