با ما همراه باشید

ورزشی

بوی خون دور از تخت پادشاهی ژنرال الف

منتشر شده

در

امیر قلعه‌نویی یکی از مهمترین چهره‌های تاریخ باشگاه استقلال است. هر سه قهرمانی استقلال در لیگ برتر با مربیگری قلعه‌نویی به دست آمده و این خود بیانگر نقش و جایگاه ویژه‌ی قلعه‌نویی در این باشگاه است. هر چند پنج سال از آخرین حضور قلعه‌نویی روی نیمکت استقلال می‌گذرد اما همچنان تقابل او با باشگاه محبوبش جذابیت‌ها و حواشی خاص خود را دارد.

 

اگر مدت زمان حضور امیر قلعه‌نویی در تیم ملی را فاکتور بگیریم او از ابتدای شروع لیگ برتر در سال ۸۰ در سطح اول فوتبال ایران حضور داشته. از سال ۸۱ که با استقلال اهواز سرمربیگری در لیگ برتر را آغاز کرده است او به جز فصل ۸۶-۸۵ که همزمان با مربیگری او در تیم ملی بود، در همه دوره های لیگ برتر به عنوان سرمربی حاضر بوده و به نظر هم نمی‌رسد که به این زودی از چرخه مربیان لیگ کنار گذاشته شود. این تداوم کاری قلعه‌نویی از او چهره‌ای ویژه در فوتبال ایران ساخته است. چهره‌ای که همزمان با تغییر ادبیات، تفکر و سیاستس در فوتبال، نگاه هواداران فوتبال نیز به او تغییر کرده است.

 

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ وقتی قلعه‌نویی در قامت سرمربی تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال رفت فکرش را هم نمی‌کرد که در پایان بازی  مجبور شود تا دقایقی در زمین بایستد تا با آرام شدن تماشاگرانی که به او اعتراض می‌کردند بتواند به رختکن برود. مردی که سال‌ها از سوی سکوهای آبی تشویق شده بود حالا با بردن استقلالی که در کورس قهرمانی بود، تبدیل به یک ضدقهرمان شده بود. به خصوص آنکه او در بازی قبلش مقابل الهلال به بازیکنانش استراحت داده بود تا آماده جدال با استقلالی باشند که هم‌امتیاز با پرسپولیس و استقلال خوزستان در هفته ماقبل پایانی برای قهرمانی می‌جنگید.

 

اولین حضور امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی استقلال در لیگ برتر. سال ۱۳۸۲ و بازی مقابل پاس و یک تساوی دو-دو. رسیدن به نیمکتی که ده سال برای آن تصاحب آن تلاش کرد. از همان زمانی که مصدوم در خانه رها شده بود و از همان زمانی که وفادارانه پای استقلال ماند و لقب ژنرال را از آبی‌ها گرفت.

 

در آن روز پرحاشیه امیر با ناامید کردن استقلال از قهرمانی دیگر نتوانست جایگاه سابق خود را در بین استقلالی‌ها بازیابی کند. نه اینکه هواداران استقلال انتظار داشتند که او و تیمش در مقابل آنها کم‌کاری کند اما آنچه سال‌ها برخی از منتقدان جدی امیر در مورد او، روابط پشت پرده و خودخواهی‌هایش گفته بودند انگار که تازه برای هواداران استقلال مکشوف شده بود. هر چند آنها یک دلخوری ویژه از امیر به خاطر مشت‌های گره کرده اش پس از بردن استقلال با مس کرمان داشتند اما بازگشت مجددش به این تیم و قهرمان کردن استقلال در لیگ سال ۸۸-۸۷ کدورت‌ها را از بین برده بود.

 

برای مردی که بیست سال در سطح اول فوتبال ایران و به صورت مداوم مربیگری کرده، این تعارضات در رفتار هواداران طبیعی است. به هر حال خود او هم همواره روی یک نوار ثابت رفتاری حرکت نکرده. همانطور که در اصول مربیگری اش تغییراتی رخ داده، در رفتارهای اجتماعی‌اش هم می‌توان تغییرات گاه بسیار عجیب را هم یافت. او که در آغاز دوران مربیگری‌اش به وضوح تحت تاثیر مربی محبوبش علی پروین قرار داشت یک رابطه استاد-شاگردی و دیکتاتورگونه را با شاگردانش پیاده می‌کرد.

ایده‌آل او داشتن چنان جذبه ای بود که بازیکن از ترسش به چشم او نگاه نکند درست شبیه سلطان چشم تیله‌ای قرمزها. همچون او فقط نمی‌خواست که یک مربی باشد بلکه برای خود جایگاهی فراتر از یک مربی قائل بود که می‌بایست حتی به امور مدیریتی نیز سرک بکشد و برای همین هم همچون پروین دور و برش با آدم‌های ناشناس شلوغ بود و اعتقاد عجیبی داشت که برای موفقیت بیشتر از کار فنی، مدیریت حاشیه مهم است. پس خواست که در قامت یک سلطان جدید از نوع سلطان قرمزها در استقلال ظاهر شود.

 

 

مشتی به نشانه بردن استقلال و ناصر حجازی با مس کرمان. یک شادی معمولی که هنوز هم بابت آن از آبی‌ها طعنه می‌شنود. اما مگر می‌شود استقلال و تیم سابقت را از خودت بیشتر دوست داشت؟! او هیچگاه اداهای برخی را برای احترام گذاشتن به تیم سابق در نیاورد و نخواست که با دلبری‌های این چنینی برای خود مسیر بازگشت به نیمکت استقلال را هموار کند.

 

در کنار آن او در بدو ورودش به استقلال با حذف بازیکنانی که باتجربه‌تر بودند و احتمال یاغی‌گری از آنها می‌رفت آغاز کرد و در پایان اولین فصلش در استقلال نیز با کنار گذاشتن چند بازیکن دیگر که چند باری در مقابلش ایستاده بودند تیمش را یکدست کرد. او با این سبک و اصول توانست با اعتماد مدیریت باشگاه، سه فصل در استقلال بماند و در  نهایت نیز این تیم را قهرمان کرد تا تاج سلطانی استقلال را به سر بگذارد.

اینکه چه شد تا قلعه‌نویی از میان آن همه ستاره نامدار نسل طلایی استقلال در سال‌های ۶۸ تا ۷۱، وسوسه سلطان شدن در استقلال به سرش زد و چگونه او تبدیل به مرد اول نیمکت استقلال برای سال‌های زیادی شود خود داستانی مجزاست.  اما جدا از روحیه جاه‌طلبی  خاص او و همچنین توانایی‌اش در برقراری ارتباط با مدیران تاثیرگذار که از آن تحت عنوان هوش هیجانی یاد می‌شود ،شاید مصدومیت سنگین او در سال ۷۱ را بتوان آغازی بر پر رنگ شدن نقش امیر در مناسبات باشگاه استقلال دانست. همان سالی که اغلب ستاره‌های نامدار استقلال در پی مشکلات عجیب مدیریتی و البته وسوسه شدن با پول باشگاه‌های تازه تاسیس اما متمول تهرانی از این تیم جدا شدند.

استقلالی که به یکباره خالی از ستاره شده بود و سخت‌ترین روزهایش را با حضور در دسته سه می‌گذراند به دست یک مربی روس ناشناخته افتاد اما در واقع راس این تیم در امور فنی و حتی در مسائل مدیریتی امیری بود که به تازگی لقب ژنرال را به خاطر بازی‌های خوبش در میانه میدان از هواداران استقلال گرفته بود. او بود که در سال‌های ۷۲ تا ۷۵ نقش اصلی نقل و انتقالات استقلال را بر عهده داشت و از همان زمان توانایی‌اش در مدیریت را نشان داده بود. استقلال باتجربه‌های دیگری همچون زرینچه و ورمزیار را هم داشت اما این قلعه‌نویی بود که به گفته‌ی همین همبازیانش حتی در آن سال‌های بازی به فکر گرفتن پست سرمربیگری استقلال بود. کسی که قبلا در ۲۲ سالگی و در حضور چندین بازیکن باتجربه جسارت بستن بازوبند کاپیتانی شاهین را داشت آن‌قدر جسارت و جاه‌طلبی نیز داشت که بخواهد در همان سال‌های ۷۴ و ۷۵ به مربیگری استقلال نیز فکر کند.

 

 

 

آخرین جام به عنوان بازیکن با پیراهن استقلال. جام حذفی سال ۷۵. همان روزهایی که امیر کم‌کم خود را برای آویختن کفش‌ها آماده می‌کرد اما خوب می‌دانست که تازه کار او با استقلال آغاز شده!

 

همین هم شد که پس از اخرین بازی‌اش با پیراهن استقلال مقابل پیام مشهد در سال ۷۶ همچنان در ساختار استقلال ماند در حالی که هم‌دوره‌ای او صادق ورمزیار در همان سال از استقلال رفت و دیگر به جز یک مقطع به عنوان دستیار حجازی راهی به این باشگاه نیافت. او برای رسیدن از نقطه‌ای که تنها و مصدوم و بدون حقوق و مواجب در خانه‌اش در نازی آباد رها شده بود تا جایی که تبدیل شود به گران‌ترین مربی ایرانی که دستمزدش از ستاره‌های ملی‌پوش تیمش هم بیشتر باشد، مسیری را پیمود که در آن علاوه بر شناخت کافی از فضای فوتبال ، از جنم مدیریتی و فنی‌اش نیز کمک گرفت‌.

سال‌ها او با یک فرمول مشخص در بستن تیم و چیدن تاکتیک و سبک بازی و همچنین نوع برخورد با بازیکنانش در فوتبال ایران نتیجه گرفت اما دو فصل آخر حضورش در استقلال و درگیری‌هایی که با برخی ستاره‌های تیمش پیدا کرد باعث شد تا متوجه لزوم تغییر در سبک کاری‌اش شود. حالا مردی که به خاطر ادبیاتش در مصاحبه‌ها مورد نقد قرار می‌گرفت وسعی می‌کرد وزین‌تر صحبت کند .

مردی که از سوی منتقدانش به داشتن ارتباطات پشت پرده و نزدیکی‌اش به اصحاب قدرت متهم می‌شد در صفحه شخصی خود در اینستاگرام  بعضا در مصاحبه‌هایش حرف‌هایی در مورد شرایط اجتماعی می‌زد که نظیرش از دهان ناصر حجازی و علی کریمی که به صراحت لهجه و معترض بودن معروف بودند خارج نشده بود که روزگار، روزگار سلطان شدن نیست و روزگار آدابی دیگر می‌طلبد و منش دیگر.این تفاوت را می‌شد حتی در انتخابات اخیر دید که قلعه‌نویی و پروین چه تفاوتی را از خود به نمایش گذاشتند.

 

 

 

رابطه فرهاد و امیر حتی با وجود آنکه  در دوره‌ای مصلحتی با هم کنار آمدند خوب نشد. وقتی در پایان بازی استقلال و تراکتورسازی در هفته ماقبل آخر لیگ پانزدهم فرهاد از سکوها پایین آمد و بدون توجه به امیر از کنار او عبور کرد مشخص شد که حتی همکاری آنها در استقلال نیز به روابط سردشان خاتمه نداده. امیر در آخرین دوره حضورش در استقلال به خوبی فهمید که ستاره‌های همچون مجیدی نکونام آندو و رحمتی از جنس ستاره های دهه هشتادی نیستند که در مقابلش تسلیم محض بودند

 

او همچنان می‌خواهد اول باشد. همچنان تشنه یک قهرمانی در لیگ برتر است. همچنان چشم به مربیگری در تیم ملی دارد. هنوز هم مربی تیم‌های متمول می‌شود و هنوز هم در ابتدای هر فصل تیمش را گران و به امید قهرمانی می‌بندد. پس از آن شکست  مقابل تراکتور و سپس در دربی هفته آخر لیگ چهاردهم که آخرین حضور او روی نیمکت استقلال بود چند باری نامش برای مربیگری در استقلال مطرح شده اما او ترجیح داده در تیمهای دیگر بدنبال ماجراجویی باشد .

تیم‌های قلعه‌نویی همچون همیشه با سبک مورد علاقه این مربی بازی می‌کنند و او همچنان وفادار به المان‌های تاکتیکی مورد علاقه‌اش است. تعادلی بین بازیکنان فیزیکی و تکنیکی، استفاده از مدافعان کناری سرعتی و رونده که بار اصلی موقعیت‌سازی به دوش آنهاست و حضور یک مهاجم فیزیکی در خط حمله برای ساختن توپ‌های دوم. او البته برای موفقیت همیشه چشم به نقش آفرینی بازیکنان نیز دارد،چیزی که در گل گهر هم رخ داده و حالا یک تیم گردن‌کلفت و پرستاره در سیرجان ظهور کرده که می‌تواند یقه هر تیمی را بگیرد،بخصوص استقلال و پرسپولیس در دو بازی پشت سر هم در آزادی که برای قلعه‌نویی موفقیت در آن در حد تیم ملی ارزش دارد.

لیگ برتر بدون مردی که بیست سال حضور مداوم را روی نیمکت تیم‌های مختلف تجربه کرده چیزی کم دارد. با این همه بیست سال تداوم در لیگی که مدعی کم ندارد افتخار ویژه‌ای برای امیر قلعه‌نویی است. مردی که بار دیگر جمعه به ورزشگاهی می‌آید که دوست دارد نیمی از لیگ را روی نیمکت آن بنشیند و مقابل تیمی قرار می‌گیرد که شاید می‌توانست بیست سال در آن پادشاهی کند اما دیگر دهه شصت نبود و  او هم سودای دیگری داشت.

 

او حالا گاها روی یک صندلی پلاستیکی تیمش را هدایت می‌کند.مثلا در بازی دوستانه همین هفته مقابل پیکان یا بازی فصل گذشته مقابل استقلال که البته جسمش یاری نمی‌کرد آن مربی پرجذبه لب خط باشد. اما یک سال گذشته و این جمعه برای او در تقویم کاری‌اش بوی خون می‌دهد!

حجت شفیعی

منبع: ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

۵ بازیکن کرونایی استقلال مشخص شدند

منتشر شده

در

توسط

اسامی ۵ بازیکن استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شدند، مشخص شد.

 باشگاه استقلال دیروز (دوشنبه) اعلام کرد که نتیجه تست کرونای تعداد زیادی از بازیکنان و اعضای کادر تیم فوتبال استقلال مثبت شده است.

به همین علت، نشست خبری فرهاد مجیدی پیش از بازی با پیکان به دلیل شرایط ویژه رخ داده، برگزار نشد و در ادامه نیز با تایید سازمان لیگ، دیدار دو تیم استقلال و پیکان در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی لغو شد.

شب گذشته (دوشنبه) سعید فتاحی، نماینده باشگاه استقلال در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره تعداد افراد مبتلا به کرونا توضیحاتی ارائه داد و تاکید کرد که ۱۷ تن از بازیکنان تیم استقلال و یک نفر از اعضای کادر فنی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

با این حال طبق پیگیری خبرنگار ایسنا، اسامی ۵ بازیکن تیم فوتبال استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، مشخص شد. بر این اساس کوین یامگا، مهدی مهدی‌پور، امیرحسین حسین‌زاده، سیاوش یزدانی و روزبه چشمی از جمله افرادی هستند که میان بازیکنان استقلال به کرونا مبتلا شده‌اند.

نام افراد دیگری که در استقلال مبتلا به کرونا شده‌اند، مشخص نشده و مسئولان سازمان لیگ نیز بر این باور هستند که اسامی متبلایان محرمانه است و نباید منتشر شود! این در حالی است که در فوتبال دنیا و در میان بازیکنان مطرح و حرفه‌ای فوتبال، اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا در تیم‌ها به طور کامل مشخص شده و در این رابطه شفاف‌سازی می‌شود.

 

ادامه مطلب

ورزشی

شناخت کامل حریفان فولاد و سپاهان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

منتشر شده

در

توسط

قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تیم فوتبال سپاهان با صدرنشین فعلی لیگ ستارگان قطر و قهرمان فصل گذشته لیگ ازبکستان هم‌گروه شد.

 قرعه‌کشی فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا با حضور دو نماینده ایران یعنی سپاهان و فولاد برگزار شد تا این دو تیم حریفان خود را در مرحله گروهی بشناسند. سپاهان به عنوان نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران با تیم‌های الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه هم‌گروه شده است و فولاد باید به مصاف تیم‌های شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان و الغرافه قطر برود. هم‌چنین دو تیم استقلال و پرسپولیس به دلیل نگرفتن مجوز حرفه‌ای‌گری از این رقابت‌ها حذف شدند.

فولاد در حالی باید به مصاف شباب الاهلی برود که این تیم از دو بازیکن ایرانی یعنی احمد نوراللهی و مهدی قایدی بهره می‌برد و شناخت این دو بازیکن از سبک بازی تیم نکونام می‌تواند کار نماینده ایران را برای سقوط سخت کند. در گروه سپاهان نیز الدحیلی قرار داد که با وجود ۳ بازی بیش‌تر نسبت به السد در لیگ این ستارگان قطر، صدرنشین است و پاختاکور هم به عنوان قهرمان ازبکستان پا به این مسابقات می‌گذارد.

گروه C: فولاد ایران، شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان، الغرافه قطر

شباب الاهلی

سرمربی: مهدی علی
بازیکنان کلیدی: عزیزجان گانیوف، مهدی قایدی، احمد نوراللهی، توماس اولسن
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده سوم با ۵۰ امتیاز(کمترین باخت در طول فصل)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۷ قهرمانی لیگ امارات، ۱۰ قهرمانی جام پادشاهی امارات، ۵ قهرمانی جام حذفی، ۵ قهرمانی سوپرکاپ امارات

آحال ترکمنستان

سرمربی: بگنچ گارایف
بازیکنان کلیدی: رسول هوجایف، سردار گلدیوف (تمام بازیکنان این تیم ترکمنستانی هستند)
رتبه فعلی در لیگ: آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۲۹ امتیاز (لیگ ۸ تیمی)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: نخستین حضور
افتخارات: ۶ نایب قهرمانی لیگ ترکمنستان، ۳ قهرمانی جام حذفی، یک سپورکاپ ترکمنستان

الغرافه قطر

سرمربی: آندره‌آ استراماچونی
بازیکنان کلیدی: گابریل پیرس، شیخ دیاباته، سوفیان هانی
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده چهارم با ۳۳ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۱۸
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ ستارگان قطر، ۷ قهرمانی در جام امیر قطر، ۳ قهرمانی جام حذفی، ۲ قهرمانی سوپرکاپ قطر

گروه D: سپاهان ایران، الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه

الدحیل قطر

سرمربی: لوییز کاسترو
بازیکنان کلیدی: توبی آلدروایرلد، ادمیلسون، نام تائه هی، اولونگا(آقای گل فصل پیش لیگ قهرمانان آسیا)
رتبه فعلی در لیگ: صدرنشین با ۳۲ امتیاز(۳ بازی بیشتر از السد ۳۱ امتیازی)
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۴۷ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ قطر، ۳ قهرمانی در جام حذفی، ۲ قهرمانی در سوپرکاپ قطر

پاختاکور ازبکستان

سرمربی: پیتر هیوسترا
بازیکنان کلیدی: ارن دردیوک، دراگان چران، سردار رشیدوف، ایگور کریمتس
رتبه فعلی در لیگ: هنوز آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: قهرمان با ۶۰ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۱۴ قهرمانی لیگ ازبکستان، ۱۳ قهرمانی جام حذفی

 

ادامه مطلب

ورزشی

اجناس ورزشی

منتشر شده

در

توسط

تولید کننده لباس های رزمی  مانند تکواندو کاراته نینجوتسو جودو و ووشو تک فروشی و عمده

لباس تکواندو

اگر شما هم به ورزش تکواندو علاقه دارید و می خواهید مجموعه ای از لباس های تکواندو یکی را برای خود خریداری کنید  اما به دلیل تنوع زیاد مدل ها و قیمت ها در خرید این لباس ورزشی مشکل دارید نگران نباشید در تولیدی پارس رزم میتوانید  مدل خود را انتخاب کنید. انواع مختلفی از مدل و جنس وجود دارد که مناسب اقلیم ورزشکار و سن و سال تکواندو کار هست و قیمت و کیفیت های متفاوت در خرید لباس تکواندو.

 

برای خرید لباس تکواندو باید توجه داشته باشید مدت و فصلی که میخواهید کار کنید را در نظر بگیرد البته  قیمت و کیفیت مهم است ممکن است باشگاه ورزشی که میروید آرم و علامت خود را داشته باشد همچنین رشته ای که میخواهید واردش شوید انواع لباس تکواندو کبریتی لباس تکواندو زنبوری و لباس تکواندو فلامنت و کج راه را از تولیدی رزمی که با توجه به نکات بالا می توانید لباس تکواندو مورد علاقه خود را خریداری کنید. برای سهولت کار شما لیستی از ارزان ترین با کیفیت ترین و پرفروش ترین لباس های تکواندو موجود در بازار را گردآوری کرده ایم. 

فرم یا پومسه در واقع تعداد فرضی مشت و لگد به ترتیب منطقی و هدفمند است که در پاسخ به حمله مهاجمان ساختگی در حین تمرینات ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب تکواندو در این رشته آموزش می بیند و هم در سطح منطقه ای و هم در سطح بین المللی اجرا و برگزار می شود این فرم لباس رزمی مخصوص دارد.

سبک کیورگی: این سبک بیشتر رزمی است و در سه دور دو دقیقه ای انجام می شود. در این مسابقه یک داور در وسط زمین و چهار داور دیگر در سراسر زمین به مسابقه دید دارند و رای می دهند می کنند. به این ترتیب بازیکن باید از تجهیزاتی مانند ساق محافظ هوگو و کلاه استفاده کند. ضربه گیر هوگو از قفسه سینه و شکم ورزشکار در برابر ضربه محافظت می کند.

سبک هان ماندانگ در واقع ، این یک سبک رایج در تکواندو است که در آن آنها سخت تلاش می کنند تا چیزها را بشکنند و در جمع خانوادگی تکواندو جز سبک دفاع شخصی محسوب میشود استفاده کنند. در تمرینات فکری ، بازیکن طیف وسیعی از مهارت ها را نشان می دهد. در این مسابقات ، هنگام پخش آهنگ ، بازیکن باید تکنیک های ابتکاری زیادی را نشان دهد همراه با شکستن اشیا با ضربات متفاوت.

لباس نینجا

لباس نینجا از کفش گرفته تا کلاه و زره ، تا در سایه و تاریکی تا دشمن نتواند آنها را بیند و جلب توجه نکنند همه و سایل استتار و تیره و تاریک بودند. با حمله ناگهانی یا بدون جلب توجه نگهبانان سوزن مسموم را از راه دور به طرف طعمه پرتاب کرده و سپس فرار کنید.

حتی کفش ها از پارچه ساخته شده اند تا حرکت صاف انجام شود. توری و گره همه از الیاف طبیعی ساخته شده اند و هیچ چیز براق و آزاردهنده ای در مورد این لباس وجود ندارد.

این لباس را به دور بدن می پیچند و با چند کمربند می بندند تا در جایی آویزان نشود و گیر نکند و دست و پا بسته نشود. علاوه بر این فضای کافی برای مخفی کردن مهمات مانند شمشیر ، تیغ سمی ، غذا و دارو برای زنده ماندن یا بیدار ماندن در طول روز فراهم می کند تنوع سلاح یک نینجا از هر رشته رزمی دیگری بالاتر هست.

این لباس برای مردان و زنان یکسان است. زنان نینجا به دلیل اندام کوچک وزن سبک و انعطاف پذیری بالای بدن خود وارد ورودی های غیر معمول مانند پنجره ها می شوند و به قسمت های کوچک یا فضاها و دیوارهای باریک صعود می کنند ویژگی های خاصی داشتند.

نینجاهای مرد به دلیل بدن عضلانی بزرگ و استخوان های اسکلتی در نبرد تن به تن شکستن درها یا کمک به نینجاهای زن برای بالا رفتن از برج ها و قلعه ها موثرتر بودند.

یک نینجا می تواند روزها بدون خواب و غذا کمین بماند. او در یک لحظه خاص منتظر حمله شگفت انگیز خود است. در گذشته دانش نینجا مخفی و مخفی نگه داشته می شد و از معلم به دانش آموز منتقل می شد هر استادی رموز سری و فوق محرامنه خود را به شاگردش انتقال میداد.

امروزه این تکنیک ها به عنوان هنرهای رزمی نین جوتسو  شناخته می شوند که هنر ورزشی پنهانی می باشد. دانش آموزان برای استفاده از شمشیر تیغ و سلاح های مختلف آموزش می بینند. آنها همچنین تکنیک های نبرد تن به تن را یاد می گیرند.

در آن زمان گروه دیگری به نام سامورایی وجود داشت که آموزش یکپارچه تری داشتند اما چون به شجاعت جوانمردی و مردانگی اعتقاد داشتند از شمشیر سر به صورت رو در رو استفاده میکردند و خیانت میکردند.

 آنها توسط نخبگان انتخاب شده بودند و در نظر مردم وفادار و محترم بود و چون نینجا برای کشتن سامورایی استخدام شده بود مردم از نینجا متنفر بودند.

D:\Tasvir-aks\pars_razm\1.jpeg

لباس های نینجا باید تیره ، نامرئی و راحت باشند و بهتر است ترفندهای نینجا را انجام دهید. می توانید یک لباس نینجا بدون یقه سیاه یک شلوار مشکی و یک لباس مشکی کرکی تهیه کنید.

همچنین به روسری مشکی ، روبان مشکی ، کفش مشکی ، پیراهن آستین بلند مشکی و دستکش مشکی نیاز دارید. برای ساخت محافظ رنگ ، چهار پیراهن قرمز یا مشکی تهیه کنید ، بعلاوه لوازم جانبی نینجا مانند ستاره های جعلی و لباس نینجا شما بسیار خوب خواهد بود 09199375077.

یقه اسکی مشکی یا سفید را با شلوارهای شش جیبی مستقیم و کمی گشاد ست کنید. سایر جزئیات مهم لباس سیاه و سفید را انتخاب کنید. اگر شلوار شش جیب مشکی ندارید ، جوراب شلواری مشکی ، شلوار جین راست یا شلوار چسبان را امتحان کنید  پوشاک رزمی پارس رزم.

لباس کاراته

سبک وزن این معمولاً وزن لباس دانش آموزان است و وقتی وارد کلاس کاراته می شوند این لباس را برای شروع به آنها داده می شود. برای خرید آنها باید هزینه کمتری بپردازید و آنها با کمترین کیفیت ساخته می شوند. با این حال برخی از متخصصان نیز از این نوع لباس ها در تمرینات روزانه خود استفاده می کنند.

وزن متوسط: این لباس کاراته بین وزن خنکی و کیفیت تعادل خاصی برقرار می کنند. لباس های کاراته در این دسته می توانند بیشتر از لباس های سبک استفاده شوند و در تولید کنندگان مختلف محبوبیت بیشتری دارند. قابل تهیه از 100٪ پنبه و پنبه/پلی استر.

وزن سنگین: دسته وزن سنگین لباس کاراته برای مسابقات ، مسابقات و مربیان استفاده می شود. پارچه های سنگین مقاومت بالایی دارند و برای برش و پردازش بسیار مناسب هستند محکم و برای حرکات نمایشی کاتا با صدای پارچه بسیار مناسب هستند و در این دسته از هر دو نوع پارچه استفاده می شود اما وزنه های سنگین معمولاً با پارچه های 100٪ پنبه ای همراه است.

برنامه های اکثر تولید کنندگان بر اساس قد و وزن است برای انتخاب اندازه لباس مناسب ابتدا باید قد و سپس محدوده وزن خود را روی میز پیدا کنید. اگر قد و وزن شما کاملاً روی میز نیست ، باید محدوده نزدیک به آن را انتخاب کنید اگر دارای شکم هستید سایز بزرگتر را گرفته سپس قد شلوار را کوتاه می کنید در تولیدی پارس رزم 0234510497.

D:\Tasvir-aks\pars_razm\2.jpeg

نکته 1: اگر قد شما بلندتر و وزن شما کمتر از قد شماست ، لباسها را با توجه به قد خود انتخاب کنید ، در این حالت فقط لباسها برای شما کمی گشاد ، اما اندازه مناسب شما هستند.

نکته 2: اگر اضافه وزن دارید ، لباس ها را با توجه به وزن خود انتخاب کنید ، در این صورت اندازه مناسب را انتخاب کرده اید و شلوار شما فقط کمی بلندتر می شود و می توانید به راحتی آنها را کوتاه کنید.

نکته 3: اگر به دنبال لباس هایی برای بزرگسالان هستید ، حتما یک یا دو سایز را انتخاب کنید. تجربه نشان می دهد که همیشه بهتر است در اندازه بزرگتر خرید کنید و می توانید با کمی تغییر از آن استفاده کنید.

هنگام انتخاب لباس ، این نکات استاندارد لباس کاراته را در نظر بگیرید تا بتوانید اندازه آنها را بهتر درک کنید.

لباس کنگفو

لباس کنگفو از دو قسمت بالاتنه کت و پایین تنه شلوار با مچ بسته ساخته شده است. هردو طرف کت مساوی و روی هم نیستند و با بند و دکمه بسته میشن آرم اژدها شمشیر از نماد های آن هستند بهترین و سبکترین جنس برای انجام حرکات فلامنت هست که ماه نیز همان را عرضه میکنیم.

لباس کونگ فو مناسب با انجام حرکات رزمی طراحی شده که قدرت  و سرعت ضربات را تاب بیاورد و انعطاف نیز داشته باشد تا انواع حرکات دست و پا و کششی را ورزشکار انجام دهد. پیراهن کنگفو عرضه شده در پارس رزم شامل شال سرخ نیز هست

قیمت لباس های کونگ فو در تولیدی ما نسبت به سایر تولیدی ها مناسبتر است زیرا از نخ و گلدوزی شده و از پارچه مرغوب و بادوام تهیه شده است.

کلمه کنگ فو مربوط به هنرهای رزمی چین است  در مکانی به نام معبد شائولین سرچشمه گرفت، جایی که راهبان برای سلامت کونگ فو یا محافظت شخصی کار می کردند.

معبد شائولین یک مکان بودایی بود که در سال 377 قبل از میلاد در استان هاینان چین ساخته شد. در سال 527 قبل از میلاد، یک شاهزاده بودایی به نام بودیسم یا دا مو از معبدی در چین برای آموزش دین بازدید کرد و راهبان آن مکان را ضعیف و بیمار دید.

دامو برای بالا بردن قوای راهبان خود را به مدت 9 سال در اتاقی حبس کرد تا فکر کند. این در نهایت باعث پیدایش یی جینجینگ، یک سری تمرینات الهام بخش و پرانرژی یا هنرهای رزمی شائولین شد.

از لحاظ تاریخی، کونگ فو بخش عمده ای از آموزش دانشمندان و رهبران دولتی در چین بوده است. چینی ها برای ورزش ارزش قائل هستند زیرا احساس می کنند کونگ فو به آنها احترام، صبر، فروتنی و اخلاق می آموزد.

خیلی از آمریکایی ها معتقدند که کونگ فو یک هنر رزمی مانند تکواندو، جودو یا آکودو است. اما در واقع کونگ فو شامل صدها سبک از هنرهای رزمی چینی است که برخی از آنها شامل مشت بزرگ، پنجه عقاب و تاگیکان است.

سبک چینی کونگ فو یا چنگال عقاب آنگ جو پای یکی از قدیمی ترین، کامل ترین و توسعه یافته ترین سبک های شائولین در زبان چینی است و به دلیل قدرت، پرتاب و فشار بالا شهرت دارد.

الگوی پنجه عقاب در سال 1130 زمانی که مغول ها به چین یورش بردند و ژنرال یو فی این روش را از اسقف شائولین آموخت ظاهر شد. این سیستم جنگ از طریق راهبان شائولین در معبد شائولین به شاگردان آنها در طول سالها گسترش یافت.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها