با ما همراه باشید

سایر

تصاویری از انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان؛ از مرد تک شاخ تا انسان چهار پا

منتشر شده

در

در جهان همه‌ی جور آدم وجوددارد و عده زیادی به دلایل مختلف ناقص الخلقه هستند که دراین پست از مجله تالاب شما رابا آدم‌هایی آشنا خواهیم کرد که با دیگر انسان های دنیا تفاوت دارند و به آن گونه آدم‌ها ناقص الخلقه می‌گویند.

انسان های ناقص الخلقه با بدنی بسیار شگفت انگیز و عجیب را در پایین مشاهده کنید.

۱- رابرت هدلستون، اسب کوچک

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

رابرت درسال ۱۸۹۵ در خانه‌ای کوچک در اکسلسیور بدنیا آمد. کودکی اش را در مزرعه‌ی خانوادگی گذراند. او باوجود بدن خاص و متفاوتش، بچه‌ی کاری و فعال بود.

رابرت هیچ گاه تجربه‌ی راه رفتن روی دو پا رابه دست نیاورد و همیشه باید چهار دست و پا راه می‌رفت. او زیر دو دستش تکه های چرم می‌گذاشت تا هنگام حرکت به پوست دستانش آسیبی وارد نشود. باوجود این، او دارای قدرت فوق العاده‌ای در کتف هایش بود.

رابرت به مشاغلی هم، چون مکانیکی و آهنگری پرداخت ودر زمان جنگ جهانی دوم یک نجار ماهر بود. پس از ان به سیرک رفت ودر سراسر آمریکای شمالی به اجرای نمایش پرداخت.

بعد از ۳۶ سال بازنشسته شد و دوباره به مکانیکی پرداخت. سرگرمی او تربیت خرگوش بود. رابرت باوجود جسم متفاوت و عجیبش خوش اخلاق و مهربان بود. او درسال ۱۹۷۰ د ودر ۷۵ سالگی از دنیا رفت.

۲- مارتین لاریلو

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

مارتین لاریلو آلمانی می‌توانست سرش را ۱۸۰ درجه بچرخاند. او نیز در سیرک مشغول بکار شد ودر سال ۱۹۲۱ نخستین بار در کشور آمریکا به اجرای نمایش پرداخت. مارتین درسال ۱۹۴۵ از اجرای نمایش کناره گیری کرد. از سرنوشت او اطلاعی در دست نیست. گفته می‌شود که او درسال ۱۹۵۰ از دنیا رفته است.

۳- جوزفین دختری با چهار پا

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

جوزفین میرتل کوربین درسال ۱۸۶۸ در ایالت تنسی کشور آمریکا بدنیا آمد. او با چهار پا متولد شد. به این حالت نادر dipygus گفته می‌شود ودر هنگام شکل‌گیری جنین اتفاق میوفتد ودر نتیجه‌ی وجود یک قل غیرتکامل یافته‌ی دیگر شکل می‌گیرد. طبق معمول کسانی که با چنین اختلال نادری بدنیا می‌آیند، بلافاصله بعد از تولد از دنیا می‌روند؛ اما جوزفین زنده ماند.

او پر از عشق به زندگی بود. به گزارش سایت سماتک تفاوت او با دیگران سبب شد تا پای او نیز به سیرک باز شود. مردم برای دیدن او پول خوبی به گردانندگان سیرک‌ها پرداخت می‌کردند.

او هر هفته ۴۵۰ دلار به دست می‌آورد. سرانجام جوزفین با یک دکتر به نام جیمز بکنیل ازدواج کرد. دکتر جیمز مهربان از او خواست تا کار در سیرک را کنار بگذارد ودر آرامش زندگی کند. ان‌ها زندگی خوبی را آغاز کردند و صاحب پنج فرزند شدند. جوزفین درسال ۱۹۲۸ بر اثر عفونت پوستی که در یکی از پاهایش ایجاد شده بود از دنیا رفت.

۴- وانگ، مردتک شاخ

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

در تاریخ موارد زیادی از انسان‌هایی که چیزی شبیه شاخ روی سرهایشان داشته اند، آمده است. شاید یکی از معروفترین ان ها، شاخ یک کشاورز چینی به نام وانگ باشد. وانگ در منطقه‌ی مانچوکو چین زندگی میکرد.

او زندگی اسانی داشت و با شاخی که روی سرش روییده بود، کنار آمده بود تا این که یک عکاس زن روسی درسال ۱۹۳۰ عکسی از او منتشر کرد.

مردم زیادی می‌خواستند تا وانگ را ببینند و شاخ وی را از نزدیک لمس کنند. وانگ هم پس از ان و برای به دست آوردن آرامش از دست رفته اش به منطقه‌ی نامعلومی پناه برد و برای همیشه خودرا از دید کسانی که با او مثل یک موجود عجیب رفتار میکردند، پنهان کرد؛ هیچکس از سرنوشت او اطلاعی ندارد.

۵. دوقلو‌های به هم چسبیده

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

تولد نوزاد ناقص ترس هر پدر و مادری در دوران بارداری است که نقص عضو یکی از بد‌ترین شرایطی است که ممکن است برای نوزاد به وجود بیاید و خوشبختانه با انجام آزمایشات ژنتیکی پیشرفته قبل از بارداری احتمال وقوع ان بسیار کم شده است.

یک اختلال در هنگام تولد، متولد شدن دوقلو‌هایی است که باهم دریک یا چند بخش ازبدن خود پیوست دارند. در موارد بسیار نادر گاهی اوقات دوقلو‌های به هم چسبیده را می‌توان از هم جدا کرد، اما بیشتر این امکانپذیر نیست.

۶. سندرم Ambras سندرم Ambras

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

اختلالی است که باعث می‌شود کسی با مو‌های بیش از حد بر روی صورت و بدن متولد شود. این بیماری که خوشبختانه یک بیماری بسیار نادر است ودر واقع، تنها ۴۰ انسان در جهان با ان وجوددارد یک بیماری بسیار ناتوان کننده برای کودکان است و اینگونه افراد عمر کمی دارند.

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

۷. اندام‌ها ذوب شده

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

اندام‌ها ذوب شده درواقع دو دست و پا که به هم متصل هستند و این می‌تواند در عده‌ای از موارد با انگشتان پا یا انگشتان دست رخ می‌دهد، اما دریک مورد اخیر در پرو، یک دختر جوان پا‌های او بطور کامل ذوب شده بدنیا آمد، و او به ظاهر شبیه به یک پری دریایی بودو در هر ۷۰۰۰۰ نوزادیکی دارای این اختلال است.

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

۸- Foetus in Foetu

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

Foetus در foetu زمانی است که یک کودک با دو قلوی خود در درون او بدنیا بیاید و ظاهراً به بارداری شباهت دارد. هردو دوقلو‌ها طبق معمول از جنس در درون هم هستند، اما در دوران بارداری شکل گرفته‌اند، یکی توسط دیگر جذب می‌شود و شروع به زندگی کردن مانند یک انگل درون دیگری می کند.

۹- progressiva ossificans Fibrodysplasia

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

کودکانی که با این بیماری متولد میشوند استخوان‌هایشان در مناطقی آسیب دیده است. کودک مبتلا به progressiva ossificans fibrodysplasia استخوان توسعه در بدن او به اندازه کافی بزرگ است که ان را میتواند تبدیل به فردی ناتوان کننده کند. استخوان نمی‌تواند در عمل جراحی برداشته شود، چون باعث می‌شود استخوان بیشتر رشد کند و زخم‌های عمیقی به وجود آید.

۱۰- ProgeriaProgeria

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

یک در هشت میلیون تولد رخ میدهد. کودکان مبتلا به progeria مو‌های خودرا از دست میدهند، چین و چروک در بدنشان به وجود می‌آید، و بر روی صورت ان‌ها پیری و علایم سالمندی وجوددارد. آسیب شدید شریانی ناشی از بیماری در ان‌ها بدان معنی است که تعداد زیادی از افراد مبتلا در له ان در زمان نوجوانی می‌میرند و عمر کوتاهی دارند.

۱۱- AnencephalyAnencephaly

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

از عدم وجود مغز و و‌تر ستون فقرات است. هیچ درمان اولیه برای ان وجود ندارد و نوزادان مبتلا به anencephalic در هنگام زایمان می‌میرند. به گفته موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی، یک نوزاد متولد شده با anencephaly طبق معمول کور، کر، ناخودآگاه، و قادر به احساس درد است.

اگرچه بعضی از افراد با anencephaly ممکن است با یک ساقه اصلی مغزی بدنیا بیایند، اما عدم وجود یک مغز بطور دائم از قوانین در هر زمان دیگری برای به دست آوردن هوشیاری است. اما اقدامات لوازم جانبی مانند تنفس و پاسخ به صدا و یا لمس در نوراد اتفاق می‌افتد.

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

تصاویر انسان‌های ناقص الخلقه و عجیب جهان

منبع:تالاب

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر

درگذشت دبیر خبر خبرگزاری دانشجو به علت کرونا

منتشر شده

در

توسط

درگذشت دبیر خبر خبرگزاری دانشجو به علت کرونا

سیدمهدی حاجی آبادی، دبیر خبر خبرگزاری دانشجو، بر اثر ابتلاء به کرونا دار فانی را وداع گفت.

 کانال خبرگزاری دانشجو درگذشت این فعال رسانه را به دلیل ابتلاء به کرونا تایید کرده است.

سیدمهدی حاجی آبادی از فعالان سابق دانشجویی (عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل) بوده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ضمن تسلیت این ضایعه، از خداوند برای خانواده وی صبر و برای آن مرحوم علو درجات را مسالت دارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

سایر

آلمان درباره خط لوله گازی روسیه ضمانت داد

منتشر شده

در

توسط

آلمان درباره خط لوله گازی روسیه ضمانت داد

صدراعظم آلمان ضمانت داد که اوکراین از ساخت خط لوله گازی نورد استریم ۲ روسیه آسیب نخواهد دید اما اوکراین می گوید مذاکرات درباره آینده اش به عنوان یک کشور ترانزیت مبهم بوده است.

 آنگلا مرکل در آخرین سفر خود به کی‌یف پیش از این که ماه آینده از مقامش به عنوان صدراعظم آلمان کنار برود، گفت: گاز نباید از سوی روسیه به عنوان یک سلاح ژئوپلیتیکی بکار رود و آلمان در صورت لزوم می تواند تحریمهای جدیدی علیه مسکو وضع کند.

وی در گفت و گو با ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین گفت: مهم است که اوکراین یک کشور ترانزیت گاز بماند. مرکل خواستار تمدید قرارداد ترانزیت فعلی اوکراین با روسیه پیش از انقضای آن در سال ۲۰۲۴ شد و خاطرنشان کرد که آلمان از گذار تدریجی اوکراین به سوی انرژی تجدیدپذیر حمایت می کند.

آلمان از زمان الحاق کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ و بروز جنگ در منطقه شرقی دونباس میان نیروهای اوکراین و نیروهای تحت حمایت روسیه در همان سال، کمک مالی و حمایت دیپلماتیک برای اوکراین فراهم کرده است. اما کی‌یف به شدت مخالف توافق میان برلین و واشنگتن در خصوص نورد استریم ۲ بوده که با دور زدن اوکراین، گاز روسیه را به اروپا می رساند. دولت جو بایدن، رییس جمهور آمریکا با وجود لابی اوکراین، تلاش نکرده است با تحریمها مانع این پروژه شود.

دولت زلنسکی این خط لوله را تهدیدی برای امنیت اروپا می داند. وی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با مرکل گفت: تصور می کنم که نورد استریم ۲ یک سلاح است. بر این باورم که عدم توجه به این که این خط لوله یک سلاح خطرناک است نه تنها برای اوکراین بلکه برای کل اروپا اشتباه است.

دیدار مرکل از اوکراین دو روز پس از آخرین دیدار رسمی وی از روسیه و گفت و گو با ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه انجام گرفت. وی در این دیدار پوتین را در خصوص موقعیت اوکراین به عنوان یک کشور ترانزیت تحت فشار قرار داد.

پوتین به خبرنگاران گفت که مسکو آماده است توافق ترانزیت را پس از سال ۲۰۲۴ تمدید کند اما به جزییات بیشتری نیاز است.

مرکل همچنین خواهان پیشرفت بیشتر مذاکرات صلح در خصوص شرق اوکراین است و روز یکشنبه خواستار مذاکراتی در قالب نورماندی میان سران آلمان، فرانسه، روسیه و اوکراین شد.

بر اساس گزارش رویترز، توافق آلمان و آمریکا در خصوص نورد استریم ۲ شامل تعهد برای کمک به اوکراین به منظور ادامه دریافت درآمد ترانزیت پس از عملیاتی شدن نورد استریم ۲ است. اما یوری ویترنکو، مدیر شرکت انرژی دولتی نفتوگاز اوکراین ماه گذشته به رویترز گفت: تصور نمی کند روسیه پس از سال ۲۰۲۴ به ترانزیت گاز از طریق خاک اوکراین ادامه دهد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

سایر

ترافیک سنگین در مسیر بازگشت سفرهای مردم

منتشر شده

در

توسط

ترافیک سنگین در مسیر بازگشت سفرهای مردم
عکس تزئینی است

طبق گزارش‌های مرکز مدیریت راه‌های کشور طی روزهای گذشته ترافیک نیمه‌سنگین و سنگین در محورهای مواصلاتی مختلف به ویژه محورهای منتهی به تهران و البرز آغاز شده که در واقع به دلیل بازگشت مردم از سفر در ایام تعطیل گذشته است.

با وجود اینکه آمارها نشان دهنده کاهش تردد وسایل نقلیه مختلف در روزهای تعطیل گذشته به دلیل اعمال ممنوعیت‌های اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا بود، اما در روزهای ابتدایی هفته گذشته و دقیقا قبل از شروع ممنوعیت‌ها، افزایش سفرهای جاده‌ای از سوی مردم را شاهد بودیم تا جایی که در روزهای مذکور به صورت میانگین یک میلیون و ۶۵۰ هزار وسیله نقلیه در جاده‌های کشور تردد کرد.

اما در روزهای ممنوعیت این آمار به شدت کاهش یافت و طی دو روز گذشته دقیقا پس از پایان تعطیلات اعلام شده، دوباره محورهای مواصلاتی کشور شاهد ترافیک نیمه‌سنگین و سنگین بودند که به نظر می‌رسد موج ایجاد شده در مسیر بازگشت مردم از سفرهای این ایام تعطیل بوده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده مرکز مدیریت راه‌های کشور در روز گذشته، ترافیک سنگین در آزادراه قزوین – کرج – تهران در محدوده آبیک و ترافیک نیمه سنگین در محدوده های کردان، گلشهر، مهرشهر و حدفاصل پل فردیس تا پل کلاک، آزادراه کرج – قزوین در محدوده نظرآباد و آزادراه تهران – ساوه و بالعکس در محدوده پرند به ثبت رسید و تصاویر ثبت شده در دوربین‌های نظارت تصویری ترافیک نیمه سنگین در محور تهران – شهریار محدوده زرنان را نشان داد.

البته طی ساعات بعد از ظهر روز گذشته همچنان تردد روان در محورهای چالوس، هراز، فیروزکوه، آزادراه تهران – شمال و آزادراه قزوین – رشت در مسیرهای رفت و برگشت وجود داشت که به نظر می‌رسد به دلیل ممانعت مسئولان این استان از ورود پلاک‌های غیر بومی در روزهای گذشته بود که اخبار و گزارش‌های آن نیز منتشر شد و آمار ورود و خروج خودرو از دو استان شمالی مازندران و گیلان نیز کاهش محسوس و قابل توجه بیش از ۶۰ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

وسایل نقلیه ورودی و خروجی استان‌ها از ۲۴ تا ۲۹  مرداد ماه

آخرین گزارش‌های منتشر شده هم نشان می‌دهد که ترددهای بین استانی که در روز ۲۸ مرداد ماه که به حدود ۶۲۵ هزار خودرو رسیده بود فردای همین روز یعنی در ۲۹ مرداد ماه به یک میلیون و ۳۰ هزار خودرو رسید و روند صعودی در نمودار تردد این روزها نمود پیدا کرد.

وضعیت تردد از ۲۴ مرداد ماه و مقایسه با مدت مشابه سال گذشته

 

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها