با ما همراه باشید

اجتماعی

بهبود فضای کسب و کار برنامه جدی دولت آینده است/همکاری با رئیس قوه قضائیه بعد از خود را وظیفه میدانم

منتشر شده

در

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در برنامه تلویزیونی به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: برای شهدای هفتم تیر آیت‌الله و برای قاتلین این شهیدان از خداوند لعنت خواستارم.

وی ادامه داد: آیت‌الله شهید بهشتی به عنوان رئیس دیوان عالی کشور یا همان رئیس قوه قضائیه نقش بسیاری در معماری دستگاه قضا داشت او دغدغه بسیاری در حوزه شکل گیری دستگاه قضایی مبتنی بر اسلام داشت.

رئیسی با بیان اینکه طی این ۴۰ سال اخیر تلاش‌های بسیار زیادی صورت گرفته است،گفت: قضات و کارکنان دستگاه قضایی در سال‌های اخیر اقدامات متعددی انجام داده اند و اقدامات آن‌ها را ارج می‌نهیم.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به وعده‌هایی که روز اول حضور خود در قوه قضائیه به مردم داده بود گفت: در شروع کار خود در قوه قضائیه مسائلی را به عنوان ضرورت مدنظر قرار دادیم و انجام تحول از جمله مهمترین مسائل بود.

وی ادامه داد: همچنین مبارزه با فساد، قانونمداری،توجه به کرامت مردم را دنبال کردیم و شعار‌های خود را به برنامه و برنامه را به کارنامه تبدیل کردیم.

رئیسی درباره کرامت ارباب رجوع مردم بیان کرد: در این حوزه بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های صادر شده و تشویق و تذکر‌هایی به همکارانم داده شده است و این‌ها حاکی از آن است که بر اساس آخرین نظرسنجی مرکز آمار قوه قضائیه از ۳ میلیون مراجعه‌کننده به دستگاه قضا حدود ۷۰ درصد از عملکرد ما رضایت داشته اند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به مبارزه جدی با فساد در قوه قضائیه  اظهار کرد: دستگاه قضا همواره به مبارزه با فساد توجه داشته است، اما در این دوره پرونده‌هایی تبدیل به دغدغه مردم شده بود.

وی ادامه داد: پرونده‌هایی که مردم شده‌اند مورد رسیدگی قرار گرفتند و تمامی این پرونده‌ها باید روی میز قاضی باشند هر پرونده‌ای متعلق به هر شخص با هر جناحی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد قضات ما تلاش کردند تا پرونده‌ها را بدون توجه به وابستگی‌ها به صورت عادلانه رسیدگی کنند و نسبت به هیچ وجه فردی خط قرمز قائل نباشند همین موضوع منجر به شکل دادن موجی از مبارزه با فساد شد.

رئیسی تصریح کرد: فساد در گذشته به نحوی بود که همه را زیر سوال برده بود و بر همین اساس باید این چالش را برطرف می‌کردیم و گفتمان مبارزه با فساد ایجاد شد و اعلام کردیم هر فردی که نسبت به شخصی ایراد دارد آن را به دستگاه قضایی اعلام کند تا قوه قضائیه به موضوع رسیدگی کند.

 باید ساختار‌های فسادزا را در دولت از بین ببریم

رئیس قوه قضائیه  با اشاره به سامانه اموال مسئولان گفت: این اقدامات در راستای شفافیت دنبال شد و مجموع این موارد در رابطه با رسیدگی به پرونده‌ها توانست اطمینانی را برای مردم ایجاد کند که آن‌ها متوجه شوند اراده دستگاه قضا مبارزه با فساد است و این امید آفرینی در مردم باید ادامه پیدا کند تا ساختار‌های فسادزا را در دولت از بین ببریم.

وی در پاسخ به این سوال که مردم چقدر می‌توانند از قوه قضائیه انتقاد کنند،گفت: ساز و کاری که از مردم نظرسنجی می‌کند از دادگستری جدا است مسئله ارتباط با مردم در قوه قضائیه نهادینه شده است،بخشنامه‌های متعددی در راستای کرامت مردم صادر شده، اما این موضوع کافی نیست؛مسئولان قضایی هرکدام در سفر‌های استانی چندین ساعت با مردم دیدار کردند تا آن‌ها شکایات خود را به عالی‌ترین مسئولان قضایی برسانند.
رئیس دستگاه قضا ادامه داد: من سعی کردم با مردم به کارکنان دستگاه قضایی صحبت کنم ارتباط با مردم برای دستگاه قضا و دولت اهمیت بسزایی دارد باید حرف مردم را بشنویم من به هر استانی که سفر کردم وارد زندان آنجا شدم و شاید به اندازه تمام روسای قوه قضائیه وارد زندان‌ها شدم‌؛ زیرا یکی از مهمترین اهداف ما اصلاح مجرمان است.

برای ۸۰ درصد اشتغال زندانیان برنامه‌ریزی شده است

رئیسی تصریح کرد: در حال حاضر انجمن‌های حمایت از زندانیان به خانواده آن‌ها سر می‌زنند تا مشکلاتشان را متوجه شوند در حال حاضر برای ۸۰ درصد اشتغال زندانیان برنامه‌ریزی شده است.

رئیسی با بیان اینکه مجموعه دستگاه قضایی باید با مردم ارتباط داشته باشد،اظهار کرد: وقتی این ارتباط حفظ شود نوع رفتار هم مشخص می‌شود.

وی تصریح کرد: کرونا در تمام کشور‌های جهان گسترش یافت، اما مرخصی‌هایی که ما به زندانیان دادیم بی نظیر بود و بازهم تکرار می‌کنم که مدعیان حقوق بشر وارد زندان‌های ایران شوند تا متوجه شوند که وضعیت آن‌ها در زندان چگونه است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به دیدار‌های خود با دانشجویان گفت: از ابتدای حضور خود در قوه قضائیه ۲۶ نشست مختلف با اقشار مردمی داشتم دانشجویان با صداقت صحبت می‌کنند آن‌ها آینده سازان کشور هستند و من از دیدار با دانشجویان پشیمان نیستم و نشست‌های نخبگانی خود را ادامه خواهم داد؛ ارتباط با نخبگان، مردم و دانشجویان نعمت است.

رئیسی درباره جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی بیان کرد: همکاران بنده در سراسر کشور امر مقام معظم رهبری را جدی گرفتند و تلاش داشتند تا هیچ یک از واحد‌های تولیدی تعطیل نشوند.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد : در دولت هم خود را موظف می‌دانیم تا تولید مسئله اول باشد و ابتدا موانع را برطرف کنیم و با مشکل تولید کننده و کارآفرین آشنا شویم قاچاق کالا واردات بی‌رویه تامین اجتماعی مشکلات بانکی و بسیاری چالش دیگر از جمله مشکلات کارآفرینان است و بهبود فضای کسب و کار برنامه جدی دولت است.

قرارداد‌ها باید پشت ویترین باشد

رئیس قوه قضائیه با اشاره به شفاف سازی گفت: ما اعلام کردیم که قرارداد‌ها باید پشت ویترین باشد در حال حاضر آرام منتشر می‌شوند و گاهی اوقات در مقطع تحصیلات تکمیلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به جلوگیری از وقوع جرم بیان کرد: در این راستا ابتدا مسائل تربیتی مدنظر قرار می‌گیرند و شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم فعال شده است و با همکاری دولت و مجلس پیشگیری از وقوع جرم را مد نظر قرار داده ایم و ما هم در دولت با همکاری دستگاه قضا و مجلس پیشگیری از وقوع جرم را فعال میکنیم

رئیسی درباره هوشمندسازی قوه قضائیه تصریح کرد: اساس سند تحول فناوری است و شاید بیش از ۶۰ درصد این سند راه اندازی سامانه‌های متعدد است دوستان ما در حوزه فناوری شبانه روزی کار می‌کنند تا کنون ۶۵ سامانه فعال شده است و قوه قضائیه هوشمند محور کار ما بوده است.

وی ادامه داد: بیشترین ارتباط ما با نیروی انتظامی است و در این حوزه ارتباطات برخط شده است و مسئله تعامل با بخش‌های مختلف باید شکل گیرد و حتما دولت هوشمند را پیگیری می‌کنیم.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد:در اقصی نقاط کشور و حتی خارج از کشور دادگاه‌های الکترونیک برگزار می‌شود و طبق آمار ۳ میلیون مراجعه به قوه قضاییه کاهش یافته است.

رئیسی در پاسخ به این سوال که تضمین ادامه تحول در قوه قضائیه  چیست گفت: سند تحول قوه قضائیه قائم به بنده نیست امروز تمام همکاران من نسبت به اجرایی شدن این سند حساس هستند بیش از ۱۰۰ بخشنامه را صادر کرده ام و ریل گذاری مناسبی صورت گرفته است.

برای رئیس قوه قضائیه بعدی هیچ کار عقب مانده‌ای نمی‌ماند

وی گفت: بنده هیچ زمانی از کار قضایی غفلت نکردم و برای مدیر محترمی که بعد از بنده تصدی قوه قضائیه را برعهده می‌گیرد هیچ کار عقب مانده‌ای نمی‌ماند و انتظار دارم که رئیس بعدی قوه قضائیه کار تحولی را با قوت ادامه دهد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به برگزاری جلسات با دیگر روسای قوا گفت: جای طرح اختلافات در جلسات است بار‌ها رهبری اعلام کردند که مسئولان مسائل مردم را مدنظر قرار دهند.

رئیسی تصریح کرد: متناسب سازی وضعیت حقوقی کارمندان دادگستری‌ها با وضعیت تورم باید انجام شود،یکی از مهمترین دغدغه‌های ما در دولت وضعیت متناسب‌سازی خواهد بود.
وی گفت: همکاری با رئیس قوه قضائیه بعد از خود را وظیفه میدانم ماموریت بزرگ ما خدمت به مردم است و این کار در پرتو هماهنگی رخ می‌دهد.

رئیس جمهور خادم همه مردم است

رئیس قوه قضائیه با اشاره به مشکلات کارکنان ثبتی اظهار کرد: ما این همکاران را ارج می‌نهیم ضرورت متناسب سازی حقوق کارکنان نسبت با تورم را حتما دنبال میکنیم تا انشالله متناسب سازی صورت گیرد رئیس جمهور خادم همه مردم است.
وی با اشاره به اجرا و نظارت گفت: مجری باید کار خود را مبتنی بر قانون انجام دهد باید از مدیر شجاع که توانسته گره مردم را باز کند با قوت حمایت کنیم البته در کنار اجرا نظارت هم وجود دارد و این نظارت‌ها نباید ترمز کار باشد.

رئیسی با اشاره به خط قرمز‌های خود اظهار کرد: دولت و قوه قضائیه وظایف خاص خود را دارند و معتقدهستیم نظارت‌های درون و برون سازمانی مانع نیستند بلکه تضمین کننده برای مردم است هر دستگاهی باید کار خود را انجام دهد و هرکسی که مسئولیت پذیرفت باید پاسخگوی کار خود باشد.
رئیس دستگاه قضا در پاسخ به این سوال که به عنوان رئیس جمهور آیا از رسانه‌ها حمایت میکنید یا خیر گفت: رسانه‌ها پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند و باید از آن‌ها حمایت کرد،قلم زدن با انصاف یکی از وظایف خبرنگاران است؛روحیه نقد پذیری مقابله کننده با فساد است.

وی ادامه داد: نظام اداری باید عادلانه باشد تا کی باید شاهد باشیم که مردم پس از مراجعه به سازمان‌ها منتظر سفارش باشند،در‌ب سازمان‌ها باید باز باشد در نظام اسلامی مردم باید بدون لکنت کار خود را انجام دهند.

یک میلیون پرونده معوقه رسیدگی شدند

رئیسی با بیان اینکه سعی کردم کار عقب مانده‌ای نداشته باشم گفت: برنامه ریزی که بنده داشتم ۵ ساله بود و تاکنون با مدد خداوند متعال ۲۰ درصد رشد کاری داشته ایم یک میلیون پرونده معوقه رسیدگی شدند.

رئیس قوه قضائیه گفت: اگر کسی نتوانست وکیل بگیرد باید دستگاه قضا را ملجأ خود بداند و حقش را بستاند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه تحول دولت را ارئه می‌دهد یا خیر گفت:انشاءالله برنامه تحول دولت را در اختیار مردم می گذاریم تا آن‌ها بدانند دولت با برنامه حرکت می‌کند.
رئیسی تصریح کرد : آخرین سخن خود با همکاران قضایی ام را می‌گویم و انشاءالله افتخار خدمت در دولت را داشته باشم،همکاری قضات با دولت برای رفع مشکلات و گره‌های مردم ضروری است و برای امور آتی تلاش مضاعفی داریم تا مجوعه قوا آهنگی مشترک برای خدمت به مردم را داشته باشند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

«فرار از خانه» و «طلاق» روی میز معاونت زنان/آزادی زنان زندانی با جرائم غیرعمد در روز مادر

منتشر شده

در

توسط

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه بررسی آسیب‌های متوجه زنان در دستور کار معاونت امور زنان قرار دارد، گفت: از جمله این آسیب‌ها اعتیاد، خودکشی، فرار از خانه و طلاق است که مشخصا مورد توجه ما است. برای طلاق برنامه مدونی داریم که در خصوص اعتبارات آن نیز صحبت کرده‌ایم. این اعتبارات برای سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته می‌شود و برنامه ما این است که «مشاوره خانواده» از ابتدای زندگی زوجین تا چهار سال اول زندگی که طبق آمار اغلب طلاقها در این سالها رخ می‌دهد، برای زوجین در نظر گرفته شود.

 انسیه خزعلی در نشست خبری ستاد بزرگداشت هفته مقام زن و روز مادر که امروز (۲۸ دی) در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، با تبریک این روز اظهار کرد: حذف معاونت امور زنان و خانواده از شورای عالی انقلاب فرهنگی در حد پیشنهاداتی است که در شورا آورده می‌شود اما قطعی نیست. باید منتظر نظر مقام معظم رهبری باشیم؛ قطعا با توجه به شناختی که از مقام معظم رهبری داریم این اتفاق نخواهد افتاد.

 

معاونت زنان بدنبال تکمیل و اجرای شاخص‌های «عدالت جنسیتی» 

 

وی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر شائبه‌های ایجاد شده در خصوص عدم توجه دولت سیزدهم به اجرای عدالت جنسیتی و شاخص‌های تصویب شده در این خصوص در دولت پیش، ادامه داد: عدالت جنستی در دستور کار دولت سیزدهم و جزء قانون برنامه ششم قرار دارد. آنچه مد نظر ما هست عدالت فراگیری است که تنها معطوف به جنس زن نمی‌شود بلکه شامل فرزندان و تمام اعضای خانواده می‌شود. در حال کار بر روی شاخص‌های عدالت جنسیتی تصویب شده در دولت پیش هستیم تا این شاخص‌ها را کامل‌تر کرده و اجرایی کنیم.

 

رونمایی از کسب و کارهای پایدار خانواده محور در روز زن

معاون امور زنان و خانواده افزود: برنامه ما این است که محرومیت را از جامعه زنان رفع کنیم و برنامه جامع ما که در روز زن رونمایی می‌شود شامل توجه به توانمندسازی زنان و آسیب زدایی از جامعه زنان و خانواده آنها است. تمرکز ما روی اشتغال بانوان و به ویژه اشتغال بانوان سرپرست خانوار به طور خاص است که کسب و کارهای پایدار خانواده محور تدوین و تکمیل شده و در روز زن رونمایی می‌شود.

به گفته خزعلی، سعی این معاونت در دولت سیزدهم بر آن بوده که بتواند مسائل مختلف حوزه زنان از جمله ارتقاء جایگاه حقوقی زن و خانواده، کاهش آسیب‌های اجتماعی با تمرکز بر مناطق محروم به طور خاص برای زنان، اشتغال فارغ التحصیلان، ارتقاء بهداشت و سلامت زنان، جذب اعتبارات بین دستگاهی برای انجام فعالیت‌های مربوطه را پیگیری کند.

 

اقدامات دولت سیزدهم برای زنان ورزشکار بی‌سابقه است

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در خصوص فعالیت‌های انجام شده دولت سیزدهم برای زنان، تصریح کرد: به گفته خود ورزشکاران زن، حرکتی که در دولت سیزدهم برای ورزشکاران خانم انجام شد بی‌سابقه در ورزش بانوان بوده اما نمی‌دانم چرا این حرکت‌های خوب دیده نمی‌شود.

 

آزادی بانوان زندانی با جرائم غیرعمد به مناسبت روز مادر 

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت هفته مقام زن و روز مادر در ادامه درباره برنامه‌های هفته زن افزود: خبر خوش برای زنان را ان شاءالله رئیس جمهوری در روز زن خواهند داد، اما به مناسبت هفته و روز زن، آزادسازی بانوان زندانی جرام غیر عمد و حمایت از بانوان زندانی و خانواده‌هایشان در دستور کار است.

 

بازدید از موزه‌ها برای زنان در روز مادر «رایگان» است

 

خزعلی همچنین از برنامه اهداء خون، برنامه‌ غربالگری سلامت و تست سلامت بانوان در روز زن خبر داد و با بیان اینکه بازدید از موزه‌ها برای زنان در روز زن رایگان خواهد بود، درباره سایر برنامه‌های مد نظر برای هفته زن ادامه داد: اگرچه تعداد زندانیان زن به نسبت آقایان کم است اما در صدد آزادسازی زنان زندانی جرائم غیر عمد به مناسبت هفته و روز زن هستیم. همچنین پویش “زنان برای زنان” پس از هفته زن برگزار می‌شود  که طی آن زنان خیری که می‌توانند زنان زندانی را آزاد کنند فعالیت خواهند کرد تا بتوانند خانواده‌ها و فرزندان این زنان را تحت حمایت قرار دهند.
زنان کارمند با ابلاغ وزارت کشور می‌توانند در روز زن «مرخصی تشویقی» بگیرند

 

به گزارش ایسنا، خزعلی در ادامه با اشاره به پویش “حس خوب” که از سوی وزارت کشور و به مناسبت روز زن برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در این پویش کارمندان زن دولت با ابلاغ وزارت کشور می‌توانند مرخصی تشویقی گرفته تا این روز را به همراه خانواده در بوستان‌ها و پارک‌ها حضور داشته و برنامه‌های متعددی را داشته باشند و به نوعی حس خوبی را تجربه کنند.

 

تجلیل از بانوان خردمند در هفته بزرگداشت مقام زن

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در ادامه به تبیین برنامه‌های هفته بزرگداشت مقام زن پرداخت و با بیان اینکه این هفته به نام‌ “بانوی خردمند” نام گذاری شده است، تصریح کرد: برنامه اصلی ما برگرفته از فرمایشات آخرین دیدار رهبر معظم انقلاب با برخی پرستاران و بانوان است. حضرت زینب(س) نمونه بارزی است که می‌تواند عقلانیت و خرد زن را به عنوان یک قهرمان نشان دهد. رهبری تاکید داشتند همانگونه که زینب (س) نهضت تبیین را به راه انداختند؛ بانوان نیز با تدبیر و خردمندی می‌توانند بسیاری از نقشه های دشمن را خنثی کنند چراکه ما در موجی رسانه‌ای قرار داریم که زنان و خانواده‌ها را هدف گرفته و این امر وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

به گفته وی، در هفته بزرگداشت مقام زن قرار بر این است که از بانوان “خردمند” تجلیل به عمل آید و بانوان برای ارتقای بانوان در جنبه‌های مختلف کار کنند چراکه حفظ کرامت و منزلت زنان در جامعه مورد تاکید رهبری است.

خزعلی در ادامه درباره برنامه‌های هفته بزرگداشت مقام زن توضیح داد: در نماز جمعه پیش رو اولین برنامه ما در این خصوص برگزار می‌شود. همچنین در روز شنبه برنامه میثاق با امام راحل، بازدید از بیمارستان خاص بانوان و تقدیر از پرستاران که پیشگامان مدافعان سلامت هستند و طی این دو سال پاندمی کووید ۱۹ مدیون آنها هستیم را در برنامه خواهیم داشت.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری درباره برنامه ویژه روز زن و ولادت حضرت فاطمه(س) در روز یکشنبه، افزود: برنامه ما روز ولادت حضرت فاطمه (س) نیز در محل اجلاس سران با حضور رئیس جمهوری برگزار خواهد شد که خبر خوش برای زنان را رئیس جمهوری در این روز اعلام خواهند کرد. همچنین در این روز برای پاسداشت مقام زن و مادر  از بانوانی که با خردمندی نشان دادند می‌توانند در مرزهای دانش حرکت کنند تقدیر به عمل خواهد آمد. البته این برنامه در سال‌های بعد گسترده‌تر برگزار خواهد شد اما امسال اختصاص به علم و زنان فعال در عرصه علم دارد که معطوف به تعدادی از زنان در داخل و تعدادی در خارج کشور می‌شود.

به گفته خزعلی، در روز دوشنبه نشست نخبگانی با حضور رییس جمهوری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاهی از دستاوردها و توانمندی‌های زنان، افتتاح برخی مراکز مخصوص خانم‌ها نظیر مراکز ورزشی، برگزاری مشاوره‌های رایگان برای زنان اعم از مشاوره پزشکی و حقوقی و برگزاری کارگاه‌های مختلف، مسابقات و وبینارها مختلف به عنوان بخشی از برنامه‌های در نظر گرفته شده به مناسبت هفته زن، افزود: همچنین برنامه‌های متعددی را در استان‌ها و شهرستانهای مختلف خواهیم داشت که در راس آن تقدیر از خانواده شهدا و بانوان فرهیخته است. همچنین مراسم انعقاد تفاهم نامه‌ها با دستگاه‌های مختلف نیز خواهیم داشت که نشست‌های مجازی با وزرای زن در کشورهای اسلامی و فعال در حوزه مقاومت خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، به مناسبت هفته بزرگداشت روز زن و مقام مادر، روز شنبه با عنوان “زن، نهضت علمی و فناوری و جهش تمدنی”، یکشنبه با عنوان “زن، سیره فاطمی، ایمان آگاهانه و زیست مومنانه”، دوشنبه با عنوان “زن، فرهنگ و هنر و سبک زندگی ایرانی اسلامی، سه‌شنبه با عنوان “زن، فرهنگ سازی ازدواج آسان و پایداری نسل صالح”،  چهارشنبه با عنوان “زن، مدیریت نشاط و نقش آفرینی در عدالت اجتماعی”، پنجشنبه با عنوان “زن، افتخار آفرینی و حماسه سازی و عزت ملی” و روز جمعه با عنوان ” زن، خودباوری و نقش آفرینی در تولید و اقتصاد” نام‌گذاری شده است.

 

ادامه مطلب

اجتماعی

از حضور “زنان” در «ورزشگاه» برای تماشای بازی با عراق حمایت می‌کنیم

منتشر شده

در

توسط

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن اعلام حمایت خود از حضور تماشاگران “زن” در بازی با عراق گفت که (زنان) برای تماشای این بازی در ورزشگاه حضور خواهند داشت.

 انسیه خزعلی در حاشیه “مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال بانوان به جام ملت‌های فوتبال آسیا” درباره مشکلات اعضای تیم ملی اظهار کرد: درخواست‌هایی که اعضای تیم ملی داشتند را به رییس جمهور ابلاغ می‌کنیم.

او ادامه داد: روحیه تیم ملی بسیار خوب بود و همیشه به همین صورت بوده است. حمایت دولت همیشه بوده و اکنون نیز حمایت صورت می‌گیرد.  رییس جمهور ما را به صورت خاص به اینجا فرستاد تا از اعضای تیم ملی تشکر کنیم و گفتند ما با هر نتیجه‌ای چشم به راهشان هستیم و به آن‌ها افتخار می‌کنیم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به اینکه از حضور تماشاگران خانم در دیدار با عراق حمایت می‌کنید؟ گفت: بله و ان‌شاءالله (زنان) در بازی با عراق حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در تاریخ‌های هفتم و دوازدهم بهمن ۱۴۰۰ در چارچوب رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ میزبان تیم‌های ملی عراق و امارات است. علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت امروز (شنبه) در توئیتر خود اعلام کرد: «ستاد ملی مقابله با کرونا، به ریاست رئیس جمهور با درخواست وزارت ورزش مبنی بر حضور تماشاگران در بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران برای مسابقات انتخابی جام جهانی موافقت کرد. سقف ورود تماشاگر محدود، رعایت دستوالعمل‌های  بهداشتی ضروری و وزارت ورزش مسئول نظارت بر رعایت دستورالعمل‌هاست.»

بر این اساس، هواداران زن و مرد می‌توانند دیدار تیم ملی ایران مقابل عراق و امارات را بعد از گذشت بیش از دو سال از نزدیک تماشا کنند و در صورت پیروزی احتمالی در بازی اول یا دوم، جشن صعود ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ را هم برگزار کنند.

طبق شنیده‌ها، احتمالا فقط ۳۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه آزادی در اختیار تماشاگران خواهد بود که عددی در حدود ۲۰ هزار نفر خواهد شد.

تیم ملی ایران در حال حاضر با ۱۶ امتیاز از ۶ بازی صدرنشین گروه A انتخابی جام جهانی است و با تیم سوم گروه خود یعنی امارات، ۹ امتیاز اختلاف دارد و در صورت کسب یک پیروزی دیگر، صعودش را به جام جهانی قطعی خواهد کرد.

به این ترتیب بعد از آخرین حضور تماشاگران در یک بازی خانگی تیم ملی که مربوط به مهر ۹۸ مقابل تیم ملی کامبوج می‌شود، تماشاگران ایرانی می‌توانند از این پس و با فروکش کردن کرونا در ایران، دیدارهای ملی و چه بسا باشگاهی را از نزدیک تماشا کنند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اجتماعی

جمع آوری اتوبوسهای «کارتن خوابها» از سطح شهر

منتشر شده

در

توسط

رئیس شورای شهر تهران از قول آقای زاکانی برای جمع کردن اتوبوسهای مستقر برای کارتن خوابها خبر داد.

 مهدی چمران در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در واکنش به اتوبوس خوابی گفت:  فضای عمومی تبلیغاتی به ویژه خبرگزاری های خارجی بر مسئله اتوبوس خوابی متمرکز شده. خبرگزاری های خارجی یادشان رفته که زباله گردهای لندنی یا دیگر کشورها چگونه زندگی می کنند.

وی با بیان اینکه البته اتوبوس جای استراحت نیست گفت: حتی فیلمی منتشر شده که یک اتوبوس خواب به راننده می گوید بخاری بزن اما می گویند نداریم. به او پتو می دهند البته مسئله دریافت پول مطرح نیست و عده ای درمانده به اتوبوسها پناه می آورند.

وی با بیان اینکه در گذشته به یاد دارید که برخی از این افراد را به زور به گرمخانه ها می بردند تا در سرمای تابستان جانشان را از دست ندهد که فیلمهایش هم منتشر شد، گفت: البته من با آقای زاکانی صبحت کردم و قرار شد شنبه یا یکشنبه بساط اتوبوسهایی که در شب محل خواب افراد است جمع کنند چون اتوبوس بهداشتی نیست. صبح که این افراد بیدار می شوند چه کنند؟  مشکلاتی هم در این زمینه وجود دارد اما دقت کنید هر کاری کنیم از کار ما برداشت دیگری می شود و تبلیغات جهانی علیه ماست و زیر ذره بین رسانه های داخلی و خارجی هستیم.

وی افزود: البته قرار است این اتوبوسها را جمع کنند و این افراد را در مکانی دیگر سامان دهند.

وی با اشاره به وعده شهرداری برای توسعه همراه سراها گفت: البته کار خیر است اما صرفا وظیفه شهرداری نیست و بهتر است که به افراد جامانده کمک شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران اعلام کرده بود برای کمک به افراد بی خانمان و کارتن خواب که تمایل به حضور در گرمخانه ها ندارند در میادین اصلی اتوبوس مستقر کرده اند تا برای فرار از سرما، شب را در  این اتوبوسها به صبح برساند.

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها