با ما همراه باشید

اخبار 12

برای افزایش بودجه ۱۴۰۱ البرز تلاش می‌کنیم

منتشر شده

در

برای افزایش بودجه ۱۴۰۱ البرز تلاش می‌کنیم

ایسنا/البرز استاندار البرز با اشاره به لزوم راه‌اندازی قرارگاه‌ آسیب‌های اجتماعی در البرز، گفت: برای کاهش آسیب‌ها و کمک به خانواده‌ها، ایجاد قرارگاه‌های اجتماعی با همیاری دستگاه‌های مختلف از جمله فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها در دستور کار خواهد بود.

مجتبی عبدالهی روز دوشنبه ۲۴ آبان در اولین جلسه شورای اداری استان که در استانداری البرز برگزار شد، با تاکید بر نگاه تحول‌گرا در تمامی دستگاه‌های استان گفت: در این دوران باید نقاط ضعف استان را پوشش داده و مسائل و مشکلات حل شود.

به گزارش ایسنا، وی به تلاش برای افزایش بودجه استان در سال ۱۴۰۱ تاکید کرد و گفت: البرز ۱۱ سال است تبدیل به استان شده و از لحاظ اقتصادی رتبه خوبی دارد ولی از لحاظ بودجه در ردیف‌های آخر کشور است.

وی تصریح کرد: باید تلاش کرد با انسجام، وحدت و همکاری تمام دستگاه‌ها بتوانیم در دوره چهار ساله دولت مردمی، مشکلات را کم و سرانه‌های استان را در مسائل مختلف افزایش دهیم.

وی با تاکید بر راه اندازی بزرگراه شمالی در اسرع وقت گفت: از دستگاه متولی راه و شهرسازی درخواست کردم تا مطالعات دقیق در خصوص میزان کاهش حجم ترافیک با راه اندازی این اتوبان انجام شود.

وی همچنین بر اصلاحاتی در مسیر عبور و مرور در اتوبان و ورودی استان برای کاهش بار ترافیکی استان تاکید کرد.

استاندار البرز ادامه داد: امیدوارم با نگاه ویژه که در راستای خدمت به مردم است، بتوانیم مشکلات را با پیگیری مداوم حل کنیم.

وی با اشاره به اهمیت رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی در استان گفت: حاشیه نشینی ناهنجاری‌ها و آسیب‌هایی از جمله اعتیاد، طلاق و انواع جرم را در استان ایجاد می‌کند. برای کاهش آسیب‌ها و کمک به خانواده‌ها ایجاد قرارگاه‌های اجتماعی با همیاری دستگاه‌های مختلف از جمله فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها در دستور کار خواهد بود.

استاندار البرز در ادامه با اشاره به اینکه البرز از نقاط قوت و ضعف متعددی برخوردار است، گفت: باید با همکاری و همدلی میان مدیران ادارات در راستای تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف استان برای امکان اینکه ظرفیتی خارج از البرز و اراده مدیران البرز برای رفع مشکلات استان به کار گرفته شود وجود ندارد به اندازه کافی در استان ظرفیت وجود دارد تا بتوانیم نیازهای مردم را برطرف کنیم.

استاندار البرز با اشاره به اینکه در مقایسه البرز با استان همجوار خود تهران در میابیم که اوضاع در بسیاری از شهرستان‌های البرز بهتر از شهرستان های تهران است، افزود: بسیاری از شهرستان های تهران با ظرفیت بیش از ۵۰۰ هزار نفر هنوز یک درمانگاه یا بیمارستان ندارند ما نباید وضعیت البرز را بیش از اندازه ناامید کننده توصیف کنیم چرا که می توانیم با بهره گیری از ظرفیت‌های موجود استان و با تمام توان برای رفع مشکلات اقدام کنیم.

عبداللهی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه همه مدیران و مسئولان البرز باید برنامه ریزی تحول گرانه برای سال ۱۴۰۱ داشته باشند، تصریح کرد: در ۴ ماه باقیمانده از سال نیز در راستای توسعه و بهبود شرایط تلاش خواهیم کرد اما با توجه به شرایط ویژه و خاص دولت سیزدهم که با انگیزه تمام در راستای رفع نیازهای مردم به کار گرفته شده است باید مانیز در این مسیر قرار گرفته و با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان در مسیر رشد، توسعه و رفع مطالبات مردمی گام‌های جدی و محکم برداریم.

استاندار دولت در بخش دیگری به اهمیت دیدارهای مردمی توسط تمامی مدیران به ویژه فرمانداران، اظهار کرد: همدلی با مردم و نشستن پای درد و دل آنها می‌تواند به اعتماد، امید و حال خوب را به مردم برگرداند.

عبداللهی با تاکید بر لزوم افزایش سرانه های آموزشی، یادآور شد: این امر تنها با مدیریت برنامه‌ریزی و دغدغه مندی مسئولان استانی به ویژه آموزش و پرورش محقق خواهد شد آموزش و پرورش باید با بهره گیری از خیرین مدرسه ساز اعتبارات دولتی و برنامه ریزی دقیق درصدد افزایش تعداد معین کلاس درس در طول هر سال برآید.

وی در ادامه رتبه بیست و هشتم استان در امر جذب بودجه اشاره کرد و افزود: این اقدامات باید به‌صورت انقلابی پیگیری و دریافت شود، با توجه به اینکه مالیات بسیاری از شرکت‌های بزرگ البرز به جیب تهران می‌رود گردش مالی بانک‌های استان در البرز نیست مناسب نیست، این اقدامات تنها با پیگیری و دغدغه مندی مدیران محقق خواهد شد.

عبداللهی در ادامه به اهمیت برگزاری مستمر و اثرگذار تنظیم بازار اشاره کرد و یادآور شد: نباید دیگر درگیر مشکلاتی همچون توزیع و کمبود مرغ باشیم سازمان صنعت معدن یکبار برای همیشه مشکل مرغ را برطرف کند با توجه به حجم بالای ظرفیت و وجود سرمایه‌گذاران متعدد در البرز چرا باید در حوزه مرغ تنش وجود داشته باشد؟ در حالی که می‌توان بستر تولید و راه اندازی مرغداری‌های متعددی را در البرز احیا کنیم.

وی همچنین به کمبود سرانه درمانی در استان اشاره کرد و یادآور شد: تمام مراکز درمانی و بیمارستان‌های نیمه کاره در البرز با سرعت هرچه تمام‌تر باید تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

استاندار البرز با اشاره به وضعیت ترافیک و تردد اغلب استان ها از راه‌های البرز، اظهار کرد: تردد در راهها و مسیرهای البرز باید تسهیل شود در این میان راهداری باید طی اقدامی پژوهشی و علمی بررسی کند که اجرا و تکمیل پروژه‌های همچون بزرگراه شمالی و ادامه همت چند درصد از معضل ترافیک البرز را برطرف میکند اگر بررسی‌های به عمل آمده و علمی نشان دهد شاهد کاهش ترافیک قابل قبولی پس از اجرای این پروژه‌ها نباشیم باید چاره جویی کرد و به فکر پروژه‌های دیگر بود.

وی همچنین اضافه کرد ورودی های شهر بدون المان و نماد رها شده در حالی که البرز بیش از ۵ هزار شهید تقدیم جمهوری اسلامی کرده است، همچنین از ظرفیت‌های متعدد اقتصادی، علمی، ملی، فرهنگی، گردشگری و… برخوردار است.

عبداللهی با استناد به گزارش مدیریت بحران استانداری البرز این استان را جزو ۱۰ استان حادثه خیز کشور برشمرد و تصریح کرد: باید هر چه سریعتر در راستای تهیه و تدوین سند اجرایی برای مقابله با بحران در البرز اقدام شود مدیریت بحران باید در این خصوص ارائه برنامه داشته باشد تا ضمن آموزش به شهروندان در خصوص بروز بحران و حادثه نقشه راه وجود داشته باشد.

وی در ادامه به مسئله مسکن ملی تاکید کرد و افزود: تمام دستگاه‌های مسئول در راستای تحقق شعار احداث یک میلیون واحد مسکونی در استان اقدام کنند سهم البرز در این طرح احداث ۱۲۰ هزار مسکن است که باید تا پایان سال اجرایی شود. این امر تنها با اقدامی جهادی و البته دشوار میسر خواهد بود در این زمینه آمایش سرزمینی و شناسایی نقاط مناسب برای ایجاد مسکن دقیقاً و علمی بررسی شود تا بتوانیم تاثیر مثبتی نیز در امر کاهش آسیب های حاشیه نشینی و سکونتگاه غیررسمی در البرز داشته باشیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 12

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

منتشر شده

در

توسط

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل تاکنون بیش از ۷۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در بین گروه‌های سنی اعلام شده و بیماران خاص تزریق شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۸ تیر در مراسم افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: از همکاری سپاه، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در راه‌اندازی این مرکز تجمیعی قدردانی می‌کنیم چرا که در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل عهده‌دار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر این مراکز تجمیعی در ۱۱ مرکز جامع بهداشتی شهری و ۱۳ مرکز جامع بهداشت روستایی عملیات واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است.

فرماندار اردبیل متوسط تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل ۷۹ درصد و بالاتر از میانگین استانی اعلام کرد و گفت: تلاش بر این است تا تزریق واکسن در مراکز جامع بهداشتی و تجمیعی ادامه پیدا کند تا گروه‌های بیشتری به مرحله ایمن‌سازی برسند.

امامی یگانه افزود: نوبت‌دهی در مراکز تزریق برای جلوگیری از تجمع بیش از حد به صورت سامانه انجام می‌شود که گروه‌های سنی اعلام شده ۶۰ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به سامانه سلامت ثبت‌نام کرده تا روزانه با ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ نفر عملیات واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌در شهرستان اردبیل با تزریق واکسن ایرانی و همچنین برای گروه‌های سنی ۶۰ تا ۷۰ سال کار اجرایی و عملیاتی در این حوزه شروع شده و تلاشمان بر این است تا با گسترش این اقدامات جلوی آسیب‌ها در پیک پنجم کرونا نیز گرفته شود.

در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که تعداد بیماران بستری که اغلب در شهرستان اردبیل، مشگین‌ و پارس‌آباد است به بیش از ۲۸۸ بیمار بستری کرونایی رسیده که حال عمومی ۶۰ بیمار کرونایی بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

منتشر شده

در

توسط

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

طبق برنامه زمان‌بندی، سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده پس از برگزاری جلسه با کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها و معرفی فرآیند اجرایی ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا نهم مرداد ماه فرصت دارند تا مستندات مورد درخواست در راهنمای ارزشیابی را به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارسال کنند. پس از آن تا ۱۵ مرداد ماه مستندات بررسی خواهد شد.

سامانه ارزشیابی تحقیقات و فناوری (RTES) ۱۶ مرداد ماه برای مشاهده نتایج ارزشیابی در دسترس خواهد بود. پس از بررسی اعتراضات احتمالی، در نهایت سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه (RTES) در ابتدای تیر ماه، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد و در یک نشست مشترک که با حضور مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، جزئیات و تغییرات اعمال شده نیز تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با رویکرد بازآرایی و بازسازماندهی، متناسب با فرآیندهای بهینه و کارا و در عین ایجاد دسترسی و شفافیت در بستر سامانه برخط توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بازبینی و تدوین شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

منتشر شده

در

توسط

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماندهای نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، وضعیت در این کشور جنگ‌زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی.پی.اس فرید زکریا در شبکه خبری سی.ان.ان گفت: وضعیت میدانی هر هفته وخیم‌تر میشود.

اوایل امسال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر کرده است. تلاش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سالها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال ۲۰۱۱ از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا شود، افزود: علاوه بر این، فکر میکنم ما همچنین به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیروهای افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیروهای امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. وضعیت هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آنها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی.ان.ان همچنین به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره کرد. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید کرد: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته‌اند، دلشان نمی‌خواهد این جنگ‌های بی‌پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال خاتمه دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها