با ما همراه باشید

اخباز 3

توجه به ورزش بانوان مزیت رادیو نسبت به تلویزیون است

منتشر شده

در

توجه به ورزش بانوان مزیت رادیو نسبت به تلویزیون است
عکس تزیینی است

مدیر رادیو ورزش با اعلام ۲۳ سالگی این شبکه، از توجه ویژه این به ورزش بانوان گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، مهدی آذرمکان – مدیر رادیو ورزش ـ از برگزاری جشن بیست و سومین سالگرد تاسیس رادیو ورزش با حضور  مسئولان ورزشی از جمله رئیس کمیته المپیک، وزیر و معاونان وزارت ورزش و معاون صدا خبر داد.

مهدی آذرمکان با اشاره به بیست و سومین سالروز تاسیس رادیو ورزش یادآور شد: رادیو ورزش از ۸ تیر ماه سال ۷۸ فعالیت خود را به صورت ۱۲ ساعته آغاز کرد که این اتفاق با میلاد پیامبر اکرم (ص) همزمان بود و در ایام دهه فجر همان سال به ۱۶ ساعت و در اسفند ماه به ۱۸ ساعت و در سال ۸۲، به ۲۰ ساعت افزایش پیدا کرد و در نهایت در سال ۸۹ برنامه ها به صورت ۲۴ ساعته پخش شد.

آذرمکان افزود: ماموریت رادیو ورزش ترویج و تقویت ورزش همگانی به منظور رسیدن به یک جامعه سالم، پرنشاط و انعکاس افتخارات بین المللی در عرصه ورزش است.

وی درباره مخاطبان رادیو ورزش هم گفت: با توجه به آمارهای به دست آمده، عموم مردم از مخاطبان رادیو ورزش هستند. وقتی به کنداکتور برنامه ها نگاه کنید متوجه این موضوع می‌شوید که ما همه اقشار جامعه را در نظر گرفتیم و برای همه برنامه داریم. اما خاص ترین مخاطبان ما جوانان و نوجوانان هستند.

آذرمکان با اعتقاد بر اینکه رادیو ورزش در دو بازه زمانی مختلف بیشترین مخاطب را دارد، گفت: یک بخش زمانی آن در ابتدای صبح به واسطه حضور عموم مردم در خودروهای شخصی و رهسپار شدن به سمت محل کار و دیگری در بازه زمانی ساعت ۱۶ الی ۲۰ که از پر مخاطب ترین زمان هایی است که برنامه های این شبکه شنیده می‌شود.

وی در رابطه با برنامه های خاص جوانان و نوجوانان و پر کردن اوقات فراغت آنان عنوان کرد: برای فصل تابستان برنامه های جدیدی طراحی شده که از ابتدای تیر ماه روی آنتن رفته است. یک بخشی از برنامه های ما گزارش های ورزشی است که مختص مسابقات مختلف است و به صورت زنده پوشش داده می شود. برنامه های دیگری هم از جمله قهرمان شو، پنجره ای رو به شب، مناظره ورزشی، داورانه، به اضافه ورزش در کنداکتور فصل تابستان قرار دارد که به موضوعات جذابی برای اقشار مختلف مخاطبان رادیو می پردازد. همچنین برنامه «ایراندخت» را به صورت مستقل به بانوان کشورمان اختصاص دادیم.

مهدی آذرمکان با اشاره به توجه ویژه رادیو به ورزش بانوان گفت: مزیت نسبی ما نسبت به تلویزیون ورزش بانوان است. با توجه به این که در تلویزیون به واسطه محدودیت برای پخش، تعدادی از مسابقات را نمی‌توانیم به تصویر بکشیم اما در رادیو می‌توانیم همه مسابقات ورزشی بانوان را پوشش دهیم و تلاش کردیم که این اتفاق رقم بخورد. آخرین مسابقه ورزشی بانوان مربوط به مسابقات ملی دو و میدانی در  استان مرکزی بود. برنامه ایراندخت به موضوع ورزش بانوان می‌پردازد و حتی عوامل برنامه هم همه از بانوان می‌باشند. البته در برنامه های دیگری هم در قالب گزارش های مختلف به ورزش بانوان کشور می‌پردازیم.

مدیر رادیو ورزش درباره اهمیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خاطرنشان کرد: فضای مجازی بسیار مهم است و به عنوان یک رسانه مکمل در کنار رسانه ای همچون رادیو اهمیت دارد. با توجه به وجود گوشی های هوشمند، شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای کاربردی مختلف، می‌توانیم با استفاده از این ظرفیت، گستره پیام های خود را برای انتقال به مخاطبین افزایش دهیم. فضای مجازی که با نام رادیو ورزش داریم هم از اهمیت به سزایی برخوردار است که به اندازه یک شبکه می‌تواند مخاطب و کارایی داشته باشد. در ابتدای فعالیت خود در شبکه هم توجه خود را به بخش فضای مجازی و استفاده از نیروهای مجرب در این حوزه معطوف کرده ایم.

آذرمکان درباره برنامه ریزی های مسابقات المپیک توکیو نیز توضیح داد: طی نشستی که با رئیس کمیته ملی المپیک برای ایجاد تعامل و همکاری های نزدیک و دوجانبه داشتیم، سعی خواهیم کرد تمام مسابقاتی که نماینده ایران در آن حضور دارد و مسابقات جذاب را پوشش زنده دهیم و در حال تلاش برای اعزام تعدادی از خبرنگاران و گزارشگران به توکیو هستیم تا پوشش رسانه ای خوبی را در این خصوص داشته باشیم. همچنین ویژه برنامه «حالا المپیک» که از ابتدای خرداد ماه روی آنتن رفت و به مرورِ موضوعات المپیکی و معرفی المپیکی های کشورمون می‌پردازد و ویژه برنامه «یک المپیک و هزار داستان» که مستند روایی است درباره نمایندگانی که به المپیک راه پیدا کردند برای المپیک و پارالمپیک تهیه و تولید شده است. در بازه زمانی رقابت های المپیکی هم برنامه های ما بیشتر به این موضوع می‌پردازند و در برنامه های در حال پخش هم کارشناسانی این موضوعات را مورد بحث قرار می‌دهند.

او در پاسخ به این سوال که نزدیک شدن رادیو ورزش به تصویر و رادیو نما چه تاثیری دارد، گفت: این که می‌گویند صدا ماندگار است، این صدا نباید از بین برود. البته رادیو نما به ما کمک می‌کند که خیلی از پیام هایی را که نمی‌توان با صدا مطرح کرد با تصویر منتقل کنیم. تصویر و حتی زیرنویسی که در رادیو نما وجود دارد کمک شایانی است به برنامه رادیویی که در حال پخش است. اصل و اساس بحث رادیو صدا است. این امکان در گیرنده های دیجیتال ایجاد شده است که مخاطبان می‌توانند علاوه بر داشتن صدای برنامه، تصاویر مربوط به آن را هم دریافت کنند.

آذرمکان از چشم اندازی که برای رادیو ورزش متصور است گفت و در این باره توضیح داد: چشم انداز ما برای رادیو این است که شبکه کاملا تعاملی شود و به سمتی برویم که رادیو ورزش را مخاطبان ما اداره کنند. چه بسا اگر مخاطبان به رسانه ای علاقه داشته باشند و خودشان بتوانند برای آن برنامه ریزی، برنامه سازی و گزارشگری کنند تحول اساسی و رو به جلویی ایجاد خواهد شد. من از مخاطبان می‌خواهم که ما را در هر چه بهتر شدن این رویکرد یاری کنند.

او درباره جزئیات مراسم جشن تولد ۲۳ سالگی رادیو ورزش توضیح داد: در ۸ تیر ماه مراسمی را با حضور مسئولان حوزه ورزش از جمله رئیس کمیته المپیک، وزیر و معاونان وزارت ورزش و جوانان، معاون صدا، برخی از روسای فدراسیون ها، تعدادی از سازمان های فعال در زمینه ورزش، پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی رشته های مختلف برگزار خواهیم کرد و برنامه های مختلفی برای این روز در نظر گرفته شده است. البته با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی محدودیت هایی در دعوت تعداد زیادی از مهمانان داشتیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخباز 3

جمعیت روستایی برخوردار از آب سالم به بیش از ۱۰ میلیون نفر می رسد

منتشر شده

در

توسط

جمعیت روستایی برخوردار از آب سالم به بیش از ۱۰ میلیون نفر می رسد

وزیر نیرو گفت: جمعیت روستایی برخوردار از شبکه‌ آب سالم و پایدار تا آغاز دولت سیزدهم به اندکی بیش از ۱۰ میلیون نفر می‌رسد.

به گزارش ایسنا، رضا اردکانیان روز سه‌شنبه در آئین بهره‌برداری از پنج طرح صنعت آب و برق با اعتبار ۴۳۲ میلیارد تومان در سه استان همدان، زنجان و گلستان در هفته سیزدهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افزود: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید، بیش از ۸ میلیون و ۹۲۷ هزار هموطن روستایی در بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ روستای کشور به شبکه‌های آب سالم و پایدار وصل شدند.

وی اضافه کرد: هدفگذاری ما رسیدن به رقم بیش از ۹ میلیون نفر است که امید است شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و همکاران در استان‌ها با جدیت لازم طرح‌ها را دنبال کنند تا در هفته‌های باقی مانده از مجال دولت دوازدهم این وعده هم عملی شود.

اردکانیان گفت: تحقق این وعده‌ها و برنامه‌ها به تامین منابع مالی هم وابسته است و ما این بحث را هم جزو وظایف و ماموریت‌های خود می‌دانیم که با پیگیری‌های روزانه، منابع لازم برای اجرای طرح‌ها را تامین کنیم.

وزیر نیرو گفت: هدفگذاری ما بدان معناست که در پایان دولت دوازدهم و آغاز دولت سیزدهم جمعیت روستایی بهره‌مند از شبکه‌های آب سالم و پایدار در سطح کشور به اندکی بیش از ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید و این دستاورد بزرگی برای جمهوری اسلامی است.

وی اظهار کرد: امید است این روند که به طور خاص از سال ۹۳ در کشور آغاز شده با اجازات و حمایت‌های مقام معظم رهبری برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در این عرصه تداوم داشته باشد و بتوانیم در سال‌های پیش‌رو شاهد استمرار این حرکت تا آخرین روستا و دسترسی آخرین هموطن روستایی به این شبکه‌ها باشیم.

وزیر نیرو همچنین با اشاره به بهره‌برداری از واحدهای تصفیه‌خانه فاضلاب در استان‌های همدان و زنجان گفت: این عرصه هم یکی دیگر از نقاط روشن در کارنامه جمهوری اسلامی است؛ این که در هشت سال گذشته(۹۳ ماه از فعالیت دولت تدبیر و امید) ۹۳ واحد تصفیه‌خانه فاضلاب افتتاح شده، چنین شاخصی در جهان قابل ارائه و مطرح شدن است.

اردکانیان افزود: امروز سرمایه‌گذاری به روش‌های مختلف اعم از دولتی، ‌ داخلی، مردمی و مشارکت‌ها، استفاده از منابع بانکی و وام‌ها روی موضوع جمع‌آوری، تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب تصفیه شده یک شاخص عمده در توسعه یافتگی و به معنای توجه حکومت‌ها به امر بهداشت عمومی و توجه به ارزش ذاتی آب است.

وی گفت: بدین معنا که می‌شود از فاضلاب به دفعات برای تامین نیازها در بخش‌های مختلف استفاده کرد و خوشبختانه این کار در کشور ما سرعت خوبی گرفته و دانش آن نیز در حال فراهم شدن بوده و واحدهای تولیدی در حال طراحی تجهیزات لازم هستند.

اردکانیان گفت: امروز توانسته‌ایم با طرح‌هایی که افتتاح شده به هدف ۲۷۱ تصفیه‌خانه فاضلاب در کشور برسیم. این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد و موضوع فاضلاب روستایی از موضوع‌های در دستور کار خواهد بود و این نوید روزهایی را خواهد داشت که در سازگاری با کم آبی توجه بیشتری به چگونگی مصرف آب و استفاده از فاضلاب تصفیه شده در بخش‌های زیست محیطی و کنترل‌هایی که باید صورت گیرد از جمله صنعت و حفظ و توسعه فضای سبز و باغداری داشته باشیم.

وی با اشاره به بهره‌برداری طرح‌های مهم برق در استان همدان گفت: با توجه به روند صنعتی شدن به‌ویژه در استان‌هایی که هم از منابع صنعت و معدن برخوردارند و هم به دلیل مشکلات کم آبی به طور طبیعی برای حفظ و توسعه اشتغال نوعی جابجایی بین بخش کشاورزی و صنعت و در بخش کشاورزی بین کشاورزی غرق‌آبی و استفاده از روش‌های مناسب‌تر برای کشت کم آب‌بر در این استان‌ها وجود دارد، طرح‌های تولید برق، احداث شبکه‌های انتقال و توزیع نقش مهمی در توسعه کشور دارد.

وزیر نیرو گفت: امیدواریم در هفته‌های باقی مانده از دولت دوازدهم، پویش به طور منظم، طرح‌های خود را عرضه کند و بعد از آن هم این مسیر مطابق برنامه ادامه خواهد یافت.

اردکانیان اظهار کرد: امروز طرح‌هایی که افتتاح شد سرمایه‌گذاری ۴۳۰ میلیارد تومان را به خود اختصاص داده بود و عملیات اجرایی دو طرح مهم نیز با سرمایه‌گذاری ۳۰۰  میلیارد تومان آغاز شد که امید است مطابق برنامه وارد مدار بهره‌برداری شده و از نتایج آن بهره‌مند شویم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخباز 3

مشورت با تشکل‌های کارگری در انتخاب وزیر کار

منتشر شده

در

توسط

مشورت با تشکل‌های کارگری در انتخاب وزیر کار

یک فعال حوزه کار از دولت سیزدهم خواست تا در بحث انتخاب وزیر کار با شرکای اجتماعی و تشکل های کارگری مشورت داشته باشد و ابراز امیدواری کرد: در دولت رییسی، اصلاح و بازنگری بسیاری از قوانین از جمله قانون کار و اجرای کامل قانون بهبود فضای کسب و کار در دستور کار قرار گیرد.

رحمت اله پورموسی در گفتگو با ایسنا، بسیاری از قوانین موجود در کشور از جمله قانون کار را نیازمند بازنگری دانست و تاکید کرد: ما در کشور قانون زیاد داریم ولی اجرا نداریم یا به طور ناقص اجرا می شود. وقتی که به بحث اجرای ماده ۴۱ قانون کار می‌رسیم، می بینیم که قانون کنار گذاشته می شود و برای تعیین دستمزد تا صبح بحث می کنند و مصلحتی درصد آن را افزایش می دهند.

وی ادامه داد: برخی قوانین ما مربوط به سالهای دور مثل ۱۳۵۲ است و نیاز به اصلاح با نظر شرکای اجتماعی دارد، یکسری قوانین جدیدتر مثل قانون بهبود فضای کسب و کار را داریم که به معنای واقعی اجرا نشده است یا قانون الزام در بحث درمان تامین اجتماعی که از سال ۱۳۸۳ در مجلس به تصویب رسیده ولی آنطور که باید به اجرا در نیامده است.

این فعال حوزه کار تصریح کرد: خواسته ما از آقای رئیسی به عنوان کسی که مرد تلاش و عمل است و نشان داده با جدیت امور را پیگیری می‌کند این است که آنچه که قانون است و اکنون قابل اجرا است را به اجرا درآورد. ایشان دستشان باز است و در مواردی که گذر زمان باعث بروز برخی تغییر و تحولات شده اگر قانون نیاز به اصلاح دارد، بدون اتلاف وقت اصلاحاتش را در قالب لایحه به مجلس بفرستد.

پورموسی در پایان استفاده از نظر تشکل‌های  کارگری و شرکای اجتماعی در انتخاب وزیر کار را خواستار شد و گفت: انتظاری که از دولت آقای رئیسی داریم این است که در بحث انتصاب وزیر کار با شرکای اجتماعی مشورت داشته باشند و از نظرات آنها استفاده کنند، شاخصه‌هایی را تعریف کنند و بر اساس آن از ظرفیت تشکل های کارگری و شرکای اجتماعی استفاده و وزیری انتخاب کنند که با کمک او بتوان بسیاری از مسائل مربوط به حوزه روابط کار که یکی از آنها بحث اشتغال است را به نحو شایسته پیگیری کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخباز 3

بهره مندی ۷۰۰۰ دانش آموز اتباع افغانستانی از امکانات آموزشی رفسنجان

منتشر شده

در

توسط

بهره مندی ۷۰۰۰ دانش آموز اتباع افغانستانی از امکانات آموزشی رفسنجان

ایسنا/کرمان بخشدار مرکزی رفسنجان گفت: ۷۰۰۰ دانش آموز اتباع افغانستانی از امکانات آموزشی رفسنجان استفاده می کنند در حالی که هیچ سرانه آموزشی به شهرستان در این رابطه تعلق نمی گیرد.

“مصطفی بخشی” در مراسم افتتاح متمرکز طرح های آموزش و پرورش رفسنجان با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: رفسنجان از دیرباز به مشارکت بالای خیرین در ساخت اماکن و فضاهای مختلف شهره بوده است.

وی با اشاره به وجود بیشترین موقوفات هلال احمر کشور در رفسنجان، افزود: بیش از ۷۰ درصد مدارس تخریبی رفسنجان توسط خیرین بازسازی و نوسازی شده است.

بخشی ادامه داد: جاده ها، مساجد و تکایا، بیمارستان ها در رفسنجان توسط خیرین ساخته شده اما همین خیرین با توجه به نوسانات آب و مشکلاتی که در خصوص محصول پسته ایجاد شده با معضل روبرو هستند و از تسهیلات استفاده می کنند.

بخشدار مرکزی رفسنجان با بیان اینکه امروز وظیفه دولت است که در کنار خیرین قرار بگیرد، تصریح کرد: اجازه بدهیم در مکان هایی که خیرین نیستند و مدارس تخریبی وجود دارد آموزش و پرورش به بحث نوسازی آنها ورود کند.

بخشی با اشاره به وجود بیش از ۶۰ هزار تبعه افغانستانی در رفسنجان، خاطرنشان کرد: ۷۰۰۰ نفر دانش آموز اتباع افغانستانی در رفسنجان وجود دارد که سرانه ای از طریق آموزش و پرورش به آنها تعلق نمی گیرد. این اتباع هم از معلمین و هم از امکانات آموزشی رفسنجان استفاده می کنند و استدعا داریم سرانه ای از آموزش و پرورش به این تعداد افراد تعلق گیرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها