با ما همراه باشید

ورزشی

تصمیم سخت؛ قلم قرمز کومان روی نام 2 بازیکن

منتشر شده

در

انتقال ممفیس دیپای روز گذشته به بارسلونا رسمی شد تا اکنون باشگاه کاتالان 8 بازیکن در فاز تهاجمی داشته باشد. دیپای درخواست مستقیم رونالد کومان سرمربی بارسلونا بود اما او حالا باید حداقل دو مهاجم را از فهرست تیم خارج کند.

 

 

 

مربی هلندی لیونل مسی، آنتوان گریزمان، عثمان دمبله، فرانسیسکو ترینکائو، آنسو فاتی، مارتین برایثویت، سرخیو آگوئرو و ممفیس دیپای را برای سه پست خالی در خط حمله در اختیار دارد و منطقی این است که تا پایان نقل و انتقالات، دو مهاجم از این جمع خارج شوند. طبعا سرخیو آگوئرو و دیپای دو بازیکن تازه وارد در بارسا ماندنی هستند و لیونل مسی نیز که قراردادش ده روز دیگر به اتمام می رسد گزینهt شماره یک تمدید است.

کومان و تیم مدیریت ورزشی بارسلونا بدن شک کار راحتی در پیش نخواهند داشت چرا که قرارداد هر کدام از اینIH متفاوت و دارای بندهایی است که واگذاری شان را پیچیده می کند. تابستانی طولانی برای تعیین نهایی مهره های تهاجمی بارسا در پیش است.

 

 

 

 

تمدید قرارداد لیونل مسی

آینده فوق ستاره آرژانتینی نامشخص است. تنها 10 روز دیگر قرارداد مسی به اتمام می رسد و خوان لاپورتا رئیس بارسا سخت به دنبال تمدید با اوست و خوشبین است پاسخ مثبت او را هر چه سریع تر بشنود؛ هرچند هنوز هیچ پیشنهاد رسمی به وی ارائه نکرده است. برای مسی پروژه ورزشی باشگاه بسیار اهمیت دارد ولی خریدهای بارسا تا به اینجا مسی را برای تمدید متقاعد نکرده اند. مسی اگر بماند، بدون شک یکی از سه جالی خالی خط حمله متعلق با او خواهد بود. د بارسلونا همه منتظر تصمیم نهایی مسی هستند.

 

گریزمان

شایعاتی است که بر اساس آنها آنتوان گریزمان از بارسا خواهد رفت ولی بارسا دو سال پیش برای او 120 میلیون یورو هزینه کرده و تا 2024 نیز قرارداد دارد. بارسا به وی سالی 20 میلیون یورو خالص دستمزد می دهد و کمتر باشگاهی در حال حاصر توان پرداخت چنین دستمزدی را به ستاره فرانسوی دارد. با پیوستن دیپای و ماندنی شدن احتمالی مسی، مثلث خط حمله بارسا را گریزمان تکمیل خواهد کرد.

 

 

 

 

عثمان دمبله

از قرارداد دمبله با بارسا تنها یک سال دیگر باقیمانده و در باشگاه تردیدی ندارند که اگر او به پیشنهاد تمدید پاسخ ندهد، همین تابستان باید فروخته شود. مهاجم فرانسوی سال 2017 با قراردادی 105 + 40 میلیون یورویی از دورتموند جذب شد و تا 2022 قرارداد دارد. بارسا به دنبال تمدید با اوست؛ در غیر این صورت با رقمی معقول فروخته خواهد شد. دمبله اگر  بماند، قطعا در ترکیب ثابت قرار نخواهد گرفت.

 

بازگشت آنسو فاتی

پدیده ای که دو سال پیش در بارسا ظهور کرد ولی فصل گذشته را به دلیل مصدومیت از دست داد. روند بهبودی او خوب پیش می رود و بارسا خوشبین است از تمرینات پیش فصل بتواند فاتی را در اختیار داشته باشد. اگر فاتی به فرم گذشته خود برگردد، بهترین خبر ممکن برای باشگاه خواهد بود و مثل یک خرید جدید به کار تیم می آید. او قابلیت بازی به عنوان بال و نیز مهاجم نوک را دارد.

 

 

 

 

به دنبال تیم برای برایثویت

مهاجم دانمارکی فوریه دو سال پیش از لگانس به عنوان جانشین دمبله مصدوم جذب شد. او بارها گفته که در بارسا می ماند ولی با این ترافیک سنگین در فاز تهاجمی، بارسا برای او به دنبال تیمی جدید است. پس از جذب دیپای و آگوئرو و بازگشت فاتی، دیگر تقریبا شانسی برای ماندنی شدن برایثویت وجود ندارد. در پایان یورو 2020، این مهاجم دانمارکی باید مقصد جدید برای خودش پیدا کند.

 

 

 

 

مورد مبهم ترینکائو

وینگر پرتغالی سال گذشته با 31 میلیون یورو جذب شد ولی نتوانست موفق کار کند. در بارسا معتقدند سال اول را باید به حساب وفق پیدا کردن با محیط جدید گذاشت ولی انتقال دیپای و آگوئرو عملا کار ترینکائو در دومین فصل حضورش در بارسا را سخت خواهند کرد.
ترینکائو یکی از گزینه های تعویضی کومان بود اما کار او در فصل پیش رو بسیار دشوار پیش بینی می شود.

تغییر سیستم بارسا در مقطع پایانی فصل به ضرر ترینکائو شد. بازیکنی که در کناره های زمین کار می کرد ولی کومان  با سه دفاعه کردن تیم، ترینکائو را عملا از ایده هایش خارج کرد.

باشگاه روی او حساب می کند ولی اگر برای وی پیشنهاد خوبی برسد، با جدایی اش مخالفتی نخواهد شد.

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

پایان کار دونده افغانستانی با ثبت رکورد جدید کشورش

منتشر شده

در

توسط

پایان کار دونده افغانستانی با ثبت رکورد جدید کشورش

شاه محمود نورزهی توانست رکورد دو ۱۰۰ متر افغانستان را به نام خود ثبت کند ولی از صعود به مرحله بعد بازماند.

به گزارش ایسنا و به نقل از استار، شاه محمود نورزهی در دو ۱۰۰ متر المپیک مرحله مقدماتی با ثبت بهترین زمان ممکن برای افغانستان، رکورد شکنی کرد ولی نتوانست به مرحله بعد راه یابد.

او توانست با ثبت ۱۱ ثانیه و ۴ صدم ثانیه رکورد جدیدی برای کشورش در این ماده ثبت کند ولی این برای صعود او به مرحله بعد و رقابت با بزرگان کافی نبود تا کار او در این بخش به پایان برسد و او بین ۹ دونده در رده هفتم قرار گیرد.

دیروز نیز در صد متر زنان کامیا یوسفی دیگر دونده افغان در رده هفتم مقدماتی قرار گرفت و از صعود به مرحله بعد بازماند.

ادامه مطلب

ورزشی

سریع‌ترین مرد ایران از راه‌یابی به نیمه نهایی المپیک بازماند + فیلم

منتشر شده

در

توسط

سریع‌ترین مرد ایران از راه‌یابی به نیمه نهایی المپیک بازماند + فیلم

حسن تفتیان موفق نشد به نیمه نهایی مسابقات دوی ۱۰۰ متر المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه پیدا کند.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های دوومیدانی المپیک توکیو امروز (شنبه) مسابقات دوی ۱۰۰ متر مردان برگزار شد و حسن تفتیان، سریع‌ترین مرد ایران هم در گروه ششم به رقابت با ۸ دونده دیگر پرداخت.

تفتیان در پایان رکورد ۱۰.۱۹ ثانیه را ثبت کرد و در گروه خود چهارم شد. اختلاف او با نفر سوم گروهش که به نیمه نهایی راه یافت تنها دو صدم ثانیه بود.

تفتیان بین ۵۹ نفر که مسابقه دادند و برایشان رکورد ثبت شد، در جایگاه بیست و هشتم قرار گرفت. ۶۲ نفر در این رقابت حضور داشتند که از این تعداد، یک نفر مسابقه‌اش را شروع نکرد و دو نفر دیگر هم با رای داوران حذف شدند.

از هر گروه سه نفر برتر و سه نفر از دونده‌های چهارمی که بهترین رکورد را ثبت کرده‌اند راهی نیمه نهایی می‌شوند. نفرات چهارم گروه‌های اول، دوم، سوم و پنجم با ثبت رکورد بهتر نسبت به تفتیان، از بخت صعود به نیمه‌نهایی برخوردارند و به این ترتیب نماینده ایران از راه‌یابی به مرحله بعد بازماند.

در جریان رقابت‌های دوی ۱۰۰ متر گروه‌های پنجم و ششم دو دونده به دلیل آنکه زودتر از فرمان شروع داور، حرکت خود را آغاز کرده بودند، با دریافت کارت قرمز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

تفتیان دومین المپیک خود را تجربه می‌کند. او در بازی‌های ریو به نیمه نهایی رسید.

احسان حدادی و فرزانه فصیحی دیگر نمانیدگان دوومیدانی ایران در توکیو بودند که روز گذشته مسابقه خود را به پایان رساندند. حدادی با پرتابی به طول ۵۸.۹۸ متر بین ۳۲ پرتابگر در جایگاه بیست و ششم ایستاد. فصیحی نیز ابتدا از مرحله پیش مقدماتی صعود کرد اما در مرحله مقدماتی در گروه خود آخر شد که در نهایت بین ۵۴ شرکت کننده در رده ۵۰ قرار گرفت.

ادامه مطلب

ورزشی

جوکوویچ به مدال برنز هم نرسید

منتشر شده

در

توسط

جوکوویچ به مدال برنز هم نرسید

مرد شماره یک جهان در دیدار مقابل پابلو کارنیو بوستا شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

به گزارش ایسنا، در دیدار رده‌بندی تنیس انفرادی مردان المپیک ۲۰۲۰ توکیو، نواک جوکوویچ با شکست مقابل پابلو کارنیو بوستا چهارم شد تا بخت نخست قهرمانی و نفر اول تنیس جهان با دو شکست پیاپی نتواند مدال المپیک کسب کند.

کارنیو در این دیدار ۲ بر یک مرد شماره یک تنیس جهان را برد به این ترتیب مدال برنز این بخش به اسپانیا رسید.

جوکوویچ گفت: من دیروز و امروز خودم نبودم. سطح تنیس من این نبود. همچنین به دلیل خستگی از نظر روحی و جسمی خودم نبودم.

سرخوردگی جوکوویچ در رفتار او در زمین بازی در حالی که مسابقه ادامه داشت مشهود بود. جوکوویچ یک بار راکت خود را  روی پنج ردیف صندلی پرتاب کرد.

همچنین در این بازی زمانی که کارنو بوستا سرویس خود را زد و امتیاز گرفت جوکوویچ دوباره خونسردی خود را از دست داد و راکت خود را محکم به زمین زد تا نشان دهد اصلا شرایط روحی مناسبی ندارد سپس راکت خراب شده را برداشت و به سمت دیگر پرتاب کرد.

ادامه مطلب

برترین ها