با ما همراه باشید

اخبار 10

تراژدی تکراری کمبود مرغ، این‌بار در اسدآباد

منتشر شده

در

تراژدی تکراری کمبود مرغ، این‌بار در اسدآباد

ایسنا/همدان سریال دنباله‌دار کمبود مرغ دوباره از بحث‌های داغ بین مردم در روزهای اخیر شده ،با نگاهی گذرا به مغازه‌های عرضه و توزیع مرغ در سطح شهرستان و تعطیلی تمامی واحدها کاملا گواه این امر است. برخلاف برخی دفعات قبل که گرانی مرغ قدرت خرید را از مردم گرفته بود، این‌بار اصلا ًمرغی در خرده فروشی‌ها نیست که قابل خرید باشد.

 یکی از عمده‌فروشان مرغ شهرستان اسدآباد به خبرنگارایسنا، گفت: به‌دلیل کمبود مرغ و کاهش سهمیه ابتدای صبح مرغ اختصاصی به هر یک از واحدها در ساعات اولیه به‌فروش رسیده و به ناچار با اتمام فروش مغازه‌ها از همان ابتدای صبح واحد خود را تعطیل کرده و روانه خانه می‌شوند.

فرهادی یکی از شهروندان اسدآبادی نیز با بیان اینکه به مغازه‌های مختلف برای خرید مرغ مراجعه کرده‌ام اما یا تعطیل هستند یا هیچکدام مرغی برای فروش نداشتند، به کمیاب شدن مرغ اشاره کرد و افزود: ویترین بیشتر مرغ‌فروشی‌ها خالی است و اکنون توان خرید یک مرغ در هفته را هم نداریم.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت اسدآباد با اشاره به کمبود فعلی مرغ در شهرستان اسدآباد گفت: روزانه هفت تا هشت تُن مرغ گرم وارد شهرستان می‌شد که این میزان در روزهای اخیر به ۸۰۰ تن تقلیل یافته است.

حیدری نرخ مرغ گرم در سطح بازار را ۲۴هزار و ۹۰۰ تومان برشمرد و افزود: در برخی از خرده‌فروشی‌ها مرغ به‌صورت دو نرخی عرضه می‌شود که در صورت تماس شهروندان با سامانه ۱۲۴ و یا مراجعه  و تماس با اداره صمت با موارد مذکور برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود کمبود مرغ به تبع سراسر کشور، تا یک‌ماه آینده ادامه داشته باشد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرستان اسدآباد دارای شش عمده‌فروشی و ۱۵ خرده فروشی عرضه مرغ بوده که بازرسی‌های لازم از سطح این واحدها به‌صورت مشترک و از طریق واحد بازرسی اداره صمت انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: برای تنظیم بازار وضعیت موجود اداره صمت شهرستان اقدام به درخواست ۱۰ تُن مرغ منجمد کرده که با ورود این میزان مرغ منجمد، توزیع آن در واحدهای عرضه مرغ انجام خواهد شد.

حیدری یادآور شد: در حال حاضر برنج تنظیم بازار نیز به‌صورت روستا به روستا در حال توزیع بوده و کمبودی در این رابطه وجود ندارد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان هم اظهار کرد: در حال حاضر کمبود مرغ علاوه بر اینکه موجب نگرانی مردم در سطح شهرستان شده واحدهای عرضه مرغ عمده و خرده فروش نیز از این موضوع دچار نگرانی شده‌اند چرا که برخی از این واحدها ماهیانه دارای هزینه بالای اجاره‌بها و کارگر بوده و با کمبود مرغ و پایین آمدن سهمیه هر یک از مرغ فروشی‌ها دچار تضرر شده‌اند.

موسی‌رضا غفاریان با بیان اینکه سهمیه مرغ فعلی اختصاص داده شده به واحدهای مرغ فروشی ظرف دو ساعت توسط مشتریان خریداری شده و واحدهای عرضه مرغ از همان دو ساعت ابتدایی فروش مرغ خود اقدام به تعطیلی مغازه خود می‌کنند، یادآورشد: علت تعطیلی کامل مرغ فروشی‌ها طی چند روز گذشته در بعدازظهرها و بخشی از ساعات صبح به‌دلیل کمبود و کاهش اختصاص سهمیه مرغ  به شهرستان است.

وی افزود: به صورت روزانه اتاق اصناف از مرغ فروشی‌های سطح شهرستان در کنار گشت‌های مشترک دارای بازدید بوده و خوشبختانه تاکنون موردی از تخلف در این رابطه هیچ گزارشی نداشته‌ایم.

غفاریان با اشاره به گلایه‌مندی مرغ فروشان از کاهش سهمیه مرغ شهرستان به دلیل کمبود مرغ، تصریح کرد: کمبود مرغ موجب تضرر بالای عرضه‌کنندگان مرغ در سطح شهرستان شده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اسدآبادهم میزان تولید سالیانه مرغ در این شهرستان را ۴۷۰۰ تن برشمرد و بیان کرد: در حال حاضر شهرستان اسدآباد دارای ۲۹ واحد مرغداری بوده که از این تعداد مرغداری ۱۹ واحد در مجموع با ظرفیت ۴۹۹هزار و ۵۰۰ قطعه جوجه‌ریزی فعال است.

محمدکرم مرادی همچنین با اشاره به وجود یک واحد مرغ تخم‌گذار در سطح شهرستان، گفت: این واحد تخم‌گذار با ظرفیت ۱۰ هزار قطعه غیر فعال بوده، ضمن اینکه چهار واحد مرغ مادر گوشتی نیز با ظرفیت۱۰۳ هزار و ۵۰۰ قطعه در شهرستان وجود دارد که فعلا یک واحد از این تعداد واحدها با ظرفیت ۲۲ هزار قطعه فعالیت دارد .

مدیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در پی مشکلات موجود در زمینه تأمین نهاده، کمبود جوجه و گرانی آن شاهد کاهش جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها بودیم، ادامه داد: این وضعیت موجب شد اکنون شاهد کمبود مرغ و گرانی آن در بازار باشیم که با بهبود وضعیت جوجه‌ریزی شاهد مرتفع شدن مشکل کمبود مرغ خواهیم بود.

وی در ادامه تصریح کرد: اسدآباد به‌عنوان یکی از قطب‌های دامپروری و کشاورزی استان بوده که تکمیل چرخه صنعت تولید در این امر نقش مؤثری در ارزش افزوده بهره‌برداران، اقتصاد و اشتغال منطقه خواهد داشت.

مرادی با بیان اینکه در حال حاضر این شهرستان سالیانه دارای ۴۷۰۰ تن تولید مرغ بوده و وجود کشتارگاه صنعتی برای مرغداری‌های در حال فعالیت این شهرستان در این مسیر احساس می‌شود، خاطرنشان کرد: طرح کشتارگاه صنعتی طیور اسدآباد به عنوان تنها کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان از جمله طرح‌هایی بوده که در سال ۸۷ مجوز احداث آن توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی اخذ و با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی به علت بدهی به بانک متوقف و تعطیل می‌شود و اکنون بر آن هستیم تا این طرح ۱۳ ساله راکد را با پیگیری‌های لازم وارد چرخه تولید و فعالیت کرده و به دغدغه مرغداران اسدآبادی در رابطه با نبود کشتارگاه صنعتی طیور در شهرستان برای همیشه خاتمه دهیم.

وی با تأکید بر اینکه با راه‌اندازی کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان ضمن تولید ۴۰۰۰ قطعه مرغ کشتار و بسته‌بندی شده صنعتی برای ۱۰۰ نفر از جوانان شهرستان اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد، افزود: وجود کشتارگاه صنعتی طیور با برند شهرستان در این راستا از نقش مؤثری در ارزش‌افزوده برای مرغداران اسدآبادی و اقتصاد شهرستان برخوردار خواهد بود.

به گزارش ایسنا ،باید فکری اساسی توسط مسئولین امر برای مرتفع شدن مشکلات کمبود مرغ در سطح کشور شود در غیر این‌صورت علاوه بر نگرانی شهروندان باید شاهد بیکاری و تعطیلی دائم بسیاری از واحدهای عرضه مرغ عمده و خرده فروش به دلیل تضرر بوده و  با آغاز پیک پنجم کرونا باید با شروع دوباره صفوف مرغ منتظر افزایش بیش از پیش کرونا شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 10

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد جانشین فرمانده انتظامی استان از وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه خبر داد و گفت: ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در آن شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سهام صالحی” در بیان جزئیات این خبر اظهارکرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهر دهدشت بلافاصله ماموران انتظامی آن فرماندهی به محل وقوع درگیری اعزام شدند.

وی افزود: پس از بررسی صحنه مشخص شد که ۷ نفر از طرفین نزاع مجروح و به بیمارستان منتقل که یک نفر از آنها به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

صالحی با اشاره به اینکه مقتول به وسیله اسلحه ساچمه زنی به قتل رسیده است، بیان کرد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی گسترده ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی را که یک نفر از آنها مظنون به قتل می باشد شناسایی و دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه متهمان انگیزه خود از نزاع را اختلافات قبلی بیان داشتند، تصریح کرد: تلاش برای دستگیری سایر عاملان نزاع در دستور کار پلیس قرار دارد و در حال حاضر امنیت در شهرستان برقرار است.

جانشین فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با همکاری دستگاه قضائی با کسانی که بخواهند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند، بصورت قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

منتشر شده

در

توسط

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

احسان قائمی مقامی از رقابت های جام جهانی شطرنج کنار رفت.

به گزارش ایسنا، در ادامه مسابقات جام جهانی شطرنج سوچی روسیه محمد امین طباطبایی و احسان قائم مقامی نمایندگان ایران جهت راهیابی به مرحله بعد در بازی‌های تکمیلی مقابل حریفانشان به میدان رفتند که در نهایت محمد امین طباطبایی توانست با یک پیروزی و یک تساوی به مرحله بعد صعود کند اما احسان قائم مقامی با یک تساوی و یک شکست از صعود به دور بعد بازماند.

سارا سادات خادم الشریعه و پرهام مقصودلو به دلیل داشتن سید بالا در دور دوم با حریفان به رقابت خواهند پرداخت.

بدین ترتیب با صعود دو استاد بزرگ ایران به مرحله بعد، تیم ملی ایران با ۴ نماینده به مصاف حریفانشان خواهند رفت. پویا ایدنی، محمد امین طباطبایی و پرهام مقصودلو در بخش آزاد و سارا خادم الشریعه در بخش بانوان چهار نماینده ایران در دور دوم مسابقات جام جهانی خواهند بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

منتشر شده

در

توسط

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

بیتکوین جایگاه خود را در کانال ۳۲ هزار دلاری مستحکم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بانک های مرکزی در جهان به دنبال تسریع در صدور ارزهای دیجیتالی خود هستند. در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا از ورود یورو دیجیتالی به فاز آزمایشی اولیه خبر داده است. بانک مرکزی امارات هم اعلام کرد که تا پنج سال آینده از نخستین ارز دیجیتالی رسمی این کشور رونمایی خواهد شد. پیش از این نیز این کشور یک پروژه مشترک پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتالی را با عربستان تعریف کرده بود.

مدیر بخش ارزهای دیجیتالی در موسسه آوانتی تراست معتقد است بانک مرکزی آمریکا بررسی اعمال محدودیت روی تراکنش های ارزهای دیجیتالی را آغاز کرده است. به گفته کتلین لانگ، فدرال رزرو مستقیما بیتکوین و اتریوم را هدف نخواهد گرفت بلکه ورود و خروج دلار به صرافی ها یا بسترهای انتقال رمزارزها را محدود خواهد کرد. پیش از این نیز بانک مرکزی و دولت چین کلیه فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کردند.

جریان کم رمق ورودی سرمایه به بازار که نسبت به ماه های قبلی کاهش کاملا قابل توجهی را داشته، از جمله موانع اصلی ازسرگیری رشد رمزارزها بوده است. در این بین و به دلیل کاهش تقاضا، کارمزد شبکه اتریوم که یکی از گران ترین بسترها در حوزه رمزارزها محسوب می شود به کمترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۲۰ تاکنون رسیده است. قرار است ورژن جدید شبکه اتریوم با هدف بهبود کارایی و کاهش هزینه های انتقال به زودی رونمایی شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۶۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۲ هزار و ۷۷۲.۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۱۱ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۸۷.۸۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۷۶ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۰۸.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۲۴ درصد کاهش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۲۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۴۶ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۶۱۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۳ درصد کاهش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۹۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۸۸ درصد کاهش

۸ – یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۳.۷۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۰.۲۰ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۱۷.۸۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۷.۱۲ درصد کاهش

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها