با ما همراه باشید

استانها

بعد از سه بار جریمه منع تردد کرونایی در قزوین، خودرو توقیف می‌شود

منتشر شده

در

بعد از سه بار جریمه منع تردد کرونایی در قزوین، خودرو توقیف می‌شود

 استاندار قزوین گفت: نیروی انتظامی محدودیت تردد ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد را باید به طور جدی اجرایی کند، با افرادی که به قانون تعرض می‌کنند باید به صورت جدی برخورد شود در واقع اگر کسی بیش از سه بار جریمه تردد شد باید یک هفته ماشینش توقیف شود و در صورت تکرار باید ماشین یک ماه به پارکینگ برود و نباید کوتاهی صورت بگیرد.

هدایت‌الله جمالی‌پور در ستاد مقابله با کرونای استان قزوین که ۲۶ تیر در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، تصریح  کرد: در این ۱۷ ماه اعضای ستاد کرونا، مردم، کسبه، صنوف و صنعتگران به دلیل شیوع کرونا در سختی بودند، هر روز شاهد تغییر در نوع ویروس هستیم و این سختی بیشتر می‌شود، واکسیناسیون سرعت زیادی گرفته است و امیدوارم با آمدن واکسن داخلی بتوانیم تا پایان مهر ماه بخش اعظم افراد در خطر را واکسینه کنیم و شرایط بهتری را رقم بزنیم.

وی افزود: تا زمانی که نظام واکسیناسیون از ۶۰ درصد بگذرد ناچار هستیم که محدودیت ایجاد و شرایط را پیش ببریم، سخت ترین کار برای ما محدود کردن کسب و کارها در شرایط اقتصادی موجود کشور است، وضعیت تولیدکنندگان، کارگران و اقشار مختلف جامعه در شرایط سختی قرار دارند در این میان اعمال محدودیت‌ها شرایط را سخت‌تر می‌کند اما وقتی بین جان و مال باید تصمیم بگیریم صیانت از جان مهم‌تر از رزق و روزی است.

استاندار قزوین اظهار کرد: ویروسی که اخیرا شیوع پیدا کرده است نسبت به گذشته سرعت سرایت بالاتری دارد بنابراین باید در استان تصمیمات با جدیت بیشتری گرفته شود و برنامه‌ریزی و اجرا صورت بگیرد، یک بخش نظارت است و اگر ما مصوبه ابلاغ می‌کنیم انتظار داریم متعهد باشیم تا مردم متعهد شوند نمی‌توانیم پروتکل‌ها را رعایت نکنیم ولی از مردم انتظار داشته باشیم بنابراین هر دستگاهی موظف است مصوبات را اجرایی و مطالبه‌گری کند.

وی خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل‌ها به شدت کاهش یافته و در تعطیلات اخیر شاهد مسافرت‌های زیادی به استان‌های شمالی بودیم، مردم با این که می‌دانند شرایط قرمز است اما همکاری خوبی ندارند بنابراین هر دستگاهی باید به صورت کامل وظایف خورد را انجام دهد، از رسانه‌ها می‌خواهیم هر دستگاهی که نسبت به انجام ماموریتش کوتاهی می‌کند را به ما معرفی کنند تا با آن‌ها برخورد شود.

جمالی‌پور اظهار کرد: نمی‌پذیریم که کوتاهی و کم کاری در دستگاه‌ها رخ دهد چرا که ما در برابر مردم مسئول هستیم، قابل پذیرش نیست که یک دستگاه نسبت به مصوبات بی‌توجه باشد چرا که غفلت باعث اتفاقات ناخوشایندی می‌شود، بنابراین هر مدیری تا آخرین ثانیه مسئولیتش باید خود را در برابر این مصوبات مسئول بداند و اگر کسی کوتاهی کند باید با وی برخورد شود چرا که همه ما در برابر حقوق مردم مسئول هستیم و هر مدیری که به خوبی عمل کرده است باید مورد تشویق قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا الزامی است، نیروی انتظامی محدودیت تردد ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد را باید به طور جدی اجرایی کند، اگر افرادی تخلف می‌کنند باید با آن‌ها برخورد شود و این بند به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد، اگر فردی چندین بار تخلف کرد باید برخورد جدی تر صورت بگیرد و خودرو توقیف شود، اگر جرائم به صورت مالی باشد افرادی که وسع مالی دارند جریمه را پرداخت می‌کنند در حالی که با افرادی که به قانون تعرض می‌کنند باید به صورت جدی برخورد شود در واقع اگر کسی بیش از سه بار جریمه تردد شد باید یک هفته ماشینش توقیف شود و در صورت تکرار باید ماشین یک ماه به پارکینگ برود و نباید کوتاهی صورت بگیرد.

استاندار قزوین تاکید کرد: همچنین تالارهای عروسی باید تعطیل شود، مصوبه ستاد کرونا بر جای خود برقرار است و با افرادی که در باغ‌ها به خصوص در شهرستان‌ها اقدام به برگزاری عروسی می‌کنند باید برخورد شود، با توجه به اینکه برخی از تالارها برای مراسمات هماهنگ شده اقلامی خریداری کرده بودند قرار شد که فرصتی داده شود تا تالارها نیز ضرر نکنند اما بعد از آن اجازه فعالیت ندارند.

وی خاطرنشان کرد: روند رشد بیماری در استان قزوین صعودی است و تعداد پذیرش بیمارستان‌ها به شدت افزایش پیدا کرده است، بنابراین ستاد کرونا باید پیشنهادات دانشگاه علوم پزشکی را اجرایی کند، فروشگاه‌های مواد غذایی که تجمع ایجاد می‌کنند نیز باید تعطیل شوند، در نهایت هر مکانی که تجمع بیشتر از ظرفیتش باشد باید تعطیل شود، جاده سلامت باید مورد بررسی قرار بگیرد اگر تجمع افراد بعد از ساعت ۱۹ زیاد است باید مسدود شود.

جمالی‌پور اظهار کرد: برای عید قربان و عید غدیر زیباسازی شهر باید مورد توجه قرار بگیرد اما برگزاری هر تجمع ممنوع است و افرادی که نذر دارند و می‌خواهند نذری بدهند نذورات خود را به نیازمندان تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد بدهند.

وی با اشاره به مصوبه ستاد کرونا مبنی بر عدم تخلیه خانه توسط مستاجران در دوره کرونا تاکید کرد: باید با دادگستری و شورای حل اختلاف صحبت شود که در این ایام حکم تخلیه صورت نگیرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

گستره بین‌المللی ایسنا برگ برنده این رسانه است

منتشر شده

در

توسط

گستره بین‌المللی ایسنا برگ برنده این رسانه است

  نائب رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان یزد با بیان این که گسترش ایسنا در ابعاد بین‌المللی برگ برنده این رسانه است، گفت: ندانستن زبان دوم از فقرهای کشورماست و رسانه‌ها باید در رفع این ضعف نقش داشته باشند.

آیت الله «سیدمحمد کاظم مدرسی» در بازدید از دفتر ایسنا در یزد با بیان این که امروزه رسانه‌ها قدرت جوامع هستند، گفت: امروزه قدرت در زور، شمشیر و تفنگ و تانک یا پول نیست بلکه از رسانه‌ها و سخنوری‌هاست و این رسانه است که می‌تواند قدرت آفرینی کند.

وی با بیان این که مظلومیت امروز ما در دنیا به خاطر نداشتن پایگاه‌های قوی رسانه‌ای است، تصریح کرد: برگ برنده خبرگزاری ایسنا در کشور، برخورداری از بعد بین‌المللی است البته اگر بتواند حرف خود را به‌روز و آنلاین به زبان‌های مختلفی در اختیار مردم قرار دهد.

نائب رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان با بیان این که ندانستن زبان دوم از فقرهای کشورماست و باید رسانه‌ها در جبران آن نقش داشته باشند، گفت: ماه مرداد، یادآور شهادت شهد صارمی و روز خبرنگار است هر چند که امروز خبرنگاران در کشورمان جزو اقشار مظلوم در جامعه هستند.

وی ویژگی خبرنگاران را داشتن سه «سین» شامل «سوز»، «سواد» و «سلیقه» ذکر کرد و گفت: خبرنگاران افراد تحصیلکرده جامعه هستند که باید به آنها  پر و بال داده شود و از آنها حمایت شود.

مدرسی با اشاره به این که در مردادماه گرامیداشت خبرنگاران بدون در نظر گرفتن جناح و با توجه به نفس خبرنگاری ارزشمند است، گفت: به خصوص برای ایسنا که از شاخه‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی است و به علم، دانشجو و دانشگاه همچنین نظام جامعه ارتباط دارد.

وی با بیان این که زکات علم نشر آن است و این مسئله در اسلام سفارش شده است، گفت: یکی از این موارد را می‌توان سخن رهبری در خصوص نشر فرمول واکسن به دیگر کشورها به طور رایگان است لذا اسلام نسبت به علم و دانش، محدودیتی شامل فرهنگ و مذهب ندارد و خود را موظف به گسترش علم می‌بیند.

وی به سخن رهبر در مورد آموزش اتباع بیگانه در کشور نیز اشاره کرد و گفت: اسلام توصیه دارد که انحصارطلبی در علم و تکنیک ممنوع است و جهاد دانشگاهی با داشتن خبرگزاری ایسنا از این بعد هم معنا پیدا می‌کند.

مدرسی با اشاره به این که خبرنگاری شغل محسوب نمی‎شود، گفت: خبرنگاری یک حرفه است که نشان از ذوق و سلیقه خاصی دارد و دستارد پول چندانی ندارد به طوری که معمولا خبرنگاران و عکاسان در تنگنا قرار دارند.

وی با بیان این که اصولا کمترین اشلهای حقوقی برای خبرنگاران است، گفت: با این احتساب می‌دانیم شغل نیست بلکه مسئولیت، هنر، وظیفه و ذوق است.

این مسئول با بیان این که مردم محوری و تبیین مطالبات مردم برای مسئولان باید اصل باشد، گفت: خبرنگار باید بدون ایجاد تنش در جامعه همراه با ایجاد آرامش، در انتقال مطالبات مردم و ارتباط دوسویه مردم و مسئولان بکوشد.

وی افزود: امروزه مدیریت جامعه در اختیار رسانه‌هاست و افراد و اشخاص و مسئولان دنبال این مدیریت رسانه‌ای هستند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان این که رسانه‌ها در جنگ، انتخابات و حوادث و بوران‌های مختلف مدیریت متعلق به رسانه‌هاست، گفت: رسانه‌ها باید جایگاه خود را بشناسند و مطالبات را اصل بدانند. و صداقت در قول و رفتار و منش صحیح اسلامی را حتما باید لحاظ کنند.

وی با اشاره به این که سرمایه مهم خبرنگاران و خبرگزاری‌ها افکار و اعتماد مردمی است، گفت: باید در عین حفظ سرماهی های اجتماعی|، حریم و حرمت افراد نیز حفظ شود هر چند مرتکب خبط و خطایی شوند.

آیت الله مدرسی در پایان نیز با بیان این که نظام اسلامی دستاوردهای ارزشمندی داشته گفت: بعضا افرادی دوست دارند که این سرمایه‌ها را مخدوش کنند یا عاملانه آن‌ها در غفلت بمانند در حالی که علمکردهای قابل توجهی در صورت تحریم‌ها در کشور مانند تولید واکسن داخلی را داشتیم که خبرنگاران می‌توانند به عنوان دوستان ملت بزرگ غیور اسلامی این دستاوردها را تبیین کنند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

شناسایی شبکه اختلاس در شرکت آب و فاضلاب خوزستان

منتشر شده

در

توسط

شناسایی شبکه اختلاس در شرکت آب و فاضلاب خوزستان

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان از شناسایی شبکه اختلاس، رشاء و ارتشاء و تحصیل مال از طریق نامشروع در شرکت آبفای خوزستان و بازداشت تعدادی از کارکنان این شرکت خبر داد.

عباس حسینی‌پویا اظهار کرد: با توجه به گزارش اداره‌کل اطلاعات و اداره‌کل بازرسی استان خوزستان در خصوص برخی سوء جریانات در قراردادهای خرید تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در شرکت آبفا خوزستان و مشکلات سیستم هدایت و کنترل آب‌های سطحی فاضلاب استان و دخیل بودن برخی کارکنان فعلی و سابق آن اداره در جریان موضوع و تبانی با برخی پیمانکاران، پرونده‌ای در دادسرای عمومی و انقلاب اهواز تشکیل شد که در شعبه‌ ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی استان در حال رسیدگی است.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری خوزستان، وی تصریح کرد: در جریان این پرونده، پنج نفر از مدیران و کارکنان سابق و فعلی شرکت آب و فاضلاب استان و مجریان پروژه‌های مربوط به تصفیه‌خانه‌های آبادان، خرمشهر، شادگان، بندر امام خمینی(ره) و ماهشهر، تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و با قرار تامین مناسب بازداشت شده‌اند.

حسینی‌پویا ادامه داد: افراد دیگری نیز در مظان اتهام قرار دارند که به محض جمع‌آوری دلایل، به دادسرای استان خوزستان احضار و یا در صورت عدم حضور در دادسرا، طبق قانون جلب می‌شوند.

وی ضمن تقدیر از سربازان گمنام امام زمان(عج) در کشف و رسیدگی به نتیجه در این پرونده نقش کلیدی داشتند، گفت: پرونده برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره اطلاعات استان خوزستان قرار گرفت.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

قهرمانی شطرنج‌باز خوزستانی در مدارس آسیا

منتشر شده

در

توسط

قهرمانی شطرنج‌باز خوزستانی در مدارس آسیا

  شطرنج‌باز خوزستانی در مسابقات آنلاین قهرمانی مدارس آسیا عنوان اولی را به دست آورد.

مسابقات شطرنج قهرمانی مدارس آسیا به صورت آنلاین روز گذشته (شنبه) در ۹ دور برگزار شد که سینا موحد ورزشکار خوزستانی رده سنی زیر ۱۱ سال موفق شد مقام قهرمانی را به دست آورد.

به گزارش ایسنا، همچنین علیرضا بساق زاده در رده سنی زیر ۱۷ سال، صاحب گردن آویز نقره شد. او در بخش تیمی این رده سنی نیز قهرمان شد.

این رقابت‌ها در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد که خوزستان در بخش دختران موفق به کسب مدال نشد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها