با ما همراه باشید

اخبار 12

تنها ۴۰ درصد پست‌های اداری استان مرکزی تصدی دارند

منتشر شده

در

تنها ۴۰ درصد پست‌های اداری استان مرکزی تصدی دارند

ایسنا/مرکزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی گفت: هم اکنون تنها ۴۰ درصد پست‌های اداری استان مرکزی تصدی دارند که آمار بسیار کمی است، در این بخش، این استان در پائین‌ترین حد در بین استان‌های کشور قرار دارد.

رقیه یادگاری دوشنبه ۲۸ تیرماه در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان مرکزی، سیاستگذاری و ساماندهی نیروی انسانی را یکی از وظایف این شورا دانست و اظهار کرد: در حال حاضر ۱۹ هزار نفر در ۷۲ دستگاه اجرایی استان مرکزی به جز آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد، قرارداد ۵۷ درصد به صورت رسمی، ۱۳ درصد پیمانی و ۱۸ درصد قراردادی و کار معین، ۱۰ درصد قراردادی کارگری بوده و از نظر جنسیتی حدود ۶۴.۵ درصد را مردان و ۳۵.۵ درصد را نیز بانوان تشکیل می‌دهند که نشان از روند رو به رشد بکارگیری بانوان در دستگاه های اجرایی استان دارد.

وی بیشترین سنوات خدمتی در استان مرکزی را گروه ۱۰ تا ۲۰ سال بیان کرد و افزود: ۴۰ درصد افراد شاغل در استان ۱۰ تا ۲۰ سال سابقه خدمت دارند که نشانگر تجربه و جوان‌گرایی در نیروی کادر اداری استان مرکزی دارد.

او بیان کرد: ۴۰ درصد کارکنان دولت در استان با مدرک تحصیلی لیسانس و ۷۱ درصد نیز با مدرک بالاتر از لیسانس به کار اشتغال دارند. هم اکنون تنها ۴۰ درصد پست‌های اداری استان مرکزی تصدی دارند که آمار بسیار کمی است. در این بخش، این استان در پائین‌ترین حد در بین استان‌های کشور قرار دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی در ادامه گفت: افزایش آمار رسمی نیروی کار و کاهش نیروی انسانی پیمانی و قراردادی کار معین در استان بیانگر ساماندهی نیروی انسانی و افزایش نیروهای رسمی و انضباط اداری و استخدامی است.

وی در ادامه گفت: دولت در طی این سالها تلاش کرده است از طریق فراخوان نیروهایی را در استان جذب کند که منجر به اضافه شدن قرارداد کارگری با ۷.۸ درصد شده و در سال گذشته نیز میزان قرارداد افراد کارمعین استان پنج درصد کم شده است.

او بیان کرد: براساس قانون مدیریت خدمات کشوری باید به ازای هر سه فرد خروجی از دستگاه‌های اجرایی یک نفر جذب شود. از این رو دستگاه‌های اجرایی باید به دنبال مجوز استخدام برای نیروهای جدید باشند تا این توازن حفظ و قانون رعایت شود.

یادگاری در ادامه به عدالت جنسیتی در جذب نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: رشد سهم زنان در پست‌های مدیریتی و اداری در حال حاضر نسبت به سال ۱۳۹۳ بیانگر رعایت عدالت جنسیتی در دولت و شایسته سالاری با افزایش سهم زنان در مناصب مدیریتی و اداری است.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره شهید رجایی در استان بیان کرد: در انتخاب دستگاه های برتر جشنواره شهید رجایی تلاش خواهد شد تا دستگاه هایی که اقدام به خدمات تخصصی‌تر و به صورت الکترونیکی با تاکید بر تحقق منویات رهبری در نامگذاری شعار سال کرده اند، انتخاب شوند.

او همچنین در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران نیز گفت: جذب ایثارگران و تبدیل وضعیت آنان در ساختار اداری از قراردادی به پیمانی یا از پیمانی به رسمی در قانون بودجه دیده شده است و امسال نگاه ویژه ای با در نظر گرفتن اعتبارات لازم به این مسئله صورت خواهد گرفت که البته در قالب ضوابط خاصی اجرایی خواهد شد.

در ادامه این جلسه معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی نیز گفت: در خصوص تبدیل وضعیت جامعه ایثارگری استان مرکزی بداخلاقی‌های رسانه‌ای صورت گرفت مبنی بر اینکه دولت بنا ندارد این موضوع را اجرایی کند در حالیکه دولت به شدت پیگیر اجرایی شدن آن است.

رضوان گرامی افزود: براساس مواد قانونی موجود، بخشنامه‌های لازم مبنی بر تغییر وضعیت ایثارگران ابلاغ شده است و بر این اساس با دستگاه های اجرایی مکاتبات لازم صورت گرفته است تا برابر ضوابط و مقررات اعلامی طبق مستنداتی که ایثارگران دارند اقدام کنند.

وی از ذینفعان اجرای این ماده قانونی خواست تا با خودداری از مراجعه به سازمان امور استخدامی کشور از دستگاه اجرایی شاغل در آن که مکلف به اجرای این قانون هستند بخواهند که براساس مقررات، موضوع تبدیل وضعیت ایثارگران را از طریق جذب اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه و گواهی ایثارگری به سرانجام برسانند و هرگونه قصور و کوتاهی متوجه مسئول دستگاه اجرایی مربوطه است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 12

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

منتشر شده

در

توسط

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل تاکنون بیش از ۷۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در بین گروه‌های سنی اعلام شده و بیماران خاص تزریق شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۸ تیر در مراسم افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: از همکاری سپاه، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در راه‌اندازی این مرکز تجمیعی قدردانی می‌کنیم چرا که در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل عهده‌دار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر این مراکز تجمیعی در ۱۱ مرکز جامع بهداشتی شهری و ۱۳ مرکز جامع بهداشت روستایی عملیات واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است.

فرماندار اردبیل متوسط تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل ۷۹ درصد و بالاتر از میانگین استانی اعلام کرد و گفت: تلاش بر این است تا تزریق واکسن در مراکز جامع بهداشتی و تجمیعی ادامه پیدا کند تا گروه‌های بیشتری به مرحله ایمن‌سازی برسند.

امامی یگانه افزود: نوبت‌دهی در مراکز تزریق برای جلوگیری از تجمع بیش از حد به صورت سامانه انجام می‌شود که گروه‌های سنی اعلام شده ۶۰ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به سامانه سلامت ثبت‌نام کرده تا روزانه با ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ نفر عملیات واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌در شهرستان اردبیل با تزریق واکسن ایرانی و همچنین برای گروه‌های سنی ۶۰ تا ۷۰ سال کار اجرایی و عملیاتی در این حوزه شروع شده و تلاشمان بر این است تا با گسترش این اقدامات جلوی آسیب‌ها در پیک پنجم کرونا نیز گرفته شود.

در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که تعداد بیماران بستری که اغلب در شهرستان اردبیل، مشگین‌ و پارس‌آباد است به بیش از ۲۸۸ بیمار بستری کرونایی رسیده که حال عمومی ۶۰ بیمار کرونایی بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

منتشر شده

در

توسط

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

طبق برنامه زمان‌بندی، سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده پس از برگزاری جلسه با کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها و معرفی فرآیند اجرایی ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا نهم مرداد ماه فرصت دارند تا مستندات مورد درخواست در راهنمای ارزشیابی را به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارسال کنند. پس از آن تا ۱۵ مرداد ماه مستندات بررسی خواهد شد.

سامانه ارزشیابی تحقیقات و فناوری (RTES) ۱۶ مرداد ماه برای مشاهده نتایج ارزشیابی در دسترس خواهد بود. پس از بررسی اعتراضات احتمالی، در نهایت سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه (RTES) در ابتدای تیر ماه، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد و در یک نشست مشترک که با حضور مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، جزئیات و تغییرات اعمال شده نیز تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با رویکرد بازآرایی و بازسازماندهی، متناسب با فرآیندهای بهینه و کارا و در عین ایجاد دسترسی و شفافیت در بستر سامانه برخط توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بازبینی و تدوین شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

منتشر شده

در

توسط

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماندهای نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، وضعیت در این کشور جنگ‌زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی.پی.اس فرید زکریا در شبکه خبری سی.ان.ان گفت: وضعیت میدانی هر هفته وخیم‌تر میشود.

اوایل امسال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر کرده است. تلاش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سالها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال ۲۰۱۱ از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا شود، افزود: علاوه بر این، فکر میکنم ما همچنین به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیروهای افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیروهای امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. وضعیت هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آنها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی.ان.ان همچنین به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره کرد. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید کرد: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته‌اند، دلشان نمی‌خواهد این جنگ‌های بی‌پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال خاتمه دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها