با ما همراه باشید

اخبار 10

تأسیس بانک چشم در البرز/اهدای ۴۰۰ جفت قرنیه به نیازمندان

منتشر شده

در

تأسیس بانک چشم در البرز/اهدای ۴۰۰ جفت قرنیه به نیازمندان

ایسنا/البرز آیین تودیع و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی در سالن شهدای قوه قضائیه دادگستری کل استان البرز برگزار شد؛ در این مراسم از زحمات حمید داوودآبادی که برای هفت سال این مسئولیت را بر عهده داشت قدردانی و بهزاد ولی زاده به عنوان جانشین وی در استان البرز معرفی شد.

حسین فاضلی هریکندی پیش در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان البرز ضمن تبریک به مناسبت اعیاد قربان و غدیر به انتصاب رئیس جدید قوه قضاییه اشاره کرد و افزود: از مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تشکر می‌کنیم که برای بار دوم به فرزندی از بدنه قوه قضائیه اعتماد کردند و یکی از نیروهای خدوم و با سابقه در قوه که کار قضایی را از دادیاری در دادسرا شروع کرده است را به این سمت در قوه منصوب کردند؛ با توجه به این که این دوره توسط رئیس قوه قضائیه به «دوران تحول و تعالی» در قوه نامگذاری شده است، امیدواریم سیر تحول سرعت بیشتری ادامه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، وی در خصوص اهمیت کار در دستگاه قضایی اظهار کرد: از ماموریت و وظایف دستگاه قضا، حل و فصل دعاوی و رفع خصومت است و شنیدن نام قوه قضائیه در ذهن مردم تداعی‌گر همین موضوع است و در واقع قاضی غیر عالم بین دو عالم به جهت مطلع بودن از موضوع پرونده است که با بررسی شواهد و قرائن به کشف حقیقت می پردازد.

عالی‌ترین نماینده قوه قضائیه در استان البرز همچنین ادامه داد: قاضی باید کشف حقیقت را انجام دهد تا بتواند حکم به حق داده و عدالت را جاری کند و برای این منظور به اقداماتی نیاز دارد که برای آنها حکم را صادر کند.

این مقام قضایی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم در صدور حکم از سوی قاضی استفاده از نظر کارشناس است تصریح کرد: نظر کارشناس، برای کمک به قاضی کارگشا در صدور حکم است به این دلیل که قاضی، متخصص در تمامی فنون و رشته‌ها نیست که در این بین نظر کارشناس پزشکی قانونی یاری‌گر قضات در پرونده‌های حقوقی و کیفری است.

رئیس کل دادگستری البرز پزشکی قانونی را عضوی از خانواده دستگاه قضا برشمرد و بیان کرد: پزشکی قانونی امین دستگاه قضات است و مردم نیز چون پزشکی قانونی را بخشی از دادگستری می‌دانند به نظر آن احترام گذاشته و به آن اعتماد می کنند.

وی در پایان از اقدامات مدیرکل سابق پزشکی قانونی در افتتاح مرکز پزشک قانونی اشتهارد و احداث ساختمان ماهدشت تقدیر و تشکر کرد و برای مدیرکل جدید آرزوی موفقیت در راستای خدمت هرچه بیشتر به مردم البرز را کرد.

کمبود فضای در اختیار پزشکی قانونی

معاون توسعه و منابع انسانی سازمان پزشکی قانونی کشور نیز در این نشست  گفت: سازمان پزشکی قانونی به عنوان بازوی کارشناسی قوه قضاییه و یک سازمان مستقل در ۴۴۶ مرکز آماده ارائه خدمت به مردم است که از این تعداد قریب به ۵۲ درصد به صورت تملیکی است.

رضا حاج منوچهری ادامه داد: براساس استاندارهای موجود ۳۷۰هزار متر مربع فضای فیزیکی نیاز داریم که هم اکنون تنها ۵۰ درصد این فضا را در اختیار داریم و اگر  بخواهیم فضای مناسبی را ایجاد کنیم تا پرسنل با شرایط استاندارد به مردم خدمت کنند، قطعا تکریم ارباب رجوع بهتر انجام می شود اما با این حال مسیر طولانی در این راه باید طی کنیم.

این مسئول در خصوص همکاری پزشکی قانونی با دستگاه قضا تصریح کرد: پزشکی قانونی به عنوان یک سازمان تابعه قوه قضائیه جزو ارکان سیستم قضایی است و هرچه تعامل سازمان‌های تابعه و قوه قضائیه در استان‌ها بهتر انجام شود عملکرد سازمان‌های تابعه و مصداقا پزشکی قانونی بهتر نشان داده خواهد شد.

وی با اشاره به حذف بروکراسی اداری در سازمان پزشکی قانونی اظهار داشت: در دوسال گذشته و با حضور آیت الله رئیسی، طرح تحول که پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در دستورکار قوه قضائیه قرار گرفت در دوره ریاست جدید قوه نیز بر آن تاکید موکد شده است؛ سازمان پزشکی قانونی اقدام به کارهای جدیدی از جمله الکترونیکی کردن کارها با ورود سیستم اتوماسیون اداری کرد.

تاسیس بانک چشم در استان البرز

حمید داوودآبادی مدیرکل سابق پزشکی قانونی استان البرز در این نشست و در تشریح عملکرد خود با اشاره به جهش استان در فضای فیزیکی و منابع انسانی در دوره مدیریت خود، از تاسیس بانک چشم در البرز به عنوان دومین استان خبر داد و اظهار کرد: پس از پایتخت،  با هماهنگی که با بهشت سکینه انجام شد این مرکز در استان افتتاح  شد که با این اقدام طی چهار ماه گذشته مشکل ۸۰۰ نفر حل شده و ۴۰۰ جفت قرنیه اهدا شده است.

ولی زاده نیر با اشاره به بازگشت خود به استان البرز پس از ۱۳ سال، بیان کرد: البرز به جهت نزدیکی با تهران زیر ساخت‌های ضعیفی دارد که البته اینه مشکلات برای همه ی شهرهای تازه و به استان تبدیل شده وجود دارد؛ تلاش های گسترده ای برای تقویت منابع انسانی که بخش عمده کار هستند انجام شده است و با توجه به مشکلاتی که در البرز وجود دارد، امیدواریم با حمایت های سازمان بتوانیم خدمات کیفی و کمی متناسب با مردم شریف استان را ارائه کنیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 10

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد جانشین فرمانده انتظامی استان از وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه خبر داد و گفت: ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در آن شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سهام صالحی” در بیان جزئیات این خبر اظهارکرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهر دهدشت بلافاصله ماموران انتظامی آن فرماندهی به محل وقوع درگیری اعزام شدند.

وی افزود: پس از بررسی صحنه مشخص شد که ۷ نفر از طرفین نزاع مجروح و به بیمارستان منتقل که یک نفر از آنها به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

صالحی با اشاره به اینکه مقتول به وسیله اسلحه ساچمه زنی به قتل رسیده است، بیان کرد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی گسترده ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی را که یک نفر از آنها مظنون به قتل می باشد شناسایی و دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه متهمان انگیزه خود از نزاع را اختلافات قبلی بیان داشتند، تصریح کرد: تلاش برای دستگیری سایر عاملان نزاع در دستور کار پلیس قرار دارد و در حال حاضر امنیت در شهرستان برقرار است.

جانشین فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با همکاری دستگاه قضائی با کسانی که بخواهند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند، بصورت قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

منتشر شده

در

توسط

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

احسان قائمی مقامی از رقابت های جام جهانی شطرنج کنار رفت.

به گزارش ایسنا، در ادامه مسابقات جام جهانی شطرنج سوچی روسیه محمد امین طباطبایی و احسان قائم مقامی نمایندگان ایران جهت راهیابی به مرحله بعد در بازی‌های تکمیلی مقابل حریفانشان به میدان رفتند که در نهایت محمد امین طباطبایی توانست با یک پیروزی و یک تساوی به مرحله بعد صعود کند اما احسان قائم مقامی با یک تساوی و یک شکست از صعود به دور بعد بازماند.

سارا سادات خادم الشریعه و پرهام مقصودلو به دلیل داشتن سید بالا در دور دوم با حریفان به رقابت خواهند پرداخت.

بدین ترتیب با صعود دو استاد بزرگ ایران به مرحله بعد، تیم ملی ایران با ۴ نماینده به مصاف حریفانشان خواهند رفت. پویا ایدنی، محمد امین طباطبایی و پرهام مقصودلو در بخش آزاد و سارا خادم الشریعه در بخش بانوان چهار نماینده ایران در دور دوم مسابقات جام جهانی خواهند بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

منتشر شده

در

توسط

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

بیتکوین جایگاه خود را در کانال ۳۲ هزار دلاری مستحکم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بانک های مرکزی در جهان به دنبال تسریع در صدور ارزهای دیجیتالی خود هستند. در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا از ورود یورو دیجیتالی به فاز آزمایشی اولیه خبر داده است. بانک مرکزی امارات هم اعلام کرد که تا پنج سال آینده از نخستین ارز دیجیتالی رسمی این کشور رونمایی خواهد شد. پیش از این نیز این کشور یک پروژه مشترک پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتالی را با عربستان تعریف کرده بود.

مدیر بخش ارزهای دیجیتالی در موسسه آوانتی تراست معتقد است بانک مرکزی آمریکا بررسی اعمال محدودیت روی تراکنش های ارزهای دیجیتالی را آغاز کرده است. به گفته کتلین لانگ، فدرال رزرو مستقیما بیتکوین و اتریوم را هدف نخواهد گرفت بلکه ورود و خروج دلار به صرافی ها یا بسترهای انتقال رمزارزها را محدود خواهد کرد. پیش از این نیز بانک مرکزی و دولت چین کلیه فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کردند.

جریان کم رمق ورودی سرمایه به بازار که نسبت به ماه های قبلی کاهش کاملا قابل توجهی را داشته، از جمله موانع اصلی ازسرگیری رشد رمزارزها بوده است. در این بین و به دلیل کاهش تقاضا، کارمزد شبکه اتریوم که یکی از گران ترین بسترها در حوزه رمزارزها محسوب می شود به کمترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۲۰ تاکنون رسیده است. قرار است ورژن جدید شبکه اتریوم با هدف بهبود کارایی و کاهش هزینه های انتقال به زودی رونمایی شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۶۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۲ هزار و ۷۷۲.۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۱۱ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۸۷.۸۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۷۶ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۰۸.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۲۴ درصد کاهش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۲۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۴۶ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۶۱۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۳ درصد کاهش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۹۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۸۸ درصد کاهش

۸ – یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۳.۷۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۰.۲۰ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۱۷.۸۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۷.۱۲ درصد کاهش

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها