با ما همراه باشید

اخباز 3

تشکیک در اعلام نتایج انتخابات در قوچان و توضیحات فرماندار

منتشر شده

در

تشکیک در اعلام نتایج انتخابات در قوچان و توضیحات فرماندار

ایسنا/خراسان رضوی پس از اعلام نتایج انتخابات شورای اسلامی شهر قوچان، برخی انتقادات از طرف تعدادی از فعالان رسانه، مردم و کاندیداهای حاضر در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر قوچان مطرح شد.

یکی از دلایل این اعتراضات تحویل دیرهنگام تعدادی از صندوق‌های رای‌گیری در سطح شهر بود که شبهاتی مبنی بر احتمال وجود برخی تخلفات را در پی داشت.

بر همین اساس تعدادی از کاندیداها به‌صورت جمعی و جداگانه اعتراض خود را به نهادهای برگزاری انتخابات اعلام کردند تا در نهایت شب گذشته، ۸ تیر ماه، برخی از صندوق‌های اخذ رای مورد بازشماری قرار گرفت اما در کمال تعجب آمار صندوق‌ها اعلام نشد که همین امر موجب قانع نشدن کاندیداهای معترض از نتیجه بازشماری آرا و در نهایت ترک جلسه توسط آنان شد.

شنیده‌ها حاکی از آن است که تنها تعداد اندکی از صندوق‌های مورد نظر نامزدها و برخی از صورت‌جلسه‌ها بررسی‌شده و نحوه بازشماری آرا هم به‌گونه‌ای بوده است که فقط تعداد آرای کاندیداهای معترض شمارش‌ شده و سپس به آن‌ها اعلام ‌شده است که تعداد آرا در این صندوق‌ها تغییری در روند انتخابات ایجاد نخواهد کرد.

این در حالی است که با توجه به اینکه آرای مردم مصداق حق‌الناس است و باید از آن صیانت شود، بر اساس قانون پس از اعلام بازشماری آرا در یک صندوق باید تمام آرای ریخته شده در آن صندوق مورد بازشمارش قرار گیرد.

این موضوع در شرایطی به نگرانی کاندیداهای معترض دامن زده است که با بررسی در تعداد آرای ۱۰ نفر نخست انتخابات مشخص می‌شود که تفاوت آرا بین نفر دوم تا دهمین نفر تنها ۶۱۲ رای است. همچنین تشابه اسمی ۶ نفر از کاندیداهای انتخابات، امکان خطای سهوی و یا تخلف احتمالی را افزایش می‌دهد که در این صورت با بازشماری صحیح آرا، امکان تغییر اساسی در فهرست راه‌یافتگان به ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر قوچان وجود خواهد داشت.

در همین راستا ظهر امروز امین رضا مرآتی، فرماندار شهرستان قوچان، در جمع خبرنگاران عنوان کرد: تعداد اعضای حاضر برای بازشماری آرا گروه مشخصی هستند اما به جهت اطمینان بیشتر از نامزدهای معترض هم برای شرکت در جلسه دعوت به عمل آمد و یک ساعت پیش از بازشماری، جلسه گفت‌وگویی برای روشن شدن ابهامات و ایجاد آرامش در مخاطبان برگزار شد.

وی در پاسخ به درخواست اعلام تعداد دقیق صندوق‌های موردبررسی و آمار این صندوق‌ها گفت: تعدادی صندوق و صورت‌جلسه در قوچان بازشماری‌شده و صندوق‌های انتخاب ‌شده، آن‌هایی بود که بین اعتراض‌کنندگان مشترک بوده است.

فرماندار شهرستان قوچان اظهار کرد: تعداد ۷ نفر از کاندیداها به ‌صورت گروهی و ۲ نفر هم به ‌صورت جداگانه اعتراضات خود را به فرمانداری ارائه داده و خواستار بازشماری آرا شدند که در نهایت صندوق‌های مشترک مورد اجماع قرار گرفت.

وی با اشاره به وجود ۸۱ صندوق اخذ رای برای شورای اسلامی شهر قوچان گفت: در بخش آبکوه و چند روستای شهرستان قوچان هم شاهد اعتراضاتی بودیم که نظر معترض شمارش مجدد بود.

به صورت سازمان‌یافته تخلفی صورت نگرفته است

مرآتی بابیان اینکه بروز تخلفات سازمان‌یافته به دلیل اعضای متفاوت در صندوق‌های رای را به ‌شدت رد می‌کنیم، گفت: ترکیب جلسه به ‌صورت قانونی بوده اما با استفاده از اختیارات‌مان نمایندگان شورای تامین برای نظارت بر موضوع حضور داشتند.

وی با بیان اینکه معترضان به نتیجه اعتراضات می‌توانند به مرجع بالاتر اعتراض کنند، اظهار کرد: انسان‌ها مبری از اشتباه نیستند اما اشتباهات سهوی و قابل‌بررسی است و تخلفات در سطح محدودی است اما اشتباهی که منجر به تغییر در ترتیب آرا باشد، در این صندوق‌ها اتفاق نیفتاده است.

با توجه به درخواست تعدادی از نامزدهای انتخابات شورای شهر قوچان جهت بررسی صندوق‌های اخذ رای، شب گذشته در بازشماری تعدادی از صندوق‌ها و صورت‌جلسات شعب اخذ رای در حضور ۱۰ نفر از اعضای هیات اجرایی و ۶ نفر از اعضای هیات نظارت و نمایندگان اعضای شورای تامین و تعدادی از نمایندگان نامزدهای معترض برگزار شد اما نتیجه این بازشماری و بررسی‌ها تغییری در ترتیب آرای نامزدها ایجاد نکرد.

انتخابات شهرستان قوچان در ۲۵۴ شعبه و با همکاری قریب به ۶۰۰۰ عوامل اجرایی برگزار شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخباز 3

جمعیت روستایی برخوردار از آب سالم به بیش از ۱۰ میلیون نفر می رسد

منتشر شده

در

توسط

جمعیت روستایی برخوردار از آب سالم به بیش از ۱۰ میلیون نفر می رسد

وزیر نیرو گفت: جمعیت روستایی برخوردار از شبکه‌ آب سالم و پایدار تا آغاز دولت سیزدهم به اندکی بیش از ۱۰ میلیون نفر می‌رسد.

به گزارش ایسنا، رضا اردکانیان روز سه‌شنبه در آئین بهره‌برداری از پنج طرح صنعت آب و برق با اعتبار ۴۳۲ میلیارد تومان در سه استان همدان، زنجان و گلستان در هفته سیزدهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افزود: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید، بیش از ۸ میلیون و ۹۲۷ هزار هموطن روستایی در بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ روستای کشور به شبکه‌های آب سالم و پایدار وصل شدند.

وی اضافه کرد: هدفگذاری ما رسیدن به رقم بیش از ۹ میلیون نفر است که امید است شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و همکاران در استان‌ها با جدیت لازم طرح‌ها را دنبال کنند تا در هفته‌های باقی مانده از مجال دولت دوازدهم این وعده هم عملی شود.

اردکانیان گفت: تحقق این وعده‌ها و برنامه‌ها به تامین منابع مالی هم وابسته است و ما این بحث را هم جزو وظایف و ماموریت‌های خود می‌دانیم که با پیگیری‌های روزانه، منابع لازم برای اجرای طرح‌ها را تامین کنیم.

وزیر نیرو گفت: هدفگذاری ما بدان معناست که در پایان دولت دوازدهم و آغاز دولت سیزدهم جمعیت روستایی بهره‌مند از شبکه‌های آب سالم و پایدار در سطح کشور به اندکی بیش از ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید و این دستاورد بزرگی برای جمهوری اسلامی است.

وی اظهار کرد: امید است این روند که به طور خاص از سال ۹۳ در کشور آغاز شده با اجازات و حمایت‌های مقام معظم رهبری برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در این عرصه تداوم داشته باشد و بتوانیم در سال‌های پیش‌رو شاهد استمرار این حرکت تا آخرین روستا و دسترسی آخرین هموطن روستایی به این شبکه‌ها باشیم.

وزیر نیرو همچنین با اشاره به بهره‌برداری از واحدهای تصفیه‌خانه فاضلاب در استان‌های همدان و زنجان گفت: این عرصه هم یکی دیگر از نقاط روشن در کارنامه جمهوری اسلامی است؛ این که در هشت سال گذشته(۹۳ ماه از فعالیت دولت تدبیر و امید) ۹۳ واحد تصفیه‌خانه فاضلاب افتتاح شده، چنین شاخصی در جهان قابل ارائه و مطرح شدن است.

اردکانیان افزود: امروز سرمایه‌گذاری به روش‌های مختلف اعم از دولتی، ‌ داخلی، مردمی و مشارکت‌ها، استفاده از منابع بانکی و وام‌ها روی موضوع جمع‌آوری، تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب تصفیه شده یک شاخص عمده در توسعه یافتگی و به معنای توجه حکومت‌ها به امر بهداشت عمومی و توجه به ارزش ذاتی آب است.

وی گفت: بدین معنا که می‌شود از فاضلاب به دفعات برای تامین نیازها در بخش‌های مختلف استفاده کرد و خوشبختانه این کار در کشور ما سرعت خوبی گرفته و دانش آن نیز در حال فراهم شدن بوده و واحدهای تولیدی در حال طراحی تجهیزات لازم هستند.

اردکانیان گفت: امروز توانسته‌ایم با طرح‌هایی که افتتاح شده به هدف ۲۷۱ تصفیه‌خانه فاضلاب در کشور برسیم. این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد و موضوع فاضلاب روستایی از موضوع‌های در دستور کار خواهد بود و این نوید روزهایی را خواهد داشت که در سازگاری با کم آبی توجه بیشتری به چگونگی مصرف آب و استفاده از فاضلاب تصفیه شده در بخش‌های زیست محیطی و کنترل‌هایی که باید صورت گیرد از جمله صنعت و حفظ و توسعه فضای سبز و باغداری داشته باشیم.

وی با اشاره به بهره‌برداری طرح‌های مهم برق در استان همدان گفت: با توجه به روند صنعتی شدن به‌ویژه در استان‌هایی که هم از منابع صنعت و معدن برخوردارند و هم به دلیل مشکلات کم آبی به طور طبیعی برای حفظ و توسعه اشتغال نوعی جابجایی بین بخش کشاورزی و صنعت و در بخش کشاورزی بین کشاورزی غرق‌آبی و استفاده از روش‌های مناسب‌تر برای کشت کم آب‌بر در این استان‌ها وجود دارد، طرح‌های تولید برق، احداث شبکه‌های انتقال و توزیع نقش مهمی در توسعه کشور دارد.

وزیر نیرو گفت: امیدواریم در هفته‌های باقی مانده از دولت دوازدهم، پویش به طور منظم، طرح‌های خود را عرضه کند و بعد از آن هم این مسیر مطابق برنامه ادامه خواهد یافت.

اردکانیان اظهار کرد: امروز طرح‌هایی که افتتاح شد سرمایه‌گذاری ۴۳۰ میلیارد تومان را به خود اختصاص داده بود و عملیات اجرایی دو طرح مهم نیز با سرمایه‌گذاری ۳۰۰  میلیارد تومان آغاز شد که امید است مطابق برنامه وارد مدار بهره‌برداری شده و از نتایج آن بهره‌مند شویم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخباز 3

مشورت با تشکل‌های کارگری در انتخاب وزیر کار

منتشر شده

در

توسط

مشورت با تشکل‌های کارگری در انتخاب وزیر کار

یک فعال حوزه کار از دولت سیزدهم خواست تا در بحث انتخاب وزیر کار با شرکای اجتماعی و تشکل های کارگری مشورت داشته باشد و ابراز امیدواری کرد: در دولت رییسی، اصلاح و بازنگری بسیاری از قوانین از جمله قانون کار و اجرای کامل قانون بهبود فضای کسب و کار در دستور کار قرار گیرد.

رحمت اله پورموسی در گفتگو با ایسنا، بسیاری از قوانین موجود در کشور از جمله قانون کار را نیازمند بازنگری دانست و تاکید کرد: ما در کشور قانون زیاد داریم ولی اجرا نداریم یا به طور ناقص اجرا می شود. وقتی که به بحث اجرای ماده ۴۱ قانون کار می‌رسیم، می بینیم که قانون کنار گذاشته می شود و برای تعیین دستمزد تا صبح بحث می کنند و مصلحتی درصد آن را افزایش می دهند.

وی ادامه داد: برخی قوانین ما مربوط به سالهای دور مثل ۱۳۵۲ است و نیاز به اصلاح با نظر شرکای اجتماعی دارد، یکسری قوانین جدیدتر مثل قانون بهبود فضای کسب و کار را داریم که به معنای واقعی اجرا نشده است یا قانون الزام در بحث درمان تامین اجتماعی که از سال ۱۳۸۳ در مجلس به تصویب رسیده ولی آنطور که باید به اجرا در نیامده است.

این فعال حوزه کار تصریح کرد: خواسته ما از آقای رئیسی به عنوان کسی که مرد تلاش و عمل است و نشان داده با جدیت امور را پیگیری می‌کند این است که آنچه که قانون است و اکنون قابل اجرا است را به اجرا درآورد. ایشان دستشان باز است و در مواردی که گذر زمان باعث بروز برخی تغییر و تحولات شده اگر قانون نیاز به اصلاح دارد، بدون اتلاف وقت اصلاحاتش را در قالب لایحه به مجلس بفرستد.

پورموسی در پایان استفاده از نظر تشکل‌های  کارگری و شرکای اجتماعی در انتخاب وزیر کار را خواستار شد و گفت: انتظاری که از دولت آقای رئیسی داریم این است که در بحث انتصاب وزیر کار با شرکای اجتماعی مشورت داشته باشند و از نظرات آنها استفاده کنند، شاخصه‌هایی را تعریف کنند و بر اساس آن از ظرفیت تشکل های کارگری و شرکای اجتماعی استفاده و وزیری انتخاب کنند که با کمک او بتوان بسیاری از مسائل مربوط به حوزه روابط کار که یکی از آنها بحث اشتغال است را به نحو شایسته پیگیری کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخباز 3

بهره مندی ۷۰۰۰ دانش آموز اتباع افغانستانی از امکانات آموزشی رفسنجان

منتشر شده

در

توسط

بهره مندی ۷۰۰۰ دانش آموز اتباع افغانستانی از امکانات آموزشی رفسنجان

ایسنا/کرمان بخشدار مرکزی رفسنجان گفت: ۷۰۰۰ دانش آموز اتباع افغانستانی از امکانات آموزشی رفسنجان استفاده می کنند در حالی که هیچ سرانه آموزشی به شهرستان در این رابطه تعلق نمی گیرد.

“مصطفی بخشی” در مراسم افتتاح متمرکز طرح های آموزش و پرورش رفسنجان با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: رفسنجان از دیرباز به مشارکت بالای خیرین در ساخت اماکن و فضاهای مختلف شهره بوده است.

وی با اشاره به وجود بیشترین موقوفات هلال احمر کشور در رفسنجان، افزود: بیش از ۷۰ درصد مدارس تخریبی رفسنجان توسط خیرین بازسازی و نوسازی شده است.

بخشی ادامه داد: جاده ها، مساجد و تکایا، بیمارستان ها در رفسنجان توسط خیرین ساخته شده اما همین خیرین با توجه به نوسانات آب و مشکلاتی که در خصوص محصول پسته ایجاد شده با معضل روبرو هستند و از تسهیلات استفاده می کنند.

بخشدار مرکزی رفسنجان با بیان اینکه امروز وظیفه دولت است که در کنار خیرین قرار بگیرد، تصریح کرد: اجازه بدهیم در مکان هایی که خیرین نیستند و مدارس تخریبی وجود دارد آموزش و پرورش به بحث نوسازی آنها ورود کند.

بخشی با اشاره به وجود بیش از ۶۰ هزار تبعه افغانستانی در رفسنجان، خاطرنشان کرد: ۷۰۰۰ نفر دانش آموز اتباع افغانستانی در رفسنجان وجود دارد که سرانه ای از طریق آموزش و پرورش به آنها تعلق نمی گیرد. این اتباع هم از معلمین و هم از امکانات آموزشی رفسنجان استفاده می کنند و استدعا داریم سرانه ای از آموزش و پرورش به این تعداد افراد تعلق گیرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها