با ما همراه باشید

اخبار 46

تجلیل مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از رسانه های قم در دوران کرونا

منتشر شده

در

تجلیل مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از رسانه های قم در دوران کرونا

ایسنا/قم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: ۳۷۲ نفر از اصحاب هنر، فرهنگ و رسانه قم از وام ۱۶ میلیون تومانی بهره‌مند شدند.

سید موسی حسینی کاشانی ظهر امروز در جلسه شورای اطلاع‌رسانی دولت که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم درزمینهٔ اطلاع‌رسانی، وضعیت واکسیناسیون کرونا در قم بود که در این زمینه اطلاعات خوبی در اختیار اصحاب رسانه قرار گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم افزود: بر اساس اعلام علوم پزشکی قم، واکسیناسیون در گام اول از کادر درمان قم شروع و ۱۷۵ واکسن تزریق‌شده و مرحله بعدی نیز پرسنل بیمارستانی و سایر بخش‌ها و نیروهای درمانی واکسینه می‌شود و سپس نوبت افراد پرخطر و سالمندان و عموم جامعه می‌شود.

وی تصریح کرد: برگزاری مشاوره‌های رایگان روانشناسی در قم با توجه به وضعیت شیوع کرونا و آثار روحی و روانی آن‌یکی از مصوباتی است که قرار شد دراین‌باره ارائه گزارشی از روانشناسی در یک سال قبل و گزارش تحلیلی آن از سوی متولیان ارائه شود.

حسینی کاشانی بیان کرد: فیلم فجر نیز یکی از رویدادهای مهم در این ایام بود که اخبار آن از سوی رسانه جمعی دنبال شد و تعدادی بلیط در اختیار کادر درمان نیز قرار گرفت و استقبال خوبی از این جشنواره شاد بوده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در طول یک سال گذشته اصحاب رسانه در تولید محتوا تلاش بسیار زیادی داشته‌اند و از علوم پزشکی انتظار می‌رود تعاملی دوسویه ایجاد شود و رسانه‌های تلاش‌گر موردتقدیر قرار بگیرند. در یک سال اخیر کارهای مختلفی در حمایت از فرهنگ و هنر و رسانه در قم انجام شد که همچنان نیز ادامه دارد.

وی اظهار کرد: در سال جاری ۳۷۲ نفر از اصحاب هنر، فرهنگ و رسانه قم از وام ۱۶ میلیون تومانی بهره‌مند شدند، همچنین ۲۷ میلیارد تومان برای وام ۱۶ درصدی ویژه مشاغل پرداخت شد.

حسینی کاشانی بیان کرد: همچنین در سال جاری ۲۹ میلیارد تومان در اختیار اهالی هنر و فرهنگ و رسانه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با ۴ درصد کارمزد قرار گرفت.

وی گفت: هنر کارت نیز تعداد قابل‌توجهی از اعضای صندوق هنرمندان صادر شد و در مرحله اول یک و نیم میلیون تومان تزریق‌شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی کاملی در جهت دریافت وام انجام شد، ضمن اینکه وامی به مبلغ دو میلیون تومان از استانداری در اختیار اصحاب رسانه قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در رابطه با مصوبه اخیر پیرامون آگهی‌های دولتی، پیگیری لازم از وزارت ارشاد انجام‌شده است که تا حدودی مشکلات رفع می‌شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها