با ما همراه باشید

اجتماعی

بهبود فضای کسب و کار برنامه جدی دولت آینده است/همکاری با رئیس قوه قضائیه بعد از خود را وظیفه میدانم

منتشر شده

در

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در برنامه تلویزیونی به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: برای شهدای هفتم تیر آیت‌الله و برای قاتلین این شهیدان از خداوند لعنت خواستارم.

وی ادامه داد: آیت‌الله شهید بهشتی به عنوان رئیس دیوان عالی کشور یا همان رئیس قوه قضائیه نقش بسیاری در معماری دستگاه قضا داشت او دغدغه بسیاری در حوزه شکل گیری دستگاه قضایی مبتنی بر اسلام داشت.

رئیسی با بیان اینکه طی این ۴۰ سال اخیر تلاش‌های بسیار زیادی صورت گرفته است،گفت: قضات و کارکنان دستگاه قضایی در سال‌های اخیر اقدامات متعددی انجام داده اند و اقدامات آن‌ها را ارج می‌نهیم.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به وعده‌هایی که روز اول حضور خود در قوه قضائیه به مردم داده بود گفت: در شروع کار خود در قوه قضائیه مسائلی را به عنوان ضرورت مدنظر قرار دادیم و انجام تحول از جمله مهمترین مسائل بود.

وی ادامه داد: همچنین مبارزه با فساد، قانونمداری،توجه به کرامت مردم را دنبال کردیم و شعار‌های خود را به برنامه و برنامه را به کارنامه تبدیل کردیم.

رئیسی درباره کرامت ارباب رجوع مردم بیان کرد: در این حوزه بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های صادر شده و تشویق و تذکر‌هایی به همکارانم داده شده است و این‌ها حاکی از آن است که بر اساس آخرین نظرسنجی مرکز آمار قوه قضائیه از ۳ میلیون مراجعه‌کننده به دستگاه قضا حدود ۷۰ درصد از عملکرد ما رضایت داشته اند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به مبارزه جدی با فساد در قوه قضائیه  اظهار کرد: دستگاه قضا همواره به مبارزه با فساد توجه داشته است، اما در این دوره پرونده‌هایی تبدیل به دغدغه مردم شده بود.

وی ادامه داد: پرونده‌هایی که مردم شده‌اند مورد رسیدگی قرار گرفتند و تمامی این پرونده‌ها باید روی میز قاضی باشند هر پرونده‌ای متعلق به هر شخص با هر جناحی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد قضات ما تلاش کردند تا پرونده‌ها را بدون توجه به وابستگی‌ها به صورت عادلانه رسیدگی کنند و نسبت به هیچ وجه فردی خط قرمز قائل نباشند همین موضوع منجر به شکل دادن موجی از مبارزه با فساد شد.

رئیسی تصریح کرد: فساد در گذشته به نحوی بود که همه را زیر سوال برده بود و بر همین اساس باید این چالش را برطرف می‌کردیم و گفتمان مبارزه با فساد ایجاد شد و اعلام کردیم هر فردی که نسبت به شخصی ایراد دارد آن را به دستگاه قضایی اعلام کند تا قوه قضائیه به موضوع رسیدگی کند.

 باید ساختار‌های فسادزا را در دولت از بین ببریم

رئیس قوه قضائیه  با اشاره به سامانه اموال مسئولان گفت: این اقدامات در راستای شفافیت دنبال شد و مجموع این موارد در رابطه با رسیدگی به پرونده‌ها توانست اطمینانی را برای مردم ایجاد کند که آن‌ها متوجه شوند اراده دستگاه قضا مبارزه با فساد است و این امید آفرینی در مردم باید ادامه پیدا کند تا ساختار‌های فسادزا را در دولت از بین ببریم.

وی در پاسخ به این سوال که مردم چقدر می‌توانند از قوه قضائیه انتقاد کنند،گفت: ساز و کاری که از مردم نظرسنجی می‌کند از دادگستری جدا است مسئله ارتباط با مردم در قوه قضائیه نهادینه شده است،بخشنامه‌های متعددی در راستای کرامت مردم صادر شده، اما این موضوع کافی نیست؛مسئولان قضایی هرکدام در سفر‌های استانی چندین ساعت با مردم دیدار کردند تا آن‌ها شکایات خود را به عالی‌ترین مسئولان قضایی برسانند.
رئیس دستگاه قضا ادامه داد: من سعی کردم با مردم به کارکنان دستگاه قضایی صحبت کنم ارتباط با مردم برای دستگاه قضا و دولت اهمیت بسزایی دارد باید حرف مردم را بشنویم من به هر استانی که سفر کردم وارد زندان آنجا شدم و شاید به اندازه تمام روسای قوه قضائیه وارد زندان‌ها شدم‌؛ زیرا یکی از مهمترین اهداف ما اصلاح مجرمان است.

برای ۸۰ درصد اشتغال زندانیان برنامه‌ریزی شده است

رئیسی تصریح کرد: در حال حاضر انجمن‌های حمایت از زندانیان به خانواده آن‌ها سر می‌زنند تا مشکلاتشان را متوجه شوند در حال حاضر برای ۸۰ درصد اشتغال زندانیان برنامه‌ریزی شده است.

رئیسی با بیان اینکه مجموعه دستگاه قضایی باید با مردم ارتباط داشته باشد،اظهار کرد: وقتی این ارتباط حفظ شود نوع رفتار هم مشخص می‌شود.

وی تصریح کرد: کرونا در تمام کشور‌های جهان گسترش یافت، اما مرخصی‌هایی که ما به زندانیان دادیم بی نظیر بود و بازهم تکرار می‌کنم که مدعیان حقوق بشر وارد زندان‌های ایران شوند تا متوجه شوند که وضعیت آن‌ها در زندان چگونه است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به دیدار‌های خود با دانشجویان گفت: از ابتدای حضور خود در قوه قضائیه ۲۶ نشست مختلف با اقشار مردمی داشتم دانشجویان با صداقت صحبت می‌کنند آن‌ها آینده سازان کشور هستند و من از دیدار با دانشجویان پشیمان نیستم و نشست‌های نخبگانی خود را ادامه خواهم داد؛ ارتباط با نخبگان، مردم و دانشجویان نعمت است.

رئیسی درباره جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی بیان کرد: همکاران بنده در سراسر کشور امر مقام معظم رهبری را جدی گرفتند و تلاش داشتند تا هیچ یک از واحد‌های تولیدی تعطیل نشوند.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد : در دولت هم خود را موظف می‌دانیم تا تولید مسئله اول باشد و ابتدا موانع را برطرف کنیم و با مشکل تولید کننده و کارآفرین آشنا شویم قاچاق کالا واردات بی‌رویه تامین اجتماعی مشکلات بانکی و بسیاری چالش دیگر از جمله مشکلات کارآفرینان است و بهبود فضای کسب و کار برنامه جدی دولت است.

قرارداد‌ها باید پشت ویترین باشد

رئیس قوه قضائیه با اشاره به شفاف سازی گفت: ما اعلام کردیم که قرارداد‌ها باید پشت ویترین باشد در حال حاضر آرام منتشر می‌شوند و گاهی اوقات در مقطع تحصیلات تکمیلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به جلوگیری از وقوع جرم بیان کرد: در این راستا ابتدا مسائل تربیتی مدنظر قرار می‌گیرند و شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم فعال شده است و با همکاری دولت و مجلس پیشگیری از وقوع جرم را مد نظر قرار داده ایم و ما هم در دولت با همکاری دستگاه قضا و مجلس پیشگیری از وقوع جرم را فعال میکنیم

رئیسی درباره هوشمندسازی قوه قضائیه تصریح کرد: اساس سند تحول فناوری است و شاید بیش از ۶۰ درصد این سند راه اندازی سامانه‌های متعدد است دوستان ما در حوزه فناوری شبانه روزی کار می‌کنند تا کنون ۶۵ سامانه فعال شده است و قوه قضائیه هوشمند محور کار ما بوده است.

وی ادامه داد: بیشترین ارتباط ما با نیروی انتظامی است و در این حوزه ارتباطات برخط شده است و مسئله تعامل با بخش‌های مختلف باید شکل گیرد و حتما دولت هوشمند را پیگیری می‌کنیم.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد:در اقصی نقاط کشور و حتی خارج از کشور دادگاه‌های الکترونیک برگزار می‌شود و طبق آمار ۳ میلیون مراجعه به قوه قضاییه کاهش یافته است.

رئیسی در پاسخ به این سوال که تضمین ادامه تحول در قوه قضائیه  چیست گفت: سند تحول قوه قضائیه قائم به بنده نیست امروز تمام همکاران من نسبت به اجرایی شدن این سند حساس هستند بیش از ۱۰۰ بخشنامه را صادر کرده ام و ریل گذاری مناسبی صورت گرفته است.

برای رئیس قوه قضائیه بعدی هیچ کار عقب مانده‌ای نمی‌ماند

وی گفت: بنده هیچ زمانی از کار قضایی غفلت نکردم و برای مدیر محترمی که بعد از بنده تصدی قوه قضائیه را برعهده می‌گیرد هیچ کار عقب مانده‌ای نمی‌ماند و انتظار دارم که رئیس بعدی قوه قضائیه کار تحولی را با قوت ادامه دهد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به برگزاری جلسات با دیگر روسای قوا گفت: جای طرح اختلافات در جلسات است بار‌ها رهبری اعلام کردند که مسئولان مسائل مردم را مدنظر قرار دهند.

رئیسی تصریح کرد: متناسب سازی وضعیت حقوقی کارمندان دادگستری‌ها با وضعیت تورم باید انجام شود،یکی از مهمترین دغدغه‌های ما در دولت وضعیت متناسب‌سازی خواهد بود.
وی گفت: همکاری با رئیس قوه قضائیه بعد از خود را وظیفه میدانم ماموریت بزرگ ما خدمت به مردم است و این کار در پرتو هماهنگی رخ می‌دهد.

رئیس جمهور خادم همه مردم است

رئیس قوه قضائیه با اشاره به مشکلات کارکنان ثبتی اظهار کرد: ما این همکاران را ارج می‌نهیم ضرورت متناسب سازی حقوق کارکنان نسبت با تورم را حتما دنبال میکنیم تا انشالله متناسب سازی صورت گیرد رئیس جمهور خادم همه مردم است.
وی با اشاره به اجرا و نظارت گفت: مجری باید کار خود را مبتنی بر قانون انجام دهد باید از مدیر شجاع که توانسته گره مردم را باز کند با قوت حمایت کنیم البته در کنار اجرا نظارت هم وجود دارد و این نظارت‌ها نباید ترمز کار باشد.

رئیسی با اشاره به خط قرمز‌های خود اظهار کرد: دولت و قوه قضائیه وظایف خاص خود را دارند و معتقدهستیم نظارت‌های درون و برون سازمانی مانع نیستند بلکه تضمین کننده برای مردم است هر دستگاهی باید کار خود را انجام دهد و هرکسی که مسئولیت پذیرفت باید پاسخگوی کار خود باشد.
رئیس دستگاه قضا در پاسخ به این سوال که به عنوان رئیس جمهور آیا از رسانه‌ها حمایت میکنید یا خیر گفت: رسانه‌ها پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند و باید از آن‌ها حمایت کرد،قلم زدن با انصاف یکی از وظایف خبرنگاران است؛روحیه نقد پذیری مقابله کننده با فساد است.

وی ادامه داد: نظام اداری باید عادلانه باشد تا کی باید شاهد باشیم که مردم پس از مراجعه به سازمان‌ها منتظر سفارش باشند،در‌ب سازمان‌ها باید باز باشد در نظام اسلامی مردم باید بدون لکنت کار خود را انجام دهند.

یک میلیون پرونده معوقه رسیدگی شدند

رئیسی با بیان اینکه سعی کردم کار عقب مانده‌ای نداشته باشم گفت: برنامه ریزی که بنده داشتم ۵ ساله بود و تاکنون با مدد خداوند متعال ۲۰ درصد رشد کاری داشته ایم یک میلیون پرونده معوقه رسیدگی شدند.

رئیس قوه قضائیه گفت: اگر کسی نتوانست وکیل بگیرد باید دستگاه قضا را ملجأ خود بداند و حقش را بستاند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه تحول دولت را ارئه می‌دهد یا خیر گفت:انشاءالله برنامه تحول دولت را در اختیار مردم می گذاریم تا آن‌ها بدانند دولت با برنامه حرکت می‌کند.
رئیسی تصریح کرد : آخرین سخن خود با همکاران قضایی ام را می‌گویم و انشاءالله افتخار خدمت در دولت را داشته باشم،همکاری قضات با دولت برای رفع مشکلات و گره‌های مردم ضروری است و برای امور آتی تلاش مضاعفی داریم تا مجوعه قوا آهنگی مشترک برای خدمت به مردم را داشته باشند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

آموزش شوراها، شهرداران و دهیاران جدید از اولویت‌های وزارت کشور

منتشر شده

در

توسط

 آموزش شوراها، شهرداران و دهیاران جدید از اولویت‌های وزارت کشور

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه شوراهای جدید از نیمه مرداد ماه فعالیت خود را آغاز می‌کنند، به ابلاغ بخشنامه تغییر و تحول شهرداری‌ها به استانداری‌ها اشاره کرد و گفت: به موجب این بخشنامه، شهرداران می بایستی گزارشی از وضع موجود شهرداری به شهردار بعدی ارائه کنند.

مهدی جمالی نژاد که همزمان با هفته امامت ولایت در آیین بهره برداری از پروژه های شهرداری های چرمهین، میمه و وزوان در استان اصفهان سخن می گفت، اظهار کرد: با توجه به اینکه آموزش شوراها و شهرداران و دهیاران جدید و تغییر و تحول قانونی مدیریت شهری وروستایی در اولویت وزارت کشور است، لذا معاونت‌های عمرانی و دفاتر امور شهری و روستایی استانداری ها با توجه به ضرورت تقویت همه جانبه مدیریت شهری و روستایی باید برای تغییر و تحول قانونمند شورا و شهرداری و آموزش شوراها و دهیاران با برنامه تلاش کنند.

وی در جریان بهره برداری از پروژه های شهرداری های ذکر شده گفت: در این دولت علیرغم وجود تحریم های ظالمانه علیه کشورمان و رخدادهایی نظیر وقوع سیل در ۲۵ استان و شیوع ویروس منحوس کرونا که هر کدام در مسیر خدمت‌رسانی به مردم کشور سختی‌ها و مشکلات خاص خود را ایجاد کرد، به فضل الهی و با تلاش مدیران این مشکلات نه تنها سبب توقف پروژه ها نشد حتی در سرعت خدمت‌رسانی هم مشکلی ایجاد نکرد که به این پاس باید از تلاش ها و خدمات همه مدیران تشکر و قدردانی کرد که این اتفاق‌ها جز با وحدت و همدلی و تلاش رقم نمی خورد.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشوردر ادامه ضمن  اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشور برای جذب گردشگر تصریح کرد: گردشگری یکی از منابع مهم اقتصادی در سراسر جهان به شمار می‌آید و ضرورت دارد مدیریت شهری جدید که به‌زودی کار خود را در کشور آغاز می‌کند، برای تولید ثروت در صنعت پاک گردشگری در دوران پسا کرونا برنامه های کاربردی و دقیقی داشته باشد.

وی اضافه کرد: جاذبه های گردشگری کشور که برخی از آنها در نوع خود منحصر بفرد است، دارای ظرفیت های مناسبی برای ایجاد جهش و تحول در عرصه های مدیریت شهری و روستایی در گام دوم است و با توجه به اینکه گردشگری از مهمترین محورهای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها محسوب می شود، مدیریت شهری با تقویت زیرساخت‌های گردشگری علاوه بر کسب درآمد پایدار می تواند به رونق فضای کسب و کار در بخش های مختلف شهر، تولید شغل و جلوگیری از مهاجرت جوانان هم کمک کنند.

جمالی نژاد در ادامه با بیان اینکه همه گیری کرونا پایان خواهد یافت و با آغاز سفرها دوران رونق گردشگری فرا خواهد رسید، بر ضرورت تقویت و تکمیل زیرساخت‌های گردشگری شهری و روستایی و تهیه برنامه‌های جذاب و در عین حال خلاقانه تاکید کرد و گفت: مدیریت شهری و روستایی با همکاری دست اندرکاران این حوزه و بخش خصوصی برای جذب گردشگر و تقاضاهای سفر پساکرونا، که قطعا با سالهای قبل متفاوت خواهد بود، می بایستی برنامه هایی ترسیم کند که بتواند علاوه ‌بر پاسخ‌گویی به حجم نیازهای فزاینده پس از یک دوره محدودیت، توازن عرضه و تقاضا و کنترل کیفیت خدمات را در صنعت گردشگری مدیریت کند.

وی با اشاره به وجود جاذبه‌های طبیعی منحصربفرد تاریخی، طبیعی، معنوی، فرهنگی، مذهبی، … درکشور برای جذب گردشگر به توانمندی های شهر چرمهین در جذب گردشگران استانی و ملی اشاره کرد و گفت: لازمه حرکت موفق مدیریت شهری در این عرصه داشتن نگاه انضمامی به جای انتزاعی و توجه به تمامی مقوله های توسعه زا در این موضوع، تعریف بسته های متنوع گردشگری، بهره گیری از مشارکت‌ها و منابع مردمی و جذب بخش خصوصی برای ایجاد و توسعه زیرساختهای گردشگری و استفاده از ایده ها و فکرهای خلاقانه و جدیدی است که می تواند منتهی به ایجاد درآمد پایدار و اشتغال و ثروت شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور جمالی‌نژاد همچنین تصریح کرد: تجربه نشان داده شهرداری کارفرمای موفقی در بخش گردشگری نیست و ضرورت دارد مدیریت شهری برای توسعه همه جانبه این بخش از ظرفیتهای بخش خصوصی استفاده کند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اجتماعی

تکلیف املاک اطراف دانشگاه تهران چه شد؟

منتشر شده

در

توسط

درباره املاک اطراف دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران از سالیان گذشته در حال توسعه است. طبق یک مصوبه قرار بر این شد که محدوده‌های مشخصی به دانشگاه تهران افزوده شوند. اما مشخص نشده است که به چه صورت اضافه می شوند و بر این اساس دانشگاه تهران، املاک اطراف دانشگاه را فریز و شروع به خریداری آن‌ها از کرده است.

وی افزود:در بیست سال گذشته دانشگاه تهران بیش از پنجاه درصد املاک این بخش را خریداری کرده است. اما، ناتوانی دانشگاه تهران در خریداری همه املاک که در مردم بلاتکلیفی ایجاد کرده بود، همیشه باعث گله مندی و نارضایتی بود.

فرهادی در ادامه گفت: دانشکده هنر‌های زیبا به  قضایای املاک اطراف دانشگاه ورود کرد و اساتید دانشگاه تهران در نقش مشاور با هم، هم فکری کردند و طرحی را ارائه دادند که این طرح در همراهی با مردم انحطاط بیشتری دارد و قرار بر این شد که از این به بعد املاک اطراف دانشگاه را، دانشگاه خریداری نکند و اگر کسی در آن جا ملکی دارد و می‌خواهد آن را بسازد بر طبق ضابطه و کاربری‌ای که برای املاک اطراف دانشگاه تهران تعریف شده ملک خود را بسازد.

فرهادی درباره نوع کاربری این املاک توضیح داد: اگر در ۳۰ سال گذشته، ملکی هویت مسکونی داشته است و امروز قرار است به دانشگاه تهران اضافه شود باید کاربری آن مناسب شرکت‌های دانش بنیان، پردیس فناوری، کار‌های خلاقانه و از این قبیل فعالیت‌هایی که مربوط به شهر دانشی است باشد. البته که هرکسی که آن جا مالک است ارزش افزوده هم خواهد داشت.

وی افزود: پس این طرح به این صورت است که دیگر مثل قدیم شهرداری نمی‌آید املاک مردم را خریداری کند بلکه  هر مالکی با کاربری تعیین شده پروانه ساخت می‌گیرد و می‌تواند ملک خود را بسازد.

فرهادی در ادامه گفت: اما قرار نیست همه این محدوده به محدوده اداری و مشابه آن تبدیل شود، بلکه برای جلوگیری از تبدیل آن منطقه به یک منطقه بی دفاع، بخشی هم برای سکونت در نظر گرفته شده که رفت و امد و زندگی در آن محدوده در جریان باشد.

وی افزود: داستان این است که نگاه دانشگاه تهران نسبت به طرح گذشته تغییر کرده است. طرح گذشته به این صورت بود که املاک اطراف تهران را بخرند و همه را تخریب کنند و از نو یک شهر جدید بسازند. ولی الان می‌گویند که یک سری از املاک آن محدوده میراثی هستند و نمی‌شود آن‌ها را تخریب کرد. املاک میراثی باید به همان شکلی که هستند باقی بمانند و حفظ و مرمت شوند و در راستای کاربرد شهر دانش فراهم شوند.

وی افزود: این طرح درحال آماده سازی است تا به کمسیون برود و در شورای عالی هم کلیات آن به تصویب رسیده است، ولی یک مشکلی که در آن وجود دارد این است که سازمان میراث فرهنگی و دانشگاه تهران درباره ارتفاع املاک با یکدیگر اختلاف نظر دارند. میراث فرهنگی به دانشگاه تهران می‌گوید ساختمان‌هایی که در این محدوده ساخته می‌شوند، نباید ارتفاعشان بیشتر از ۱۲ متر باشد. درحالی که دانشگاه تهران می‌گوید که همین الان هم املاکی هستند که ارتفاعشان بیش‌تر از ۱۲متر است. میراث فرهنگی هم گفته است که از این به بعد اگر ملکی ساخته شود، باید ارتفاعش زیر ۱۲ متر باشد.

فرهادی تصریح کرد: در این میان، کمیسیون ماده پنج و شورای عالی و میراث فرهنگی و دانشگاه تهران، در کش و قوس هستند که حق ارتفاع را به یک ثباتی برسانند تا تکلیف مردم مشخص شود. چون ارتفاع ۱۲ متری از لحاظ اقتصادی برای مردم و دانشگاه تهران مقرون به صرفه نیست و به همین دلیل آن‌ها در تلاش هستند که ساخت املاک مربوط به دانشگاه تهران را حداقل از ۱۲ متر شروع کنند و به ارتفاع بیشتری برسانند که هم حقوق افرادی که آنجا زندگی می‌کنند ضایع نشود و هم ظرفیت بیشتری برای شهر دانش ایجاد شود.

وی افزود: اگر این طرح بین میراث فرهنگی و دانشگاه تهران و کمیسیون ماده پنج به توافق برسد و تصویب شود باقی مسائل هم حل می‌شود و مردم هم میتوانند که طبق این طرح برای املاک خود پروانه ساخت بگیرند؛ که هیچ ضابطه جدیدی تولید نشده و تمام مسائل در این مراحلی که توضیح دادم باقی مانده است.

فرهادی در پایان تصریح کرد: اگر طرحی که دانشگاه تهران ارائه داده به تصویب برسد، شهرداری برای املاک مردم پروانه صادر می‌کند، اما فعلا هنوز هیچ چیزی نه از شورای عالی و نه از طرف کمیسیون ماده پنج به ما اعلام نشده که اگر مردم ملکی داشته باشند بتوانند پروانه آن را بگیرند وساخت و ساز داشته باشند. یعنی هنوز چیزی به عنوان ضابطه به شهرداری ارائه نشده است و این مسائل در حد یک طرح در دست بررسی هستند تا به تصویب برسند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ادامه مطلب

اجتماعی

تعطیلی ادارات استان تهران در روزهای پنجشنبه/ ساعت کاری اداره‌ها تغییر کرد

منتشر شده

در

توسط

غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران در مورد وضعیت کاری ادارات اظهار کرد: با توجه به مصوبه هیات وزیران و کمبود برق و ضرورت تامین آن؛ ادارات و سازمان‌های دولتی در روز‌های پنجشنبه تعطیل خواهند بود.

وی در ادامه در مورد ساعات کار ادارات استان تهران تاکید کرد: بر اساس اعلام هیات وزیران ساعت کاری از ۶:۳۰ تا ۱۳:۳۰ است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ادامه مطلب

برترین ها