با ما همراه باشید

اخبار 8

بی‌بی‌سی در یک سال با رقم بی‌سابقه ۵۰۰ هزار شکایت به خاطر “جانبداری‌” مواجه شد

منتشر شده

در

بی‌بی‌سی در یک سال با رقم بی‌سابقه ۵۰۰ هزار شکایت به خاطر "جانبداری‌" مواجه شد

شبکه بی‌بی‌سی تنها در ۱۲ ماه گذشته حدود ۵۰۰ هزار مورد شکایت درباره “جانبداری‌های آشکار” دریافت کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، براساس گزارش سالانه شبکه بی‌بی‌سی که به تازگی منتشر شده است، این شبکه خبری بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ میلادی ۴۶۲ هزار و ۲۵۵ مورد شکایت دریافت کرد که نسبت به سال ماقبل رشد ۹۳ هزار و ۸۷۸ موردی داشت. این آمار در سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ میلادی ۲۱۸ هزار و ۲۵۳ مورد بود.

“ایان هارگریوس”، رئیس کمیته استانداردها و خط مشی‌های تحریریه بی‌بی‌سی در این گزارش گفت: حجم شکایت‌ها از بی‌بی‌سی همچنان یک نگرانی محسوب می‌شود. این سال مالی شاهد افزایش شدید دیگری در تعداد شکایت‌های دریافتی بود. این کمیته درباره دلایل پشت این افزایش، موارد شکایت سال به سال را بررسی کرده و از مقامات اجرایی خواست تا نحوه رسیدگی به این شکایت‌ها را بررسی کنند.

این ارقام و این پیامدها توسط سازمان تنظیم کننده ارتباطات انگلیس موسوم به “آفکام” منعکس شده بود که روز جمعه اعلام کرد تعداد بی‌سابقه ۱۴۲ هزار و ۶۶۰ مورد شکایت در سال گذشته دریافت کرده است که نسبت به سال ماقبل با ۳۵ هزار و ۵۴۵ مورد شکایت، افزایش چشمگیری داشته است.

در این گزارش سالانه بی‌بی‌سی آمده است: تحقیقات ما نشان می‌دهند که بسیاری از افراد تصور می‌کنند بی‌بی‌سی با دیدگاه خاصی شکل گرفته است. این تنها به سیاست‌های جناح چپ و راست محدود نمی‌شود. ما درک می‌کنیم که بسیاری از افراد احساس می‌کنند بی‌بی‌سی دنیا را از دید آنها نمی‌بیند.

براساس تحلیل تلگراف از داده‌های ارائه شده در این گزارش، صحبت‌های “امیلی میتلیس”، مجری شبکه بی‌بی‌سی در برنامه “نیوزنایت” در مورد “دومینیک کامینگز”، مشاور ارشد وقت بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در مه ۲۰۲۰ در راس این شکایت‌ها قرار دارد.

میتلیس در سخنرانی پیرامون سفر کامینگز از لندن به شهر “دورهام” در جریان نخستین تعطیلی سراسری انگلیس گفته بود: مشاور بوریس جانسون قوانین را نقض کرده و کل کشور می‌توانند این موضوع را ببینند اما جای تعجب دارد که دولت نمی‌تواند این را ببیند و متوجه شود.

ظاهرا آفکام پس از دریافت ۲۳ هزار و ۶۷۴ مورد شکایت به بی‌بی‌سی توصیه کرد که مجری‌ها نباید ناخواسته این احساس را به وجود آوردند که در حال مطرح کردن نظرات شخصی خود هستند.

“ناگا مونچتی” و “چارلی استایت”، مجریان برنامه “برکفست” بی‌بی‌سی اوایل سال جاری میلادی هنگام انتقاد از “رابرت جنریک”، وزیر مسکن به خاطر سایز پرچم اتحادیه در دفترش ۶۴۹۸ مورد شکایت دریافت کردند. بعلاوه، مونچتی پس از “لایک کردن” پست‌های منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی در تایید اظهاراتش، مجبور به عذرخواهی شد.

همچنین مصاحبه “اندرو مار” با بوریس جانسون ۱۷۱۲ مورد شکایت دریافت کرد و با ادعاهای تعصب و غرض‌ورزی محاصره شد.

به گفته بی‌بی‌سی، کمپین‌های وب سازمان‌یافته می‌توانند منجر به موارد قابل توجهی از شکایت‌ها شوند. به گفته تلگراف، به خاطر مکانیسم شکایت‌های بی‌بی‌سی که به راحتی به صورت آنلاین قابل دسترسی است، مردم تشویق شده‌اند تا دیدگاه‌های منفی خود را گزارش دهند.

براساس بیانیه آفکام درباره این گزارش سالانه، بخش اعظم این تعداد بی‌سابقه شکایت‌ها درباره محتواهایی بوده که مخاطبان آنها را توهین‌آمیز تلقی کرده‌اند.

آفکام تاکید کرد: دریافت چنین حجم قابل توجهی از شکایت‌ها نسبت به رسانه‌های خاص “غیرمعمول” است و افزایش قابل توجهی در تعداد شکایت‌ها نسبت به محتواهایی که از نظر نژادی توهین‌آمیز هستند، وجود دارد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 8

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

منتشر شده

در

توسط

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که به دلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

محمد میری دراین خصوص اظهار کرد: عمده شهرستان‌های تولیدکننده این محصولات در استان شامل چناران، مشهد، طرقبه شاندیز، نیشابور، تربت‌جام  و فریمان هستند که بخش عمده سطح زیرکشت و تولید این محصولات را به خود اختصاص داده‌اند. رقم عمده گیلاس در استان تک دانه و سیاه مشهد و در آلبالو ارقام مجاری و محلی است و در کنار آن سایر ارقام نیز به صورت محدود تولید می‌شود.

پیش‌بینی برداشت ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان امسال از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که بدلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: سیاست سازمان جهاد کشاورزی استان استفاده از ارقام پایه رویشی به جای باغ‌های سنتی و غیر اقتصادی بوده تا بتوان افزایش کیفی و کمی محصول را رقم زد.

میری عنوان کرد: آلبالو و گیلاس تولیدی در استان خراسان رضوی از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و عمده آن در این استان مصرف تازه‌خوری داشته و مازاد آن به استان‌های همجوار فرستاده می‌شود، ضمن اینکه بخشی از محصول تولیدی نیز به کشورهای روسیه، عراق، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: از مشکلات عمده گیلاس کاران باروری کم درختان گیلاس به خصوص رقم تکدانه مشهدی است که پیشنهاد می‌شود باغداران با اجرای طرح سرشاخه‌کاری درختان گیلاس نسبت به جایگزینی ارقام معرفی شده توسط مرکز تحقیقات کشاورزی اقدام کنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح نمود:  باغداران برای کاهش خسارت نسبت به بیمه کردن باغ‌ها نزد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تقویت درختان، استفاده از سامانه‌های ضد تگرگ، مه پاش، سیستم‌های گرمایشی و استفاده از ارقام دیرگل ومتحمل به سرما اقدام کنند.

میری گفت: در طول دوره برداشت به طور متوسط در هر هکتار ۳۰ نفرروز مشغول به کار می‌شوند که در مجموع حدود ۳۴۰ هزار نفر روز در محدوده زمانی برداشت این محصولات در سطح استان مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، وی عنوان کرد:  از جمله اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر در راستای بهبود کمی وکیفی عملکرد محصول می‌توان به (اجرای برنامه‌های اصلاحی از قبیل توصیه‌های فنی در زمینه کاشت ارقام سازگار و پرمحصول و کاشت ترکیبی ارقام در خصوص افزایش گردافشانی، استفاده از کندوی زنبور عسل همزمان باگرده افشانی در باغات گیلاس، اجرای طرح سرشاخه‌کاری در باغات قدیمی و کم‌بازده و استفاده از ارقام جدید وارداتی پرمحصول و با بازارپسندی مناسب، احداث باغات مدرن متراکم  و اصلاح و نوسازی و هرس باغات قدیمی)  اشاره کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

منتشر شده

در

توسط

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان نامه را برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان‌نامه با محوریت رشته‌های علوم انسانی ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد. دکتر غزاله حجتی و دکتر علیرضا صالحی، مدرسان این دوره آموزشی برخط خواهند بود.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند تا ۲۵ تیرماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت نام در این دوره از طریق پست الکترونیکی به نشانی Research@isba.ir یا پیام‌رسان به شماره 09108445943 میسر است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

منتشر شده

در

توسط

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

تهیه‌کننده فیلم «تکخال» با اعلام فروش یک میلیاردی این فیلم در سینماها از استقبال مخاطب در اکران آنلاین می‌گوید که تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

فیلم «تکخال» که یکی از فیلم‌های اکران نوروزی سینماها بود، چند روزی است در پلتفرم‌های اینرنتی در حال اکران است و محمدحسین فرحبخش در این باره به ایسنا گفت: در روزهای گذشته اکران آنلاین «تکخال» همزمان با اکران پرده‌ای در سینماها آغاز شده و تا یک ماه ادامه دارد.

او با اشاره به استقبال مخاطبان اکران آنلاین افزود: نمایش فیلم در سینماها تاکنون یک میلیارد و 100 میلیون تومان فروش داشته و تا وقتی سینمادارها بخواهند همچنان روی پرده خواهد بود.

به گفته فرحبخش پیش از شروع ماه محرم که تقریبا یک ماه دیگر خواهد بود، نسخه نمایش خانگی «تکخال» در ‌VOD‌ها می‌شود.

«تکخال» به کارگردانی مجید مافی یک کمدی موزیکال است که پوریا پورسرخ، سحرقریشی، شبنم قلی‌خانی، امیر کربلایی‌زاده و یوسف تیموری در آن بازی کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها