با ما همراه باشید

ورزشی

اول کلوپ، بعد صلاح و مانه؟ برنامه‌های لیورپول برای آینده‌ای باشکوه

منتشر شده

در

سرمربی قرمزها قراردادی امضا کرده است تا او را تا سال 2026 در آنفیلد نگه دارد، اما بعد از آن چه می‌شود؟

 اگر در حال حاضر نمی توانید به عنوان یک هوادار لیورپول لبخند بزنید، هیچ چیزی وجود ندارد که شما را خوشحال کند.

آسمان آنفیلد به سختی می تواند روشن‌تر به نظر برسد. قرمزها در حال پرواز هستند و در جستجوی یک «چهارگانه» بی‌سابقه هستند و از آنها به‌عنوان بالقوه بهترین تیم باشگاهی انگلیس صحبت می‌شود.

و اگر این برای تند کردن نبض و سرگردانی ذهن کافی نیست، پس اخبار این هفته مبنی بر اینکه یورگن کلوپ، سرمربی تیم، شخصیت اصلی و مهمترین دارایی آن، برای چهار سال آینده تمدید قرارداد کرده، چطور؟

بلافاصله پس از انتشار اخباری مبنی بر قصد لیورپول برای پیشنهاد قرارداد جدید به کلوپ در صبح پنجشنبه، در پیامی که در صندوق ورودی این خبرنگار وارد شد، آمده است: «بهترین چیزی که می توانم از خواب بیدار شوم و بشنوم.»

در عرض چند ساعت تایید رسمی رسید، کلوپ قراردادی دو ساله امضا کرد که او را حداقل تا سال 2026 در مرسی ساید نگه می دارد.

مطمئناً این خبری بد برای رقبای لیورپول است. چقدر آنها دوست دارند سرمربی‌ای مانند او را داشته باشند اما برای طرفداران قرمزها، گواه دیگری است، گویی که لازم بود، این که این واقعاً یک دوران طلایی است، دورانی که اکنون به یک دهه و فراتر از آن ادامه خواهد یافت.

مانند یک ابر سیاه تنها در یک روز زیبای تابستانی، دورنمای دور شدن کلوپ در اندکی بیش از دو سال آینده از قبل در افق ظاهر شده بود. حتی در شرایطی که لیورپول از موفقیت لذت می برد – و آنها می توانستند از موفقیتی لذت ببرند که بیشتر آنها فقط می توانستند آرزوی آن را داشته باشند – این سوال برجسته بود: در سال 2024 چه اتفاقی می افتد و چگونه این باشگاه حتی در مورد زندگی پس از یورگن فکر می‌کند؟

اکنون نیازی به نگرانی در مورد آن نیست.  کلوپ همیشه تاکید کرده بود که 9 سال کافی است. او در ماه گذشته گفت: «برنامه در حال حاضر این است که سال 2024 و [سپس] انجام شود، بسیار متشکرم.»

رابطه کلوپ با مالکان Fenway Sports Group، و به ویژه مایک گوردون، قوی است و بنابراین مذاکرات بسیار ساده بود.  کلوپ تائید کرد: «برای پاسخ دادن نیازی به زمان زیادی نداشتم.» دستیاران او، پپ لیندرز و پیتر کراویتز نیز قراردادهای جدیدی امضا کرده اند.

گوردون معتقد است که تعهد این سرمربی 54 ساله “یک بیانیه بزرگ” برای باشگاه است و اضافه می کند که “ما نمی توانیم استراحت کنیم یا ثابت بمانیم… دانستن اینکه یورگن ما را به این دوره جدید هدایت خواهد کرد، بسیار هیجان انگیز است.”

آن «دوران جدیدی» که او از آن صحبت می‌کند واقعاً در حال شکل‌گیری است.  کوتاه مدت ممکن است با طلا (یا بهتر است بگوییم نقره) هموار شود، اما در بلند مدت نیز بسیار شیرین به نظر می‌رسد.

لیورپول اکنون مدیر و کادر مربیگری خود را در اختیار دارد و یک مدیر ورزشی جدید به نام جولیان وارد دارد که آماده است هدایت این گروه را بر عهده بگیرد.  اگر قراردادهای آینده وارد به خوبی آخرین معامله او، یعنی خرید لوئیز دیاز باشد، مطمئناً روزهای خوشی در راه است.

بسیاری از بازیکن‌های این تیم بزرگ – آلیسون بکر، ترنت الکساندر-آرنولد، اندی رابرتسون، ویرجیل ون دایک، فابینیو و جردن هندرسون – با قراردادهای بلندمدت بسته شده‌اند، در حالی که آنهایی که ممکن است تیم بعدی را تشکیل دهند – دیاز، دیوگو، جوتا، ابراهیما کوناته، هاروی الیوت، کورتیس جونز و فابیو کاروالیو هستند که به زودی وارد ساختمان می شود و بخشی از آنها در حال حاضر در ساختمان هستند. آکادمی لیورپول تحت هدایت الکس اینگلتورپ نیز در حال پیشرفت است و به زودی ظرفیت آنفیلد به بیش از 60000 نفر با گسترش جایگاه آنفیلد رود افزایش خواهد یافت. همانطور که کلوپ می گوید: “ما باشگاهی هستیم که دائماً در مسیر درست حرکت می کنیم.”

البته هنوز چند مساله وجود دارد که باید از آن‌ها مراقبت کرد. به ویژه آینده محمد صلاح و سادیو مانه نیاز به مرتب سازی دارد. لیورپول دوست دارد هر دو را حفظ کند و جالب است که ببینیم آیا اکنون که کلوپ تمدید قرارداد کرده، پیشرفت حاصل شده است یا خیر.

به عنوان مثال، صلاح بارها گفته که تصمیم او به پول ختم نمی شود و باید عوامل دیگری را در نظر گرفت. آیا مهاجم مصری منتظر اطمینان در مورد هویت سرمربی خود بوده است؟ به زودی متوجه خواهیم شد!

از نظر جذب نیرو، لیورپول در سال های اخیر تقریباً تمام تصمیمات بزرگ خود را به درستی اتخاذ کرده است.

تاثیر بازیکنانی مانند صلاح، مانه، رابرتسون، فن دایک، آلیسون، فابینیو، دیاز، جوتا و تیاگو آلکانتارا به این معنی است که اعتماد زیادی به تیم نقل و انتقالات باشگاه، به رهبری وارد، و شخصیت‌های کلیدی مانند دیو فالوز، بری هانتر و دیوید وودفاین وجود دارد.

چندی پیش، لیورپول باشگاهی بود که در ترس از دست دادن بزرگترین دارایی های خود زندگی می کرد. بازیکنانی مانند فرناندو تورس، لوئیس سوارز، رحیم استرلینگ و فیلیپه کوتینیو همگی در سال‌های اولیه گرون FSG از کشتی پریدند، اما تحت هدایت کلوپ، قرمزها نه تنها توانسته‌اند بازیکنان کلیدی خود را حفظ کنند، بلکه به آنها اضافه کرده و به راحتی عمیق‌ترین و قوی‌ترین بازیکنان را در تاریخ آنفیلد خلق کنند.

سیاست نقل و انتقالات آنها بعید است که وقتی وارد به طور رسمی جایگزین مایکل ادواردز در تابستان امسال شود، به طور چشمگیری تغییر کند. FSG همیشه با در نظر گرفتن ارزش و پایداری به روشی خاص عمل خواهد کرد. برای مثال، دلیلی وجود دارد که لیورپول در تابستان امسال برای ارلینگ هالند در بازار نیست، و این ربطی به جذابیت باشگاه ندارد.

با این حال، انتظار می‌رود که ورودی‌های جدید وارد شوند. یک هافبک احتمالا بین جود بلینگهام و اورلین چوآمنی در میان تحسین‌شدگان و یک مدافع راست نیز وجود دارد، اگر همانطور که پیش‌بینی می‌شد، پیشنهاداتی برای نکو ویلیامز جوان ولزی که به صورت قرضی در فولام بسیار عالی بوده، وارد می‌شود.

فراتر از آن، نه تنها در مورد صلاح و مانه، بلکه در مورد روبرتو فیرمینو، نبی کیتا و الکس چمبرلین که قرارداد همه آنها در سال 2023 به پایان می رسد، و جیمز میلنر که قراردادش تابستان امسال به پایان می رسد، باید تصمیم گیری شود.

با این حال، بهترین خبر این است که در حالی که لیورپول آن تماس‌های کلیدی را انجام می‌دهد و در حالی که به دنبال افتخاری می‌روند که همه می‌خواهند، آنها این کار را از موضع قدرت، به عنوان یک باشگاه شاد و متحد انجام می‌دهند.

آنها در حال حاضر بزرگترین و بهترین خریدی را که می توانستند انجام دهند انجام داده اند. کلوپ می ماند و هواداران لبخند می زنند. حالا می‌روند و فصل را به سبک خود تمام می‌کنند و چه کسی علیه آنها شرط می‌بندد که دقیقاً این کار را انجام دهند؟

نیل جونز – GOAL

منبع: ايلنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

فوری: چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ انصراف داد

منتشر شده

در

توسط

کشور چین اعلام کرد قادر به میزبانی از مسابقات جام ملت‌های آسیا نیست.

 در شرایطی که AFC در حال بررسی شرایط میزبانی کشورهای درخواست دهنده در جام ملت‌های 2023 است که قرار است سال آینده و پس از برگزاری مسابقات جام جهانی برگزار شود، یکی از کاندیداهای اصلی که شانس زیادی برای این موضوع داشت انصراف دارد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد پس از بحث‌های گسترده با فدراسیون فوتبال چین، AFC رسماً مطلع شد که فدراسیون فوتبال چین نمی‌تواند به دلیل شیوع کرونا از جام ملت‌های آسیا 2023 میزبانی کند.

photo_2022-05-14_11-55-38

این موضوع در حالی مطرح شده که کشور چین هنوز درگیر ویروس کروناست و مشکلاتی که همچنان این کشور با آن در خصوص کووید 19 دست و پنجه نرم می‌کند باعث شده امکان میزبانی مسابقات در این کشور فراهم نباشد.

photo_۲۰۲۲-۰۵-۱۴_۱۱-۵۵-۳۵

با انصراف چین ازم میزبانی جام ملتها، از کشورهای قطر و عربستان به عنوان گزینه‌های جدی میزبانی این رقابت ها یاد می‌شود.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

ورزشی

محمد محمدی: امیدوارم در پرونده بازیکن گابنی حق به حق دار برسد

منتشر شده

در

توسط

معاون ورزشی پرسپولیس گفت: اجازه نخواهیم داد که آرامش تیم بر هم بریزد.

محمد محمدی معاون ورزشی پرسپولیس در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص حضورش در این باشگاه اظهار داشت: از مدیرعامل و ا عضای هیئت مدیره را تشکر می‌کنم که این وظیفه را به من محول کردند ابتدا هم باید از تمام پیشکسوت‌ها و بزرگترهای این تیم بابت حضور در این باشگاه اجازه بگیرم.

وی در مورد اینکه نسبت به حضورش در پرسپولیس انتقادهایی صورت گرفتها ست ادامه داد: من با تمام وجودم کارم را انجام می‌دهم تاحقی از این باشگاه ضایع نشود. دنبال این هستیم که پرسپولیس را به آ‌رامش برسانیم و مطمئن باشید این اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: تمام تلاش ما این است که آرامش را به تیم تزریق کنیم تا تیم بتواند با تمرکز کافی در پنج دیدار پیش رو به میدان رفته و انشاالله عنوان قهرمانی را کسب کند.

محمدی در خصوص اینکه گفته می‌شود به دلیل پرداخت نشدن مطالبات استوکس پنجره این باشگاه بسته خواهد شد خاطرنشان کرد: برخی از بدهی‌ها بر عهده باشگاه است و در حال تلاش هستیم مطالبات را پرداخت کنیم البته این را هم بگویم در حال حاضر در فصل نقل و انتقالات نیستیم که باز یا بسته بودن پنجره تاثیرگذار باشد البته مطمئن باشید اجازه نمی‌دهیم که پنجره نقل و انتقالات برای تیم مشکل‌ساز شود.

محمدی درباره اینکه هواداران پرسپولیس منتظر شکسته شدن رای پرونده بازیکن گابنی گل گهر هستند بیان داشت: کمیته استیناف مستندات جدیدی را دریافت کرده و قرار است این پرونده دوباره بررسی شود امیدوارم که حق به حق‌دار برسد واتفاقات خوبی برای پرسپولیس رقم بخورد.

معاون ورزشی پرسپولیس در خصوص آخرین شرایط آکادمی این باشگاه خاطرنشان کرد: در خصوص آکادمی در این هفته به جمع بندی کامل خواهیم رسید یک سری برنامه‌ها افراد مختلف داده‌اند و ما باید آنها را بررسی کرده و بهترین تصمیم را بگیریم.

وی در خصوص آخرین شرایط سرلک و مهدی ترابی نیز اذعان داشت: امسال سال جام جهانی است و بازیکنان علاقه دارند که در تیم بمانند. ما علاقمند هستیم که این بازیکنان باکیفیت در پرسپولیس بمانند اینجا خانه آنهاست به ‌آنها گفتم اگر می‌خواهند در ایران بمانند فقط برای پرسپولیس به میدان خواهند رفت.

معاون ورزشی پرسپولیس در خصوص آخرین وضعیت گل محمدی نیز گفت: ایشان دو سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارند و باشگاه از ایشان حمایت خواهد کرد. امیدواریم بتوانیم در کنار ایشان قهرمانی ششم را نیز کسب کنیم.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

ورزشی

زمان اعلام رأی استیناف در خصوص پرونده مهاجم گابنی؛ فایل صوتی تاثیری روی حکم دارد؟

منتشر شده

در

توسط

پرونده مهاجم گابنی گل گهر با دستور سرپرست فدراسیون فوتبال بار دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 هفته‌هایی از نیم فصل نخست لیگ برتر تحت تاثیر یک پرونده جنجالی بود که طی آن پای افراد و مجموعه‌های زیادی به میان آمد و در نهایت حکم سنگینی بابتش صادر شد که شاید نمونه‌اش در فوتبال ایران نایاب و در جهان کم یاب باشد.

ماجرای مهاجم گابنی گل گهر و بازی او مقابل سه تیم استقلال، سپاهان و پیکان که با شکایت این باشگاه‌ها بابت غیرمجاز بودن وی به کمیته انضباطی و استیناف ارجاع شد و در نهایت نتیجه هر سه بازی 3 بر صفر به زیان گل گهر و به سود رقبا اعلام شد و تغییرات زیادی در جدول لیگ شکل داد که هنوز هم محل بحث است.

با نزدیک شدن به هفته‌های پایانی لیگ و داغ شدن تنور رقابت در بالای جدول خصوصاً نبرد قهرمانی میان سرخابی‌ها حالا این موضوع بار دیگر مطرح شده و قرار است این پرونده از سوی کمیته استیناف مورد بازبینی قرار بگیرد. اگر تغییری در این حکم و نتایج اعمال شده ایجاد شود و 2 امتیازی که استقلال بابت این حکم گرفته برگردد در کورس قهرمانی میان این تیم و پرسپولیس تغییرات زیادی شکل خواهد گرفت و از این جهت این پرونده جنجالی دوباره در صدر اخبار ورزشی قرار گرفته است.

مهدی دادرس، عضو کمیته استیناف در خصوص بازگشایی مجدد این پرونده و دلیل آن اظهار داشت: باشگاه گل گهر درخواست اعاده دادرسی داده است و طبق قانون یک باشگاه می‌تواند نسبت به حکمی که صادر شده درخواست دادرسی دهد و در صورتی که رئیس فدراسیون با آن موافقت کند پرونده دوباره باز و مورد بررسی قرار می‌گیرد. باشگاه گل گهر درخواست داده و آقای میرشاد ماجدی که مسئولیت فدراسیون را بر عهده دارد با آن موافقت کرده و برای همین پرونده دوباره باز شده و باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی در مورد اینکه آیا مدارک و مستندات جدیدی به پرونده اضافه شده که قرار است دوباره بررسی شود یا نه، گفت: من هنوز از جزئیات پرونده چیزی نمی‌دانم ولی نشنیده‌ام که مستندات و مدارک جدیدی وارد پرونده شده باشد. به هر حال ما این پرونده را مجدداً بررسی خواهیم کرد و اگر هم مدارک جدیدی وارد شده باشد آن را خواهیم دید و بررسی می‌کنیم. در حال حاضر نمی‌توانم پاسخ روشنی به این سوال بدهم

عضو کمیته استیناف در خصوص اینکه ماجرای فایل صوتی مشاور سابق رییس فدراسیون تاثیری در پرونده دارد یا نه، توضیح داد: من این فایل صوتی را نشنیده‌ام و فایل صوتی به دست ما نرسیده است و باید آن را ببینیم تا مشخص شود چه بوده است ولی ما اینجا با خود پرونده سرو کار داریم و این فایل صوتی به چگونگی صدور حکم از سوی کمیته انضباطی ارتباط دارد نه به خود پرونده و بعید می‌دانم تاثیری در رأی نهایی داشته باشد.

دادرس در مورد زمان تشکیل جلسه و صدور حکم نهایی عنوان کرد: ما هر هفته سه شنبه در کمیته استیناف جلسه داریم و اینکه چه زمانی در خصوص این پرونده جلسه تشکیل دهیم اختیارش با آقای صالحی، رئیس کمیته استیناف است و نمی‌دانم در جلسه سه شنبه این هفته در خصوص این موضوع صحبت خواهیم کرد یا نه. زمان دقیق صدور حکم مشخص نیست ولی با توجه به حساسیت و اهمیت آن سعی می‌کنیم تا قبل از پایان فصل آن را صادر و تکلیفش را مشخص کنیم. هر چند دقت را فدای سرعت نخواهیم کرد.

وی در مورد تاثیر این حکم روی جدول و سرنوشت قهرمانی و اهمیت آن برای هواداران دو تیم گفت: کمیته استیناف تحت تاثیر هیچ موضوعی از جمله این مسائل نخواهد بود و یک حکم قانونی بر اساس ادله و مدارک پرونده صادر خواهیم کرد.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها