با ما همراه باشید

اخبار 46

تفاوت جشنواره داناب اصفهان با سایر استان‌ها

منتشر شده

در

تفاوت جشنواره داناب اصفهان با سایر استان‌ها

ایسنا/اصفهان دبیر اجرایی همایش داناب (طرح ملی دانش آموزی نجات آب) در اصفهان، با اعلام این خبر که اختتامیه جشنواره داناب ۲۷ بهمن ماه برگزار می‌شود، دربارۀ وجه تمایز اجرای آن در اصفهان گفت: اصفهان تنها استان کشور است که امسال طرح داناب را بدون حضور مشاور، توسط مجموعه شرکت آب منطقه‌ای انجام داده و به طور قطع بودجه این طرح، صرف دانش آموزان و معلمان شده است.

مهنور گیتی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اختتامیه جشنواره داناب در اصفهان، اظهار کرد: طرح داناب در پی تفاهم نامه آموزش و پرورش و وزارت نیرو، به عنوان طرحی ملی از سال ۱۳۸۹ در کشور برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این طرح برای دانش آموزان مقطع متوسطه اول است، گفت: هدف از اجرای طرح داناب، آشنایی دانش آموزان این مقطع تحصیلی با مباحث آب، مدیریت منابع آب و شرایط آبی کشور و دنیا است.

دبیر اجرایی همایش داناب در اصفهان تأکید کرد: طرح داناب در استان باعث شده تعداد زیادی طرح توسط دانش آموزان در حوزه آب ابداع و اختراع شود.

وی با اشاره به اینکه تا پیش از کرونا آموزش های طرح داناب در سراسر استان به صورت مدرسه به مدرسه انجام می شد، اظهار کرد: بعد از شیوع کرونا، آموزش های مربوط به طرح داناب به صورت آنلاین ارائه شد.

گیتی‌فر با اشاره به اینکه ۲۷ بهمن ماه اختتامیه جشنواره داناب ۹۹-۹۸ برگزار می شود، تصریح کرد: طی سال جاری، رویکرد این جشنواره در اصفهان نسبت به سایر استان ها، متفاوت بوده به این نحو که سایر استان ها اجرای طرح داناب را به شرکت های مشاور واگذار می کنند که به طور قطع بودجه بسیاری به هزینه های پرسنلی آنها تخصیص می یابد و هزینه های اندکی برای معلمان، دانش آموزان و رابطان باقی می ماند.

وی افزود: اما اصفهان تنها استان کشور است که امسال طرح داناب را بدون حضور مشاور توسط مجموعه شرکت آب منطقه ای انجام داد و به طور قطع بودجه این طرح صرف دانش آموزان و معلمان شده است و هدررفت هزینه نداریم.

دبیر اجرایی همایش داناب در اصفهان، با بیان اینکه اصفهان جزو نخستین استان های کشور است که طرح داناب را به صورت سایت اجرا می کند، گفت: دانش آموزان و رابطان از طریق سایت آثار خود را در مقطع زمانی مشخص بارگذاری کردند و سپس شرکت آب منطقه ای این آثار را با مشخصات شهرستان، مدرسه و دانش آموزان دانلود و دریافت کرد.

وی ادامه داد: آثار ارائه شده طرح داناب در ۱۲ قالب شامل پاورپوینت، تحقیق، شعر، داستان، نقاشی، عکس، پوستر، روزنامه دیواری، ماکت و … است و سپس داوری ها به صورت شهرستانی و براساس قالب و نوع اثر انجام شد.

گیتی‌فر یادآور شد: داوری این جشنواره ملی در هر استان به صورت جداگانه انجام می شود.

وی با بیان اینکه امسال میزان و کیفیت آثار ارائه شده توسط دانش آموزان و رابطان حاضر در طرح داناب بیشتر از سال گذشته بود، گفت: تعداد جوایز در نظر گرفته شده برای این جشنواره نیز سه برابر شده است.

به گفته دبیر اجرایی همایش داناب در اصفهان، طی سال جاری اجرای طرح داناب در راستای حفظ محیط زیست بود و با توجه به سایت محور بودن برپایی جشنواره داناب در سال جاری، استفاده از کاغذ و هزینه های پستی به طور کامل حذف شده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها