کد خبر : 197134
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷

توضیح درباره برنامه‌های پلیس برای ارتقای انضباط بخشی کاربران ترافیکی

توضیح درباره برنامه‌های پلیس برای ارتقای انضباط بخشی کاربران ترافیکی

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره برنامه های پلیس برای ارتقای انضباط بخشی کاربران ترافیکی توضیحاتی ارائه کرد. «سردار محمد حسین حمیدی» در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره موضوعاتی که در قرارگاه حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران مطرح می‌شود و حضور پلیس راهنمایی و رانندگی در این قرارگاه گفت: ما

توضیح درباره برنامه‌های پلیس برای ارتقای انضباط بخشی کاربران ترافیکی

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره برنامه های پلیس برای ارتقای انضباط بخشی کاربران ترافیکی توضیحاتی ارائه کرد.

«سردار محمد حسین حمیدی» در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره موضوعاتی که در قرارگاه حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران مطرح می‌شود و حضور پلیس راهنمایی و رانندگی در این قرارگاه گفت: ما برنامه های‌مان را در راستای کاهش ترافیک و انضباط بخشی در معابر شهری و بزرگراهی تهران در این قرارگاه مطرح کرده ایم.

وی ادامه داد: این برنامه‌ها در جلسه شورای ترافیک و جلسه شورای شهر تهران نیز مطرح شده است. با کلیت برنامه‌های ما موافق هستند. جلسات کارشناسی و کارگروه‌ها برای هر یک از موضوعات مشخص شده و در حال برگزاری و کار هستیم تا در خصوص اجرای این برنامه‌ها به نتیجه برسیم.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که آیا در برنامه‌های پلیس برای عابران پیاده و برخورد با تخلفات آن‌ها نیز برنامه ریزی شده است، تصریح کرد: ما برای همه کاربران ترافیک در این کارگروه‌ها برنامه ریزی خواهیم کرد تا این اقدامات منجر به برقراری انضباط ترافیکی در شهر شود.

سردار حمیدی یادآور شد: این برنامه‌ها مصادیق بسیاری دارد. ما در کارگروه‌های مشخص برای موضوعات مختلف در خصوص برقراری ایمنی کاربران ترافیک، مباحث آموزشی، جداسازی مسیرها و… مباحثی را مطرح و بعد از اقدامات کارشناسی برنامه ریزی خواهیم کرد.

وی همچنین درباره عابران پیاده گفت: یکی از مسائلی که در خصوص عابران پیاده است بحث مصونیت عابران در حوادث بود. این موضوع در آیین نامه جدید اصلاح شده و برای عابر پیاده نیز تکالیفی مشخص شده است و اگر عابر مقررات را رعایت نکند در تصادفات سهم تقصیر برای او در نظر گرفته می‌شود. ما از همه کاربران تقاضا داریم مقررات راهنمایی و رانندگی را ابتدا برای حفظ جان خود و دوم برای رعایت انضباط و مقررات راهنمایی و رانندگی رعایت کنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین به اجرای سه طرح انضابط بخشی ترافیکی اشاره کرد و گفت: ما سه مقوله اصلی داریم یک بحث عابر پیاده، تردد خودروها در معابر تقاطع‌ها و میادین و طرح انضباط بخشی موتورسیکلت سواران است. این طرح‌ها در سال‌های گذشته نیز اجرا شده و باعث کاهش تصادفات و حوادث در تهران شده است.

سردار حمیدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز یکی از برنامه‌های ما ارتقای انضباط و ایمنی موتورسواران است. از همین رو مقرر شده است. این سه طرح به صورت یکپارچه در دو نوبت صبح و عصر در ۱۰۰ نقطه اجرا خواهد شد و مهمترین موضوعاتی که در این طرح‌ها اجرا می‌شود بحث انضباط شهری و جلوگیری از تخلفاتی است که باعث به خطر افتادن جان مردم می‌شود.

منبع: ايلنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها