با ما همراه باشید

اخبار 10

توسعه زیرساخت های ایلام نیازمند توجه ملی است

منتشر شده

در

توسعه زیرساخت های ایلام نیازمند توجه ملی است

ایسنا/ایلام استاندار ایلام در شورای اداری استان که با حضور رئیس قوه قصاییه برگزار شد،گفت: توسعه زیرساخت های ایلام نیازمند نگاه ملی و توجه همزمان سران قواست.

محمد نوذری در نشست شورای اداری استان که با حضور رییس قوه قضاییه برگزار شد، با بیان اینکه سالانه بیش از ۲ میلیارد ریال کالا(شش درصد) از مرز مهران صادر می شود، اظهار داشت: ایلام با وجود ۴۳۰ مرز مشترک با کشور عراق یکی از استان های مهم کشور است که  ۶۴ درصد زاور عتبات عالیات از مرز مهران تردد می کنند.

وی افزود: ایلام دارای ظرفیت های عظیم پتروشیمی، نفت و گاز است و مردم این دیار نیز بارها در بزنگاه های تاریخی مهم وفاداری خود را به نظام و ولایت اثبات کردند.
استاندار ایلام با بیان اینکه توسعه زیرساخت های استان نیازمند نگاه ملی و توجه ویژه هر سه قوه است،  گفت: مردم ایلام هم در دوران دفاع مقدس و هم در ایام اربعین و خدمت به زائرین اباعبدالله سنگ تمام گذاشتند، لذا توسعه زیرساخت های آن باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به مزیت های استان ایلام درحوزه های نفت و گاز، کشاورزی، موقعیت جعرافیایی، توسعه راهها و… بیان کرد: از دکتر محسنی اژه ای خواهش دارم در جلسات سران قوا مسایل ومشکلات استان ایلام را مطرح نمایند، ظرفیت های عظیمی در استان وجود دارد که در صورت اختصاص اعتبار و توجه ویژه می تواند توسعه کشور را رقم بزند.
وی افزود: ۹۷ درصد منابع نفتی و گازی غرب کشور در ایلام قرار دارد، در حالیکه شرکت های امریکایی از منابع نفتی مشترک ایران و عراق در استانهای روبرو برداشت می کنند.
نوذری با بیان اینکه سرمایه گذاری عظیمی در این حوزه در استان انجام شده، گفت: در حالیکه در ۴۳ سال گذشته عمر بابرکت انقلاب بیش از ۷ و نیم میلیارد یورو در حوزه های نفت و گاز استان سرمایه گذاری شده، بیش از 5 میلیارد یورو آن در دو سه سال اخیر انجام شده که با توجه به ظرفیت های منطقه می توان این رقم را افزایش داد.
وی با اشاره به ظرفیت های کشاورزی استان   بیان کرد: ما در حوزه ی کشاورزی بیش از 1 میلیون تن تولیدات کشاورزی با بیش از 6 هزار میلیارد تومان ثروت آفرینی داریم.
استاندار ایلام با اشاره به اینکه سامانه گرمسیری در چهار فاز در حال اجراست که فاز ۳ و ۴ آن در ایلام اجرا می شود و بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان تا تکمیل نهایی نیاز دارد، گفت: در این حوزه تاکنون 6هزار و 500 میلیارد تومان هزینه شده است و امسال نیز هم 450 میلیادر تومان در حال اجراست.
وی با اشاره به موقعیت قرارگیری ایلام در غرب ایران و دروازه ورود به غرب آسیا، اتصال استان به شبکه ی ریلی کشور را از مطالبات اصلی مردم  و نیاز ضروری ایلام دانست و گفت: اتصال ایلام به راه اهن سراسری از طریق اسلام اباد به ایلام، ایلام به دهلران و دهلران به نجف که در آن ایلام به مرکز کشور و عراق متصل خواهد شد، در دست اقدام است، که نیازمند اختصاص اعتبارات ویژه است که در صورت راه اندازی می تواند مورد استفاده  همه هموطنان قرار گیرد.
محمد نوذری با اشاره به تکمیل زیرساخت های اربعین، گفت: سال گذشته اعتبارات اربعین 95 میلیارد تومان بود و اگر در سال آینده به 500 میلیارد تومان برسد می توان قسمتی از زیرساخت ها را جبران کرد.
وی با بیان اینکه کارخانه سیمان دهلران در سال 83 تأسیس شده و ظرفیت یک میلیون تن دارد و تاکنون تسهیلات مصوب 3 میلیارد تومان ریالی و 30 میلیون یورو ارزی داشته و اشتغال 500 نفر را دارد، خواستار رفع مشکلات ان از طرق مختلف و اعمال ماده ۲۰ شد.
استاندار ایلام با اشاره به جنگ تحمیلی هشت ساله با رژیم بعث عراق نیز افزود: استان ایلام قبل از ۳۱ شهریور سال ۵۹ وارد جنگ شد و آخرین استانی بود که جنگ در در آن پایان یافت.

نوذری ایلام را ویترین افتخارات کشور عنوان کرد و گفت: بیش از ۵۰ عملیات در پهنه جغرافیایی این استان به وقوع پیوست اما این موجب نشد که مردم قهرمان ایلام صحنه را خالی کنند و به سایر استان های مهاجرت کنند.
وی با بیان اینکه ایلام با سه هزار شهید و ۱۲ هزار ایثارگر رتبه نخست کشور به تناسب جمعیت را در اختیار دارد، تصریح کرد: جوان ترین شهید دوران دفاع مقدس و همچنین جوان ترین شهید هسته ای از فرزندان این استان است.
استاندار ایلام با اشاره به بمباران زمین ورزشی چوار توسط رژیم بعث عراق در سال ۶۵، آنرا تلخ ترین حادثه برای مردم این دیار ذکر کرد و یادآور شد: در این حادثه تلخ و ناگوار بسیاری از جوانان از جمله ورزشکاران و داوران شهید شدند.

نوذری نرخ جمعیت جوان استان ایلام را ۲۷ درصد عنوان کرد و گفت: نرخ جمعیت جوان کشور در حال حاضر ۲۵ درصد است اما نرخ جمعیت جوان ایلام ۲ درصد بالاتر از میانگین کشوری است که این می طلبد بیش از پیش به این استان توجه شود.
وی به مشارکت بالای مردم ایلام در انتخابات اخیر اشاره کرد و افزود: مشارکت ۶۳ درصدی مردم ایلام و قرار گرفتن بین استان های برتر از نظر مشارکت سیاسی در کشور برگ زرین دیگری بر افتخارات این استان اضافه کرد که جای قدردانی دارد.
انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 10

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد جانشین فرمانده انتظامی استان از وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه خبر داد و گفت: ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در آن شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سهام صالحی” در بیان جزئیات این خبر اظهارکرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهر دهدشت بلافاصله ماموران انتظامی آن فرماندهی به محل وقوع درگیری اعزام شدند.

وی افزود: پس از بررسی صحنه مشخص شد که ۷ نفر از طرفین نزاع مجروح و به بیمارستان منتقل که یک نفر از آنها به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

صالحی با اشاره به اینکه مقتول به وسیله اسلحه ساچمه زنی به قتل رسیده است، بیان کرد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی گسترده ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی را که یک نفر از آنها مظنون به قتل می باشد شناسایی و دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه متهمان انگیزه خود از نزاع را اختلافات قبلی بیان داشتند، تصریح کرد: تلاش برای دستگیری سایر عاملان نزاع در دستور کار پلیس قرار دارد و در حال حاضر امنیت در شهرستان برقرار است.

جانشین فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با همکاری دستگاه قضائی با کسانی که بخواهند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند، بصورت قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

منتشر شده

در

توسط

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

احسان قائمی مقامی از رقابت های جام جهانی شطرنج کنار رفت.

به گزارش ایسنا، در ادامه مسابقات جام جهانی شطرنج سوچی روسیه محمد امین طباطبایی و احسان قائم مقامی نمایندگان ایران جهت راهیابی به مرحله بعد در بازی‌های تکمیلی مقابل حریفانشان به میدان رفتند که در نهایت محمد امین طباطبایی توانست با یک پیروزی و یک تساوی به مرحله بعد صعود کند اما احسان قائم مقامی با یک تساوی و یک شکست از صعود به دور بعد بازماند.

سارا سادات خادم الشریعه و پرهام مقصودلو به دلیل داشتن سید بالا در دور دوم با حریفان به رقابت خواهند پرداخت.

بدین ترتیب با صعود دو استاد بزرگ ایران به مرحله بعد، تیم ملی ایران با ۴ نماینده به مصاف حریفانشان خواهند رفت. پویا ایدنی، محمد امین طباطبایی و پرهام مقصودلو در بخش آزاد و سارا خادم الشریعه در بخش بانوان چهار نماینده ایران در دور دوم مسابقات جام جهانی خواهند بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

منتشر شده

در

توسط

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

بیتکوین جایگاه خود را در کانال ۳۲ هزار دلاری مستحکم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بانک های مرکزی در جهان به دنبال تسریع در صدور ارزهای دیجیتالی خود هستند. در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا از ورود یورو دیجیتالی به فاز آزمایشی اولیه خبر داده است. بانک مرکزی امارات هم اعلام کرد که تا پنج سال آینده از نخستین ارز دیجیتالی رسمی این کشور رونمایی خواهد شد. پیش از این نیز این کشور یک پروژه مشترک پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتالی را با عربستان تعریف کرده بود.

مدیر بخش ارزهای دیجیتالی در موسسه آوانتی تراست معتقد است بانک مرکزی آمریکا بررسی اعمال محدودیت روی تراکنش های ارزهای دیجیتالی را آغاز کرده است. به گفته کتلین لانگ، فدرال رزرو مستقیما بیتکوین و اتریوم را هدف نخواهد گرفت بلکه ورود و خروج دلار به صرافی ها یا بسترهای انتقال رمزارزها را محدود خواهد کرد. پیش از این نیز بانک مرکزی و دولت چین کلیه فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کردند.

جریان کم رمق ورودی سرمایه به بازار که نسبت به ماه های قبلی کاهش کاملا قابل توجهی را داشته، از جمله موانع اصلی ازسرگیری رشد رمزارزها بوده است. در این بین و به دلیل کاهش تقاضا، کارمزد شبکه اتریوم که یکی از گران ترین بسترها در حوزه رمزارزها محسوب می شود به کمترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۲۰ تاکنون رسیده است. قرار است ورژن جدید شبکه اتریوم با هدف بهبود کارایی و کاهش هزینه های انتقال به زودی رونمایی شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۶۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۲ هزار و ۷۷۲.۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۱۱ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۸۷.۸۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۷۶ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۰۸.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۲۴ درصد کاهش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۲۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۴۶ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۶۱۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۳ درصد کاهش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۹۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۸۸ درصد کاهش

۸ – یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۳.۷۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۰.۲۰ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۱۷.۸۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۷.۱۲ درصد کاهش

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها