با ما همراه باشید

اخبار 16

برنامه انجمن ساتکا برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر رونمایی می‌شود

منتشر شده

در

برنامه انجمن ساتکا برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر رونمایی می‌شود

انجمن سازندگان و تامین کنندگان کالا و خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر(ساتکا) بر اساس انتشار فراخوان و دریافت نظرات فعالان حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر برنامه‌ای برای تحقق ۱۰ هزار مگاوات انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور تدوین کرده و قرار است این برنامه فردا شنبه ۲۹ آبان رونمایی شود.

به گزارش ایسنا، پس از روی کار آمدن محرابیان به عنوان وزیر نیرو و اعلام هدف توسعه ۱۰ هزار مگاوات انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور، این سوال از طرف کارشناسان مطرح شد که این هدف چگونه و با چه روشی قابل تحقق است.

برای پاسخ به این سوال اساسی، از سوی انجمن سازندگان و تامین کنندگان کالا و خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر(ساتکا) با انتشار در فراخوانی در شهریور ماه از فعالین بخش خصوصی و دانشگاهی درخواست کرد تا نظرات و ایده‌های خود را در خصوص تحقق این برنامه و نحوه آن اعلام کنند.

این برنامه‌ها هم اکنون جمع آوری شده و بر اساس آن برنامه‌ای برای تحقق هدف توسعه ۱۰ هزار مگاوات انرژی‌های تجدید پذیر در کشور تدوین شد و قرار است این برنامه در ششمین کنفرانس و نمایشگاه انرژی‌های تجدیدپذیر که از فردا شنبه ۲۹ آبان ماه آغاز به کار می‌کند، رونمایی شود.

برگزاری این کنفرانس تا روز یکشنبه ۳۰ آبان ادامه دارد.

در همین راستا نظرات اعضای این انجمن در زمینه کم و کیف این برنامه را جویا شدیم که به این شرح است:

استفاده از پتانسیل بدنه کارشناسی بخش خصوصی و تشکل‌ها

حمید رضا صالحی رئیس هیات مدیره انجمن ساتکا در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به پتانسیل کارشناسی موجود در بدنه بخش خصوصی گفت: تشکل‌های بخش خصوصی می‌باید از توانایی کارشناسی خود استفاده کرده و در راستای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور، طرح‌ها و برنامه‌های کارشناسی شده ارائه دهند؛ چرا که کشور با بحران برق روبرو است و با توجه به کسری گاز در کشور دیگر راهی جز توسعه همه جانبه انرژی‌های تجدیدپذیر برای ایران وجود ندارد.

وی تاکید کرد: من از همه تشکل‌های مرتبط در انرژی‌های تجدیدپذیر دعوت می‌کنم که همگی در کنار هم قرار گیریم و یک برنامه مشترک به وزیر نیرو ارائه دهیم.

توسعه نیروگاه‌های دولتی، بخش مهمی از برنامه انجمن

شهریار صابر مسئول تهیه برنامه انجمن در بخش ادارات دولتی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به مصوبه هیات وزیران در خصوص تامین ۲۰ درصد از مصرف برق ادارات از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر خاطر نشان کرد: پس از تلاش‌های انجمن ساتکا و نامه‌نگاری‌های فراوان و مطرح شدن موضوع در شورای گفت‌وگوی اتاق خراسان و اتاق ایران، دستورالعمل مربوط به این مصوبه در اسفند سال قبل توسط وزیر نیرو ابلاغ شد و هم اکنون شرکت توزیع استان خراسان جنوبی به عنوان پایلوت پیگیر اجرای آن است.

وی با اشاره به پتاسیل بیش از ۲۵۰۰ مگاواتی ادارات دولتی در احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر، تاکید کرد: در جلساتی که در انجمن برای تدوین برنامه ادارات دولتی داشته‌ایم، با توجه به اینکه بخش ادارات دولتی خرید تضمینی ندارد و از این بابت فشاری بر روی بودجه خرید تضمینی و عوارض برق وارد نمی‌کند، بخش مهمی از توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در چهار سال آینده می‌تواند باشد و از این جهت در برنامه انجمن ساتکا قرار گرفته است، بصورتی که در سال اول ۱۰۰ مگاوات، و سپس در سال‌های بعدی ۲۰۰، ۴۰۰ و ۶۰۰ مگاوات و مجموعا ۱۳۰۰ مگاوات از برنامه وزارت نیرو به نظر ما از طریق ادارات دولتی قابل تحقق است.

توسعه نیروگاه‌های خورشیدی خانگی در دو بخش خرید تضمینی و خودتامین

نسترن رفیعی مدیر کارگروه خورشیدی خانگی انجمن ساتکا نیز به بخش خورشیدی خانگی در برنامه پیشنهادی انجمن اشاره کرد و گفت: ما توسعه نیروگاه‌های خورشیدی خانگی را در دو بخش پیشنهاد داده‌ایم. در بخش اول برنامه، نیروگاه‌های خورشیدی خانگی انجمن همراه با خرید تضمینی برق است که با توجه به محدودیت‌های بودجه خرید تضمینی، در سال اول حدود ۱۰ مگاوات پیشنهاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه برنامه ما برای سال‌های بعد بستگی به تامین بودجه برای خرید تضمینی دارد و هنوز نهایی نشده است، یادآور شد: در بخش دوم برنامه، توسعه نیروگاه‌های خورشیدی خانگی برای مشترکین پرمصرف و به صورت خودتامین است که به نظر کارشناسان انجمن در سال اول به میزان ۱۰۰ مگاوات قابل احداث است و این عدد در سال‌های بعد تا سال چهارم به اعداد ۲۰۰، ۴۰۰ و ۸۰۰ مگاوات قابل افزایش است که مجموعا به ۱۵۰۰ مگاوات در چهار سال می‌تواند برسد.

وی به واقعی شدن قیمت برق به عنوان پیش نیاز اصلی توسعه این بخش از برنامه انجمن اشاره کرد و ادامه داد: برای توسعه نیروگاه‌های خورشیدی به صورت خودتامین برای مشترکین بسیار پرمصرف نیاز است که قیمت برق این مشترکین بدون احتساب یارانه محاسبه شده به سمت واقعی شدن قیمت برق حرکت کند تا این مشترکین از نظر اقتصادی برایشان صرفه اقتصادی داشته باشد که نیروگاه خورشیدی احداث کرده و برق آن را در خانه استفاده کنند؛ مانند وضعیتی که در اغلب کشورها اتفاق افتاده است.

مزارع خورشیدی بر روی زمین‌های کشاورزی فاقد آب

سید محمد جواد موسوی نایب رئیس انجمن ساتکا نیز در گفت‌وگویی با ایسنا با اشاره به بخش زمین‌های کشاورزی در برنامه پیشنهادی انجمن، اظهار کرد: با توجه به کمبود آب در کشور و بحران در بخش کشاورزی، انجمن ساتکا پیشنهاد داده است که دولت سیزدهم با یک همت عالی کشاورزان را ترغیب کند که بر روی زمین‌های کشاورزی نیروگاه‌های خورشیدی احداث کنند.

وی ایجاد یک اراده ملی برای ایجاد مزارع خورشیدی در زمین‌های کشاورزی را پیش نیاز اصلی تحقق این برنامه دانست و یادآور شد: در برنامه انجمن ایجاد یک کارگروه در سطح هیات وزیران با حضور وزیر نیرو و وزارت وزیر جهاد کشاورزی و همراهی بانک‌ها پیشنهاد شده است. برای مثال وزارت جهاد کشاورزی نمی‌باید برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی در زمین‌های کشاورزی نیز تغییر کاربری زمین را در نظر بگیرد؛ چرا که نیروگاه‌های خورشیدی تغییری روی زمین بوجود نمی‌آورند و بعد از ۲۰ سال می‌توانند جمع آوری شوند.

به گفته این فعال حوزه انرژی‌های تجدید پذیر در این مدت ۲۰ سال، سفره‌های آب زیرزمینی نیز فرصتی برای احیا پیدا خواهند کرد ولی در این زمینه ایجاد تسهیلات مناسب برای توسعه این مزارع خورشیدی برای کشاورزان بسیار مهم است.

تجربه موفق کمیته امداد و بهزیستی در زمینه ایجاد نیروگاه های خورشیدی برای مددجویان

غلامرضا طهماسبی مسئول تدوین برنامه انجمن ساتکا در بخش مددجویان در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به جلسات برگزار شده در این خصوص گفت: در سال‌های اخیر کمیته امداد امام خمینی و همچنین بسیج مستضعفین و سازمان بهزیستی اقدام به احداث نیروگاه‌های خورشیدی برای مددجویان کرده‌اند، برای مثال تاکنون حدود ۲۷۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی توسط کمیته امداد امام خمینی در ۱۸ استان کشور احداث شده که مجموع ظرفیت آن نزدیک به ۱۴ مگاوات است.

طهماسبی با تاکید بر اینکه استان فارس با بیش از ۹۰۰ واحد، در رتبه اول و کرمان با بیش از ۶۰۰ واحد در رتبه دوم این اقدام قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: بدین ترتیب ضمن کمک به تامین قسمتی از برق کشور، با توجه به خرید تضمینی برق از مددجویان توسط وزارت نیرو، درآمد مناسب نیز برای آنها ایجاد شده است.

مسئول تدوین برنامه انجمن ساتکا در بخش مددجویان اضافه کرد: علاوه بر آن با توجه به گستردگی مددجویان در سراسر کشور و از طرف دیگر گستردگی شرکت‌های بخش خصوصی فعال در انرژی‌های تجدیدپذیر در سراسر کشور این پتانسیل برای بخش خصوصی وجود دارد که در سراسر کشور به توسعه این نیروگاه‌ها اقدام کند، و از این جهت موجب ایجاد اشتغال و کسب و کار برای بخش خصوصی نیز خواهد شد.

وی اضافه کرد: ما در برنامه انجمن ساتکا به موضوع تعمیر و نگهداری از این نیروگاه‌های خورشیدی، موضوع بیمه این نیروگاه، و سایر موارد می‌پردازیم و قصد داریم از تجربیات موفق کمیته امداد برای سایر بخش‌ها نیز استفاده کنیم.

جمع آوری نظرات بخش دانشگاهی در خصوص توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر

محمود کریمی عضو هیات مدیره انجمن ساتکا ضمن اشاره به کمک انجمن علمی دانشجویی مهندسی انرژی دانشگاه علوم و تحقیقات در بخش دانشگاهی بیان کرد: اعضای این انجمن نظرات بخش دانشجویی و نیز اساتید دانشگاه را در قالب مصاحبه و فیلم جمع آوری کردند که بسیار ارزشمند بود. اساتید دانشگاه اعتقاد داشتند که برای توسعه اصولی انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران نیاز به توسعه نیروی انسانی متخصص و اهمیت دادن به نقش دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها به این موضوع است.

وی ادامه داد: محققان دانشگاهی همچنین اظهار کرده‌اند که تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر می‌باید تامین شود تا دانشجویان بتوانند چالش‌های علمی و فنی توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر را بصورت عملی مورد بررسی قرار دهند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 16

آغاز فعالیت مرکز نوآوری لجستیک هوشمند پست اصفهان

منتشر شده

در

توسط

آغاز فعالیت مرکز نوآوری لجستیک هوشمند پست اصفهان

ایسنا/اصفهان مرکز نوآوری لجستیک هوشمند و تجارت الکترونیک پست استان اصفهان به عنوان نخستین رویداد کارآفرینی و نوآوری پست استان فعالیت خود را آغاز کرد.

مرکز نوآوری پست استان اصفهان در حال حاضر دارای بخش‌های کلینیک کسب و کار با هدف ارائه مشاوره کسب و کار و ارائه آموزش های تخصصی در حوزه پست و تجارت الکترونیک و همچنین مرکز جذب و پرورش ایده‌ها با همکاری دانشگاه آزاد اصفهان و شتاب‌ دهندهای فعال استان شروع به فعالیت کرده است.

مدیرکل پست استان اصفهان با اشاره به سهم ۸ درصدی استان اصفهان در واحدهای پستی کشور و انتخاب استان به عنوان پایلوت، در راه اندازی مرکز نوآوری افزود: سیاست گذاری این مرکز زیر نظر وزارت ارتباطات و پارک علم و فناوری کشور انجام شده و در راستای تسریع در ارائه خدمات نوین پستی فعالیت خواهد کرد.

به نقل از روابط عمومی پست استان اصفهان، حمید باقری با اشاره به اهمیت توسعه اقتصاد دیجیتال در دنیا، اضافه کرد: برای اینکه از دنیا و کسب و کارها در این زمینه عقب نباشیم ناگزیر به ایجاد فعالیت های نوآوری هستیم.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات بسته بندی در حوزه پست، طراحی اپلیکیشن‌های پیگیری مرسولات پستی، طراحی تمبر دیجیتال از جمله اقدامات اولیه در دستور کار این مرکز است گفت: ارائه پست هوشمند، لجستیک یکپارچه، سیستم‌های پرداخت، حمل و نقل پاک و برقی، سکوی تجارت الکترونیک و استفاده از فناوری‌های حمل و نقل پیشرفته هوشمند از جمله ویژگی‌ها و کارکردهای این مرکز در استان است.

به گفته مدیرکل پست استان اصفهان، بخش‌های خصوصی در طرح ستاپ(سکوی تجارت الکترونیک پست) و این طرح، به عنوان بازوی توانمند پست قرار می‌گیرند و به تحقق تجارت الکترونیک کمک می‌کنند و امیدواریم همه فعالان نفش آفرین حضور پیدا کنند.

وی افزود: پست استان با ۹۹۷ واحد پستی سهم هشت درصدی از واحدهای پستی کشور را به خود اختصاص داده است و در زمان حاضر یکی از استان های شاخص در امر ارتباطات و شبکه پستی کشور محسوب می‌شود.

باقری گفت: لجستیک هوشمند و توسعه تجارت الکترونیک موجب افزایش سرانه مرسولات و توسعه محصول(ترافیک پستی) را به دنبال خواهد داشت که در این زمینه هم از ورود و همکاری شتاب دهنده‌ها و کسب و کارها استقبال می‌کنیم.

به گفته این مسئول، در حال حاضر جهت استقرار شتابده‌ها و دفاتر مشاوره و آموزشگاه‌های تخصصی در این مرکز فراخوان عمومی اعلام شده است که تاکنون استقرار یک شتاب دهنده تصویب شده است و یک مرکز آموزشی و یک مرکز مشاوره نیز تقاضای خود را جهت استقرار به مرکز نوآوری اعلام کرده اند که روند استقرار آنها نیز در حال پیگیری است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 16

کلیه مبادی ورودی و خروجی فرعی هرمزگان بسته خواهد شد

منتشر شده

در

توسط

کلیه مبادی ورودی و خروجی فرعی هرمزگان بسته خواهد شد

ایسنا/هرمزگان فرمانده انتظامی استان با اشاره به قاطعیت پلیس در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از کلیه مسافران نوروزی خواست با پایان دادن به سفر خود، هرچه سریعتر برنامه بازگشت به شهر محل سکونت خود را تنظیم کنند.

سردار غلامرضا جعفری ظهر امروز(هشتم فروردین ماه) در جمع خبرنگاران، گفت: با توجه به آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی و اجرای تشدید محدودیت های تردد، از شهروندانی که به مسافرت رفته اند، خواست ضمن لغو کردن سفر خود به خانه بازگردند.

وی افزود: باتوجه به شیوع روزافزون ویروس کرونا در کشور، پلیس هرمزگان همراه با دستگاه‌های مرتبط، طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری را با قاطعیت اجرا می کند و از هم استانی های عزیز و مسافرانی که به هرمزگان مسافرت کرده اند می خواهیم در این خصوص با پلیس خدمتگزار خود، همکاری کنند.

این مقام ارشد انتظامی تأکید کرد: شهروندان برای حفظ سلامتی خود و سایر هموطنان و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، در خانه بمانند و مسافران نوروزی که در استان حضور دارند هرچه سریعتر به استان محل سکونت خود بازگردند.

وی با تاکید بر همکاری شهروندان با پلیس در ریشه کنی ویروس کرونا، افزود: توجه به شعار “ما در خانه می مانیم” و “به خانه برگردیم” در این ایام برای پیشگیری از شیوع این بیماری بسیار مهم و ضروری است و این امر با تلاش شبانه روزی کارکنان پلیس و تلاش و همراهی شهروندان محقق خواهد شد.

سردار جعفری با بیان اینکه کلیه مبادی ورودی و خروجی فرعی بسته خواهد شد و خودروهای غیر بومی نیز از کنار گذرشهرها استفاده و از استان خارج و از ورود به داخل شهرها خودداری کنند تصریح کرد: پلیس بدون اغماض با خودروهای متخلف برخورد و برابر قانون مشمول ۵ میلیون ریال جریمه نقدی و خودرو متخلف به مدت یک ماه توقیف خواهد شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان در پایان اجرای این طرح را مطالبه عمومی دانست و عنوان کرد: نیروی انتظامی با قاطعیت کامل این طرح را اجرا می کند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 16

معرفی ۱۰۰ نویسنده در شهر تهران

منتشر شده

در

توسط

معرفی ۱۰۰ نویسنده در شهر تهران

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات با اشاره به نمایش بیش از دوهزار کتاب از ۱۰۰ نفر از نویسندگان ایران در بیش از ۶۰۰ تابلو شهری و عرشه پل در سطح شهر تهران گفت: این شروع اقداماتی است تا شهر به فضایی زیبا، فرهنگی و مفتخر به نویسندگان حوزه‌های مختلف تبدیل شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از ستاد خبری بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران، علی‌ رمضانی (مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران و دبیر بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران) در نشست معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با خبرنگاران حوزه کتاب که در روز ۲۷ آبان ۱۴۰۰ برگزار شد، با اعلام خبر آغاز طرح «پاییزه کتاب ۱۴۰۰» از ۲۹ آبان، گفت: هم‌اکنون بیش از ۹۷۰ کتابفروشی در سراسر کشور عضو این طرح شده‌اند. به کتابفروشی‌هایی که در خارج از مراکز استان‌ها قرار دارند، اعتبار بیشتری اختصاص داده‌ایم و علاوه بر این تلاش کردیم در ۱۰۰ شهر از مناطق کمتر برخوردار کتاب‌فروشی‌هایی را فعال کنیم و اعتبار بیشتری برای آن‌ها درنظر بگیریم.

او افزود: مجموع اعتبار طرح «پاییزه» کمتر از طرح تابستانه کتاب ۱۴۰۰ نیست اما نحوه توزیع آن متفاوت است. نحوه توزیع یارانه‌ها تغییر کرده است و تلاش کردیم یارانه‌ها به سمت مناطقی برود که تاکنون کمتر از این یارانه‌ها استفاده کرده‌اند.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران درباره برپایی نمایشگاه کتاب در استان‌ها نیز اظهار کرد: بنا داریم بخش فروش و عرضه این نمایشگاه‌ها را به صورت مجازی برگزار کنیم. یکی از مهم‌ترین دلایل این اقدام، ایجاد عدالت در دسترسی به همه ناشران و توزیع یارانه‌های کتاب به همه اقشار  مردم است. زمانی که نمایشگاه‌های استانی را در مرکز استان (به ویژه در استان‎های بزرگ) برگزار می‌کنیم، در شهرستان‌ها امکان مراجعه افراد به این نمایشگاه‌ها بسیار کم است. بنابراین بخش فروشگاهی نمایشگاه‌های مجازی را به منظور استفاده همه مردم آن استان در تمام مناطق فعال می‌کنیم.

او افزود: با همت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و خانه کتاب و ادبیات ایران، موضوع نشست‌ها و شور و شعف فرهنگی در استان‌ها و دیگر مواردی که تا به الان بخش جنبی بوده است‌، تبدیل به بخش اصلی ‌می‌شود. به این صورت به جای درگیرشدن در یک فعالیت اجرایی طاقت‌فرسا، بخش‌های جنبی را به بخش‌های اصلی تبدیل می‌کنیم. مانند نشست رونمایی، بحث و بررسی در مورد کتاب،  تبلیغات محیطی و …. نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان در نیمه دوم آذرماه برگزار می‌شود و تا پیش از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نمایشگاه‌های استانی دیگری نیز در یکی از استان‎ها برگزار خواهد شد و به تدریج در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

دبیر بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران در ادامه با تقدیر از فعالیت‌های تمام رسانه‌ها و سازمان صداوسیما در هفته کتاب گفت: در این هفته اقدام بی‌نظیری در سطح شهر تهران انجام شد و بیش از دوهزار کتاب از ۱۰۰ نفر از نویسندگان کشورمان در بیش از ۶۰۰  تابلو شهری و عرشه پل  به نمایش عمومی گذاشته شد. تاکنون چنین اقدامی برای معرفی مفاخر اهل قلم و نویسندگان کشور انجام نگرفته بود. این اقدام نتیجه همگرایی چند دستگاه از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه کتاب و ادبیات ایران، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سازمان زیباسازی شهرداری تهران است. این آغاز اقداماتی است تا شهر به فضایی زیبا و فرهنگی تبدیل شود. امیدواریم با توجه به الگودهی تهران، در سایر شهرها نیز شاهد چنین اتفاق عظیمی باشیم و نویسندگان و مفاخر ادبی معرفی شوند.

او افزود: این اقدام برای به نمایش گذاشتن کتاب است تا در مقابل چشمان مخاطبان قرار بگیرد. همان‌طور که معاون محترم امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کردند ما باید در زمینه در دسترس بودن و در  برابر چشم بودن کتاب تلاش کنیم. کتاب مانند کالاهای دیگر نیست که فقط لازم باشد، بگوییم: کتاب بخوان؛ بلکه نیاز است کتاب خوب به مردم معارفه و ترویج شود تا به سمت آن بروند.

رمضانی سپس مهم‌ترین حلقه مفقوده کتاب در کشور را مساله ترویج دانست و گفت: حوزه‌های دیگر در این سال‌ها حمایت‌هایی داشته‌اند اما به ترویج، توجه کمتری شده است. بال پرواز کتاب رسانه‌ها هستند و رسانه‌ها باید کمک کنند کتاب از ذهن نویسنده، دفتر و انبار ناشر، قفسه کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌ها به خانه‌های مردم  برود و خوانده شود.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، این اقدامات را موجب اهمیت پیداکردن کتاب دانست و افزود: پیش از این در تبلیغات شهری و صداوسیما محصولات تجاری تبلیغ می‌شد و تبلیغات حوزه فرهنگی بیشتر به  فیلم‌های سینمایی یا در حوزه کتاب به پوستر «هفته کتاب» محدود می‌شد. اما الان چهره نویسندگان، کتاب‌ها و آثارشان به نمایش گذاشته شده است و امکان خرید این کتاب‌ها در طرح پاییزه کتاب ۱۴۰۰ از کتابفروشی‎ها فراهم شده است. این اقدام بزرگ مقدمه کارهای بزرگ دیگری از همین گونه خواهد بود.

بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران از بیست‌وچهارم آبان‌ماه آغاز شده و تا یکم آذرماه ١٤٠٠ با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پُر کنیم» در سراسر کشور ادامه دارد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها