با ما همراه باشید

سایر

تصاویری از انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان؛ از مرد تک شاخ تا انسان چهار پا

منتشر شده

در

در جهان همه‌ی جور آدم وجوددارد و عده زیادی به دلایل مختلف ناقص الخلقه هستند که دراین پست از مجله تالاب شما رابا آدم‌هایی آشنا خواهیم کرد که با دیگر انسان های دنیا تفاوت دارند و به آن گونه آدم‌ها ناقص الخلقه می‌گویند.

انسان های ناقص الخلقه با بدنی بسیار شگفت انگیز و عجیب را در پایین مشاهده کنید.

۱- رابرت هدلستون، اسب کوچک

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

رابرت درسال ۱۸۹۵ در خانه‌ای کوچک در اکسلسیور بدنیا آمد. کودکی اش را در مزرعه‌ی خانوادگی گذراند. او باوجود بدن خاص و متفاوتش، بچه‌ی کاری و فعال بود.

رابرت هیچ گاه تجربه‌ی راه رفتن روی دو پا رابه دست نیاورد و همیشه باید چهار دست و پا راه می‌رفت. او زیر دو دستش تکه های چرم می‌گذاشت تا هنگام حرکت به پوست دستانش آسیبی وارد نشود. باوجود این، او دارای قدرت فوق العاده‌ای در کتف هایش بود.

رابرت به مشاغلی هم، چون مکانیکی و آهنگری پرداخت ودر زمان جنگ جهانی دوم یک نجار ماهر بود. پس از ان به سیرک رفت ودر سراسر آمریکای شمالی به اجرای نمایش پرداخت.

بعد از ۳۶ سال بازنشسته شد و دوباره به مکانیکی پرداخت. سرگرمی او تربیت خرگوش بود. رابرت باوجود جسم متفاوت و عجیبش خوش اخلاق و مهربان بود. او درسال ۱۹۷۰ د ودر ۷۵ سالگی از دنیا رفت.

۲- مارتین لاریلو

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

مارتین لاریلو آلمانی می‌توانست سرش را ۱۸۰ درجه بچرخاند. او نیز در سیرک مشغول بکار شد ودر سال ۱۹۲۱ نخستین بار در کشور آمریکا به اجرای نمایش پرداخت. مارتین درسال ۱۹۴۵ از اجرای نمایش کناره گیری کرد. از سرنوشت او اطلاعی در دست نیست. گفته می‌شود که او درسال ۱۹۵۰ از دنیا رفته است.

۳- جوزفین دختری با چهار پا

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

جوزفین میرتل کوربین درسال ۱۸۶۸ در ایالت تنسی کشور آمریکا بدنیا آمد. او با چهار پا متولد شد. به این حالت نادر dipygus گفته می‌شود ودر هنگام شکل‌گیری جنین اتفاق میوفتد ودر نتیجه‌ی وجود یک قل غیرتکامل یافته‌ی دیگر شکل می‌گیرد. طبق معمول کسانی که با چنین اختلال نادری بدنیا می‌آیند، بلافاصله بعد از تولد از دنیا می‌روند؛ اما جوزفین زنده ماند.

او پر از عشق به زندگی بود. به گزارش سایت سماتک تفاوت او با دیگران سبب شد تا پای او نیز به سیرک باز شود. مردم برای دیدن او پول خوبی به گردانندگان سیرک‌ها پرداخت می‌کردند.

او هر هفته ۴۵۰ دلار به دست می‌آورد. سرانجام جوزفین با یک دکتر به نام جیمز بکنیل ازدواج کرد. دکتر جیمز مهربان از او خواست تا کار در سیرک را کنار بگذارد ودر آرامش زندگی کند. ان‌ها زندگی خوبی را آغاز کردند و صاحب پنج فرزند شدند. جوزفین درسال ۱۹۲۸ بر اثر عفونت پوستی که در یکی از پاهایش ایجاد شده بود از دنیا رفت.

۴- وانگ، مردتک شاخ

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

در تاریخ موارد زیادی از انسان‌هایی که چیزی شبیه شاخ روی سرهایشان داشته اند، آمده است. شاید یکی از معروفترین ان ها، شاخ یک کشاورز چینی به نام وانگ باشد. وانگ در منطقه‌ی مانچوکو چین زندگی میکرد.

او زندگی اسانی داشت و با شاخی که روی سرش روییده بود، کنار آمده بود تا این که یک عکاس زن روسی درسال ۱۹۳۰ عکسی از او منتشر کرد.

مردم زیادی می‌خواستند تا وانگ را ببینند و شاخ وی را از نزدیک لمس کنند. وانگ هم پس از ان و برای به دست آوردن آرامش از دست رفته اش به منطقه‌ی نامعلومی پناه برد و برای همیشه خودرا از دید کسانی که با او مثل یک موجود عجیب رفتار میکردند، پنهان کرد؛ هیچکس از سرنوشت او اطلاعی ندارد.

۵. دوقلو‌های به هم چسبیده

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

تولد نوزاد ناقص ترس هر پدر و مادری در دوران بارداری است که نقص عضو یکی از بد‌ترین شرایطی است که ممکن است برای نوزاد به وجود بیاید و خوشبختانه با انجام آزمایشات ژنتیکی پیشرفته قبل از بارداری احتمال وقوع ان بسیار کم شده است.

یک اختلال در هنگام تولد، متولد شدن دوقلو‌هایی است که باهم دریک یا چند بخش ازبدن خود پیوست دارند. در موارد بسیار نادر گاهی اوقات دوقلو‌های به هم چسبیده را می‌توان از هم جدا کرد، اما بیشتر این امکانپذیر نیست.

۶. سندرم Ambras سندرم Ambras

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

اختلالی است که باعث می‌شود کسی با مو‌های بیش از حد بر روی صورت و بدن متولد شود. این بیماری که خوشبختانه یک بیماری بسیار نادر است ودر واقع، تنها ۴۰ انسان در جهان با ان وجوددارد یک بیماری بسیار ناتوان کننده برای کودکان است و اینگونه افراد عمر کمی دارند.

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

۷. اندام‌ها ذوب شده

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

اندام‌ها ذوب شده درواقع دو دست و پا که به هم متصل هستند و این می‌تواند در عده‌ای از موارد با انگشتان پا یا انگشتان دست رخ می‌دهد، اما دریک مورد اخیر در پرو، یک دختر جوان پا‌های او بطور کامل ذوب شده بدنیا آمد، و او به ظاهر شبیه به یک پری دریایی بودو در هر ۷۰۰۰۰ نوزادیکی دارای این اختلال است.

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

۸- Foetus in Foetu

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

Foetus در foetu زمانی است که یک کودک با دو قلوی خود در درون او بدنیا بیاید و ظاهراً به بارداری شباهت دارد. هردو دوقلو‌ها طبق معمول از جنس در درون هم هستند، اما در دوران بارداری شکل گرفته‌اند، یکی توسط دیگر جذب می‌شود و شروع به زندگی کردن مانند یک انگل درون دیگری می کند.

۹- progressiva ossificans Fibrodysplasia

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

کودکانی که با این بیماری متولد میشوند استخوان‌هایشان در مناطقی آسیب دیده است. کودک مبتلا به progressiva ossificans fibrodysplasia استخوان توسعه در بدن او به اندازه کافی بزرگ است که ان را میتواند تبدیل به فردی ناتوان کننده کند. استخوان نمی‌تواند در عمل جراحی برداشته شود، چون باعث می‌شود استخوان بیشتر رشد کند و زخم‌های عمیقی به وجود آید.

۱۰- ProgeriaProgeria

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

یک در هشت میلیون تولد رخ میدهد. کودکان مبتلا به progeria مو‌های خودرا از دست میدهند، چین و چروک در بدنشان به وجود می‌آید، و بر روی صورت ان‌ها پیری و علایم سالمندی وجوددارد. آسیب شدید شریانی ناشی از بیماری در ان‌ها بدان معنی است که تعداد زیادی از افراد مبتلا در له ان در زمان نوجوانی می‌میرند و عمر کوتاهی دارند.

۱۱- AnencephalyAnencephaly

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

از عدم وجود مغز و و‌تر ستون فقرات است. هیچ درمان اولیه برای ان وجود ندارد و نوزادان مبتلا به anencephalic در هنگام زایمان می‌میرند. به گفته موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی، یک نوزاد متولد شده با anencephaly طبق معمول کور، کر، ناخودآگاه، و قادر به احساس درد است.

اگرچه بعضی از افراد با anencephaly ممکن است با یک ساقه اصلی مغزی بدنیا بیایند، اما عدم وجود یک مغز بطور دائم از قوانین در هر زمان دیگری برای به دست آوردن هوشیاری است. اما اقدامات لوازم جانبی مانند تنفس و پاسخ به صدا و یا لمس در نوراد اتفاق می‌افتد.

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

منبع:تالاب

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر

کلید اولیه کنکور ارشد پزشکی منتشر شد/امکان ثبت اعتراض تا سه شنبه

منتشر شده

در

توسط

کلید اولیه  کنکور ارشد پزشکی منتشر شد/امکان ثبت اعتراض تا سه شنبه

کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد.

 آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ در چهار نوبت صبح و عصر روزهای ۳۱ تیر و ۱ مرداد به مدت ۱۶۰ دقیقه در ۳۵ دانشگاه علوم پزشکی شامل ۴۰ حوزه امتحانی در قالب ۴۳ رشته و ۱۰ مجموعه رشته برگزار شد.

در این آزمون تعداد ۷۲ هزار و ۸۱۵ نفر ثبت نام کرده بودند که تعداد ۴۶ هزار و ۳۱۶ نفر در آزمون شرکت کردند و ۲۶ هزار و ۴۹۹ نفر (معادل ۳۶ درصد) غایب بودند. در آزمون سال ۱۳۹۹ غایبین آزمون حدود ۴۲ درصد بود.

کلید اولیه و دفترچه سوالات آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی Sanjeshp.ir قابل مشاهده است.

داوطلبان از امروز یکشنبه ۳ مرداد تا سه شنبه ۵ مرداد فرصت دارند در صورت وجود اعترض به سوالات آزمون، اعتراضات خود را از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال کنند.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سایر

مراکز مدیریت حوزه‌های علمیه دو هفته تعطیل شد

منتشر شده

در

توسط

مراکز مدیریت حوزه‌های علمیه دو هفته تعطیل شد

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با صدور بیانیه‌ای از آغاز تعصیلات دوهفته‌ای این نهاد حوزوی خبر داد.

به نقل از مرکز خبر حوزه، در این اطلاعیه آمده است: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه طبق سنوات گذشته تعطیلات تابستانی خود را آغاز کرده و از امروز ۲ مردادماه لغایت ۱۴ مرداد ماه همه بخش‌های، اداری، آموزشی، پژوهشی، تبلیغی، رفاهی و غیره تعطیل است.

اطلاعیه افزوده است: طلاب و روحانیون بعد از این تاریخ می‌توانند برای امور اداری خود به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در قم و سایر استان‌ها، مراجعه نمایند.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سایر

ثبت اختراع ۱۶ فرآورده محصولات استراتژیک عناب، زرشک و زعفران

منتشر شده

در

توسط

ثبت اختراع ۱۶ فرآورده محصولات استراتژیک عناب، زرشک و زعفران

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: ثبت اختراع ۱۶ فرآورده محصولات استراتژیک (عناب، زرشک و زعفران) و اخذ مجوز “مرکز آموزش های حرفه ای پزشکی” از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بخشی از دستاوردهای شاخص واحد خراسان جنوبی است.

 مهندس جلال الدین صادقی رییس این واحد در آستانه ۱۶ مرداد چهل و یکمین ساگرد تشکیل جهاددانشگاهی، به تشریح  مهمترین دستاوردهای شاخص جهاددانشگاهی واحد خراسان جنوبی پرداخت و ایجاد مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی با تأکید بر محصولات استراتژیک زرشک، عناب و، زعفران، ایجاد مرکز خدمات تخصصی گیاهان استراتژیک خراسان جنوبی با برند birnab.ir و ایجاد شعبه ای از فعالیت های جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در شهرستان قاینات را از دستاوردهای مهم این‌ واحد عنوان کرد.

رییس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی ادامه داد: از دیگر این دستاوردها می توان اخذ مجوز راه اندازی آزمایشگاه تشخیص پزشکی، اختصاص چهل میلیارد اوراق خزانه جهت خرید تجهیزات، تکمیل فرآیند خرید تجهیزات، اختصاص ساختمان مناسب از سوی خیرین سلامت و راه اندازی تا آبان ۱۴۰۰ را نام برد.
وی، اجرای فاز اول و دوم طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی برای ۲۵۰ روستای خراسان جنوبی با کارفرمایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اجرای فاز اول و دوم طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و آموزش و توانمندسازی اتصال به بازار بیش از ۹۰۰ نفر، ایجاد بیش از ۱۰ شبکه و معرفی نزدیک به ۳۰ برند را از اقدامات مهم انجام شده در این‌ واحد اعلام کرد.

مهندس صادقی اظهار کرد: ثبت اختراع ۱۶ فرآورده محصولات استراتژیک (عناب، زرشک و زعفران)، ایجاد دو برند بیرناب و شیلان ناب سیوجان برای محصولات استراتژیک، اخذ مجوز مرکز آموزش های حرفه ای پزشکی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ایجاد کانون ملی زرشک و عناب با اخذ مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایجاد بانک اطلاعاتی ۲۷۰ کشاورز و تولید کننده در حوزه گیاهان دارویی و برقراری ارتباط مستمر با آنان، اخذ مجوز مرکز خدمات تخصصی روانشناسی و مشاوره، عضویت در شورای تصمیم گیر استان از جمله کارگروه پژوهش، آموزش و فناوری استان کارگروه اشتغال استان، دبیری کمیته آموزش استان، عضویت در کمیته پژوهش استان، دبیری دبیرخانه علمی آسیب های اجتماعی استان از دستاوردهای شاخص واحد خراسان جنوبی است.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در رابطه با میزان تعامل واحد با مسوولان استانی و کشوری گفت: تعامل با مسوولان استان و کشور در حد مطلوب بوده و هست، حاصل این تعامل اخذ کمک چهل میلیارد ریالی حاصل از سفر دکتر نوبخت به شهرستان قاینات و مساعدت خیرین سلامت در واگذاری چندساله ساختمان مرکز خدمات تخصصی پزشکی، مساعدت مسوولان در واگذاری چندساله ساختمان شعبه فعالیت های جهاددانشگاهی در قائنات، مساعدت مسوولان در آماده سازی، اعلام آمادگی برای واگذاری ساختمان در شهرستان فردوس برای راه اندازی شعبه جهاددانشگاهی، مساعدت سازمان مدیریت و برنامه ریزی در عقد قراردادهای پژوهشی کارفرمایی جمعا به مبلغ ۱۰ میلیار ریال، مساعدت سازمان مدیریت در اعطای امتیاز اجرای آموزش های ضمن خدمت کارکنان دولت بود.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، مهندس صادقی با اشاره به مهمترین طرح های آینده این واحد، عنوان کرد: گسترش خدمات پزشکی در سطح استان و همچنین ایجاد مرکز سلول درمانی، ایجاد مرکز خدمات تخصصی کانی ها و سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی،

ایجاد پژوهشکده عناب، ایجاد پژوهشکده زرشک، ساخت مجتمع آموزشی فرهنگی به متراژ ۳۰۰۰ متر مربع زیربنا و استقرار مراکز آموزشی کوتاه مدت و بلندمدت در این مجتمع، ایجاد مرکز خدمات تخصصی تولید محتوا، ایجاد مرکز فرهنگی اجتماعی نشاط و سلامت بانوان از طرح های آینده جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با توجه به شرایط ویژه کشور در پاسخ به نیازهای استان است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها