با ما همراه باشید

اخبار 5

تامین تجهیزات پزشکی، بهترین اقدام برای حمایت از حوزه سلامت در دوران کرونا

منتشر شده

در

تامین تجهیزات پزشکی، بهترین اقدام برای حمایت از حوزه سلامت در دوران کرونا

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران پاندمی کووید۱۹ را یک تکانه عظیم اقتصادی در جهان برشمرد و تامین نیازهای تجهیزات پزشکی را بهترین اقدام در حمایت از نظام سلامت عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی در جلسه‌ای که امروز با حضور مسئولان بانک  قرض الحسنه مهر ایران برگزار شد، پاندمی کووید۱۹ را بحرانی پیچیده و یک تکانه عظیم اقتصادی در سراسر جهان برشمرد که وسعت و عمق اختلالاتی که  ایجاد کرده در سال‌های اخیر بی سابقه بوده است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمایت نهادهای مختلف از حوزه بهداشت و درمان در اپیدمی کرونا، بهترین اقدام در جهت کمک به حوزه سلامت و کاهش آلام بیماران را رفع کمبودها و نیازهای این حوزه و تامین تجهیزات پزشکی عنوان کرد.

زالی اهدای اقلام و تجهیزات پزشکی از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران به مراکز درمانی سراسر کشور در اپیدمی کرونا را یک هدفگذاری صحیح و بهینه در راستای حمایت از نظام سلامت برشمرد و این اقدام را در انطباق با نیازهای روز مراکز پزشکی دانست.

وی با اشاره به تداوم بحران کرونا به نقش نهادهای حمایتی از حوزه سلامت پرداخت و افزود: در پاندمی کرونا فضای عاطفی و هیجانی ایجابی در کشور شکل گرفته و همه نهادها به یاری و تکریم کنشگران اصلی حوزه سلامت و مدافعان سلامت که در خط مقدم نبرد با کرونا جانفشانی می کنند، پرداخته‌اند و دستاوردهای درخشانی را شاهد بوده‌ایم.

تخصیص بسته های حمایتی تکریم مدافعان سلامت، بازنگری تفاهمنامه منعقد شده قبلی با توجه به نیازهای دانشگاه و کارکنان آن، رضایت بالای کارکنان دانشگاه از اخذ وام های بانک مهر ایران از دیگر موضوعات مطرح شده توسط رییس دانشگاه در این نشست بود.

زالی ضمن قدردانی از خدمات بانک مهر ایران در حوزه های اجتماعی و اقتصادی و حمایت مدافعان سلامت در اپیدمی کرونا اقدامات مذکور را در راستای تحقق رسالت مسئولیت پذیری اجتماعی این مجموعه برشمرد و نگاه راهبردی بانک مهر ایران در راستای خدمت رسانی به نظام سلامت را الگوی مناسبی برای مشارکت سایر نهادها در راستای تکریم مدافعان سلامت دانست.

سلطانیان – مدیر شعب استان تهران بانک قرض الحسنه مهر ایران – نیز در این نشست ضمن تقدیر از تلاش مدافعان سلامت در نبرد با بیماری کرونا، به جایگاه و ارتباطات این نهاد بانکی در کشور اشاره و اقدامات این بانک را براساس مسئولیت پذیری اجتماعی عنوان کرد .

به گفته وی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مدافعان سلامت، خرید و اهدای دستگاه‌های تشخیص و درمان کرونا به ارزش ۱۳۰ میلیارد ریال، اهدای ۱۵هزار قلم تجهیزات پزشکی به بیش از ۱۲۶ مرکز پزشکی کشور از ابتدای کرونا تاکنون برخی از خدمات این نهاد بانکی بوده است.

سلطانیان اهدای اقلام پزشکی به مراکز درمانی سراسر کشور را افتخاری برای بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای یاری نظام سلامت و کاهش آلام بیماران برشمرد و اظهار امیدواری کرد که با این اقدام بتوانیم بخشی از دغدغه جامعه پزشکی را برطرف کنیم.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی، در این نشست که عون الله سلطانیان مدیر – شعب استان تهران، عباس رنجبرانی – معاون شعب استان تهران و سعید یساقی – مدیر روابط عمومی شعب استان تهران از بانک قرض الحسنه مهر ایران و دکتر خدادوست – معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه – و سعیدی – مدیر امور ذیحسابی دانشگاه نیز حضور داشتند، درخصوص اقدامات صورت گرفته و زمینه های همکاری بیشتر دو مجموعه بحث و تبادل نظر کردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 5

بحران آب در ثروتمندترین شهر ایران + ویدیو

منتشر شده

در

توسط

بحران آب در ثروتمندترین شهر ایران + ویدیو
عکس آرشیوی است

ایسنا/یزد پای درد دل مردم اردکان نشستیم، مردمی که در ثروتمندترین شهر ایران زندگی می‌کنند اما از کمترین سرمایه حیات خود یعنی آب برخوردار هستند.

هرسال با آغاز فصل تابستان و گرمای طاقت فرسا، شهرهای کویری ایران دچار بحران آبی می‌شوند تا جایی که این روزها جیره بندی آب، امان مردم این شهرها  را بریده است. هر چند ایران سالیانی است که با بحران آب دست و پنجه نرم می‌کند اما این وضعیت در شهرهای کویری کشور مانند یزد که با کمبود منابع آبی روبروست، وخیم‌تر است.

این روزها کیفیت آب در برخی از نقاط استان یزد به ویژه شهرستان اردکان به پایین‌ترین میزان ممکن رسیده و راه‌اندازی ایستگاه‌های برداشت آب در سطح شهر، تنها راهکاری بوده که اندکی از سنگینی بار این مشکل بر دوش مردم کاسته است؛ اما مسئله تامل برانگیز اینجاست که امروز مردم شهری که به ثروتمندترین شهر ایران شهره است، با دبه‌های آب در صف ایستگاه‌های برداشت آب ایستاده‌اند.

البته مدتهاست که گلایه‌ و فریاد مردم اردکان سر به آسمان کشیده ولی گویا گوش مسئولان و متولیان امر از این فریادها پر است و در هیاهوی کم آبی، لب‌ و دست فروبسته‌ و سر به لاک خود فرو برده‌اند.

کاهش بارندگی در این منطقه و افزایش مصرف آب در بخش‌های مختلف خصوصاً در حوزه آب شرب، کاهش کیفیت و فشار آب، مردم این شهر صنعتی را از آینده زندگی خود در این شهر ناامید کرده است.

در همین راستا پای حرف‌های مردمان اردکان نشستیم، خلیلی، فتوحی، سروی و … شهروندان اردکانی هستند که وقتی پای حرف‌هایشان می‌نشینیم، از سخنانشان بوی اهتمام‌شان به ترک دیار آبا و اجدادیشان به مشام می‌رسد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 5

بدرقه کاروان ایران به بازی های المپیک در فرودگاه/ مراسم روز چهارشنبه لغو شد

منتشر شده

در

توسط

بدرقه کاروان ایران به بازی های المپیک در فرودگاه/ مراسم روز چهارشنبه لغو شد

مراسم بدرقه کاروان اعزامی به بازی های المپیک چهارشنبه برگزار نمی شود و بجای آن هنگام اعزام تیم‌ها در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از کمیته ملی المپیک، مراسم بدرقه کاروان اعزامی به بازی‌های المپیک توکیو۲۰۲۰ با شرایط ویژه و به هنگام اعزام تیم‌ها در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

به دلیل شرایط و محدودیت‌های جدید اعمال شده از سوی وزارت بهداشت و در راستای حفظ سلامت اعضای کاروان در مکان و زمان دیگری برگزار خواهد شد.

در راستای قدرشناسی و ایجاد انگیزه در بین ورزشکاران و کاروان اعزامی به بازی‌های المپیک توکیو۲۰۲۰،  کمیته ملی المپیک در نظر داشت ابتدا مراسم بدرقه را در فضای فرهنگی اراضی عباس آباد برگزار نماید که به دلیل شرایط کرونایی کشور مقرر شد این مراسم بصورت محدود در فضای باز آکادمی ملی المپیک برگزار شود ولی با توجه به شرایط حاد کرونایی و قرارگرفتن شهر تهران در وضعیت قرمز شیوع کرونا و در راستای حفظ سلامتی تمامی اعضای کاروان اعزامی، برگزاری این مراسم لغو و مقرر شد تا به هنگام عزیمت اولین گروه ورزشکاران اعزامی(۲۶تیر ماه) در محل فرودگاه امام خمینی (ره) با همکاری رسانه ملی و کادر سرپرستی کاروان و تیم‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و بسیار محدودتر برگزار  شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 5

حضور «گنج دره» در یک جشنواره باستان‌شناسی

منتشر شده

در

توسط

حضور «گنج دره» در یک جشنواره باستان‌شناسی

مستند «گنج دره» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی کیوان طباطبایی صمیمی و از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به چهارمین دوره جشنواره فیلم‌های باستان‌شناسی و میراث فرهنگی فوکا (ترکیه) راه یافت.

به گزارش ایسنا، چهارمین دوره جشنواره فیلم‌های باستان‌شناسی و میراث فرهنگی فوکا از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ اکتبر(۲۸ مهر ماه تا ۴ آبان) در شهر ازمیر ترکیه برگزار می‌شود.

مستند نیمه بلند «گنج دره» که همکاری مشترک باستان‌شناسان ایرانی و دانمارکی در کاوش یکی از کهن‌ترین خاستگاه‌های پیدایش کشاورزی و اهلی‌سازی دام در خاورمیانه است هم در این رویداد حضور خواهد داشت.

طباطبایی صمیمی پیش‌تر درباره این پروژه توضیح داده بود: «گنج دره» یکی از کلیدی‌ترین محوطه‌های باستان‌شناسی ایران در نزدیکی شهر هرسین کرمانشاه است. پیش از انقلاب اسلامی برخی کاوش‌های باستان‌شناسی توسط هیات‌های خارجی در این تپه انجام شده بود اما برای نخستین بار گروهی از باستان‌شناسان ایران به سرپرستی دکتر حجت دارابی از دانشگاه رازی کرمانشاه با همکاری دانشگاه کپنهاگ دانمارک به وسیله فن‌آوری‌های نوین کاوش‌های گذشته را مورد بازنگری قرار دادند و به یافته‌های جالب و مهمی از روند نوسنگی شدن در زاگرس دست یافتند؛ در فیلم تلاش شده است تا این فرایند یا به تعبیری چگونگی شکل‌گیری انقلاب کشاورزی از حدود یازده هزار سال پیش در کوهستان زاگرس برای مخاطب عام و خاص نمایش داده شود.

تولید این مستند ۳۷ دقیقه‌ای دو سال زمان برده است و عوامل تولید آن عبارتند از پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده: کیوان طباطبایی صمیمی، فیلمبردار: ارسطو گیوی، صدابردار: حسن شبانکاره، تدوین، صداگذاری و اصلاح رنگ:  پیمان شاه محمدی، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها