با ما همراه باشید

ورزشی

بازی با مهره‌ها؛تیم ناشناخته مقابل کامبوج

منتشر شده

در

تیم ملی فوتبال ایران در سومین دیدار خود از دور برگشت مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2022 روز جمعه به مصاف کامبوج خواهد رفت. شاگردان اسکوچیچ پس از غلبه بر هنگ کنگ و بحرین، در حالی به مصاف کامبوج می روند که این تیم با یک امتیاز از 7 بازی در قعر جدول گروه حضور دارد و هیچ شانسی برای صعود به رتبه چهارم ندارد؛ به این ترتیب و بر اساس تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، نتایجی که تیم های گروه سوم مقابل کامبوج کسب کرده اند، در رده بندی نهایی، محاسبه نخواهد شد.

 

در چنین شرایطی، به نظر می رسد دراگان اسکوچیچ به بازیکنانی که طی دو بازی اخیر دقایق زیادی در زمین حضور داشتند، استراحت بدهد، چرا که حساس ترین بازی تیم ملی مقابل عراق بعد از بازی با کامبوج برگزار می شود و صعود به دور نهایی مقدماتی جام جهانی در گرو نتیجه این دیدار خواهد بود. به این ترتیب باید در بازی روز جمعه انتظار چهره ای جدید از تیم ملی در مقایسه با دو دیدار گذشته را داشته باشیم.

 

برای این که به ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل کامبوج برسیم، ابتدا نگاهی داریم به دقایق حضور بازیکنان در دو بازی گذشته:

 

تمرین دیشب تیم ملی با حضور این نفرات برگزار شد که احتمالا تیم ملی در بازی کامبوج از بین همین نفرات دستجین می‌شود.

 

 

طی دو بازی با هنگ کنگ و بحرین تنها 4 بازیکن در تمامی دقایق در زمین حضور داشتند که اسامی آنها به شرح زیر است:

 

علیرضا بیرانوند: 180 دقیقه کامل
شجاع خلیل زاده: 180 دقیقه کامل
صادق محرمی: 180 دقیقه کامل
احمد نوراللهی: 180 دقیقه

 

5 بازیکن تیم ملی در هر دو بازی در ترکیب اصلی حضور داشتند اما حداقل در یکی از این دو دیدار تعویض شدند:

 

محمد حسین کنعانی زادگان: 90 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 83 دقیقه مقابل بحرین (173 دقیقه)
علی قلی زاده: 80 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 83 دقیقه مقابل بحرین (163 دقیقه)
مهدی طارمی: 69 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 90 دقیقه مقابل بحرین (159 دقیقه)
وحید امیری: 90 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 68 دقیقه مقابل بحرین (158 دقیقه)
سردار آزمون: 69 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 73 دقیقه مقابل بحرین (142 دقیقه)

 

3 بازیکن تیم ملی طی این دو دیدار، حداقل در یک بازی در ترکیب اصلی تیم حضور داشتند؛ از بین این 3 بازیکن، تنها یک نفر، به عنوان ذخیره در دیگر بازی هم به میدان رفته است:

 

 

احسان حاج صفی: 90 دقیقه مقابل بحرین
میلاد محمدی: 32 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 45 دقیقه مقابل بحرین (77 دقیقه)
علیرضا جهانبخش: 58 دقیقه مقابل هنگ کنگ

 

3 بازیکن تیم ملی در هر دو بازی قبل حضور داشته اند اما هر دو حضور آنها به عنوان بازیکن جایگزین در نیمه دوم بوده است:

 

سعید عزت اللهی: 58 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 32 دقیقه مقابل بحرین (90 دقیقه)
سامان قدوس: 32 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 45 دقیقه مقابل بحرین (77 دقیقه)
مهدی ترابی: 21 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 17 دقیقه مقابل بحرین (38 دقیقه)

 

4 بازیکن تیم ملی هم در یکی از این دو دیدار به عنوان بازیکن جانشین در زمین حضور یافته اند و کمترین دقایق حضور را دارند:

 

کاوه رضایی: 21 دقیقه مقابل هنگ کنگ
کریم انصاری فرد: 10 دقیقه مقابل هنگ کنگ
مهدی قایدی: 7 دقیقه مقابل بحرین
مرتضی پورعلی گنجی: 7 دقیقه مقابل بحرین

 

بر اساس آمار بالا مشخص می شود که دراگان اسکوچیچ طی دو دیدار اخیر از 19 بازیکن در ترکیب تیمش طی دقایق مختلف استفاده کرده است. در بین بازیکنانی که فرصت بازی در این دو دیدار را پیدا نکردند نام کمال کامیابی نیا هم دیده می شود که به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تیم ملی نیست. به غیر از کمال، محمدرضا اخباری و جعفر سلمانی هم طی دو بازی اخیر نام شان در لیست 23 نفره نبوده و مرتضی پورعلی گنجی هم به دلیل محرومیت در بازی اول تیم ملی جزو خط خورده ها از لیست 23 نفره بود.

 

به غیر از این بازیکنان، امیر عابدزاده، پیام نیازمند، سیامک نعمتی، دانیال اسماعیلی فر و مجید حسینی نیز علی رغم حضور در لیست 23 نفره طی دو دیدار اخیر فرصت بازی پیدا نکرده اند. به این بازیکنان البته باید عارف غلامی و میلاد سرلک را هم اضافه کنیم .

بر اساس این اطلاعات و با توجه به شرایط بازی با کامبوج که یک دیدار کاملا تشریفاتی برای تیم ملی به حساب می آید، به نظر می رسد که اسکوچیچ در بازی مقابل این تیم به نفراتی بازی بدهد که دقایق کمی در زمین حضور داشته اند یا اصلا فرصت بازی پیدا نکرده اند.

 

به این ترتیب اولین و محتمل ترین تغییر در ترکیب تیم ملی، تغییر دروازه بان خواهد بود؛ جایی که به نظر می رسد اسکو به امیر عابدزاده میدان بدهد؛ دروازه بانی که یک فصل رویایی در ماریتیمو داشت اما فعلا ذخیره بیرانوند در تیم ملی شده است. در میان مدافعان هم مجید حسینی که طی دو بازی اخیر نیمکت نشین بود و مرتضی پورعلی گنجی که تنها 7 دقیقه مقابل بحرین بازی کرده زوج احتمالی خط دفاعی تیم ملی را تشکیل خواهند داد. سرمربی تیم ملی برای دفاع راست باید از بین دانیال اسماعیلی فر و سیامک نعمتی که طی دو بازی اخیر به میدان نرفته اند، یکی را انتخاب کند. در پست دفاع چپ هم گزینه احتمالی، میلاد محمدی است.

 

در خط میانی ، بازیکنانی مثل میلاد سرلک ، علیرضا جهانبخش ، سیامک نعمتی ، جعفر سلمانی می‌توانند جای چهره‌های اصلی را بگیرند و مهدی قایدی، کاوه رضایی و کریم انصاری فرد 3 مهاجمی که در حضور سردار و طارمی شانس بازی بسیار کمی داشته اند هم فرصت خوبی دارند تا در این بازی در ترکیب اصلی حضور یافته و خودی نشان دهند.اگرچه اسکوچیچ در انتخاب از بین این بازیکنان دیدار مقابل عراق را هم مدنظر دارد

 

 

اگر قرار باشد در بازی فردا تیمی داشته باشیم که اولویت ترکیب آن میدان دادن به سایرین باشد، احتمالا با چنین ترکیبی روبرو خواهیم بود:

 

امیر عابدزاده – دانیال اسماعیلی‌فر،مجید حسینی – مرتضی پورعلی گنجی ،میلاد محمدی – سعید عزت‌اللهی ،علی جهانبخش،جعفر سلمانی،سیامک نعمتی – کاوه رضایی ، کریم انصاری‌فر یا مهدی قایدی

 

البته با توجه به حضور سامان قدوس در نشست مطبوعاتی امروز و همچنین همراهی او در دو تمرین آخر احتمالا او در بازی کامبوج فیکس خواهد بود.

منبع :ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

سجادی: به شرایط موجود قانع نیستیم/ موظف به اشاعه عزت و امید در کشوریم

منتشر شده

در

توسط

سجادی: به شرایط موجود قانع نیستیم/ موظف به اشاعه عزت و امید در کشوریم

وزیر ورزش و جوانان با بیان این که این وزارتخانه موظف به اشاعه عزت و امید در کشور است، گفت: ۵هزار شهید ورزشکار در هشت سال دفاع مقدس و١٣٥ شهید مدافع حرم، بیانگر تجلی ارزش‌های فرهنگی در میان ورزشکاران این سرزمین است.

 به نقل از وزارت ورزش و جوانان، حمید سجادی در آیین تجلیل از ورزشکاران جوانمرد و مروجین اخلاق و معنویات، برگزاری این نشست را برای تعالی وررش کشور مهم ارزیابی کرد و با تقدیر از سازمان بسیج ورزشکاران به‌دلیل برگزاری این رویداد ارزشی و ورزشی، تعمیق ارزش‌های فرهنگی و دینی در ورزش کشور را مورد تاکید قرار داد.

او ادامه داد: امروز دور هم جمع شدیم تا مرام جوانمردی که در ورزش محقق شده است را قدر بدانیم چرا که اصل در ورزش، فتوت است و این مهم باید همچنان در ورزش این سرزمین مورد تاکید و توجه قرار بگیرد.

وزیر ورزش و جوانان اهمیت مصالح ملی در عرصه ورزش را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: به قواعد بین‌المللی در ورزش به خوبی آگاهی داریم و به عنوان سرباز ولایت و دولت مردمی تاکید می‌کنم که مواضع ما مشخص است. همانطور که منشور المپیک جای خود را دارد، فتوای حضرت امام خمینی (ره) در خصوص موارد مختلف از جمله در ورزش جای خود را دارد و کاملا مشخص است.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر تلاش در راستای ارتقای جایگاه ایران در بخش ورزش قهرمانی و اعتلای ارزش‌های اخلاقی گفت: به شرایط موجود قانع نیستیم و همواره تاکید داشته‌ام که اول راه هستیم و اعتقاد دارم که این وزارت خانه موظف به اشاعه عزت و امید در کشور است و همواره باید این دو موضوع مهم را با جدیت و تلاش محقق سازیم.

سجادی ارزش‌های مختلف در جامعه ورزش از جمله جوانمردی، رعایت احترام پیشکسوت، اخلاق اسلامی و دیگر سجایای اخلاقی را مورد توجه قرار داد و گفت: از دیرباز واژه فتوت در ایران به‌دلیل برخورداری از پهلوانان و عیاران وجود داشته است و برهمین مبنا باید شرایط را به سمتی سوق دهیم که فتوت و جوانمردی بیش از پیش در جامعه رواج پیدا کند.

او در ادامه از شهدا، جانبازان، ایثاگران و خانواده‌های آن‌ها به عنوان پهلوانان واقعی نام برد و افزود: باید با جان و دل بپذیریم که اگر امروز شرایط امن و با آرامش در کشور وجود دارد، به‌دلیل ایثار، جوانمردی و فتوت، ایثارگران و شهدا در هشت سال دفاع مقدس ومدافعین حرم ائمه است.

وزیر ورزش وجوانان با تاکید بر معرفی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار کرد: همه ما باید به سمتی حرکت کنیم که همواره ارزش‌های اخلاقی را در عرصه ورزش و جامعه به مرحله بروز و ظهور برسانیم.

او افزود: پنج هزار شهید ورزشکار در هشت سال دفاع مقدس شناسایی شدند و در دوران دفاع از حریم وطن و اهل بیت هم ١٣٥ ورزشکار به خیل شهدای مدافعان حرم پیوستند که این مهم بیانگر تجلی ارزش‌های فرهنگی در شخصیت ورزشکاران است.

سجادی اهمیت برنامه‌های فرهنگی در عرصه ورزش را مورد ستایش قرار داد و تصریح کرد: وقتی کاروان ورزشی ایران در بازی‌های پارالمپیک مزین به نام سردار دل‌هاست و مادر شهید والا مقام بابایی هم به عنوان سرپرست معنوی کاروان انتخاب می‌شود، یک اقدام فرهنگی صورت گرفته و باید آن را ارج نهیم.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: باید در این برهه بار دیگر عهد و پیمان ببندیم که همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، شرایط را برای قهرمانی‌های سالم توام با ارزش‌های اسلامی، ایرانی و اخلاقی در ورزش به‌وجود آوریم و خوشبختانه در مسیری قرار داریم که باید با جدیت آن را ادامه دهیم.

وی در پایان استفاده از اندیشه‌های جوانان فرهیخته و افراد شاخص را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: در وزارت ورزش و جوانان از گروه‌های اندیشه‌ورز در بخش‌های مختلف بهره‌مند خواهیم شد تا مسیر رشد و تعالی فنی و فرهنگ والای ورزش با افتخار طی شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

ورزشی

نایب قهرمانی پینگ پنگ باز ۱۶ ساله ایران در تور جهانی پرتغال

منتشر شده

در

توسط

نایب قهرمانی پینگ پنگ باز ۱۶ ساله ایران در تور جهانی پرتغال

پینگ پنگ باز ۱۶ ساله ایران نایب قهرمانی تور جهانی جوانان پرتغال شد.

 در تور جهانی جوانان ( رده زیر ۱۹ سال) پرتغال، نوید شمس نماینده ۱۶ ساله ایران  عملکرد خوبی از خود نشان داد و توانست  نفرات ۸ و ۹ رنکینگ جوانان جهان را شکست دهد و به فینال راه یابد. او در مرحله فینال شکست خورد و به نایب قهرمانی رسید.

نتایج نوید شمس به شرح زیر است:

مرحله یک هشتم نهایی

نوید شمس از ایران ( رنکینگ ۷۹ جوانان جهان ) ۳ – نیکولاس دیگروس از بلژیک ( رنکینگ ۲۸ جوانان جهان ) صفر

مرحله یک چهارم نهایی

نوید شمس از ایران ۳-  بورگار هوگ از نروژ ( رنکینگ ۹ جوانان جهان) ۲

مرحله نیمه نهایی

نوید شمس از ایران ۳ – ایوور بان از کروواسی ( رنکینگ ۸ جوانان جهان) صفر

مرحله فینال

نوید شمس از ایران ۱ – فیلیکس لیبرون از فرانسه (رنکینگ ۷۱ جوانان جهان) ۳

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

ورزشی

صعود چلسی به صدر جدول با شکست تاتنهام

منتشر شده

در

توسط

صعود چلسی به صدر جدول با شکست تاتنهام

چلسی با برتری برابر تاتنهام به صدرجدول رده بندی لیگ برتر راه یافت.

  هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس با برگزاری یک دیدار ادامه یافت که در آن چلسی توانست با سه گل تاتنهام را در داربی لندن شکست دهد. تیاگو سیلوا گل اول بازی را به ثمر رساند تا با ۳۶ سال  و ۳۶۲ روز سن بعد از دیدیه دروگبا به مسن ترین گلزن چلسی در لیگ برتر انگلیس تبدیل شود.

انگولو کانته فرانسوی و آنتونی رودیگر نیز زننده دیگر گلهای آبی های لندن در این دیدار بودند.

در جدول رده بندی، چلسی، لیورپول و یونایتد با ۱۳ امتیاز و بر حسب تفاضل گل در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

چلسی در دیدار بعدی خود در لیگ برتر در خانه به دیدار منچسترسیتی می رود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها