با ما همراه باشید

اخبار 14

بازار، مشکل اصلی شرکت‌های دانش بنیان

منتشر شده

در

بازار، مشکل اصلی شرکت‌های دانش بنیان

ایسنا/همدان رئیس پارک علم وفناوری همدان خلاء بازار و فروش محصول را یکی از مشکلات شرکت‌های دانش بنیان معرفی کرد و گفت: شرکت‌ها باید خلاقیت در فروش محصول را ارتقا دهند و خلاء بازار در تمامی شرکت‌های دانش بنیان احساس می‌شود.

دکتر محمدحسن مرادی ظهر روز چهار شنبه ۲۶ آبان ماه در دورهمی موسسات و واحدهای فناور پارک علم وفناوری همدان، اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان در حوزه بازار و فروش محصول به خوبی وارد نشده‌اند و این در حالیست که ظرفیت های بسیار زیادی وجود دارد.

وی با بیان اینکه تویسرکان قطب تولید گردو  محسوب می‌شود و بیش از شش هزار و ۳۰۰ هکتار زمین را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: این زیر ساخت بسیار مناسب بوده اما در حوزه عرضه و بسته بندی محصول بسیار ضعیف هستیم و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند از این ظرفیت و فرصت استفاده کنند.

دکتر مرادی ادامه داد: در صورتیکه شرکت‌های دانش بنیان تقویت شود، مجموعه پارک علم و فناوری رشد پیدا کرده است.

وی توسعه و گسترش صندوق پارک علم و فناوری را بازوی قدرت پارک علم و فناوری برشمرد و گفت: هر چه شرکت‌های دانش بنیان درخواست دریافت وام داشته باشند، قدرت پارک علم و فناوری برای حمایت از شرکت‌ها افزایش می‌یابد.

وی افزود: صندوق پارک علم و فناوری به شرکت‌های دانش بنیان برای فعالیت با ارائه وام حمایت می‌کند و هر حمایت و تسهیلاتی که شرکت‌ها بخواهند؛ در اختیار قرار می‌دهیم و از این طریق قدرت پارک برای حمایت‌های بیشتر افزایش می‌یابد چراکه این وام‌ها بلاعوض بوده و دریافتی‌ها در پارک استان همدان باقی می‌ماند و این موجب افزایش قدرت شرکت‌های دانش بنیان می‌شود.

وی افزود: معاونت علمی ریاست جمهوری برای شرکت‌های دانش بنیان تسهیلات خوبی در نظر گرفته است و از این طریق شرکت‌ها می‌توانند با ارائه درخواست تسهیلات فعالیت خود را ارتقا دهند و از این طریق موجب بسط و گسترش پارک علم و فناوری فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دریافت وام با ناظر انجام می‌شود، تصریح کرد: ناظر بعد از بررسی نظرات خود را در کارگروه اعتبارات مطرح و در یافت وام به این ترتیب انجام می‌شود.

دکتر مرادی خاطرنشان کرد: وام‌ها به صورت چند بخشی پرداخت می‌شود و در طول این دوره شرکت‌ها مورد رصد و بررسی قرار می‌گیرند تا شرکت‌ها بتوانند نوآوری و شکوفایی داشته باشند و در صورت رسیدن به هدف مورد نظر در حوزه فناوری مابقی وام نیز به آنها ارائه می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری همدان خاطرنشان کرد: نشست‌ها و دور همی‌های موسسات و واحدهای فناور باید تداوم داشته باشد تا بتوانند از نحوه کار یکدیگر اطلاع پیدا کنند و به تبادل نظرات بپردازند و از تجربیات یکدیگر استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در پروسه تولید علم و دانش و تبدیل علم و دانش به محصول و در نهایت ارائه محصول به بازار باید توجه داشته باشیم، گفت: باید از شرکت‌های بزرگ در سطح کشور کمک درخواست کنیم و از پتانسیل این شرکت‌ها بهره مند شویم و به این ترتیب حلقه علم تا محصول را بتوانیم تقویت کنیم.

شرکت فاطر پتانسیل ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان همدان را دارد

مدیرعامل شرکت دانش بنیان فاطر از فعالیت افزون بر ۷۰۰ نفر در این شرکت خبر داد و گفت: این افراد از فرهیختگان در حوزه های علم و فناوری در حوزه‌های مختلف هستند.

دکتر عباسی افزود: فعالیت‌های این شرکت به صورت تخصصی بوده و در حوزه سلامت، هوا و فضا، خودرو و حمل و نقل و حوزه برون شناختی فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه این شرکت پتانسیل‌های زیادی برای ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان همدان دارد؛ گفت: این تعامل می تواند حرکت بسیار خوب برای رشد در زمینه توسعه علم و فناوری باشد چراکه همدان ظرفیت های بسیار خوبی دارد.

راهکارهای یک مشاور بازاریابی برای فروش محصول شرکت های دانش بنیان

مشاوره حوزه بازاریابی در حوزه دیجیتال مارکتینگ در این مراسم اظهار کرد: شرکت‌ها برای فروش محصول هیچ نیازی به افراد ندارند و می توانند از طریق حتی سایت بلاگ قدرت فروش خود را ارتقا دهند.

دکتر بهزادحسین عباسی به اهمیت تداوم در فعالیت فضای مجازی و به روز کردن سایت اشاره کرد و افزود: حتی از طریق آپارات می‌توان فیلم‌های فروش محصول را بارگذاری کرد و از این طریق محصول را به نمایش گذاشت.

وی به اهمیت وجود محصول در گوگل بر اساس نقشه گوگل اشاره کرد و افزود: اگر کسی هدف فروش دارد با این کارها می‌تواند فروش محصول خود را تضمین کند و محصول خود را به برند تبدیل کند.

دکتر عباسی به فعالیت در اینستاگرام اشاره کرد و افزود: عکس پروفایل اینستاگرام باید خوانا باشد و سخت نباشد و از نوشتن نام انگلیسی خودداری شود.

این مشاور شغلی گفت: اگر شرکت‌های دانش بنیان قدرت چانه زنی داشته باشند، می‌توانند بازوی کمک به پارک علم و فناوری بیایند و صنعت خود را توسعه دهند.

وی گفت: کسی که در فضای مجازی فعالیت نمی‌کند به این معناست که طرف وجود نداشته و فرصت فروش محصول خود را از دست داده و به این ترتیب اینستاگرام، سایت و سایر مصادیق فرصت بسیار خوبی برای معرفی و فروش محصول است، بنابراین اگر فرصت را از دست بدهیم افرادی دیگر جایگزین خواهند شد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 14

تاکید بر اقناع مردم برای پوشش هشتاد درصدی جمعیت هدف

منتشر شده

در

توسط

تاکید بر اقناع مردم برای پوشش هشتاد درصدی جمعیت هدف

جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی کرونا بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر در این جلسه با اشاره به آمار پوشش صد میلیونی تزریق واکسن کرونا در سراسر کشور، تاکید کرد: با تلاش و اهتمام دولت و همچنین کمک و همراهی مردم توانستیم به این آمار از تزریق واکسیناسیون در سطح کشور برسیم و امیدواریم با ادامه روند واکسیناسیون و همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی به سمت ریشه کنی ویروس کرونا در کشور حرکت کنیم.

وی بر افزایش اقدامات و ضرورت اقناع مردم برای تکمیل پوشش هشتاد درصدی تزریق واکسن کرونا در مجموع دو دوز تاکید کرد.

در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نماینده برخی دستگاه ها حضور داشتند، گزارشی از میزان واکسیناسیون در سطح کشور، میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی، آمار بستری بیماران کرونایی و روند درمانی آنها، تعداد فوتی های ناشی از ویروس کرونا و همچنین جدیدترین رنگ بندی های کرونایی در سطح کشور ارائه شد.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد تا با افزایش همکاری های بین دستگاهی فعالیت های غربالگری در مرزهای کشور تقویت شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 14

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در قدس اشغالی

منتشر شده

در

توسط

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در قدس اشغالی

منابع عبری‌زبان از طرح جدید رژیم صهیونیستی برای ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی جدید در قدس اشغالی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی در ادامه شهرک‌سازی‌های خود برای صهیونیست‌ها، قصد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی جدید را در قدس شرقی دارد.

در همین رابطه، کانال هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که شرکت پیمانکاری «شیمنی پراپرتز»، بازاریابی برای این ۴۰۰ واحد مسکونی را آغاز کرده است.

این واحدها قرار است در شهرک «نوف تیسون» واقع در «جبل المکبر» در قدس شرقی ساخته شوند.

رژیم صهیونیستی سال گذشته ۹۰ واحد مسکونی برای شهرک‎نشینان در این منطقه احداث کرد.

این در حالی است که قوانین حقوق بین‌الملل، کرانه باختری و قدس را جزو «اراضی اشغالی» می‌داند و تمامی فعالیت‌های شهرک سازی در این مناطق «غیرقانونی» محسوب می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 14

تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت اولویت وزارت علوم در دولت سیزدهم

منتشر شده

در

توسط

 تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت اولویت وزارت علوم در دولت سیزدهم

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت به عنوان یک اولویت در دولت سیزدهم برای وزارتخانه است.

هاشم داداش پور روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ در مراسم تکریم و معارفه رئیس سابق و جدید دانشگاه یاسوج افزود: وقتی دانشگاه و صنعت کنار هم قرار بگیرند می‌توانند موجب شکل‌گیری تحول شگرفی در جامعه و توسعه چشم‌گیر باشد.

وی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت بالای کشاورزی است، اظهار کرد: قرار گرفتن دو عنصر صنعت و دولت در کنار دانشگاه در کشوری مثل هلند نشان داد که می‌توان شاهد تحول باشیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: مدیر دانشگاه باید بتواند مسائل داخلی را مدیریت کند و باید درصدد اتصال نهادهای مختلف جامعه به دانشگاه باشد تا دانشگاه محلی برای تحول در جامعه باشد.

داداش پور بیان کرد: هماهنگی و قدرت دادن به دانشگاه از طرف دولت می‌تواند به رشد و توسعه استان مطابق با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب شکل بگیرد.

به گزارش ایسنا در پایان مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه یاسوج که روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ در سالن مرحوم دکتر عسکریان موسس این دانشگاه برگزار شد و از خدمات احمد عریان در سه سال و ۹ ماه گذشته تقدیر و بهادر کرمی به عنوان رئیس جدید دانشگاه یاسوج معرفی شد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها