با ما همراه باشید

اخبار 16

بهترین خاطره‌ام پیروزی مقابل آلمان در لیگ جهانی والیبال بود

منتشر شده

در

بهترین خاطره‌ام پیروزی مقابل آلمان در لیگ جهانی والیبال بود

ایسنا/اصفهان دریافت‌کننده قدرتی تیم والیبال سپاهان اصفهان گفت: به پست «پشت خط زن» علاقه زیادی داشتم و در آن نیز موفق بودم اما پس از سه سال بودن در تیم ملی به دلیل شرایط قدی و مشورت مربیان بزرگ تغییر پست دادم.

 علیرضا مباشری، دریافت کننده قدرتی تیم والیبال سپاهان اصفهان در گفت‌وگوی خود با ایسنا از روزهایی می‌گوید که در خانه مانده است تا اطرافیان را نیز تشویق به این کار کند؛ از فراز و نشیب‌هایی که تا این مرحله از زندگی ورزشی‌اش داشته و حالا به قول خودش به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای باید رفتاری حرفه‌ای داشته باشد.

– والیبال را از کجا شروع کردید؟

والیبال را از مدرسه‌ای که پدرم مدیر آن بود، آغاز کردم و پس از آن با کمک آقای نیمافر که آن زمان مربی تیم فولاد مبارکه سپاهان بود، ورزش من باشگاهی شد. بعد از انحلال سپاهان به شهرداری اصفهان رفتم که رجالی هدایت آن را بر عهده داشت و در آنجا ادامه مسیر دادم.

–  وبعد از آن …

اولین حضورم در سوپر لیگ سال ۸۴ در تیم ذوب‌آهن با یک مربی صربستانی بود. پس از آن با تیم هیئت والیبال شهرستان اصفهان در مسابقات حاضر شدم و بعد از آن به دلیل نبود تیم‌های اصفهانی در لیگ به کرمان رفتم و با نماینده این استان قهرمان لیگ دسته یک شدیم. بلافاصله در تیم سیرجان به خدمت گرفته شدم و سه سال نیز در تیم بانک کشاورزی بازی کردم. سال ۲۰۱۱ همزمان با ورود “ولاسکو” به ایران من در تیم یزد بازی می‌کردم و اولین دعوت از من به تیم ملی ایران از طرف ایشان شکل گرفت.

– حضور خود را در تیم ملی چگونه دیدید؟

افتخار حضور دیدارهای مقدماتی لیگ جهانی را با آقای ولاسکو در چین دارم. به‌خاطر مصدومیت مچ دستم یک سال از میادین والیبال دور بودم و در سال ۲۰۱۳ در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی در مسابقات لیگ جهانی در مقابل صربستان به میدان رفتم و ایتالیا را نیز در خانه خود شکست دادیم و روزهای شروع قدرت‌نمایی ورزش والیبال در ایران بود، در تیم ملی با کشورهای بزرگ و قدرتمند در والیبال مسابقه دادیم.

همزمان در این مدت در تیم‌های میزان مشهد، پیشگامان یزد و بانک سرمایه که دو سال با آن تیم قرمان لیگ برتر شدیم بازی می‌کردم، پس از آن حضور در شهرداری تبریز را نیز تجربه کردم.

در دوره مربیگری “کواچ” و پس از آن “لوزانو” در کنار امیرغفور و محمدجواد معنوی‌نژاد در دیدار با امریکا قرار گرفتیم. بهترین خاطره پیروزی من در برابر آلمان در لیگ جهانی و برد سه بر صفر در ایران بود که همیشه از آن یاد خواهم کرد.

–  و فکر می‌کنید تا چه زمانی می‌توانید بازی کنید؟

روند بازی من طبق آمار آنالیزور تیم و تجزیه و تحلیل دیگر مربیان عملکرد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

من به این اعتقاد دارم که در اوج ماندن، فقط به قدرت ذهن بستگی دارد. من در مقطع راهنمایی در حال یادگیری والیبال بودم و امیر حسینی در تیم ملی بازی می‌کرد. پس از سال‌ها هم تیمی من در شهرداری تبریز شد و امسال نیز ایشان پاسور تیم‌ دوم جدول لیگ برتر بودند. ماندن در اوج عملکرد و اجرا، قدرت ذهن و مغز را نمی‌توان انکار کرد. در ضمن اینکه هرچه یک بازیکن بزرگ‌تر می‌شود بیشتر سعی می‌کند برای بدن خود وقت بگذارد، بیشتر فکر کند و بیشتر رفتار حرفه‌ای داشته باشد.

– با سپاهان و در اصفهان چگونه گذشت؟

حس خیلی خوبی بود و من این حس را تجربه نکرده بودم. چون دو سال اول بازی که من در اصفهان بودم، تجربه بازی خارج از اصفهان  یعنی شهر خودم  را نداشتم. وقتی مجددا برای شهرم بازی کردم، دیدم که زمان برای استراحت و در منزل بودن بیشتر پیدا می‌کنی و ابتدای هفته را با خستگی تمرین شروع نمی‌کنی. اگر پدر و مادر خودم و خانواده همسرم این همه یار و یاورم نبودند و انگیزه و انرژی به من نمی‌دادند، نمی‌توانستم در تمام این سال‌ها بازی کنم. از همسرم و خانواده‌هایمان ممنونم که همراهی‌شان برایم قوت قلبی بود. من ورزش حرفه‌ایم را مدیون آن‌ها هستم.

– اگر پست ورزشی خود را به سلیقه انتخاب می‌کردید، چه پستی را دوست داشتید؟

من به پست پشت خط زن علاقه زیادی داشتم و در آن نیز موفق بودم؛ اما پس از سه سال بودن در تیم ملی به دلیل شرایط قدی و مشورت مربیان بزرگ تغییر پست دادم، ولی همچنان از پستِ قُطر پاس لذت می‌برم.

– حال که صحبت از تمرین شد روزها را چگونه سپری می‌کنید؟

با توجه به الزام ماندن در خانه بخاطر پیشگیری از ابتلا به کرونا، من هم مانند بقیه در خانه ورزش می‌کنم و با لوازم ورزشی مانند؛ دمبل، تی آرایکس و … سعی می‌کنم در کنار تغذیه مناسب بدنم را آماده نگه‌دارم.

– به عنوان یک الگو چقدر اطرافیان را تشویق به حضور در منزل کرده‌اید؟

من خودم حتی الامکان بیرون نمی‌روم و در فضای مجازی هم با گذاشتن پست‌های انگیزشی و حتی به اشتراک گذاشتن مطالبی در ارتباط با انتقال این ویروس و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و … سعی می‌کنم هواداران و اطرافیانم را به ماندن در خانه تشویق کنم چراکه خارج شدن هر کدام از ما از منزل باعث ایجاد خلل در سیستم پیشگیری خواهد شد. هیچ کس نمی‌تواند، مدعی شود که من کرونا ندارم و بقیه دارند. واقعا قابل تشخیص نیست پس در این اوضاع و شرایط باید در خانه بمانیم. به‌خصوص با توجه به اینکه اصفهان از لحاظ موقعیت جغرافیایی در مرکز ایران واقع شده است و راه گذر استان‌های شمالی به جنوب و حتی شرق به غرب و بالعکس است و نمی‌توان، مانند استان مازندران دروازه‌های شهر را بست.

برخی از دوستانم در بیمارستان‌های اصفهان در حال خدمت رسانی به مردم هستند و می‌دانم که بیمارستان‌ها متاسفانه تحت الشعاع این مسافرت‌ها قرار گرفته و می‌گیرند.

– صحبت آخر؟

به هم تیمی‌هایم خسته نباشید، می‌گویم و از بازیکنان بومی و غیربومی برای بودن در کنارمان تشکر می‌کنم و همچنین از کادر فنی و باشگاه ممنونم به‌خاطر صبور و حمایتشان. من تجربه بازی در باشگاه‌های مختلفی را داشتم و سپاهان تنها باشگاهی بود که پس از شکست‌هایمان نیز حضور کادر فنی و حتی آقای تابش در رختکن باعث دلگرمی بازیکنان می‌شد. امیدوارم این روند ادامه دار باشد و درخشش تیم سپاهان را در سال‌های بعد نیز شاهد باشیم.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 16

آغاز فعالیت مرکز نوآوری لجستیک هوشمند پست اصفهان

منتشر شده

در

توسط

آغاز فعالیت مرکز نوآوری لجستیک هوشمند پست اصفهان

ایسنا/اصفهان مرکز نوآوری لجستیک هوشمند و تجارت الکترونیک پست استان اصفهان به عنوان نخستین رویداد کارآفرینی و نوآوری پست استان فعالیت خود را آغاز کرد.

مرکز نوآوری پست استان اصفهان در حال حاضر دارای بخش‌های کلینیک کسب و کار با هدف ارائه مشاوره کسب و کار و ارائه آموزش های تخصصی در حوزه پست و تجارت الکترونیک و همچنین مرکز جذب و پرورش ایده‌ها با همکاری دانشگاه آزاد اصفهان و شتاب‌ دهندهای فعال استان شروع به فعالیت کرده است.

مدیرکل پست استان اصفهان با اشاره به سهم ۸ درصدی استان اصفهان در واحدهای پستی کشور و انتخاب استان به عنوان پایلوت، در راه اندازی مرکز نوآوری افزود: سیاست گذاری این مرکز زیر نظر وزارت ارتباطات و پارک علم و فناوری کشور انجام شده و در راستای تسریع در ارائه خدمات نوین پستی فعالیت خواهد کرد.

به نقل از روابط عمومی پست استان اصفهان، حمید باقری با اشاره به اهمیت توسعه اقتصاد دیجیتال در دنیا، اضافه کرد: برای اینکه از دنیا و کسب و کارها در این زمینه عقب نباشیم ناگزیر به ایجاد فعالیت های نوآوری هستیم.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات بسته بندی در حوزه پست، طراحی اپلیکیشن‌های پیگیری مرسولات پستی، طراحی تمبر دیجیتال از جمله اقدامات اولیه در دستور کار این مرکز است گفت: ارائه پست هوشمند، لجستیک یکپارچه، سیستم‌های پرداخت، حمل و نقل پاک و برقی، سکوی تجارت الکترونیک و استفاده از فناوری‌های حمل و نقل پیشرفته هوشمند از جمله ویژگی‌ها و کارکردهای این مرکز در استان است.

به گفته مدیرکل پست استان اصفهان، بخش‌های خصوصی در طرح ستاپ(سکوی تجارت الکترونیک پست) و این طرح، به عنوان بازوی توانمند پست قرار می‌گیرند و به تحقق تجارت الکترونیک کمک می‌کنند و امیدواریم همه فعالان نفش آفرین حضور پیدا کنند.

وی افزود: پست استان با ۹۹۷ واحد پستی سهم هشت درصدی از واحدهای پستی کشور را به خود اختصاص داده است و در زمان حاضر یکی از استان های شاخص در امر ارتباطات و شبکه پستی کشور محسوب می‌شود.

باقری گفت: لجستیک هوشمند و توسعه تجارت الکترونیک موجب افزایش سرانه مرسولات و توسعه محصول(ترافیک پستی) را به دنبال خواهد داشت که در این زمینه هم از ورود و همکاری شتاب دهنده‌ها و کسب و کارها استقبال می‌کنیم.

به گفته این مسئول، در حال حاضر جهت استقرار شتابده‌ها و دفاتر مشاوره و آموزشگاه‌های تخصصی در این مرکز فراخوان عمومی اعلام شده است که تاکنون استقرار یک شتاب دهنده تصویب شده است و یک مرکز آموزشی و یک مرکز مشاوره نیز تقاضای خود را جهت استقرار به مرکز نوآوری اعلام کرده اند که روند استقرار آنها نیز در حال پیگیری است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 16

کلیه مبادی ورودی و خروجی فرعی هرمزگان بسته خواهد شد

منتشر شده

در

توسط

کلیه مبادی ورودی و خروجی فرعی هرمزگان بسته خواهد شد

ایسنا/هرمزگان فرمانده انتظامی استان با اشاره به قاطعیت پلیس در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از کلیه مسافران نوروزی خواست با پایان دادن به سفر خود، هرچه سریعتر برنامه بازگشت به شهر محل سکونت خود را تنظیم کنند.

سردار غلامرضا جعفری ظهر امروز(هشتم فروردین ماه) در جمع خبرنگاران، گفت: با توجه به آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی و اجرای تشدید محدودیت های تردد، از شهروندانی که به مسافرت رفته اند، خواست ضمن لغو کردن سفر خود به خانه بازگردند.

وی افزود: باتوجه به شیوع روزافزون ویروس کرونا در کشور، پلیس هرمزگان همراه با دستگاه‌های مرتبط، طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری را با قاطعیت اجرا می کند و از هم استانی های عزیز و مسافرانی که به هرمزگان مسافرت کرده اند می خواهیم در این خصوص با پلیس خدمتگزار خود، همکاری کنند.

این مقام ارشد انتظامی تأکید کرد: شهروندان برای حفظ سلامتی خود و سایر هموطنان و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، در خانه بمانند و مسافران نوروزی که در استان حضور دارند هرچه سریعتر به استان محل سکونت خود بازگردند.

وی با تاکید بر همکاری شهروندان با پلیس در ریشه کنی ویروس کرونا، افزود: توجه به شعار “ما در خانه می مانیم” و “به خانه برگردیم” در این ایام برای پیشگیری از شیوع این بیماری بسیار مهم و ضروری است و این امر با تلاش شبانه روزی کارکنان پلیس و تلاش و همراهی شهروندان محقق خواهد شد.

سردار جعفری با بیان اینکه کلیه مبادی ورودی و خروجی فرعی بسته خواهد شد و خودروهای غیر بومی نیز از کنار گذرشهرها استفاده و از استان خارج و از ورود به داخل شهرها خودداری کنند تصریح کرد: پلیس بدون اغماض با خودروهای متخلف برخورد و برابر قانون مشمول ۵ میلیون ریال جریمه نقدی و خودرو متخلف به مدت یک ماه توقیف خواهد شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان در پایان اجرای این طرح را مطالبه عمومی دانست و عنوان کرد: نیروی انتظامی با قاطعیت کامل این طرح را اجرا می کند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 16

معرفی ۱۰۰ نویسنده در شهر تهران

منتشر شده

در

توسط

معرفی ۱۰۰ نویسنده در شهر تهران

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات با اشاره به نمایش بیش از دوهزار کتاب از ۱۰۰ نفر از نویسندگان ایران در بیش از ۶۰۰ تابلو شهری و عرشه پل در سطح شهر تهران گفت: این شروع اقداماتی است تا شهر به فضایی زیبا، فرهنگی و مفتخر به نویسندگان حوزه‌های مختلف تبدیل شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از ستاد خبری بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران، علی‌ رمضانی (مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران و دبیر بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران) در نشست معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با خبرنگاران حوزه کتاب که در روز ۲۷ آبان ۱۴۰۰ برگزار شد، با اعلام خبر آغاز طرح «پاییزه کتاب ۱۴۰۰» از ۲۹ آبان، گفت: هم‌اکنون بیش از ۹۷۰ کتابفروشی در سراسر کشور عضو این طرح شده‌اند. به کتابفروشی‌هایی که در خارج از مراکز استان‌ها قرار دارند، اعتبار بیشتری اختصاص داده‌ایم و علاوه بر این تلاش کردیم در ۱۰۰ شهر از مناطق کمتر برخوردار کتاب‌فروشی‌هایی را فعال کنیم و اعتبار بیشتری برای آن‌ها درنظر بگیریم.

او افزود: مجموع اعتبار طرح «پاییزه» کمتر از طرح تابستانه کتاب ۱۴۰۰ نیست اما نحوه توزیع آن متفاوت است. نحوه توزیع یارانه‌ها تغییر کرده است و تلاش کردیم یارانه‌ها به سمت مناطقی برود که تاکنون کمتر از این یارانه‌ها استفاده کرده‌اند.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران درباره برپایی نمایشگاه کتاب در استان‌ها نیز اظهار کرد: بنا داریم بخش فروش و عرضه این نمایشگاه‌ها را به صورت مجازی برگزار کنیم. یکی از مهم‌ترین دلایل این اقدام، ایجاد عدالت در دسترسی به همه ناشران و توزیع یارانه‌های کتاب به همه اقشار  مردم است. زمانی که نمایشگاه‌های استانی را در مرکز استان (به ویژه در استان‎های بزرگ) برگزار می‌کنیم، در شهرستان‌ها امکان مراجعه افراد به این نمایشگاه‌ها بسیار کم است. بنابراین بخش فروشگاهی نمایشگاه‌های مجازی را به منظور استفاده همه مردم آن استان در تمام مناطق فعال می‌کنیم.

او افزود: با همت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و خانه کتاب و ادبیات ایران، موضوع نشست‌ها و شور و شعف فرهنگی در استان‌ها و دیگر مواردی که تا به الان بخش جنبی بوده است‌، تبدیل به بخش اصلی ‌می‌شود. به این صورت به جای درگیرشدن در یک فعالیت اجرایی طاقت‌فرسا، بخش‌های جنبی را به بخش‌های اصلی تبدیل می‌کنیم. مانند نشست رونمایی، بحث و بررسی در مورد کتاب،  تبلیغات محیطی و …. نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان در نیمه دوم آذرماه برگزار می‌شود و تا پیش از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نمایشگاه‌های استانی دیگری نیز در یکی از استان‎ها برگزار خواهد شد و به تدریج در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

دبیر بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران در ادامه با تقدیر از فعالیت‌های تمام رسانه‌ها و سازمان صداوسیما در هفته کتاب گفت: در این هفته اقدام بی‌نظیری در سطح شهر تهران انجام شد و بیش از دوهزار کتاب از ۱۰۰ نفر از نویسندگان کشورمان در بیش از ۶۰۰  تابلو شهری و عرشه پل  به نمایش عمومی گذاشته شد. تاکنون چنین اقدامی برای معرفی مفاخر اهل قلم و نویسندگان کشور انجام نگرفته بود. این اقدام نتیجه همگرایی چند دستگاه از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه کتاب و ادبیات ایران، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سازمان زیباسازی شهرداری تهران است. این آغاز اقداماتی است تا شهر به فضایی زیبا و فرهنگی تبدیل شود. امیدواریم با توجه به الگودهی تهران، در سایر شهرها نیز شاهد چنین اتفاق عظیمی باشیم و نویسندگان و مفاخر ادبی معرفی شوند.

او افزود: این اقدام برای به نمایش گذاشتن کتاب است تا در مقابل چشمان مخاطبان قرار بگیرد. همان‌طور که معاون محترم امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کردند ما باید در زمینه در دسترس بودن و در  برابر چشم بودن کتاب تلاش کنیم. کتاب مانند کالاهای دیگر نیست که فقط لازم باشد، بگوییم: کتاب بخوان؛ بلکه نیاز است کتاب خوب به مردم معارفه و ترویج شود تا به سمت آن بروند.

رمضانی سپس مهم‌ترین حلقه مفقوده کتاب در کشور را مساله ترویج دانست و گفت: حوزه‌های دیگر در این سال‌ها حمایت‌هایی داشته‌اند اما به ترویج، توجه کمتری شده است. بال پرواز کتاب رسانه‌ها هستند و رسانه‌ها باید کمک کنند کتاب از ذهن نویسنده، دفتر و انبار ناشر، قفسه کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌ها به خانه‌های مردم  برود و خوانده شود.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، این اقدامات را موجب اهمیت پیداکردن کتاب دانست و افزود: پیش از این در تبلیغات شهری و صداوسیما محصولات تجاری تبلیغ می‌شد و تبلیغات حوزه فرهنگی بیشتر به  فیلم‌های سینمایی یا در حوزه کتاب به پوستر «هفته کتاب» محدود می‌شد. اما الان چهره نویسندگان، کتاب‌ها و آثارشان به نمایش گذاشته شده است و امکان خرید این کتاب‌ها در طرح پاییزه کتاب ۱۴۰۰ از کتابفروشی‎ها فراهم شده است. این اقدام بزرگ مقدمه کارهای بزرگ دیگری از همین گونه خواهد بود.

بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران از بیست‌وچهارم آبان‌ماه آغاز شده و تا یکم آذرماه ١٤٠٠ با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پُر کنیم» در سراسر کشور ادامه دارد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها