با ما همراه باشید

ورزشی

اولین نشست خبری ناگلزمان به عنوان سرمربی بایرن

منتشر شده

در

امروز ظهر یولیان ناگلزمان، سرمربی جدید بایرن مونیخ و جانشین هانسی فلیک، اولین نشست مطبوعاتی خود را با اصحاب رسانه برگزار کرد. الیور کان، مدیر اجرایی جدید بایرن، و همچنین حسن صالح حمیدزیچ، مدیر ورزشی باشگاه، نیز در این نشست حاضر بودند و به سوالات پاسخ گفتند. ناگلزمان در پایان فصل گذشته با مبلغی در حدود 25 میلیون یورو از لایپزیش به بایرن پیوست.

تمرینات بایرن با این مربی جوان و 33 ساله از امروز و پس از اتمام این نشست خبری آغاز خواهد شد. بایرن در این تابستان به اردوی تمرینی نخواهد رفت اما پیش از آغاز فصل جدید چهار دیدار تدارکاتی با کلن، آژاکس، مونشن گلادباخ و ناپل برگزار خواهد کرد.

سرمربی جدید بایرن مونیخ در ابتدای صحبت های خود گفت: “احساس خوبی دارم. بسیار خوشحالم که مربی بایرن مونیخ هستم. این یک آماده‌سازی و یک فصل اول هیجان‌انگیز خواهد بود. صحبت های اولیه با بازیکنان و مربیان بسیار خوب انجام شده است. حالا خوشحالم که امروز تمرینات شروع می شود.

بسیاری از بازیکنان بین‌المللی ما در دو تا سه هفته آینده در دسترس نخواهند بود، اما این مسئله ای است که برای تیم های دیگر نیز وجود دارد. ما بازیکنان جوانان را به تمرینات گروهی اضافه خواهیم کرد. تعداد بازیکنان کاملاً کافی است، 14 تا 15 بازیکن 90 درصد فصل را بازی می کنند، امیدوارم همه روی فرم و آماده باقی بمانند.

امیدواریم که لوکاس هرناندز خیلی سریع برگردد و آلفونسو دیویس که هنوز در گلدکاپ حضور دارد، با آمادگی و در شرایط مناسب برگردد. در این صورت تیم بسیار خوبی خواهیم داشت.”

ناگلزمان درباره سیستمی که قرار است در بایرن مونیخ پیاده کند، گفت: “من قرار نیست همه چیز را زیر و رو کنم و ما قرار نیست در تمام بازی ها با سه مدافع بازی کنیم. موضوع انعطاف‌پذیری و بازی دادن به بازیکنان در پست های ایده آل‌شان است. ما سیستمی را انتخاب می کنیم که بازیکنان در آن راحت باشند.

سرمربی جدید بایرن مونیخ درباره مانوئل نویر، دروازه بان با تجربه این تیم، افزود: “مانوئل نویر کاپیتان باقی می ماند، او کاپیتانی فوق العاده است. همین امر در مورد شورای تیم نیز اعمال می شود. دیوید آلابا رفت، ما به جای او بازیکن دیگری معرفی خواهیم کرد. شورای تیم کمک می کند که همه چیز در یک گروه کوچکتر مورد بحث قرار گیرد. ما این شورا را به همین شکل حفظ خواهیم کرد.”

ناگلزمن افزود: “انگیزه های زیادی برای جشن گرفتن در ماه مه سال آینده در کارین‌پلاتز داریم. من می دانم که در این باشگاه باید عنوان قهرمانی ببری، من هم همین را می خواهم. ما امیدواریم که هر چه زودتر هر تعداد که ممکن است هوادار در استادیوم داشته باشیم. واقعا مشتاق هستیم تا هر چه زودتر این اتفاق رخ دهد.”

واکنش اولی کان به انتخاب ناگلزمان: به موفقیت بایرن با او اطمینان داریم

ناگلزمان درباره اینکه چقدر در سیاست‌گذاری بایرن در نقل و انتقالات دخیل خواهد بود، گفت: ” من معتقدم که باشگاه با مشورت مربی تصمیم‌گیری خواهد کرد. من همیشه نظرم را می دهم. در نهایت این باشگاه است که به بازیکن پول می دهد و معمولاً بازیکنان بیش از مربیان دوام می آورند. ما همیشه با مشورت هم تصمیمات مهم را خواهیم گرفت.

درباره قرارداد پنج ساله با بایرن: “این برای من ارزش زیادی دارد. من با یک قرارداد یک ساله نمی آمدم. (خنده). جدای از شوخی این نشان‌دهنده اعتماد است و من هم قصد دارم که شایسته این اعتماد باشم. اینکه مورد اعتماد قرار بگیرید احساس بسیار خوبی به شما می دهد. اما این موضوع همچنین نشان می دهد که باید اینجا به نتیجه برسی.”

درباره برنامه هایی که پس از جدایی ژروم بوآتنگ و داوید آلابا، برای خط دفاع بایرن دارد: ” رفت و آمد بازیکنان کاملاً طبیعی است. بازیکنان بسیار با استعدادی داریم. تانگوی یک استعداد بسیار برجسته است، همه خصوصیات لازم را دارد. من اوپا را هم مدت‌هاست که می شناسم.

ما همچنین پاوارد و هرناندز را داریم. به اندازه کافی بازیکن داریم، در مقطعی اگر لازم شد بازیکنان جوان هم می توانند به کار بیایند. ما در یک ورزش رقابتی هستیم، باید خیلی سریع به موفقیت برسید. بازیکنان با تجربه می توانند بازیکنان جوان را حمایت کنند. من نگران نیستم.”

درباره انتقادها از لروی سانه: ” خوب است که رسانه ها او را رها کنند. او از ویژگی هایی برجسته و سرعتی باورنکردنی برخوردار است و در موقعیت های تک به تک یکی از بهترین هاست. من مطمئن هستم که ما شاهد لروی سانه ای قدرتمندتر خواهیم بود که تأثیر زیادی در موفقیت ما خواهد داشت.”

درباره گورتزکا: ” البته لئون بازیکن بسیار مهمی است و من خوشحال خواهم شد که او برگردد. خوشحال می شوم اگر بتوانیم در اینجا با هم عصر و دورانی جدید را شکل دهیم. او یکی از خطرناک ترین هافبک های جهان است. ما دوست داریم او را اینجا نگه داریم.”

درباره سن بسیار کم و اینکه از مانوئل نویر جوان تر است: “ همیشه از من می پرسند که چگونه با بازیکنان صحبت می کنی. مسئله خود را به جای آنها گذاشتن است. هر بازیکنی در بایرن می خواهد پیشرفت کند. من هنوز جوان هستم، اما می توانیم این کار را انجام دهیم. مشکلی نخواهد بود که مانوئل کمی پیرتر باشد.

ناگلزمان در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا با قرارداد یک ساله به بایرن می آمدی، گفت: “البته! بایرن بزرگترین باشگاه آلمان است. اینجا خانه من است. همیشه آرزویم بوده که در اینجا مربی‌گری کنم. حتما با قرارداد یک ساله هم می پذیرفتم، اما در واقعیت من قراردادی پنج ساله دارم که خیلی بهتر است.

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

پایان کار ورزشکاران ایران در روز افتتاحیه المپیک + نتایج

منتشر شده

در

توسط

پایان کار ورزشکاران ایران در روز افتتاحیه المپیک + نتایج

در نخستین روز از رقابت ورزشکاران ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، نازنین ملایی به مرحله یک چهارم نهایی روئینگ تک نفره راه یافت و میلاد وزیری در مرحله مقدماتی ریکرو شصت و سوم شد.

 بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو بعد از یک وقفه یک‌ساله به دلیل شیوع ویروس کرونا، ساعت ۱۵:۳۰ به وقت تهران امروز با برگزاری مراسم افتتاحیه، رسما آغاز می‌شود.

اما در نخستین روز از رقابت ورزشکاران ایرانی، مسابقات نازنین ملایی قبل از شروع رسمی مسابقات در مرحله گروهی رویینگ تک نفره مسابقه داد که موفق به صعود به مرحله یک چهارم نهایی شد.

*قایقرانی:
نازنین ملایی به عنوان اولین نماینده ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ در مرحله گروهی روئینگ یک نفره زنان پارو زد و در گروه خود سوم شد تا به مرحله یک چهارم نهایی راه یابد.

*تیروکمان:

میلاد وزیری نیز به عنوان تنها نماینده ایران در تیروکمان در مرحله مقدماتی ریکرو انفرادی مسابقه داد که از میان ۶۴ تیرانداز حاضر در این ماده در رده شصت و سوم قرار گرفت. او روز سه‌شنبه در مرحله حذفی مسابقه خواهد داد.

ایران در المپیک توکیو ۶۶ نماینده دارد که به تدریج به رقابت با حریفان خود می‌پردازند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

ورزشی

محرومیت داور لیگ برتری از کلیه فعالیتهای فوتبالی به مدت ۲۰روز

منتشر شده

در

توسط

محرومیت داور لیگ برتری از کلیه فعالیتهای فوتبالی به مدت ۲۰روز

کمیته اخلاق از محرومیت داور دیدار ملوان بندرانزلی و بادران تهران به علت اشتباهات این داور در این دیدار خبر داد.

بعد از اشتباه محرز رضا کرمانشاهی در دیدار سرنوشت ساز ملوان و بادران، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال او را از هر گونه فعالیت محروم کرد.

در بیانیه این کمیته آمده است: «مستنداً به مواد ٦٥ آئین نامه اخلاق و بند الف ماده ٧٣ مقررات انضباطی با توجه به گزارش واصله مبنی بر رفتارهای غیرحرفه ای داوری، رضا کرمانشاهی (داور دیدار ملوان بندرانزلی و بادران)، نظر به اینکه تمام اشخاص تابع اساسنامه فدراسیون فوتبال و مقررات آئین نامه اخلاق متعهد و مکلف هستند که از ارتکاب هرگونه رفتاری که به سلامت مسابقات لطمه وارد می‌کند خودداری نمایند، لذا رضا کرمانشاهی از کلیه فعالیتهای فوتبالی به مدت بیست روز محروم است. جلسه رسیدگی به تخلف وی متعاقبا اعلام می‌شود.»

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

ورزشی

دستمال کثیف، شیشه تمیز!

منتشر شده

در

توسط

دستمال کثیف، شیشه تمیز!

احضار و محرومیت چند بازیکن فقط مُسکن است، درمان نیست، برای این که متخلفان واقعاً احساس ناامنی کنند لازم است یک عزم ملی شکل بگیرد. نهادهای امنیتی و نظارتی و قضایی لازم است نه فقط مشارکت سلبی کنند بلکه به سمت فرهنگ‌سازی و پیشگیری بروند وگرنه گذاشتن تمام تخم مرغ‌های گندیده در سبد فدراسیون فوتبال نه منصفانه است و نه چاره کار.

در یادداشتی در عصر ایران به قلم احسان محمدی آمده است: «دو سال پیش مجری یک سلسله‌نشست در مورد مسائل اجتماعی بودم. در جلسه‌ای با حضور مقامی از قوه قضاییه و چهره‌ای دانشگاهی در خصوص لزوم حمایت از سوت‌زنان فساد حرف زدیم. سوت‌زن فساد کسی است که با محض آگاهی از شکل‌گیری یا رخ‌دادن فساد در هر حوزه‌ای مقامات قضایی را در جریان می‌گذارد. فارغ از مسئولیت اجتماعی بعضی اوقات نهادهای نظارتی مشوق‌های مالی هم برای این افراد در نظر می‌گیرند. مهمان برنامه بارها این جمله را تکرار کرد: با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه را تمیز کرد.

مقصودش این بود که وقتی در یک ساختار افراد خودشان آلوده هستند انتظار این که بتوانند با فساد مبارزه کنند خیالپردازانه است. حرفش منطقی بود اما در پاسخ این سوال که نمی‌توانیم برای مبارزه با فساد فرشته استخدام کنیم و چطور افراد منزه را پیدا کرد وقتی ساختاری وجود دارد که در آن فساد تکثیر می‌شود جواب قانع‌کننده‌ای داشت. پاسخی که بتوان از آن به عنوان راهکاری «عملی» در شرایط حال حاضر کشور بهره گرفت.

این روزها بحث فساد در فوتبال و تبانی به‌ویژه در لیگ یک‌ و دو داغ است. تصاویری وجود دارد که اکثر بینندگان را متقاعد می‌کند که جز شرط‌بندی و تبانی هیچ عامل دیگری نمی‌تواند رقم‌زننده آن باشد. فشار زیادی بر فدراسیون فوتبال وارد است که هم جلوی رخ‌دادن این اتفاقات را بگیرد، هم آن را اثبات‌ و افشا کند و هم با متخلفان قاطعانه برخورد شود. رئیس فدراسیون فوتبال قول برخورد بدون تعارف داده است اما آیا می‌توان این کار را به‌تنهایی انجام داد؟ فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ قادر هستند ریشه این تخلفات را بخشکانند؟

برخی بازیکنان، مربیان و حتی داوران که زیست و ارتزاق‌شان از فوتبال است متهم‌ شده‌اند که در این فساد دخیل هستند. همان کسانی که انتظار می‌رود دستمال سفید پاک‌کننده شیشه کثیف باشند خودشان قسمتی از معضل هستند.

این اتفاق خاص ایران نیست. رسوایی کالچوپولی در ایتالیا یا حتی تبانی داوران در فوتبال آلمان به عنوان دو کشور ممتاز در فوتبال جهان که لیگ‌های باکیفیتی دارند نشان داد که هر جا پای‌ پول وسط بیاید آدم‌ها زانوهایشان سست می‌شود. نه از شعار برخورد قاطع می‌ترسند و نه آن قدر اهل زهد و تقوا هستند که از عذاب الهی خوف کنند. بازیکنی که قراردادش در یک لیگ ۶۰ میلیون تومان است وقتی پیشنهاد وسوسه‌انگیزی از سوی سایت‌های شرط‌بندی دریافت می‌کند که مثلا ۲۰ میلیون تومان بگیرد و در رقم‌خوردن یک‌ نتیجه سهیم باشد احتمالاً به ۲۰ میلیون تومان بیشتر از شعار بازی جوانمردانه فکر می‌کند. البته که همه از این قماش نیستند و بازیکنان و مربیان شریفی هستند که تحت هیچ شرایطی تن به این رفتارها نمی‌دهند.

این اتفاقات از قبل وجود داشته و حالا به مدد نظارت رسانه‌ها امکان علنی‌شدن آن فراهم آمده و هیچ فدراسیونی به‌تنهایی قادر به برگرداندن دیو فساد به شیشه نیست. مگر روسای قوه قضاییه و نهادهای نظارتی و حسابرسی توانستند ریشه اختلاس بانکی را بخشکانند؟ آنجا ورودی و خروجی به ریال مشخص است و این همه سوراخ دارد، در فوتبال که گاهی امکان اثبات این که دروازه‌بان لیز خورده یا عمداً به‌ توپ راه داده است که اثبات آن محال است، چطور می‌شود به‌راحتی این کار را کرد؟

وقتی اقتصاد یک کشور به هم ریخته شده، پول جای اخلاقیات را گرفته، نمودار مثل موشک در حال حرکت عمودی و آینده ناروشن است نمی‌توان با شعار جلوی فساد را گرفت. بنگاه‌های زیرزمینی شرط‌بندی همه جا ریشه دارند، بازیکنان‌ وحتی گاهی مربیان و داوران را آلوده‌ کرده‌اند و فدراسیون فوتبال اجازه‌ و اختیار برخورد با آنها را ندارد چطور می‌شود از مبارزه بنیادین با فساد در فوتبال حرف زد. احضار و محرومیت چند بازیکن فقط مُسکن است، درمان نیست، برای این که متخلفان واقعاً احساس ناامنی کنند لازم است یک عزم ملی شکل بگیرد. نهادهای امنیتی و نظارتی و قضایی لازم است نه فقط مشارکت سلبی کنند بلکه به سمت فرهنگ‌سازی و پیشگیری بروند وگرنه گذاشتن تمام تخم مرغ‌های گندیده در سبد فدراسیون فوتبال نه منصفانه است و نه چاره کار.»

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها