با ما همراه باشید

اخبار 4

تجلیل از پیشکسوتان و کشتی گیران اعزامی به جهانی ترکیه توسط کمیته ملی المپیک

منتشر شده

در

تجلیل از پیشکسوتان و کشتی گیران اعزامی به جهانی ترکیه توسط کمیته ملی المپیک

مراسم بدرقه کاروان کشتی ناشنوایان اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان ترکیه در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مراسم بدرقه کاروان کشتی ناشتوایان اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان ترکیه امروز پنجشنبه ۱۰ تیرماه با حضور رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، عبدالحمید احمدی معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، مهران تیشه گران رییس فدراسیون ناشنوایان، محمد نصیری پیشکسوت وزنه برداری، محمدپرگر رییس کنفدراسیون آسیا – اقیانوسیه ورزش ناشنوایان، تشکری هاشمی عضو شورای شهر تهران، فرشادان نماینده مجلس و عضو هیات رییسه فدراسیون و اعضای کادر فنی و کشتی گیران آزاد و فرنگی اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در این مراسم عبدالحمید احمدی گفت: بزرگترین افتخار جامعه ورزش شاد کردن دل مردم از طریق قهرمانی ها و اهتزاز پرچم ایران و ترویج فرهنگ های اخلاقی در میادین ورزشی است. ما به شما قهرمانان افتخار می کنیم، همانطور که شما دل مردم را شاد می کنید دعای خیر مردم نیز پشت سر شماست.

وی افزود: منتظر خبرهای خوب از مسابقات جام جهانی هستیم که بهترین نتیجه را کسب کنید. از همه زحمتکشان عرصه ورزش ناشنوایان تشکر می کنم.

در این مراسم همچنین مهران تیشه گران گفت: کاروان کشتی ناشنوایان با ۶۲ نفر در رده سنی جوانان و بزرگسالان عازم مسابقات جهانی ترکیه است که تیم فرنگی فردا جمعه عازم این مسابقات می شود و تیم آزاد ۱۴ تیر به مسابقات جهانی اعزام خواهند شد.
وی افزود: خدارا شکر می کنم که امروز با حمایت‌های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان تیم ملی کشتی فرنگی و آزاد را روانه مسابقات جام جهانی کشتی در ترکیه می‌کنیم. تیم کشتی ناشنوایان در دو رده جوانان و بزرگسالان در بخش فرنگی و آزاد روانه مسابقات می شود. هر دو تیم از مربیان بزرگی برخوردار هستند که حدود شش ماه است که هدایت تیم‌ها را برعهده دارند.

رییس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان خاطرنشان کرد: تیم بزرگسالان ما در مسابقات جهانی قبل عنوان قهرمانی را کسب کرد و فرنگی مقام سومی جهان را در کارنامه خود دارد. در المپیک ناشنوایان نیز همیشه جزو ۶ تیم برتر جهان بودیم و سال بعد نیز قطعا اگر حمایت ها ادامه داشته باشد، حرف زیادی در المپیک برزیل برای گفتن خواهیم داشت.

تیشه گران ادامه داد: این کاروان کشتی با نام زنده یاد علی دلفانی به مسابقات اعزام می شود و امیدوار هستیم که با ارائه کشتی های خوب توسط ورزشکارانمان روح علی دلفانی نیز شاد شود.
رییس فدراسیون ناشنوایان خاطرنشان کرد: در برگزاری اردوهای تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی تا به امروز پروتکل ها به خوبی رعایت شده و کشتی گیران فرنگی فردا در شرایطی عازم ترکیه می شوند که به تمام کادر فنی و کشتی گیران واکسن تزریق شده و تست PCR نیز انجام شده تا کاروان اعزامی بدون هیچ دغدغه ای برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان عازم ترکیه شود.

در پایان این مراسم همچنین از سوی صالحی امیری قرار شد مبلع ۱۰ میلیون تومان به خانواده مرحوم دلفانی، ۵ میلیون تومان به پیشکسوتان این رشته و یک میلیون تومان به قهرمانان کشتی آزاد و فرنگی ناشنوا اعزامی به جهانی ترکیه اهدا شود.
همچنین از خانواده مرحوم دلفانی در این مراسم از سوی فدراسیون ناشنوایان و کمیته ملی المپیک تجلیل به عمل آمد.

 

رضایی: برگزاری چنین مراسمی باعث افزایش روحیه کشتی گیران ناشنوا می شود

رییس انجمن کشتی ناشنوایان در حاشیه مراسم بدرقه کشتی گیران ناشنوا به مسابقات قهرمانی جهان ترکیه گفت: برگزاری چنین مراسم هایی باعث می شود تا کشتی گیران ناشنوا با اعتماد به نفس بالایی در رویداد پیش رو حضور پیدا کنند.
علیرضا رضایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از فدراسیون ناشنوایان و کمیته ملی المپیک به خاطر حمایت های خوبی که از کشتی گیران ناشنوا برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان ترکیه داشتند تقدیر و تشکر می کنم که با برگزاری چنین مراسمی شرایطی را ایجاد کردند که جایگاه واقعی کشتی گیران ناشنوا دیده شود و با اعتماد به نفس بالایی در رویداد پیش رو شرکت کنند.

وی ضمن تشکر از زحمات و تلاش های کادر فنی کشتی آزاد و فرنگی، گفت: برای موفقیت کشتی گیران آزاد و فرنگی در ترکیه زحمات زیادی توسط کادر فنی کشیده شده که امیدوارم‌ ورزشکاران با افتخارآفرینی به این زحمات و تلاش های صورت گرفته پاسخ مثبت بدهند.

رضایی در پایان افزود: تیم کشتی آزاد در سالهای اخیر همواره قهرمان جهان و فرنگی سومی جهان را در کارنامه خود داشتند که امیدوارم این دوره نیز شاهد این افتخارآفرینی ها باشیم.

خیرآبادی: برای کسب سکو رقابت خواهیم کرد

مدیر فنی تیم ملی کشتی فرنگی ناشنوایان با ابراز رضایت از عملکرد کشتی گیران اعزامی به قهرمانی جهان ترکیه، گفت: برگزاری مراسم بدرقه و افزایش پاداش مدال آوران ناشنوا در افتخارآفرینی آنها در قهرمانی جهان ترکیه بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

جمشید خیرآبادی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: برگزاری چنین مراسم هایی توسط فدراسیون ناشنوایان کار بسیار ارزشمندی بود و سبب می شود که کشتی گیران ناشنوا نیز همانند افراد شنوا دیده شوند، قطعا این مساله در ارتقای انگیزه و روحیه ورزشکاران قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی جهان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی در ارزیابی از وضعیت کشتی گیران  اعزامی گفت: برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان ۶ مرحله اردو پیش بینی شده بود که در حال حاضر شرایط ورزشکاران نسبت به گذشته راضی کننده و مطلوب است. امیدوارم کشتی گیران فرنگی کار با افتخارآفرینی در ترکیه به زحمات فدراسیون، کادر فنی و رییس انجمن پاسخ مثبت بدهند.

خیرآبادی همچنین ضمن تشکر از حمایت های صالحی امیری، تصریح کرد: افزایش ۶۰ درصدی پاداش مدال آوران ناشنوا و حمایت های خوب کمیته ملی المپیک در این دوره سبب شده تا ورزشکاران با انگیزه و روحیه بهتری در مسابقات حضور پیدا کنند.

وی در پایان‌ پیرامون این پرسش که چقدر به کسب سکو امیدوار هستید، افزود: با حمایت های صورت گرفته، تنها برای کسب سکو رقابت خواهیم کرد تا دل مردم را شاد کنیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها