با ما همراه باشید

ورزشی

اولین نشست خبری ناگلزمان به عنوان سرمربی بایرن

منتشر شده

در

امروز ظهر یولیان ناگلزمان، سرمربی جدید بایرن مونیخ و جانشین هانسی فلیک، اولین نشست مطبوعاتی خود را با اصحاب رسانه برگزار کرد. الیور کان، مدیر اجرایی جدید بایرن، و همچنین حسن صالح حمیدزیچ، مدیر ورزشی باشگاه، نیز در این نشست حاضر بودند و به سوالات پاسخ گفتند. ناگلزمان در پایان فصل گذشته با مبلغی در حدود 25 میلیون یورو از لایپزیش به بایرن پیوست.

تمرینات بایرن با این مربی جوان و 33 ساله از امروز و پس از اتمام این نشست خبری آغاز خواهد شد. بایرن در این تابستان به اردوی تمرینی نخواهد رفت اما پیش از آغاز فصل جدید چهار دیدار تدارکاتی با کلن، آژاکس، مونشن گلادباخ و ناپل برگزار خواهد کرد.

سرمربی جدید بایرن مونیخ در ابتدای صحبت های خود گفت: “احساس خوبی دارم. بسیار خوشحالم که مربی بایرن مونیخ هستم. این یک آماده‌سازی و یک فصل اول هیجان‌انگیز خواهد بود. صحبت های اولیه با بازیکنان و مربیان بسیار خوب انجام شده است. حالا خوشحالم که امروز تمرینات شروع می شود.

بسیاری از بازیکنان بین‌المللی ما در دو تا سه هفته آینده در دسترس نخواهند بود، اما این مسئله ای است که برای تیم های دیگر نیز وجود دارد. ما بازیکنان جوانان را به تمرینات گروهی اضافه خواهیم کرد. تعداد بازیکنان کاملاً کافی است، 14 تا 15 بازیکن 90 درصد فصل را بازی می کنند، امیدوارم همه روی فرم و آماده باقی بمانند.

امیدواریم که لوکاس هرناندز خیلی سریع برگردد و آلفونسو دیویس که هنوز در گلدکاپ حضور دارد، با آمادگی و در شرایط مناسب برگردد. در این صورت تیم بسیار خوبی خواهیم داشت.”

ناگلزمان درباره سیستمی که قرار است در بایرن مونیخ پیاده کند، گفت: “من قرار نیست همه چیز را زیر و رو کنم و ما قرار نیست در تمام بازی ها با سه مدافع بازی کنیم. موضوع انعطاف‌پذیری و بازی دادن به بازیکنان در پست های ایده آل‌شان است. ما سیستمی را انتخاب می کنیم که بازیکنان در آن راحت باشند.

سرمربی جدید بایرن مونیخ درباره مانوئل نویر، دروازه بان با تجربه این تیم، افزود: “مانوئل نویر کاپیتان باقی می ماند، او کاپیتانی فوق العاده است. همین امر در مورد شورای تیم نیز اعمال می شود. دیوید آلابا رفت، ما به جای او بازیکن دیگری معرفی خواهیم کرد. شورای تیم کمک می کند که همه چیز در یک گروه کوچکتر مورد بحث قرار گیرد. ما این شورا را به همین شکل حفظ خواهیم کرد.”

ناگلزمن افزود: “انگیزه های زیادی برای جشن گرفتن در ماه مه سال آینده در کارین‌پلاتز داریم. من می دانم که در این باشگاه باید عنوان قهرمانی ببری، من هم همین را می خواهم. ما امیدواریم که هر چه زودتر هر تعداد که ممکن است هوادار در استادیوم داشته باشیم. واقعا مشتاق هستیم تا هر چه زودتر این اتفاق رخ دهد.”

واکنش اولی کان به انتخاب ناگلزمان: به موفقیت بایرن با او اطمینان داریم

ناگلزمان درباره اینکه چقدر در سیاست‌گذاری بایرن در نقل و انتقالات دخیل خواهد بود، گفت: ” من معتقدم که باشگاه با مشورت مربی تصمیم‌گیری خواهد کرد. من همیشه نظرم را می دهم. در نهایت این باشگاه است که به بازیکن پول می دهد و معمولاً بازیکنان بیش از مربیان دوام می آورند. ما همیشه با مشورت هم تصمیمات مهم را خواهیم گرفت.

درباره قرارداد پنج ساله با بایرن: “این برای من ارزش زیادی دارد. من با یک قرارداد یک ساله نمی آمدم. (خنده). جدای از شوخی این نشان‌دهنده اعتماد است و من هم قصد دارم که شایسته این اعتماد باشم. اینکه مورد اعتماد قرار بگیرید احساس بسیار خوبی به شما می دهد. اما این موضوع همچنین نشان می دهد که باید اینجا به نتیجه برسی.”

درباره برنامه هایی که پس از جدایی ژروم بوآتنگ و داوید آلابا، برای خط دفاع بایرن دارد: ” رفت و آمد بازیکنان کاملاً طبیعی است. بازیکنان بسیار با استعدادی داریم. تانگوی یک استعداد بسیار برجسته است، همه خصوصیات لازم را دارد. من اوپا را هم مدت‌هاست که می شناسم.

ما همچنین پاوارد و هرناندز را داریم. به اندازه کافی بازیکن داریم، در مقطعی اگر لازم شد بازیکنان جوان هم می توانند به کار بیایند. ما در یک ورزش رقابتی هستیم، باید خیلی سریع به موفقیت برسید. بازیکنان با تجربه می توانند بازیکنان جوان را حمایت کنند. من نگران نیستم.”

درباره انتقادها از لروی سانه: ” خوب است که رسانه ها او را رها کنند. او از ویژگی هایی برجسته و سرعتی باورنکردنی برخوردار است و در موقعیت های تک به تک یکی از بهترین هاست. من مطمئن هستم که ما شاهد لروی سانه ای قدرتمندتر خواهیم بود که تأثیر زیادی در موفقیت ما خواهد داشت.”

درباره گورتزکا: ” البته لئون بازیکن بسیار مهمی است و من خوشحال خواهم شد که او برگردد. خوشحال می شوم اگر بتوانیم در اینجا با هم عصر و دورانی جدید را شکل دهیم. او یکی از خطرناک ترین هافبک های جهان است. ما دوست داریم او را اینجا نگه داریم.”

درباره سن بسیار کم و اینکه از مانوئل نویر جوان تر است: “ همیشه از من می پرسند که چگونه با بازیکنان صحبت می کنی. مسئله خود را به جای آنها گذاشتن است. هر بازیکنی در بایرن می خواهد پیشرفت کند. من هنوز جوان هستم، اما می توانیم این کار را انجام دهیم. مشکلی نخواهد بود که مانوئل کمی پیرتر باشد.

ناگلزمان در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا با قرارداد یک ساله به بایرن می آمدی، گفت: “البته! بایرن بزرگترین باشگاه آلمان است. اینجا خانه من است. همیشه آرزویم بوده که در اینجا مربی‌گری کنم. حتما با قرارداد یک ساله هم می پذیرفتم، اما در واقعیت من قراردادی پنج ساله دارم که خیلی بهتر است.

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

تعجب سرمربی هند از کیفیت تیم ملی زنان ایران

منتشر شده

در

توسط

سرمربی تیم هند اعتراف کرد در ابتدا از کیفیت فنی تیم ایران شگفت زده شده است.

 به نقل از استار، تیم ملی فوتبال زنان ایران در اولین دیدار خود از جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه، ۳۰ دی در ورزشگاه دی وای پاتیل بمبئی مقابل هند میزبان به میدان رفت و در پایان به تساوی بدون گل دست پیدا کرد. در پایان این دیدار زهره کودایی، دروازه‌بان ایران به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

توماس دنربی سرمربی هند پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل ایران در بازی افتتاحیه جام ملت های آسیا ابراز ناامیدی کرد و گفت: بله، از این طریق، من از نتیجه ناامید هستم. ما موقعیت های کافی برای گلزنی داشتیم اما همین که هست. همه چیز به مهارت های فنی بستگی دارد.

ایران فوتبال بی باک بازی کرد و سرمربی هند اعتراف کرد که در ابتدا کمی شگفت زده شده بود.

او گفت: من در ابتدا کمی شگفت زده شدم . البته نمی‌توانید بدانید هر بازی یک بازی جدید است، اما آنها بالاتر از حد انتظار شروع کردند. ما همچنین بعد از اینکه آنها را محک زدیم شروع به کنترل بازی کردیم. سعی می کنیم از بازی مقابل چین تایپه امتیاز بگیریم. این بازی تمام شده است، ما نمی توانیم این نتیجه را تغییر دهیم.

مهاجمان هندی در حالی که موقعیت های زیادی ایجاد کردند، نتوانستند آنها را به گل تبدیل کنند و مربی معتقد است که باید برنامه ها را به خوبی اجرا کنند.

دنربی در پاسخ به این سوال که چرا کاملا دیوی از تیم کنار گذاشته شد، گفت: او کمی دیر وارد تیم شد. ما در تلاشیم تا بفهمیم چه کسی برای هر بازی بهترین است.

 

 

ادامه مطلب

ورزشی

۵ بازیکن کرونایی استقلال مشخص شدند

منتشر شده

در

توسط

اسامی ۵ بازیکن استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شدند، مشخص شد.

 باشگاه استقلال دیروز (دوشنبه) اعلام کرد که نتیجه تست کرونای تعداد زیادی از بازیکنان و اعضای کادر تیم فوتبال استقلال مثبت شده است.

به همین علت، نشست خبری فرهاد مجیدی پیش از بازی با پیکان به دلیل شرایط ویژه رخ داده، برگزار نشد و در ادامه نیز با تایید سازمان لیگ، دیدار دو تیم استقلال و پیکان در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی لغو شد.

شب گذشته (دوشنبه) سعید فتاحی، نماینده باشگاه استقلال در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره تعداد افراد مبتلا به کرونا توضیحاتی ارائه داد و تاکید کرد که ۱۷ تن از بازیکنان تیم استقلال و یک نفر از اعضای کادر فنی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

با این حال طبق پیگیری خبرنگار ایسنا، اسامی ۵ بازیکن تیم فوتبال استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، مشخص شد. بر این اساس کوین یامگا، مهدی مهدی‌پور، امیرحسین حسین‌زاده، سیاوش یزدانی و روزبه چشمی از جمله افرادی هستند که میان بازیکنان استقلال به کرونا مبتلا شده‌اند.

نام افراد دیگری که در استقلال مبتلا به کرونا شده‌اند، مشخص نشده و مسئولان سازمان لیگ نیز بر این باور هستند که اسامی متبلایان محرمانه است و نباید منتشر شود! این در حالی است که در فوتبال دنیا و در میان بازیکنان مطرح و حرفه‌ای فوتبال، اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا در تیم‌ها به طور کامل مشخص شده و در این رابطه شفاف‌سازی می‌شود.

 

ادامه مطلب

ورزشی

شناخت کامل حریفان فولاد و سپاهان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

منتشر شده

در

توسط

قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تیم فوتبال سپاهان با صدرنشین فعلی لیگ ستارگان قطر و قهرمان فصل گذشته لیگ ازبکستان هم‌گروه شد.

 قرعه‌کشی فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا با حضور دو نماینده ایران یعنی سپاهان و فولاد برگزار شد تا این دو تیم حریفان خود را در مرحله گروهی بشناسند. سپاهان به عنوان نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران با تیم‌های الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه هم‌گروه شده است و فولاد باید به مصاف تیم‌های شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان و الغرافه قطر برود. هم‌چنین دو تیم استقلال و پرسپولیس به دلیل نگرفتن مجوز حرفه‌ای‌گری از این رقابت‌ها حذف شدند.

فولاد در حالی باید به مصاف شباب الاهلی برود که این تیم از دو بازیکن ایرانی یعنی احمد نوراللهی و مهدی قایدی بهره می‌برد و شناخت این دو بازیکن از سبک بازی تیم نکونام می‌تواند کار نماینده ایران را برای سقوط سخت کند. در گروه سپاهان نیز الدحیلی قرار داد که با وجود ۳ بازی بیش‌تر نسبت به السد در لیگ این ستارگان قطر، صدرنشین است و پاختاکور هم به عنوان قهرمان ازبکستان پا به این مسابقات می‌گذارد.

گروه C: فولاد ایران، شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان، الغرافه قطر

شباب الاهلی

سرمربی: مهدی علی
بازیکنان کلیدی: عزیزجان گانیوف، مهدی قایدی، احمد نوراللهی، توماس اولسن
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده سوم با ۵۰ امتیاز(کمترین باخت در طول فصل)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۷ قهرمانی لیگ امارات، ۱۰ قهرمانی جام پادشاهی امارات، ۵ قهرمانی جام حذفی، ۵ قهرمانی سوپرکاپ امارات

آحال ترکمنستان

سرمربی: بگنچ گارایف
بازیکنان کلیدی: رسول هوجایف، سردار گلدیوف (تمام بازیکنان این تیم ترکمنستانی هستند)
رتبه فعلی در لیگ: آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۲۹ امتیاز (لیگ ۸ تیمی)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: نخستین حضور
افتخارات: ۶ نایب قهرمانی لیگ ترکمنستان، ۳ قهرمانی جام حذفی، یک سپورکاپ ترکمنستان

الغرافه قطر

سرمربی: آندره‌آ استراماچونی
بازیکنان کلیدی: گابریل پیرس، شیخ دیاباته، سوفیان هانی
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده چهارم با ۳۳ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۱۸
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ ستارگان قطر، ۷ قهرمانی در جام امیر قطر، ۳ قهرمانی جام حذفی، ۲ قهرمانی سوپرکاپ قطر

گروه D: سپاهان ایران، الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه

الدحیل قطر

سرمربی: لوییز کاسترو
بازیکنان کلیدی: توبی آلدروایرلد، ادمیلسون، نام تائه هی، اولونگا(آقای گل فصل پیش لیگ قهرمانان آسیا)
رتبه فعلی در لیگ: صدرنشین با ۳۲ امتیاز(۳ بازی بیشتر از السد ۳۱ امتیازی)
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۴۷ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ قطر، ۳ قهرمانی در جام حذفی، ۲ قهرمانی در سوپرکاپ قطر

پاختاکور ازبکستان

سرمربی: پیتر هیوسترا
بازیکنان کلیدی: ارن دردیوک، دراگان چران، سردار رشیدوف، ایگور کریمتس
رتبه فعلی در لیگ: هنوز آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: قهرمان با ۶۰ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۱۴ قهرمانی لیگ ازبکستان، ۱۳ قهرمانی جام حذفی

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها