با ما همراه باشید

اخبار 12

بهره برداری از مراکز عرضه روغن موتور در پایانه‌های کشور

منتشر شده

در

بهره برداری از مراکز عرضه روغن موتور در پایانه‌های کشور

ایسنا/فارس مدیرعامل شرکت کیمیا اسپیدی، سازمان فروش و توزیع مویرگی شرکت نفت سپاهان گفت: با هدف ایجاد ثبات و کمک به ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کشور ۹ مرکز عرضه مستقیم روغن موتور اسپیدی در پایانه‌های کشور به بهره‌برداری رسید.

محمدصادق قلی‌زاده، دوشنبه ۲۴ آبان در آیین افتتاح مرکز عرضه مستقیم روغن موتور اسپیدی در پایانه بار شیراز به خبرنگاران گفت: با هدف ایجاد ثبات و آرامش در بازار روغن موتور به ویژه برای کمک به ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کشور که عملکرد مناسب این حوزه مستقیما در زندگی مردم تاثیرگذار است و همچنین تاثیر بسزایی در آسایش جامعه، بهبود کیفیت زندگی اجتماعی و حتی توسعه اقتصادی کشور دارد، این شرکت با همکاری وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به خصوص اداره کل حمل و نقل کالای این سازمان عرضه مستقیم روغن موتور اسپیدی را به طور همزمان در ۹ پایانه باربری کشور آغاز کرد.

او افزود: طی روزهای اخیر مراکز ثابت عرضه مستقیم روغن موتور اسپیدی در پایانه‌های باربری شیراز، اصفهان، بندر عباس، بندرامام خمینی (ره)، کرمان، فلاورجان، شهررضا، اراک و مشهد مقدس افتتاح و راه اندازی شده اند و با برنامه ریزی‌هایی که صورت گرفته به زودی در پایانه‌های باربری و مسافربری منتخب در سراسر استان‌های کشور عرضه مستقیم خواهیم داشت.

قلی‌زاده با اشاره به اینکه قیمت روغن موتور توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان تعیین می‌شود و تولید آن نیز در کشور از وضعیت خوبی برخوردار است، افزود: در این شرایط مهمترین عامل ایجاد ثبات در بازار، دقت و نظارت صحیح در توزیع و همچنین عرضه مستقیم آن به مشتریان و مصرف کنندگان است.

مدیرعامل شرکت کیمیا اسپیدی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم در بخش حمل و نقل عمومی و جاده‌ای از دغدغه و مشکلات رانندگان زحمتکش کم کنیم و با نظارت و عرضه مستقیم، محصولات باکیفیت، بااصالت و با قیمت مصوب سازمان حمایت در اختیار این عزیزان قرار دهیم.

قلی‌زاده تاکید کرد: شرکت نفت سپاهان در تلاش است با تولید روغن موتورهای باکیفیت، مرغوب و همسطح با محصولات درجه یک جهانی براساس نیاز کشور و همچنین عرضه دقیق و حساب شده آن در بازار داخلی، در چارچوب ماموریت وجودی خود، آرامش، امنیت خاطر و احساس اعتماد را برای جامعه و مردم بخصوص رانندگان به ارمغان بیاورد.

او با بیان اینکه شرکت نفت سپاهان از سال ۱۳۸۱ در حوزه تولید روانکار و روغن موتور فعالیت دارد و بزرگترین تولیدکننده روغن پایه در خاورمیانه به شمار می‌رود، ادامه داد: این شرکت تا پایان مهر امسال حدود ۴۵۰ هزار تن انواع روغن موتوری و صنعتی تولید کرده که از این میزان حدود ۲۸۰ هزار تن آن صادر شده و در شرایط تحریم ارزآوری قابل توجهی برای کشور داشته است که از این حیث با فاصله بسیار در مقایسه با رقبا قرار دارد.

قلی‌زاده بیان کرد: همچنین بیش از ۱۶۵ هزار تن انواع محصولات را به بازار داخلی عرضه کرده که بیش از ۷۲ هزار تن آن روغن موتور بنزینی و دیزلی بوده است و از این میزان حدود ۴۰ درصد آن توسط شرکت کیمیا اسپیدی بصورت مویرگی و دقیق و بانظارت مستقیم توزیع شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 12

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

منتشر شده

در

توسط

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل تاکنون بیش از ۷۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در بین گروه‌های سنی اعلام شده و بیماران خاص تزریق شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۸ تیر در مراسم افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: از همکاری سپاه، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در راه‌اندازی این مرکز تجمیعی قدردانی می‌کنیم چرا که در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل عهده‌دار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر این مراکز تجمیعی در ۱۱ مرکز جامع بهداشتی شهری و ۱۳ مرکز جامع بهداشت روستایی عملیات واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است.

فرماندار اردبیل متوسط تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل ۷۹ درصد و بالاتر از میانگین استانی اعلام کرد و گفت: تلاش بر این است تا تزریق واکسن در مراکز جامع بهداشتی و تجمیعی ادامه پیدا کند تا گروه‌های بیشتری به مرحله ایمن‌سازی برسند.

امامی یگانه افزود: نوبت‌دهی در مراکز تزریق برای جلوگیری از تجمع بیش از حد به صورت سامانه انجام می‌شود که گروه‌های سنی اعلام شده ۶۰ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به سامانه سلامت ثبت‌نام کرده تا روزانه با ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ نفر عملیات واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌در شهرستان اردبیل با تزریق واکسن ایرانی و همچنین برای گروه‌های سنی ۶۰ تا ۷۰ سال کار اجرایی و عملیاتی در این حوزه شروع شده و تلاشمان بر این است تا با گسترش این اقدامات جلوی آسیب‌ها در پیک پنجم کرونا نیز گرفته شود.

در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که تعداد بیماران بستری که اغلب در شهرستان اردبیل، مشگین‌ و پارس‌آباد است به بیش از ۲۸۸ بیمار بستری کرونایی رسیده که حال عمومی ۶۰ بیمار کرونایی بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

منتشر شده

در

توسط

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

طبق برنامه زمان‌بندی، سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده پس از برگزاری جلسه با کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها و معرفی فرآیند اجرایی ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا نهم مرداد ماه فرصت دارند تا مستندات مورد درخواست در راهنمای ارزشیابی را به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارسال کنند. پس از آن تا ۱۵ مرداد ماه مستندات بررسی خواهد شد.

سامانه ارزشیابی تحقیقات و فناوری (RTES) ۱۶ مرداد ماه برای مشاهده نتایج ارزشیابی در دسترس خواهد بود. پس از بررسی اعتراضات احتمالی، در نهایت سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه (RTES) در ابتدای تیر ماه، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد و در یک نشست مشترک که با حضور مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، جزئیات و تغییرات اعمال شده نیز تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با رویکرد بازآرایی و بازسازماندهی، متناسب با فرآیندهای بهینه و کارا و در عین ایجاد دسترسی و شفافیت در بستر سامانه برخط توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بازبینی و تدوین شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

منتشر شده

در

توسط

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماندهای نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، وضعیت در این کشور جنگ‌زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی.پی.اس فرید زکریا در شبکه خبری سی.ان.ان گفت: وضعیت میدانی هر هفته وخیم‌تر میشود.

اوایل امسال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر کرده است. تلاش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سالها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال ۲۰۱۱ از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا شود، افزود: علاوه بر این، فکر میکنم ما همچنین به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیروهای افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیروهای امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. وضعیت هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آنها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی.ان.ان همچنین به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره کرد. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید کرد: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته‌اند، دلشان نمی‌خواهد این جنگ‌های بی‌پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال خاتمه دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها